Рукавиці спицями схеми 🥝 вязання гарних рукавиць з візерунком, опис

З настанням морозних і холодних днів хочеться максимально утеплитися: надіти теплий одяг, не забути про головний убір і шарф, заховати долоні в рукавиці або рукавиці, рукавички. Можна власноруч зв’язати незвичайні рукавиці спицями, схеми і опис їх виготовлення прості і доступні, тому навіть недосвідчені в’язальниці здатні впоратися з цим завданням.

varezhki spicami skhemy 🥝 vyazanie krasivykh rukavic s uzorom, opisanie431 Рукавиці спицями схеми 🥝 вязання гарних рукавиць з візерунком, опис

З настанням морозних і холодних днів хочеться максимально утеплитися

Рукавиці спицями: покрокова схема і опис для початківців

В’язання рукавиць для тих майстринь, які давно тримають в руках спиці – справа звична і буденна: більшість з них роблять таку роботу механічно, не замислюючись про послідовність дій. Для початківців в’язати така робота здасться трохи складною, але захоплюючою і цікавою. Схеми і опис процесу, як зв’язати красиво найпростіше виріб допоможуть виконати роботу правильно, якісно і оригінально.

 1. Для того, щоб рукавиці сиділи на долоні ідеально, не здавлювали пальці або руку, починати варто з визначення розміру. Для цього пензель змальовують на папір по зовнішньому контуру і розраховують розмір виробу, а також скільки потрібно буде набрати петель для певного розміру виробу.
 2. На дві спиці одночасно набирають 48 петель, після чого акуратно знімають одну спицю і розподіляють всю кількість на 4 рівні частини (по 12 петель) на різні спиці. До робочої петлі прикріплюють маркер, щоб згодом не втрачати початок кругового ряду.
 3. Подальше в’язання манжети спицями роблять гумкою, після чого підійде кілька сантиметрів лицьовій гладі.
 4. 8 петель з першої спиці знімають на англійську шпильку, набирають таку ж кількість петель для продовження роботи. В’яжуть гладдю до кінця мізинця, після чого починають рівномірно збавляти петлі, останні 8 петель провязывают петля в петлю.
 5. До 8 знятим попередньо петель набирають додаткові ще стільки ж і розподіляють їх на 4 спиці. З набраної кількості в’яжуть великий палець, останню пару петель провязывают разом лицьовою.

varezhki spicami skhemy 🥝 vyazanie krasivykh rukavic s uzorom, opisanie432 Рукавиці спицями схеми 🥝 вязання гарних рукавиць з візерунком, опис

В’язання рукавиць для тих майстринь, які давно тримають в руках спиці – справа звична і буденна

Інструкція виготовлення рукавичок для недосвідчених рукодільниць передбачає виготовлення виробу лицьовій гладдю, так як це найбільш прості рукавиці, які потім можна фарбувати на свій розсуд.

Гарні рукавиці спицями з візерунком

Оригінально виглядають вироби, пов’язані красивим візерунком. Такі рукавиці можна додатково не прикрашати, так як самі по собі вони виглядають ошатно і ексклюзивно. Красива в’язка такого виробу сама по собі нескладна, важливо дотримуватися крок за кроком інструкції.

 1. Для початку роботи набирають 40 петель, рівномірно розподіляють їх на 4 спиці і замикають в коло.
 2. Далі в’яжемо за схемою, будуть окреслені ажурні листя. На 41 рядку 6 петель спускають на англійську шпильку для отвори великого пальця і продовжують в’язання, набравши п’ять петель для рівноваги.
 3. Провязав ряди за схемою, закривають роботу і переходять до вив’язування великого пальця, розподіливши 12 петель на 4 спиці. Провязывают лицьовій гладдю 15 рядків, після чого провязывают по 2 петлі одночасно на кожній спиці до закінчення.

varezhki spicami skhemy 🥝 vyazanie krasivykh rukavic s uzorom, opisanie433 Рукавиці спицями схеми 🥝 вязання гарних рукавиць з візерунком, опис

Виріб на другу руку плетуть аналогічно, в симетричному відображенні.

Рукавиці спицями з косами: покрокова інструкція

Теплі і оригінальні рукавиці з малюнком косами можна зв’язати, дотримуючись простий інструкції і не відступаючи від стандартної схеми. Можна робити це виріб з товстої великої пряжі, можна зробити виріб тонким і легким.

varezhki spicami skhemy 🥝 vyazanie krasivykh rukavic s uzorom, opisanie434 Рукавиці спицями схеми 🥝 вязання гарних рукавиць з візерунком, опис

Схема

 1. На пару спиць набирають 52 петлі і працюють подвійний гумкою 20 рядів по колу. В останньому ряду додають дві петлі.
 2. Починаючи з 10 ряду, вывязывают палець поступово до тих пір, поки утвориться 20 зайвих петель. Їх відкладають на шпильку і продовжують в’язання за схемою.
 3. Для вив’язування пальця провязывают потрібну довжину, після цього з’єднують одночасно 1 і 2 разом лицьовою в’язкою, в останньому ряду по 2 петлі лицьового. В кінці стягують залишилися петлі.

Праву рукавицю вывязывают за симетричною аналогією лівої.

Рукавиці спицями з орнаментом

Зробити своїми руками чоловічі або жіночі рукавички з орнаментом можна з будь-якої пряжі, але бажано використовувати білі або сірі нитки для основи. Чоловіки віддадуть перевагу і чорну основу, розведену сірим орнаментом.

varezhki spicami skhemy 🥝 vyazanie krasivykh rukavic s uzorom, opisanie435 Рукавиці спицями схеми 🥝 вязання гарних рукавиць з візерунком, опис

Схема

Візерунок можна робити будь-якими нитками контрастного кольору.

 1. На пару спиць набирають 48 петельок, після цього розподіляють їх на 3 спиці (з 16 петель на кожну).
 2. Провязывают 4 ряди подвійний гумкою, після чого вводять кольорову нитку і в’яжуть пару рядів. Таке чергування повторюють ще раз. Після чого манжет готовий.
 3. Провязывают чотири ряди однотонної ниткою способом лицьовій гладі, переходять до орнаменту.
 4. Для орнаменту петлі перерозподіляють навпіл і в’яжуть 24 петлі за схемою. Дійшовши до другої позначки схеми, кількість петель починають зменшувати по 2 з двох сторін. Так поступово закривають усі петлі.
 5. Повертаються до вив’язування пальців, яке проводять за стандартною схемою.

Якщо строго слідувати схемі орнаменту, то рукавиці виходять прикольні і дуже креативні.

Дитячі ідеї зимових рукавичок

Для дорослих і дитячих зимових рукавиць ідея рукавиць-совят вважається досить модною, сучасною тенденцією. Їх можна зробити довгі зачіски, у вигляді тунелів і цільні, однотонні і двоколірні.

До такого аксесуару для дівчинки варто заздалегідь приготувати не тільки спиці і пряжу, але і намистинки для совят, і прикраси, які вважатиме за краще маленька принцеса.

 1. Набирають на спиці 32 петлі, які згодом розподіляють на 4 спиці.
 2. Перші 10 рядів провязывают гумкою, використовуючи подвійні петлі, 11 ряд в’яжуть лицьовій гладдю.
 3. У 12 ряду додають по парі петель з протяжек, наступні ряди до 18 включно, виконують лицьової в’язкою.
 4. Птах вывязывается з 19 ряду: на перших двох спицях лицьова в’язка, на 3 і 4 – 4 особових на 6 виворітних і 6 особових на 4 виворітних.
 5. 21 ряд : на 1 спиці всі лицьові петлі, на 2 знімають 2 лицьові петлі, на шпильку знімаються 6 петель для великого пальця, на третій і четвертій спице — 4 лицьових, 2 виворітних, 4 особових.
 6. З 22 по 24 ряди алгоритм повторюється, але без зняття петель для великого пальця.
 7. З 25 по 31 ряд в’яжеться за наступним принципом: на 1 і 2 спиці лицьові, на 3 і 4 — 4 лицьових, 2 виворітних, 4 особових.
 8. З 31 по 41 ряди на першій і другій незмінно лицьові петлі, на третій — 4 виворітних і 6 лицьових, на четвертій — 6 виворітних і 4 особових.

Після 38 ряду петлі збавляються, провязываются з кожного кінця по 2 петлі одночасно. Петлі збавляються до 8 штук, які потім стягуються спеціальною голкою. Після закінчення вывязывается пальчик стандартним способом. Для завершення роботи пташкам пришиваються маленькі намистинки на місця для вічко.

Класичні рукавиці спицями (відео)

Рукавиці з візерунком спицями (відео)

Веселі рукавички порадують закоханих на день святого Валентина, із задоволенням їх будуть носити маленькі дітки. Майстер-клас з виготовлення таких веселих аксесуарів для зими для жінок і дітей передбачає й інші варіанти вив’язування привабливих персонажів.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками