Розпис по шовку: з чого почати малювання картин на хустках

rospis po shelku: s chego nachat risovanie kartin na platkakh5 Розпис по шовку: з чого почати малювання картин на хусткахРозпис по шовку – захоплюючий вид рукоділля для творчих людей з гарним смаком. Малювання на тканині з використанням особливих фарб дозволяє створювати дивовижні за красою картини ручної роботи. Початківці художниці легко впораються із завданням, якщо почнуть з розпису хустки.

Кольоровий розпис по тканині допомагає зайнятися не просто створенням косинок, зробити красиву шаль або шарф своїми руками. Вона, як живопис, дозволяє створювати на тканині чудові світанки і заходи сонця, наповнювати рослинними візерунками, перетворювати шматок тканини в маленький рукотворний шедевр. Щоб відвідати мк по традиційної розпису не обов’язково вирушати в Китай – досить уважно вивчити матеріали в нашій статті.

Розпис по шовку для початківців: з чого почати

Створення картин в техніці розпису по шовку – стародавнє мистецтво. Розписними хустками здавна славилися майстри багатьох країн, особливо японські і китайські художники. Для створення шедеврів ручної роботи знадобиться:

  • шовковий хустку довільних розмірів;
  • спеціальні фарби для розпису по шовку;
  • склад для нанесення бар’єрів:
  • насадки, що регулюють товщину контурів.

Краще всього починати роботу з абстрактної розпису. Для того щоб фарба не розтікалася в усі сторони в хустці, рекомендується обробити хустку розчином солі. Якщо цього не зробити, фарби можуть розплився, і тоді робота буде виглядати неакуратно. Хустка потрібно зафіксувати за допомогою гачків, потім, використовуючи пензлі різного розміру, намалювати по всій поверхні тканини абстрактні візерунки. Це можуть бути хвилясті лінії, прості геометричні фігури, орнамент в стилі «турецький огірок». По завершенні роботи необхідно залишити хустку на підрамнику до повного висихання.

Галерея: розпис по шовку (25 фото)

Розпис по шовку: картини

rospis po shelku: s chego nachat risovanie kartin na platkakh6 Розпис по шовку: з чого почати малювання картин на хусткахОсвоївши техніку нанесення фарби на тканину і попрактикувавшись з найпростішими абстрактними візерунками, можна переходити до створення цілих картин на певну тему. По можливості рекомендується відвідати майстер клас з малювання на тканині. Перед тим як приступати до розпису, необхідно ретельно продумати і накидати на папері ескіз майбутнього зображення. Тільки після цього можна приступати до виконання задуму фарбами на хустці.

Найбільш популярні сюжети розпису – східні мотиви: журавлі, квітуча сакура, бабки і метелики. При виконанні малюнка слід мати на увазі, що загальний колорит зображення повинен гармоніювати з кольором хустки, дисонансів і різких контрастів не повинно бути.

Якщо зображення має великі розміри, необхідно починати з центру, поступово переходячи на периферію. Використання пензлів різного розміру допоможе передати тонку гру світлотіні і зробити картинку більш об’ємною. Перед тим як приступати до виконання малюнка, необхідно спробувати вибрані фарби на обраному шматку тканини. Якщо малюнок швидко потьмяніє або розпливеться, для виконання великої картини краще взяти інші, більш якісні барвники. Під час виконання малюнка необхідно бути уважним і акуратним, тому що виправити допущену помилку без шкоди для загальної картини виходить не завжди.

Розпис по шовку: батик

Холодний батік, майстер клас:

  • rospis po shelku: s chego nachat risovanie kartin na platkakh7 Розпис по шовку: з чого почати малювання картин на хусткахСтворення картин в техніці холодний батік по шовку починається з того, що художник зображує на папері шаблон малюнка.
  • Потім тканину фіксується, під неї поміщається шаблон і контури зображення обводяться простим олівцем.
  • Далі обводимо контур резервуючим складом. Нагрівати складу перед цим не потрібно. Саме тому ця техніка отримала назву холодний батик. При цьому не можна переривати лінію, інакше зображення буде виглядати неакуратно і розпливчасто.
  • Далі необхідно виконає розпис і висушити готову роботу. Після висихання фарбу закріплюють з використанням пари.
  • Роботи, виконані в техніці батіку, зазвичай оформляють у дерев’яні рамки за розміром тканини.

Набравшись досвіду в цій техніці, можна приступати до виконання робіт у техніці гарячого батіку. Ця техніка більш складна. Але має більше виражальних можливостей. Техніка гарячої розпису по батіку отримала таку назву тому, що фарбувальний склад необхідно нагріти перед використанням. В якості матеріалу для розпису в цій техніці, як правило, використовують чисту бавовняну тканину.

Ручний розпис по шовку: практичні поради початківцям

rospis po shelku: s chego nachat risovanie kartin na platkakh8 Розпис по шовку: з чого почати малювання картин на хусткахДля тих, хто тільки почав працювати з тканиною, краще всього використовувати фарби, які закріплюються з допомогою тривалої сушки або прасування нагрітою праскою. У продажу є спеціальні набори для новачків, в них входять відріз тканини, на якому вже завдано контур зображення, і кілька барвників, що нагадують акварель. Колірна гама вже підібрана. І розписати хустку з готовим шаблоном не представляє труднощі. Таке тренування дає цінний досвід, який потім стане в нагоді в самостійному творчості.

Фарби для розпису по шовку дуже швидко висихають, тому під час розпису не можна зволікати. Але і поспішати не можна. Бо робота вимагає точності й акуратності. Все, що може знадобитися в самий відповідальний момент роботи, має знаходитися в межах досяжності. Перед тим як розписувати тканину, новачкам варто потренуватися з використанням паперу або полотна.

Розпис по шовку в різних техніках – оригінальний вид рукоділля для тих, хто любить малювати, володіє гарним смаком і мріє реалізувати свої творчі здібності. Для того щоб якісно виконати роботу, необхідно заздалегідь визначитися з малюнком, а також бути максимально уважним і зосередженим.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками