Реглан зверху спицями 🥝 як зв’язати жіночу кофту, в’язаний джемпер реглан для жінки, моделі зі схемами

В’язання регланом допоможе створювати гарні речі не тільки для новонародженого малюка, але і для дорослої людини. Скільки б вам не було років — 8 або 48 — неважливо, в якому віці у вашому гардеробі буде доречна річ, пов’язана регланом. Реглан зверху спицями – це в’язання по колу. Ця техніка дозволить зв’язати різні моделі одягу, наприклад, таким чином може бути зроблено сукня, жакет, жилети, светр, пуловер, джемпер, кардиган, туніка і т. д. Однаково добре будуть виглядати і зручно носитися пов’язані цієї в’язкої простий елегантний светр, або водолазка, і молодіжний літній топ. В’язальниці, особливо початківці, люблять цю техніку за зручність — оскільки рукав ви починаєте в’язати від горла вниз, вам не доведеться нервувати, обчислюючи кількість рядів і переживати що рукави будуть короткуваті і доведеться перев’язувати. Нижче можна скористатися схемами таких робіт онлайн, щоб дізнатися, як в’язати регланом.

reglan sverkhu spicami 🥝 kak svyazat zhenskuyu koftu, vyazannyjj dzhemper reglan dlya zhenshhiny, modeli so skhemami7 Реглан зверху спицями 🥝 як звязати жіночу кофту, вязаний джемпер реглан для жінки, моделі зі схемами

В’язання регланом допоможе створювати гарні речі не тільки для новонародженого малюка, але і для дорослої людини

В’язання реглана від горловини: розрахунок

Перш ніж приступити до роботи, потрібно розрахувати необхідну кількість петель. Розрахунок повинен бути заснований на попередньо зроблених вимірах.

Так як така техніка передбачає набір кругових петель від горловини, потрібно заміряти її. Для цього використовується мірна стрічка. Не обов’язково вимірювати горловину, якщо є бажання змайструвати виріб з відкритим коміром або з невеликим декольте. Отже, потрібно зробити замір тій частині, звідки буде йти в’язання.

Знизу реглан не в’яжеться!

Завмер горловини потрібно зробити правильно, навіть якщо людина маленького паростка. Ширина кофти буде залежати від кількості набраних петель. Петлі набираються з урахуванням:

 • Планки. Досить пов’язати планку з 5-6 петель. В’яжеться вона платочної в’язкою, тобто всі петлі повинні бути лицьовими.
 • Область кофти. Завмер робиться від центру грудей до початку плеча.
 • Ната-петлі. Зазвичай виділяється 2 петельки.
 • Спинна область кофти.
 • Ната-петлі на реглан.
 • Область плеча.
 • Ната-петлі.
 • Планка.

Вчимося в’язати реглан зверху спицями (відео)

Що важливо врахувати при в’язанні регланом?

Реглан — абсолютно універсальний в’язання для величезної кількості виробів. Їм можна зв’язати і светр з круглим вирізом, і теплу кофту з довгим горлом, і пуловер. Підійде він і для виробів з рукавом і для безрукавки. Кофточка реглан може бути пов’язана з кишенями і довгим рукавом, візерунки можуть бути будь-якими. Для початківців краще використовувати в роботі ледачий візерунок. Його опис можна знайти в інтернеті.

reglan sverkhu spicami 🥝 kak svyazat zhenskuyu koftu, vyazannyjj dzhemper reglan dlya zhenshhiny, modeli so skhemami8 Реглан зверху спицями 🥝 як звязати жіночу кофту, вязаний джемпер реглан для жінки, моделі зі схемами

Варіанти ледачого візерунка

Лінивий візерунок – це вив’язування всіх петельок особою, полотно виходить хустковим. Дитячий одяг, пов’язана таким способом, досить тепла і комфортна.

 • Дуже красиво виглядає ажур, виконаний регланом зверху. Але, як кажуть, є одне «але» — ажурний візерунок краще не використовувати тим, хто в’яже жіночий светр вперше. Це створить рукоделу додаткові труднощі.
 • Чи потрібна в такому в’язанні викрійка? Якщо робота виконується для дітей – то ні, не потрібна, а якщо для дорослих жінок – можливо. В техніці реглан в’язання відбувається по колу, тому з викрійкою воно не стане легше. Досвідчені в’язальниці практично ніколи не роблять викрійки у таких роботах.
 • Яку пряжу використовувати у в’язанні регланом? Не важливо, для кого виконується робота, для дітей або для дорослих, головне – підбирати пряжу для в’язання бажаного виробу. Колір може бути будь-яким, наприклад, для светрики для дівчинки відмінно підійде рожевий колір нитки.
 • Також в такій роботі дуже важливо правильно зшивати рукав. Виріб без рівних швів буде виглядати дуже непрезентабельно. Лінія, по якій зшивається рукав, з виворітного боку повинна виглядати красивою кіскою.
 • Ефектно виглядає реглан зверху, прикрашений по всій довжині рукава від горловини до зап’ястя, об’ємними косами.

Реглан зверху спицями: схема для початківців

Майстер-клас:

 1. Після підбору пряжі відбувається розрахунок необхідної кількості петель. Набирається петлі на кругові спиці. Подальше в’язання відбувається по колу зверху-вниз.
 2. Необхідно в’язати до тих пір, поки виріб не буде щільно прилягати до тіла. Принцип в’язання регланом полягає в тому, щоб додавати по 2 петлі біля лінії реглана. За рахунок цього виріб стає ширше.
 3. Коли довязано до рукава, пряжа знімається з петлі на нитку, щоб не заважати. На робочої спиці залишаються тільки рукава.
 4. Обидва рукави в’яжуться разом, тобто одночасно. На кінцях рукавів робиться гумка. Її розмір залежить від бажання майстра.
 5. Після цього рукава закриваються і на робочу спицю знімаються залишилися петлі. В’язання продовжується до тих пір, поки виріб не придбає потрібну довжину.
 6. Завершуючи роботу, потрібно зробити гумку.

reglan sverkhu spicami 🥝 kak svyazat zhenskuyu koftu, vyazannyjj dzhemper reglan dlya zhenshhiny, modeli so skhemami9 Реглан зверху спицями 🥝 як звязати жіночу кофту, вязаний джемпер реглан для жінки, моделі зі схемами

В’яжеться такий реглан просто

Не забути про рукави! Їх необхідно зшити.

Реглан зверху спицями: модель светри для жінки

Жіночі теплі светри в’яжемо тільки з товстої натуральної пряжі. Виріб з неї виходить теплим і красивим. Добре виглядають пов’язані регланом зверху речі великого розміру, ця ж в’язка допомагає вставити модний рукав-погонів у светр або плаття оверсайз на дівчину.

Отже, в’язати светр потрібно за наступною схемою:

 1. Для початку потрібно зв’язати зразок з тих ниток, які будуть використовуватися в роботі. Це потрібно для того щоб правильно розрахувати необхідну кількість петель. Після того, як був виконаний розрахунок, петлі можна набирати на робочу спицю.
 2. План в’язання: планка, перед, реглан, плече, реглан, спинка, реглан, плече, реглан, перед і планка. Це стандартна схема для в’язання виробу регланом. У кожному ряду необхідно додавати петлі.
 3. Коли виріб стане досить широким, його знімають зі шпиці, і приміряють. Якщо воно мало або сидить на тілі занадто вузько, значить варто продовжувати збільшувати кількість петельок.
 4. Коли робота буде довязана до рукава, всі петлі (крім тих, які призначені для в’язання рукавів) повинні бути зняті. На робочої спиці залишаються тільки петлі на рукави. Відбувається в’язання.
 5. Потім на робочу спицю надівається залишок петель і в’язання триває.

reglan sverkhu spicami 🥝 kak svyazat zhenskuyu koftu, vyazannyjj dzhemper reglan dlya zhenshhiny, modeli so skhemami10 Реглан зверху спицями 🥝 як звязати жіночу кофту, вязаний джемпер реглан для жінки, моделі зі схемами

Жіночі теплі светри в’яжемо тільки з товстої натуральної пряжі

В кінці роботи необхідно зшити виріб. Спочатку робиться шов по кромочним петель на планці, а потім – на рукавах.

Кофточка з верхнім регланом для дівчинки

Маленькі дівчатка теж люблять ходити в красивих в’язаних речах. Особливо вони люблять вдягати кофтинки, пов’язані для них їх родичами. Так чому б не зробити таку річ? Для того, щоб ви зв’язали її без зайвих клопотів — наш мк:

 1. Починається робота з підготовки необхідних матеріалів. Кофточка для дівчинки може бути пов’язана з акрилової нитки.
 2. Для правильного розрахунку петельок необхідно пов’язати полотно тієї в’язкою, якою буде вывязываться кофта.
 3. Після набору петель на спицю, можна приступати до роботи. Перші кілька рядів слід вважати петельки, щоб не збитися. Далі малюнок буде чітко видно і необхідність в даному підрахунку відпаде.
 4. Рекомендується чергувати кольору пряжі, щоб кофта була смугастої. Додаються петлі по лінії реглана тільки в особовому ряду.
 5. Щоб зрозуміти, до яких пір потрібно додавати петлі, рекомендується періодично знімати пряжу і приміряти її на дівчинку. Якщо вона добре сидить до пахв, то можна починати в’язати рукава.
 6. Після того, як рукави були пов’язані, можна продовжувати в’язання по довжині. В кінці потрібно зробити невелику гумку.

reglan sverkhu spicami 🥝 kak svyazat zhenskuyu koftu, vyazannyjj dzhemper reglan dlya zhenshhiny, modeli so skhemami11 Реглан зверху спицями 🥝 як звязати жіночу кофту, вязаний джемпер реглан для жінки, моделі зі схемами

Маленькі дівчатка теж люблять ходити в красивих в’язаних речах

Порада: Щоб не знімати пряжу з робочої спиці для примірки, можна піти іншим шляхом. Для цього потрібно виміряти на дівчинці довжину від плеча до пахви, а потім виміряти цю довжину на виробі. І ще: маленькі діти не люблять вдягати речі через голову, тому для малюків буде доречна модель на гудзиках.

Поради новачкам

 • Менше часу на роботу піде в того майстра, який придбав товсту пряжу. Стібки у неї більш щільні, тому новачкам рекомендується віддавати перевагу товстої нитки. Також її перевага в тому, що кількість рядів на реглан менше, ніж при в’язанні його тонкою ниткою.
 • Новачкам не рекомендується використовувати при даній роботі набір з 4 подвійних спиць. Це може викликати труднощі в роботі.
 • Слід дуже уважно робити вимірювання. Якщо допустити помилку в розрахунку потрібної кількості петель, то виріб буде занадто тісним, або занадто широким. У будь-якому випадку, його доведеться розпускати і перев’язувати, тому краще відразу зробити правильний розрахунок.
 • В такій роботі не варто поспішати. Якщо щось не виходить, не варто нервувати.

Реглан зверху з паростком для ледачих (відео)

В’язання регланом може бути під силу багатьом майстрам, навіть початківцям. Ця робота не вимагає значних зусиль, головне – запам’ятати стандартну схему в’язання і слідувати інструкції.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками