Рукавиці з косами; опис в’язання простий рукавиці спицями, кілька візерунків кос з описом

varezhki s kosami; opisanie vyazaniya prostojj varezhki spicami, neskolko uzorov kos s opisaniem372 Рукавиці з косами; опис вязання простий рукавиці спицями, кілька візерунків кос з описомЩоб взимку не відморозити руки, потрібно надягати рукавиці. Не рукавички, де кожен палець повинен «грітися окремо», а саме рукавиці. Їх можна купити в магазині, так і зв’язати ексклюзивну модель своїми руками з дуже теплих ниток. Природно, що рукавиці, пов’язані своїми руками, з любов’ю будуть набагато тепліше куплених.

Рукавиці з косами

Якщо навчитися в’язати, то найпростішим приладом для початківців буде шарф, за ним шапка. Варто постаратися, щоб приготувати собі на зиму відмінний комплект, що складається з простого шарфа, шапки і рукавиць. Оригінально виглядають всі речі, пов’язані з однакових ниток.

Загальна схема в’язання для всіх рукавиць, майстер — клас

varezhki s kosami; opisanie vyazaniya prostojj varezhki spicami, neskolko uzorov kos s opisaniem373 Рукавиці з косами; опис вязання простий рукавиці спицями, кілька візерунків кос з описомПерш ніж в’язати виріб з косами, потрібно окремо зв’язати зразок коси. Оскільки варіантів в’язання коси дуже багато, потрібно вибрати ту, яка вам найбільше підходить.

Залежно від товщини нитки, буде змінюватися кількість петель, яке необхідне для роботи. Як завжди, в’яжемо зразок, а по ньому вираховуємо, скільки петель має бути для в’язання на спицях однієї об’ємної рукавиці. Роботу будемо здійснювати на 4 спицях, тому отримане кількість петель потрібно розділити на 4 і в’язати рядів 20-25 гумкою. Гумка може бути або 1х1 або 2х2, що залежить від ваших побажань і від щільності самої нитки.

Після того як ви пов’язали потрібну вам висоту гумки, можна перейти на інші спиці, більше на розмір. Лицьовою гладдю триває в’язання по колу, до тих пір, поки не стане зрозуміло, що потрібно в’язати палець. Залишаємо певну кількість петель на шпильці, а самі продовжуємо в’язання. У наступному ряду, над знятими петлями, набираємо на робочі спиці таку ж кількість петель, і продовжуємо наше в’язання.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як зв’язати рукавиці спицями.

Після того, як закінчилося в’язання рукавиці, в’яжеться палець. Принцип той же, що і в’язання самої рукавиці.

Коли в’язання лицьовій гладдю досягне мізинця на вашій руці, то можна вже робити скорочення, щоб вийшов гарний мисик рукавички. Перш за все, потрібно надіти в’язану рукавичку на руку, щоб зрозуміти, на яких спицях потрібно робити убавки. Якщо дві спиці припадають на долоню, де буде довязываться палець, то дві інші – на зовнішню частину руки, де можна буде у будь-який інший моделі придумати якийсь візерунок, наприклад , косичка.

На 1 і 3 спиці зменшення робляться на початку ряду: 2 петлі разом провязываются за задні стінки. Нахил при цьому, виходить вліво. На 2 і 4 спиці зменшення робиться в кінці: провязывается 2 петлі разом за передні стінки. Нахил виходить вправо.

Таке скорочення проводиться до тих пір, поки на спицях не залишиться по 2 петлі – всього 8. Через кожну петлю пропускається робоча нитка, при цьому петлі знімаються зі спиць. Потім вони затягуються і закріплюються з вивороту.

Рукавиці спицями з візерунком коси

varezhki s kosami; opisanie vyazaniya prostojj varezhki spicami, neskolko uzorov kos s opisaniem374 Рукавиці з косами; опис вязання простий рукавиці спицями, кілька візерунків кос з описомВізерунок на рукавицях робить виріб унікальним і оригінальним. Якщо це візерунок з кос, то рукавичка буде ще і теплою. Нитки бажано брати з вовною.

Перед початком роботи потрібно:

 • зняти мірки і намалювати схему рукавиці;
 • зв’язати зразок гумки і візерунка з кіс;
 • визначити щільність в’язання і кількість необхідних петель для роботи.

Хід роботи

 1. Набрати на спиці нужное кількість петель, отримане при розрахунку. Розподілити їх на 4 спиці і в’язати гумку 2х2 цілих 20 рядів.
 2. Далі, на двох — в’яжемо обраний візерунок з кіс або одну косу, а на двох інших спицях в’яжемо лицьову гладь.
 3. На певній висоті, на лицьовій гладі потрібно зробити відгалуження для великого пальця. Як його зробити – докладно описано в загальному описі в’язання рукавиць.
 4. В’язання узорів з кос триває.
 5. Коли в’язання досягне кінчика мізинця – починається зменшення петель для красивого формування мисика рукавиці. Докладно, про те, як це зробити, було описано вище.
 6. Останні 2 петлі на кожній спиці потрібно стягнути ниткою і закріпити з виворітного боку виробу.

Другу рукавицю потрібно в’язати також, але в дзеркальному відображенні.

Зразки візерунків з кос

varezhki s kosami; opisanie vyazaniya prostojj varezhki spicami, neskolko uzorov kos s opisaniem375 Рукавиці з косами; опис вязання простий рукавиці спицями, кілька візерунків кос з описомЗразок №1.

 1. ряд: 5 ізн, 6 осіб, 4 ізн, 6 осіб, 5 ізн;
 2. ряд: петлі по малюнку;
 3. ряд: 5 ізн, 3 п. на допоміжну спицю перед роботою, 3 осіб, потім 3 осіб з допоміжної спиці, 4 ізн, 3 осіб на допоміжну спицю за роботою, 3 осіб, потім петлі з допоміжної спиці, 5 ізн;
 4. – за малюнком;
 5. — за малюнком;
 6. — за малюнком;
 7. — за малюнком;
 8. — за малюнком;
 9. ряд – 3.

Якщо тут коса складається з 6 петель, то її можна зробити більше і в’язати як на 8 петлях, так і на 10 петлях.

Зразок №2.

varezhki s kosami; opisanie vyazaniya prostojj varezhki spicami, neskolko uzorov kos s opisaniem376 Рукавиці з косами; опис вязання простий рукавиці спицями, кілька візерунків кос з описомПухнатої й ошатної вийдуть дитячі та жіночі рукавиці, якщо використовувати для їх в’язання мохер або ангору. Коси повинні розміщуватися посередині рукавиці. Оскільки щільність в’язання у кожної людини різна, то і розрахувати певну кількість петель до і після кос буде для кожного випадку індивідуальне. Тому в описі буде йти мова про 1 виворітного петлі, а вам потрібно буде підставити свою кількість.

 1. ряд: 1 ізн, 8 осіб, 1 ізн;
 2. ряд – по малюнку;
 3. ряд: 1 ізн, 2 п. зняти на допоміжну спицю за роботою, 2 лицьові, потім 2 лицьові з допоміжної спиці, 4 осіб, 1 ізн;
 4. – за малюнком;
 5. — за малюнком;
 6. — за малюнком;
 7. ряд: 1 ізн, 4 осіб, 2 п. на допоміжну спицю перед роботою, 2 лицьові, потім — 2 осіб з допоміжної спиці, 1 ізн;
 8. – за малюнком;
 9. — за малюнком;
 10. — за малюнком;
 11. ряд – 3.

У цьому варіанті коси не переплітаються одночасно, а в послідовності: один за одним.

Якщо такі прості візерунки з кіс не підходять до ваших варежкам, можна вибрати більш складні візерунки, в яких відразу буде кілька варіантів кос. Візерунок вийде дуже складним, в’язати його можна дуже довго. Але от отриманий результат порадує не тільки вас, але і ваших друзів.

Корисні поради

 • В залежності від товщини нитки вибираються і спиці. Від її товщини залежить і щільність в’язання, та кількість петель, яке буде брати участь у роботі.
 • Чим тонше нитка, тим більше петель на спицях. Тим більше складних кос можна буде зобразити на рукавицях.
 • Якщо ви хочете, щоб гумка рукавиць вийшла подвійний, можна просто в’язати її не 20 рядів, а всі 40. Потім скласти її навпіл, навіть не підшиваючи.
 • Щоб виріб зробити унікальним, можна з двох сторін долоні пустити ще за невеликий косі. Це ускладнить роботу, але зробить виріб незабутнім.

Висновок

Зв’язати рукавиці з косами зовсім нескладно, особливо якщо це робиться для коханої людини. Виріб буде теплим і красивим, а головне — виготовленим з любов’ю.

Оскільки виріб набагато менше светри, то при бажанні його можна зв’язати за 4 вечора. Зробіть приємне собі, своїм дітям і коханому чоловікові — зв’яжіть до зими по парі теплих рукавиць з косами.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками