Рішельє вишивка 🥝 схеми, фото, малюнки

rishele vyshivka 🥝 skhemy, foto, risunki384 Рішельє вишивка 🥝 схеми, фото, малюнкиВид такої ажурної вишивки застосовується для оформлення тканини, виготовлення предметів декору та прикраси речей. Застосовується як для ручної роботи, так і за допомогою машинки. Головний принцип полягає у виготовленні орнаменту, а потім у видаленні частин матеріалу всередині малюнка. Схеми цієї вишивки для початківців допоможуть вам швидше зрозуміти техніку.

Основа зображення складає орнамент, який повторюється в одному і тому ж порядку. Найчастіше працюють квітковими мотивами, але є і малюнки тварин. Іноді вишивка дуже тонка і оригінальна до такої міри, що в ній можна побачити справжні картини.

Як підібрати схему?

Спочатку необхідно визначитися, для чого нам буде потрібно виріб. Можна зробити серветку, скатертини, подушки, аплікації для речей, тюль і багато іншого. Початківцям майстриням, які вперше взялися за цю справу, варто зупинитися на маленькому обсязі роботи, наприклад, серветочки або хустки.

У підсумку, вийде ознайомитися з головними азами техніки і набити руку. Варто запам’ятати, що якщо вишивка буде прикрасою для скатертини, або щось в цьому дусі, по краю, то і зображення повинне відповідати і створювати рамку. Дуже оригінально виглядає на речах нерівний край.

Важче створювати вишивку на одязі, така прикраса досить миле, але це важлива робота, якщо щось піде не так, то вам доведеться переробляти все наново на швейній машинці. Багато модельєри з давніх часу застосовують рішельє для прикраси своїх речей. Тонке мереживо додає ефект невагомості. Перш ніж почати вишивати на машинці або вручну слід нанести на тканину покроково ескіз орнаменту в натуральну величину, щоб уникнути помилок розташування і масштабування.

У галереї зібрані картинки з прикладами, як виглядають візерунки рішельє, а так само приклади того, які вироби можна отримати, використовуючи це рукоділля.

Галерея: вишивка рішельє (25 фото)

Різновиди вишивок

Є два методи вишивання в техніці рішельє:

  • Метод ручної роботи.
  • Метод машинної роботи.

Для ручної техніки підійде будь-яке зображення і об’єкт, але це займе багато часу і сил. Тому більш популярний машинний вигляд вишивки.

rishele vyshivka 🥝 skhemy, foto, risunki385 Рішельє вишивка 🥝 схеми, фото, малюнкиЩоб працювати з допомогою машинки, вам не будуть потрібні якісь складні апарати і пристосування, достатньо мати звичайну побутову машинку, з якою попередньо потрібно зняти лапку і зубчики, рушійні матеріал. Додатково можна вставити спеціальну пластину для вишивання, але цього можна і не робити. Так процес вишивки рішельє вважається вільно ходовим, тобто матеріал можна легко рухати під голкою.

Візерунки для вишивки рішельє

Робота над візерунком – головний етап у процесі виготовлення виробу, від правильності вибору зображення і його перекладу на матеріал залежить якість всього обсягу роботи майстрині.

Як зробити візерунок рішельє, майстер-клас.

rishele vyshivka 🥝 skhemy, foto, risunki386 Рішельє вишивка 🥝 схеми, фото, малюнкиЄ багато простих готових схем і шаблонів, за якими можна почати працювати. Їх знімають з готових речей, з журналів і книжок. Проте всі ці візерунки рішельє можуть спокійно служити натхненням рукодільниці, і виготовлення нового, незвичайного малюнка своїми руками.

  • Вишивка може перебувати на всій поверхні речі, або займати лише одну частину – куточок, край, центральну частину. В залежності від знаходження вишивки на речі, щільності матеріалу і призначення готового виробу вибирають зображення.
  • У більшості випадків узорчік для вишивки включає рослинні орнаменти – листочки, квіточки, стебельця, ягідки, фрукти та багато іншого. Практично всі деталі можуть бути схожі на реальні речі, а можуть бути вигаданими. І тварин на малюнки майстринь потрапляють пташки і метелики. А новий погляд на мистецтво пропонує інші узорчіков, будь-які, які рукодільниця визнає цікавими. Також часто на особистих виробах, наприклад, носових хустках, вишивають ініціали господаря речі.
  • Малюнок зображують на папері, за допомогою простого олівця, або можна взяти маркер, чим світліше буде контур узорчика на трафареті, тим легше буде його перевести на тканину. Можна вирізати кілька різних деталей і спробувати зробити малюночок з них, міняючи їх місцями, проводячи експерименти. При створенні схеми для вишивання треба враховувати, що, якщо зображення розташовується по центру речі або з краю, то добре будуть виглядати повторювані деталі, наприклад, листя. Якщо вишивка в центрі речі, або на одному кутку, то варто зробити акцент, наприклад, у формі великого нереального квіточки.
  • Можна спокійно перевести лише частку візерунка з готової схеми на новенький трафарет, видозмінивши деталі узорчика — створивши їх більш витягнутими, або плоскими. Поєднання одних і тих же деталей з різним розташуванням і з додаванням власних, незвичайних частинок, дозволить зробити нову схему під певний контур виробу.
  • При перекладі малюнка з готове вироби на папірець можна покласти річ на скло, яке кладуть над лампою. На вишитий матеріал кладуть тонкий папір і обводять всі чорні лінії простим олівцем. Другий спосіб полягає в тому, щоб викласти на готовий виріб копіювальний папірець гладкою, фарбувальної стороною вгору, а потім кальку.
  • Далі, потрібно взяти простий, твердий, рівна предмет (наприклад, столову ложечку) — почати водити нею по поверхні кальки. На звороті кальки почне проявлятися слабкий контур готового виробу. Після цього контур можна спокійно обводити маркером.

Висновок.

Вишивка рішельє дуже красива і досить унікальна, завдяки їй, можна створювати чудові мережива і візерунки за допомогою швейної машинки або ручним методом. Не бійтеся спробувати працювати з цією вишивкою, у вас все вийде.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками