Реглан зверху спицями схеми 🥝 як в’язати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний опис

reglan sverkhu spicami skhemy 🥝 kak vyazat zhenskie i detskie kofty, dzhempera s rukavom, kardigany, podrobnoe opisanie26 Реглан зверху спицями схеми 🥝 як вязати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний описРечі, пов’язані на спицях в техніці реглан зверху з паростком, ніколи не вийду з моди. Існує багато різних способів в’язання реглана з паростком по колу. Багато хто з цих засобів досить прості, з ними легко впорається навіть починаюча майстриня, яка лише нещодавно подружилася зі спицями.

Під час в’язання спицями реглана зверху з паростком необхідно бути особливо уважним під час додавання петель. У кожній рукодільниці свій фірмовий спосіб збільшення петель, головне – зрозуміти сам принцип в’язання по колу. Для того, щоб освоїти всі тонкощі в’язання на спицях реглана зверху з паростком, включаючи різні способи додавання петель, можна подивитись навчальне відео або відвідати майстер-клас з виготовлення в’язаних речей.

Реглан зверху вниз по колу: з чого почати

reglan sverkhu spicami skhemy 🥝 kak vyazat zhenskie i detskie kofty, dzhempera s rukavom, kardigany, podrobnoe opisanie27 Реглан зверху спицями схеми 🥝 як вязати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний описСпособи вив’язування регланных ліній. Перед тим, як приступати до в’язання на спицях в техніці реглан зверху, варто детально вивчити загальний опис цієї техніки, окремо зупинившись на різних методах додавання петель. Надбавку можна робити по-різному, кожна майстриня вибирає для себе найбільш зручний варіант. Про основні способи збільшення петель можна дізнатися у спеціалізованій літературі з в’язання спицями, а також на майстер-класах для початківців в’язальниць. Керівники майстер-класів охоче поділяться професійними секретами, а також детально розкажуть і покажуть, як правильно додавати петлі.

Перед тим, як приступати до в’язання спицями моделей одягу з рукавами реглан, рекомендується ретельно вивчити найпростіші схеми в’язання і розібратися з умовними позначеннями. Бажано, щоб схеми в’язання супроводжувалися докладним описом. Також рекомендується оточить до досконалості навички збільшення петель, так як від правильності надбавки петель в чому залежить результат в’язання.

Для того щоб освоїти техніку в’язання спицями реглана і навчитися правильно додавати петлі, знадобиться:

 • reglan sverkhu spicami skhemy 🥝 kak vyazat zhenskie i detskie kofty, dzhempera s rukavom, kardigany, podrobnoe opisanie28 Реглан зверху спицями схеми 🥝 як вязати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний описСхема в’язання. Бажано, щоб вона супроводжувалася описом роботи і фотографією готової моделі.
 • Спеціалізована література з в’язання, що містить практичне керівництво по поповненню петель різними способами.
 • Кругові спиці. Оскільки техніка «реглан зверху» спочатку передбачає рух спиць по колу, для зручності необхідно взяти спеціальні спиці, призначені для кругового в’язання. Номер спиць, як і номер пряж, зазвичай вказується в описі роботи.
 • Пряжа для в’язання. Рекомендовані колір і товщина пряж зазвичай вказуються в описі.
 • Гудзики, фурнітура й елементи декору готового в’язаного виробу.

Особливості виконання і оформлення ажурних візерунків покроково

Ажурні речі, виконані в техніці реглан зверху, завжди виглядають ефектно дуже ошатно завдяки красивому узорному малюнку. Ажурний реглан – ідеальний варіант для жіночої або дитячої кофтинки, в’язаного плаття, легкої невагомою накидки на плечі. При необхідно мати на увазі, що для виконання витончених, ажурних малюнків необхідно особливо ретельно вибирати пряжу. Для того щоб готовий візерунок вийшов чітким максимально помітним на загальному тлі в’язаного полотна, потрібно підбирати матеріал таким чином, щоб пряжа була натуральною і при цьому мала б невисоку щільність.

Увага: занадто тонка пряжа буде рватися і плутатися, а з дуже товстих ниток не вийде зв’язати красиві ажурні візерунки. Тут потрібна золота середина. Підібрати пряжу для ажурного в’язання в техніці реглан зверху допоможуть консультанти магазинів для рукоділля керівники профільних майстер-класів. Також корисні рекомендації про те, як вибрати відповідну пряжу для ажурного реглана, можна почерпнути з інформаційних інтернет-ресурсів, включаючи навчальні відеоролики.

Реглан спицями зверху майстер клас

reglan sverkhu spicami skhemy 🥝 kak vyazat zhenskie i detskie kofty, dzhempera s rukavom, kardigany, podrobnoe opisanie29 Реглан зверху спицями схеми 🥝 як вязати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний описЯк вив’язати реглан спецами? В’яжеться це легко. Для в’язання першого, або допоміжного ряду, необхідно використовувати виключно лицьові петлі. Їх кількість залежить від розмірів виробу. Для визначення точних розмірів перед тим, як починати роботу, потрібно зняти всі необхідні мірки з допомогою сантиметрової стрічки, а потім записати результати і, у відповідності з отриманими цифрами, розрахувати кількість петель. Наступний етап – з’єднання всіх набраних петель в одне коло. Потім коло повністю замикається. Далі потрібно провязать ще один ряд з використанням виключно лицьових петель.

В результаті повинен вийти замкнуте коло. Тепер, використовуючи пряжу іншого кольору (краще – контрастного кольору, для того, щоб не заплутатися), коло потрібно розділити на кілька зон, точно розрахувавши кількість петель. Наступний етап роботи – в’язання паростка позначення лінії реглана. Потім в’язане полотно перевертається на інший бік, в’язання триває.

Увага: лінія реглана повинна бути рівною, а щільність в’язання повинна бути скрізь однаковою. Коли реглан готовий, слід приступити до роботи над рукавами і поличками кофти (сукні, светри, пуловера). Технологія в’язання рукавів і поличок залежить від обраної схеми. Початківцям майстриням рекомендується вибирати найпростіші схеми, досвідчені в’язальниці можуть вибрати схеми високого рівня складності. Все залежить від можливостей, смаків і переваг.

Реглан зверху: основні переваги

Головна перевага техніки реглана полягає в наступному:

 • З допомогою цієї техніки можна створити суцільнокроєні сукні (кофти, светри, пуловери) з рукавами без швів.
 • Такий одяг дуже зручно в’язати, а вона виглядає красиво і ефектно. Моделі одягу, пов’язані на спицях регланом зверху, можна надіти і в офіс, і на вечірку, і на прогулянку.
 • Техніка в’язання досить проста, головне – вибрати найбільш зручний спосіб збільшення петель, і тоді все вийде.
 • Освоївши базові навички в’язання реглана, можна створити величезну кількість моделей одягу, різноманітних за своїм фасоном і прикрашених неповторними ажурними візерунками.

Саме цим обумовлена зростаюча популярність цельновязаных виробів з безшовними рукавів реглан. Ця техніка в’язання особливо часто використовується у виготовленні дитячого та жіночого одягу.

Круговий реглан зверху на спицях: практичні рекомендації та розрахунок

Для того, щоб зв’язати ошатні, ефектно виглядають речі у техніці реглан зверху, необхідна, перш за все, практика. Перед тим як приступати до в’язання обраних моделей одягу, розрахованих на дорослого, варто попрактикуватися на одязі для дитини або ляльки, а також потренуватися в мистецтві додавання петель на окремих фрагментах в’язаного полотна – маленьких квадратиках-зразках в’язання розмірами приблизно десять на десять сантиметрів.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як в’язати реглан зверху спицями

Для того щоб вибрати найбільш зручний спосіб збільшення петель, слід спробувати кілька варіантів вибрати найкращий. Особливу увагу необхідно приділити вивченню схем. Якщо схема здається незрозумілою, можливо, слід звернути увагу на схеми більш низького рівня складності.

Для того щоб досконало освоїти техніку виготовлення в’язаних виробів способом «реглан зверху», необхідно мати на увазі важливі практичні рекомендації:

 • reglan sverkhu spicami skhemy 🥝 kak vyazat zhenskie i detskie kofty, dzhempera s rukavom, kardigany, podrobnoe opisanie30 Реглан зверху спицями схеми 🥝 як вязати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний описДля того щоб безпомилково розрахувати необхідну кількість петель, перед роботою потрібно обов’язково виміряти окружність шиї або горловини;
 • Петля, починаюча кожен ряд, повинна бути позначена ниткою контрастного кольору, щоб цю петельку було легше помітити. Коли робота закінчена, нитку прибирають.
 • При в’язанні в техніці реглан особливо ефектно виглядають візерунки у вигляді кіс різного розміру або джгутиків.
 • Якщо у готового виробу буде застібка-блискавка, потрібно робити реглан двома спицями.
 • Довжина рукава, перед і спинка вироби виконуються одночасно і рівномірно.

Техніка в’язання реглан зверху є незамінною, коли мова йде про створення жіночих (чоловічих, дитячих) джинсів, светрів і пуловерів з довгими рукавах. Рукава без додаткових швів – це дуже зручно і практично. Засвоївши головний принцип кругового в’язання, можна створювати за одним принципом речі різних фасонів. Початківцям рукодільниця рекомендується використовувати готові схеми, досвідчені майстрині можуть розробляти схеми в’язання реглана самостійно.

Готовий виріб, пов’язане регланом зверху, можна декорувати. Для декору жіночої або дитячої кофти (светри, пуловера або джемпера) підійдуть помпони, різнокольорові стрічки, пензлики з бахромою, окантовка вироби кольоровою тасьмою, невеликі брошки, а також декоративні квіти, зв’язані гачком. При цьому важливо не перестаратися з декором, щоб декор не приховував фактуру вироби.

Одна з переваг в’язання в техніці реглан – різноманітність візерунків. На виробах з суцільними рукавами реглан ефектно виглядають аранские візерунки, коси, джгутики, мушлі. З квітами теж можна експериментувати. Однак тим, хто тільки починає знайомство з в’язанням на спицях, рекомендується починати з однотонних або двоколірних речей для того, щоб не заплутатися в схемі багатоколірного орнаменту.

Красиво виглядають білі, чорні, бежеві кофти (светри, пуловери), виконані в цій техніці. Для дитячого одягу підійдуть і яскраві кольори: червоний, рожевий, життєрадісні жовтий і помаранчевий. Головне – вибрати пряжу відповідної товщини, щоб вона була не занадто тонкою, але в той же час і не дуже товстою. Також слід звернути особливу увагу на товщину спиць. Вона залежить від товщини пряжі.

reglan sverkhu spicami skhemy 🥝 kak vyazat zhenskie i detskie kofty, dzhempera s rukavom, kardigany, podrobnoe opisanie31 Реглан зверху спицями схеми 🥝 як вязати жіночі та дитячі кофти, джемпери з рукавом, кардигани, детальний описРетельно вивчивши технологію виконання кругового реглана з паростком і відточивши її на невеликих дитячих речах, можна поступово додавати в техніці і рівні складності і приступати до створення великих моделей. Головне – серйозно підійти до вибору схеми в’язання, тому що вона повинна відповідати рівню підготовки майстрині. Якщо схема буде занадто складною, зростає ризик помилок. Під час в’язання необхідно постійно звірятися зі схемою і уважно вважати петлі, щоб їх не вийшло менше або більше, ніж потрібно.

В’язана одяг з рукавами реглан ніколи не вийде з моди. Вона актуальна вже багато років, тому що є зручною, практичною, а також красиво виглядає. Вироби, виконані за цією технологією в’язання, стануть оригінальним подарунком рідним і близьким. В’язання одягу з використанням кругового реглана розвиває художній смак і уява, вимагає творчого підходу, а також допомагає відточити майстерність володіння спицями. У цього стилю в’язання завжди є велика кількість відданих шанувальників.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками