Розпис по склу для початківців 🥝 малювання крапками, техніка малюнків по контуру, трафарети, візерунки, майстер клас

Точкова розпис, яка також називається поінт-ту-поінт, зовні дуже схожа з вишивкою. Незважаючи на зовнішню простоту, ця техніка досить складна у виконанні та вимагає ретельного опрацювання ескізу і концентрації. Найчастіше з допомогою цієї художньої техніки прикрашають посуд, чашки, скляні предмети, дзеркала, шкатулки, виготовляють картини.

rospis po steklu dlya nachinayushhikh 🥝 risovanie tochkami, tekhnika risunkov po konturu, trafarety, uzory, master klass126 Розпис по склу для початківців 🥝 малювання крапками, техніка малюнків по контуру, трафарети, візерунки, майстер клас

Точкова розпис, яка також називається поінт-ту-поінт, зовні дуже схожа з вишивкою

Точкова розпис для початківців: техніка малювання

Ця розпис передбачає використання певної техніки малювання. Вивчити її можна, використовуючи наступну інструкцію:

 1. Контур слід розташовувати вертикально, тримаючи його в руках, як ручку.
 2. Тюбик потрібно піднести до потрібного місця на виробі, а потім злегка натиснути на нього пальцями. Після цього на носику з’явиться крапелька, з’єднується з поверхнею предмета.
 3. Носик не повинен торкатися декорованій поверхні. Це дозволить зобразити рівну і однорідну точку.
 4. Після того як точка досягла потрібного розміру, тиск на носик закінчується і контур відривається від виробу у вертикальному напрямку.
 5. Аналогічним чином контурами опрацьовується весь малюнок з допомогою створення ланцюжків рівних точок.

Відривати контур в бік не рекомендується, так як таке рух спотворить зображуваний елемент, зробить на декорованій поверхні непотрібну пляму. При роботі з різними кольорами, необхідно спочатку закінчити ланцюжок одного відтінку, а потім переходити до наступного. Такою технікою продовжувати до кінця роботи.

Галерея: точкова розпис (25 фото)

Точкова розпис для початківців: тренування на простих формах

Для того щоб освоїти техніку поінт-ту-поінт, насамперед необхідно прикрасити просту форму. В якості неї можна взяти зірку зі скла, гіпсу, пластику, дерева або шкіри. Потренуватися можна на звичайному папері.

Покрокова інструкція для початківців:

 1. Заготівля покривається золотий акриловою фарбою. При необхідності перед нанесенням фарби поверхню слід знежирити – при роботі на склі, кераміки, пластику, шкірі.
 2. Після висихання основного тону зірка прикрашається з допомогою контурів. Для цього можна підібрати червоний, теплий жовтий і білий колір.
 3. По контуру зірки ставляться дрібні білі точки на відстані 2 міліметри один від одного. Діаметр кожної точки – приблизно 1.5 міліметра.
 4. Далі контуром цього ж кольору малюється ще один ряд точок: кожна точка ставиться поруч з елементом минулого ряду через відступ в 1 міліметр. Діаметр точки збільшується до 1.7-1.9 міліметра.
 5. Потім наступний ряд має точки між елементами минулого ряду.
 6. На 4 рядку необхідно змінити колір на жовтий. Точки виставляються в 3 ряди аналогічним чином.
 7. 7-9 шари виконуються червоним кольором.
 8. Подібним чином слід заповнити всю фігуру, в середині ставиться 1 точка.

rospis po steklu dlya nachinayushhikh 🥝 risovanie tochkami, tekhnika risunkov po konturu, trafarety, uzory, master klass127 Розпис по склу для початківців 🥝 малювання крапками, техніка малюнків по контуру, трафарети, візерунки, майстер клас

Для того щоб освоїти техніку поінт-ту-поінт, насамперед необхідно прикрасити просту форму

Для декорування зірки можна використовувати і більш складні орнаменти, наприклад, розділивши форму на 5 ромбоподібних елементів.

Точкова розпис тарілок: майстер-клас

Точкова розпис дуже ефектно виглядає при декоруванні тарілок.

Для розпису знадобляться наступні матеріали:

 • ватний диск;
 • знежирювачах;
 • контурні акрилові фарби;
 • лак-аерозоль;
 • тарілки.

rospis po steklu dlya nachinayushhikh 🥝 risovanie tochkami, tekhnika risunkov po konturu, trafarety, uzory, master klass128 Розпис по склу для початківців 🥝 малювання крапками, техніка малюнків по контуру, трафарети, візерунки, майстер клас

Точкова розпис дуже ефектно виглядає при декоруванні тарілок.

Майстер-клас:

 1. Перед роботою слід обов’язково опрацювати ескіз, який з допомогою простого олівця переноситься на знежирене виріб. Якщо самостійне малювання ескізу – дуже складна справа, можна використовувати вже готові схеми.
 2. Далі починається робота акриловими контурами.
 3. Насамперед необхідно виділити великі точки і елементи.
 4. Після того як великі точки висохнуть, можна приступати до зображення більш дрібних елементів. Тобто робота повинна вестися за принципом від загального – до приватного.
 5. Робота повинна закінчуватися ланцюжками з найменших елементів, розташованих на максимально близькій відстані один від одного.
 6. Можна піти й іншим шляхом, промальовуючи орнамент від центру, поступово рухаючись до країв.
 7. Після того як усі фарби висохнуть, виріб потрібно покрити акриловим лаком. Якщо були використані запекаемые фарби, тарілку треба відправити в духову шафу і при температурі 150-170 градусів витримати вказане в інструкції до контуру час. Після цього покривати лаком виріб не потрібно.

Для роботи необхідно вибирати нечисленне кількість квітів. Оптимальним варіантом вважається 1-4 відтінку.

Точкова розпис по склу: східні візерунки

На скляних і керамічних поверхнях ефектно виглядають східні візерунки, намальовані в точковій техніці піку. Найчастіше їх зображують на декоративних тарілках, дзеркалах, вазах, а також на предметах посуду. Такі елементи стануть відмінним доповненням інтер’єру, а також створять в ньому особливу східну атмосферу.

Східні візерунки точкового розпису по склу та кераміці мають наступні особливості:

 • ритмічність;
 • повторюваність елементів;
 • в якості окремих елементів виступають: абстрактні форми, стилізовані об’єкти;
 • найпоширеніші елементи: розетка, птиці, Світове дерево, листя, шишки, турецький огірок, пейслі;
 • відмінна риса східних візерунків – килимове заповнення поверхні.

rospis po steklu dlya nachinayushhikh 🥝 risovanie tochkami, tekhnika risunkov po konturu, trafarety, uzory, master klass129 Розпис по склу для початківців 🥝 малювання крапками, техніка малюнків по контуру, трафарети, візерунки, майстер клас

На скляних і керамічних поверхнях ефектно виглядають східні візерунки, намальовані в точковій техніці піке

Варто врахувати, що елементи східних орнаментів різняться в залежності від країни їх походження. Наприклад, в Індії в зображенні зустрічаються квіткові гірлянди, птахи, тварини, «огірок». У Китаї популярні картинки – персики, цикади, дракони, квіти, метелики.

Які фарби вибирати?

Точкова техніка розпису вимагає використання акрилових фарб. Фарби слід вибирати у форматі контурів. Вони випускаються в широкій колірній палітрі, а також з різними ефектами, наприклад, з вмістом блискіток, перламутрові, металік.

При необхідності використовувати задекорований предмет посуду за прямим призначенням, необхідно віддавати перевагу запекаемым фарб. Розпізнати їх можна за написами:

 • dishwasher ability;
 • dishwasher resistant.

rospis po steklu dlya nachinayushhikh 🥝 risovanie tochkami, tekhnika risunkov po konturu, trafarety, uzory, master klass130 Розпис по склу для початківців 🥝 малювання крапками, техніка малюнків по контуру, трафарети, візерунки, майстер клас

Точкова техніка розпису вимагає використання акрилових фарб

Крім звичайних контурних фарб запекаемые контури виробляють наступні фірми:

 • Hobby Line Kreul;
 • Decola;
 • Marabu;
 • Pebeo Vitrail.

Варто врахувати, що оптимальні для роботи фарби повинні мати консистенцію нежирної сметани.

Чим можна замінити контури?

На жаль, акрилові контурні фарби досить дорогі, тому багато майстрині прагнуть їх замінити звичайними акриловими фарбами, які за своїм складом ідентичні тюбиковым. Щоб уникнути покупки дорогих фарб, можна скористатися наступними порадами:

 1. В розпису можна використовувати дотси. Негативною рисою цього методу є лише те, що дотс слід постійно занурювати у фарбу.
 2. Якщо немає бажання постійно занурювати у фарбу дотси, своїми руками можна виготовити тюбик. Для цього слід зробити конус з поліетиленового пакета. Краще всього для цих цілей використовувати поліетиленові упаковки з-під молока. В отриманий конус з маленьким отвором на кінці наливається фарба, яка видавлюється для малювання крапками точно таким же способом, як і з тюбика.
 3. Якщо раніше майстриня користувалася контурами, тюбики з-під них слід помити, почистити і використовувати в якості ємності для звичайних акрилових фарб.

 

Варто врахувати, що до підбору акрилової фарби слід підійти уважно: якщо вона занадто густа, її слід розбавити невеликою кількістю води. Подібні способи дозволяють зробити точкову живопис по дереву, склу, кераміці, шкіри, пластику та інших матеріалів не тільки засобом відображення витонченого орнаменту, але і бюджетним видом творчості. Так само до цього виду творчості можна привчати і дітей.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками