Прості й оригінальні в’язані спицями чохли для подушок на диван

prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan267 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванВід речей, пов’язаних своїми руками, йде особлива добра енергетика, наповнюючи будинок теплом і затишком. В’язані подушки не тільки прикрасять інтер’єр, але і будуть зручні у використанні. Варіантів рукодільних чохлів настільки багато, що підібрати схему за власним смаком і вмінням легко як молодої майстрині, так і досвідченої майстрині.

Що необхідно для в’язання чохлів для подушок?

prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan268 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванДля в’язання знадобиться:

 • Пряжа. Для в’язання можна використовувати абсолютно будь-яку пряжу. Для декоративних подушок підійде фантазійна з вплітанням намистин і бісеру. Синтетична буде ідеальним варіантом для підлогових подушок. Вона менш схильна до зносу і прослужить довше ніж натуральна пряжа. Для дитячих подушок краща міцна пряжа з натуральних волокон.
 • Спиці, що підходять до обраної пряжі.
 • Наповнювач.
 • Декор за смаком.

prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan269 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванВ’язати можна як дві окремі деталі для лицьового і виворітного боку, так і відразу довге полотно, в два рази перевищує розмір подушки. Готові деталі зшиваються голкою або з’єднуються гачком. Якщо пряжі небагато, то можна пов’язати верхню частину чохла спицями, а нижню зшити з підходящої тканини. Красиво будуть виглядати подушки ажурним візерунком з внутрішнім чохлом з контрастної тканини.

Перед початком роботи зняти розміри з подушки і розрахувати щільність в’язання. Для вільного облягання до знятим мірками додати 2-3 див. Виходячи з цих даних набираються петлі.

Прості моделі

Квадратна наволочка

prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan270 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванЯкщо вибрати досить товсту пряжу, то виготовлення чохла не займе багато часу. На такий пряжі добре будуть виглядати візерунки з чергування лицьових і виворітних петель. Пов’язаний перлової в’язкої чохол можна прикрасити милим бантом. Для цього зв’язати невеличкий прямокутник платочної в’язкою, присборить по центру і закріпити на подушці.

Більш досвідчені майстрині можуть вибрати схеми візерунків складніше. Мотиви з аран шикарно виглядають на чохлах з будь гладкою пряжі. Якщо подушка планується як декоративна, переплетення додатково можна прикрасити намистинами.

Веселий чохол з квадратів

prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan271 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванМаючи в запасах багато пряжі різних відтінків, можна змайструвати строкатий чохол. Кількість квадратів буде залежати від розміру подушки і їх кількості в одному ряду. Для прикладу подушка 50 на 50 см. На одну сторону піде 9 квадратів 15 на 15 см або 18 на обидві сторони чохла.

Для кожного з них можна підібрати свій візерунок або зв’язати лицьовій гладдю. З’єднати в’язані мотиви в ціле полотно голкою або гачком. Місця з’єднання замаскувати контрастною стрічкою або шнурком.

Кругла підлогова подушка

 • prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan272 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диван1500 гр товстої пряжі 50 м/50 грам.
 • Спиці № 15.
 • Наповнювач.
 • Тканина для внутрішньої наволочки.

Легка у виконанні модель пов’язана з дуже товстої пряжі. Основна платочная в’язка, ниткою в 4 складання. Щільність в’язання 5 п. і 16 р. в зразку 10 см на 10 см

Набрати на спиці 30 петель і в’язати 2 ряду основним візерунком. Продовжити в’язання укороченими рядами за схемою.

Наступний ряд пров’язати до останніх 4 петель, роботу повернути, першу петлю зняти і пров’язати ряд до останніх чотирьох. Знову повернути роботу, зняти 1п., в’язати до останніх восьми, повернути полотно, зняти 1 петлю, підтягнути нитку і провязать ряд до останніх 8 п., повернути в’язання, зняти петлю і пров’язати ряд на 22 п. Пров’язати ще один ряд на всіх петлях. Повторювати дії поки полотно не досягне висоти 120-130 див. Вільно закрити.

Збірка. Протягнути складену вдвічі нитку через дуги крайніх петель одного боку, міцно стягнути і зафіксувати залишок нитки. Повторити для іншої сторони, але поки не стягувати. Набірний ряд і ряд із закритими петлями зшити. Виконати і щільно набити внутрішній чохол. Вкласти його в трикотажну основу, через залишений отвір. Тепер його можна поцупити і закріпити нитку.

Оригінальні подушки

Котоподушка

Діти обов’язково оцінять подушечки у вигляді плетеного котика. На такий диванній подушці можна не тільки солодко відпочити, але і пограти з нею.

 • prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan273 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванЩільна тканина для внутрішньої наволочки.
 • Шматочок фетру для мордочки.
 • Наповнювач.
 • Пряжа.
 • Заготовки очей і носика.

Хід роботи

 1. prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan274 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванВнутрішня наволочка. Квадрат 35 на 35 см Від верхнього краю відкласти 12 см вниз і вбік. Отримані трикутники зрізати. Сострочить на машинці або вручну. Набити синтепоном.
 2. Основне полотно. Квадрат 35 на 35 см в’язати перловим візерунком. Надіти на готову подушку. У верхні кути підкласти синтепон і прошити ниткою, злегка стягуючи. Таким способом формуються вушка котика.
 3. Лапки. 4 деталі. Набрати на спиці 24 петлі більш тонкої пряжею і пров’язати 6 рядів лицьової гладдю. У сьомому ряду робити убавки після кромочной петлі: 3 петлі разом лицьовою, 3 лицьові., 3 петлі разом лицьовою., 4 лицьові., 3 петлі разом лицьовою, 3 лицьові, 3 петлі разом лицьовою і кромочная.
 4. prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan275 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванЗ 8-го по 17-й ряд в’язати без убавок. Закрити. На лапках виконати стяжки ниткою, формуючи пальці.
 5. Хвіст. Набрати 40 петель, пров’язати 12 рядів. Закінчити в’язання. Скласти заготовку вдвічі і зшити.
 6. Пришити лапки і хвіст до тіла котика.
 7. З фетру вирізати заготовку мордочки, додати очі й рот.

Плюшеве серце

В’язане з пухнастої пряжі серце легко виконає починаюча рукодільниця.

 • Пряжа травичка.
 • Спиці.
 • В’язальний шпилька або додаткова спиця основного розміру.
 • Голка для зшивання.

Робота виконується лицьовій гладдю за схемою.

 1. prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan276 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванПерший ряд набрати 3 лицьові петлі.
 2. Надбавка з обох сторін полотна. Тепер на спицях 5 петель.
 3. Продовжувати прибавки по боках, до потрібного розміру.
 4. Полотно розділити на дві частини. Зняти половину на в’язальну шпильку або додаткову спицю. Тепер петлі з решти на основний спиці в’язати з зменшенням в кожному ряду по 1п. з кожного краю. Поки їх не залишиться дев’ять. Закрити.
 5. Те ж саме для петель з додатковою спиці.
 6. Симетрично виконати виворітну сторону подушки. Зшити голкою або з’єднати гачком. Набити синтепоном.

За такою схемою можна пов’язати подушку серце з гладкою пряжі. Виконати ажурну обв’язку гачком по периметру серця. Окремо зв’язати кишеньку і пришити до основної деталі. У кишеньку можна покласти корисні дрібниці або заховати послання для коханої людини.

В’язана груди

Дуже смілива й оригінальна і складна у виконанні подушка.

 1. prostye i originalnye vyazannye spicami chekhly dlya podushek na divan277 Прості й оригінальні вязані спицями чохли для подушок на диванЧохол. Зв’язати прямокутне полотно по довжині в два рази більше подушки. Скласти удвічі і зшити з двох сторін. Одна сторона залишається не зашитої.
 2. Груди. В’язати дві деталі. Ланцюжок з 70 петель замкнути кругом. Пров’язати без збавляння 1 див. В’язати ще 7 рядів без убавок. У 8 ряду зменшити кожну 17 петлю. Продовжити збавляння ще 18 рядів. У наступних рядах зменшити 5 кожну петлю. Останні п’ять рядів в’язання, можна виконати рожевим кольором для імітації сосків.
 3. Аналогічно зв’язати другу груди.
 4. Заповнити деталі синтепоном і пришити до основного полотна.
 5. Додатково на подушку можна пов’язати мереживний бюстик.

Варіанти в’язаних чохлів не обмежені запропонованими тут моделями. Комбінації з фантастичних узорів і різної пряжі допоможуть створити абсолютно унікальну модель. В пару подушок можна пов’язати відповідний по стилю плед. Теплий і затишний в’язаний ансамбль буде зігрівати всю сім’ю холодними вечорами. Гарна накидка для дивана обов’язково сподобається всім членам сім’ї.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками