Серветки гачком схеми російською 🥝 вязання гарних, ажурних, круглих, великих скатертин, відео з описом

Серветка гачком для початківців майстрів може стати прекрасним початком «кар’єри» у світі рукоділля. Серветки, зв’язані гачком, виходять мереживними, досить простими у той же час незвичайні і дуже красивими. Майстер може скористатися розшифровкою схем або готовим описом роботи, щоб зв’язати багато різних серветок.

salfetki kryuchkom skhemy na russkom 🥝 vyazanie krasivykh, azhurnykh, kruglykh, bolshikh skatertejj, video s opisaniem37 Серветки гачком схеми російською 🥝 вязання гарних, ажурних, круглих, великих скатертин, відео з описом

Серветки, зв’язані гачком, виходять мереживними, досить простими і дуже красивими

Проста і гарна серветка гачком для початківців: схема

Для такої роботи потрібно підібрати нитки. Красива ажурна серветка вийде у тому випадку, якщо майстер вибере правильну нитка. Початківцям рекомендується використовувати в роботі нитки «Magic» або «Сrochet».

Отже, робота виконується покроково:

 1. Перш, ніж скористатися схемами, які допомагають в’язати такі вироби, потрібно запам’ятати, що серветка в’яжеться з центру. Набирається ланцюжок повітряних петель. Їх кількість залежить від бажаного розміру роботи. На схемах такі петлі зображуються невеликим кружечком. Стандартно набирається 12 повітряних петель.
 2. Перша петля з’єднується з останньої методом полустолбика. Повинно вийти кільце. Робота буде виконуватися справа наліво.
 3. Щоб підняти виріб, необхідно щоразу набирати гачком ще кілька повітряних петель. Завдяки цьому пряжа збільшується в розмірах. Якщо цього не робити, то кожен наступний ряд буде кривим або скошеним, а в’язані серветки не повинні такими бути. У першому ряду додається 3 петлі. Цього достатньо для підйому виробу.
 4. Щоб робота вийшла ажурною, потрібно в’язати так, щоб виходили дірочки. Це робиться з допомогою накиду. Він може чергуватися з кожної повітряної петлею, або робитися в певному місці.
 5. Коли серветка буде майже готова, гачок вводиться всередину кільця. Останній стовпчик необхідно з’єднати з ланцюгом, що складається з 3 повітряних петель.

В кінці роботи ниточка відривається і кріпиться з вивороту. Потрібно залишити хвостик нитки довжиною не менш 8 див.

Галерея: серветка гачком (25 фото)

Проста кругла серветка гачком (відео)

Як в’язати квадратну серветку гачком: інструкція для початківців

Квадратні серветки виглядають дуже елегантно.

Робота виконується поетапно:

 1. В’яжемо повітряні петлі. З них потрібно сформувати кільце. Потім виконується 6 петель на гачку з кільця. Щоб перша петля в ряду з’єдналася з останньою петлею, необхідно зробити один стовпчик без накиду. В результаті має утворитися кільце.
 2. Перший ряд повинен бути провязан стовпчиками. Накіди не робляться. Після того, як було виконано 3 повітряні петлі, 15 стовпів з накидом виконуються в центрі кільця. Робота з’єднується шляхом з’єднання першого та останнього стовпчика.
 3. У другому ряду також робляться 3 повітряні петлі. Два наступних стовпа виконуються в ту петельку, з якої була зроблена ланцюг.
 4. Потім стовп з накидом попереднього ряду треба пропустити.
 5. Таким чином виконуються 3 стовпа. Додаються 2 повітряні петлі.
 6. Дані кроки повторюються до тих пір, поки не закінчаться петлі. Потім кінці ряду з’єднуються полустолбом. Накид не робиться.
 7. У наступному ряду аналогічні дії, тобто ряд начинется з додавання 3 повітряних петель і закінчується продеванием пряжі в останню петлю.
 8. Четвертий ряд провязывается стовпами. Накіди не робляться.
 9. Далі в’язати потрібно по-іншому. Для додання виробу ажурного виду, стовпчики з накидом необхідно чергувати зі стовпчиками без них. Рекомендується робити 5 на 5.
 10. Після того, як кілька рядів були провязаны таким чином, потрібно зменшувати стовпи.
 11. У наступному ряду використовуються стовпчики без накиду і з ним.

salfetki kryuchkom skhemy na russkom 🥝 vyazanie krasivykh, azhurnykh, kruglykh, bolshikh skatertejj, video s opisaniem38 Серветки гачком схеми російською 🥝 вязання гарних, ажурних, круглих, великих скатертин, відео з описом

Квадратні серветки виглядають дуже елегантно

На останньому етапі потрібно закріпити кінець. Нитка обрізається не біля самої пряжі, потрібно залишити хвостик довжиною не менше 8 см, щоб його можна було закріпити.

В’яжемо просту прямокутну серветку

Прямокутні серветочки часто прикрашають столи в ресторанах і на сімейних вечерях. Так чому б не зробити їх своїми руками?

 1. Робота починається з центру. Потрібно зробити 12 повітряних петель. Потім з них формується колечко. Першу і останню петельку необхідно з’єднати.
 2. Перші кілька поруч в’яжуться стовпами. Накіди робити не потрібно.
 3. В кожному наступному ряду додаються 3 повітряні петлі. Завдяки цьому пряжі буде ставати більше, а виріб вийде рівним і акуратним.
 4. Далі стовпчики з накидами чергуються зі стовпчиками без них. Так як серветка повинна бути прямокутної, пункт 4 потрібно повторити 3-4 рази. Не потрібно забувати про додавання повітряних петель!
 5. Після зменшення стовпчиків у наступних рядах, кінці рядів повинні з’єднатися полустолбиком. Так пров’язати кілька рядів.
 6. Стовпчики збавляються. У вас повинен вийде прямокутник.

salfetki kryuchkom skhemy na russkom 🥝 vyazanie krasivykh, azhurnykh, kruglykh, bolshikh skatertejj, video s opisaniem39 Серветки гачком схеми російською 🥝 вязання гарних, ажурних, круглих, великих скатертин, відео з описом

Прямокутні серветочки часто прикрашають столи в ресторанах і на сімейних вечерях

Нитка повинна бути закріплена з виворітного боку.

Кругла мереживна серветка гачком

Кругла серветка виглядає дуже презентабельно. Такі вироби – самі елегантні, адже вони невеликі і ажурні.

Робота складається з таких етапів:

 1. Перший ряд повинен бути сформований з повітряних петель і стовпчиків. Накіди в стовпчиках робити не потрібно.
 2. Другий ряд провязывается тільки стовпчиками.
 3. Аналогічно провязывается третій ряд. Накіди в стовпах не робляться.
 4. Початок і кінець ряду з’єднуються. У рядку провязывается 16 стовпів. У наступному ряду число стовпчиків необхідно збільшити за рахунок додавання повітряних петель.
 5. Стовпи з накидом чергуються зі стовпами без них. Аналогічно провязываются наступні ряди.
 6. Останній ряд провязывается стовпчиками без накиду.

salfetki kryuchkom skhemy na russkom 🥝 vyazanie krasivykh, azhurnykh, kruglykh, bolshikh skatertejj, video s opisaniem40 Серветки гачком схеми російською 🥝 вязання гарних, ажурних, круглих, великих скатертин, відео з описом

Кругла серветка виглядає дуже презентабельно

За допомогою спиці потрібно закріпити кінець нитки. Вона повинна закріпитися з виворітного боку роботи.

Як в’язати скатертину гачком?

Скатертина може бути пов’язана різними способами.

Ось один з них:

 1. Для початку потрібно зв’язати мотив з центру виробу. Початок роботи така ж, як і в роботі з круглої серветкою. Набирається 12 повітряних петель. Далі в’яжуться стовпи з накидами і без них, чергуючись. Так виріб виходить ажурним.
 2. Внутрішня смужка-коло повинна складатися з 18 мотивів. Зовнішня смужка – з 36 мотивів. У кожному ряду необхідно додавати рівну кількість повітряних петель. Якщо знехтувати цим правилом, то робота буде асиметричною і неакуратною.
 3. Щоб виріб був менш щільним, потрібно зробити його з дірочками. Для цього стовпи без накиду необхідно чергувати з накидами. Але дірочок не повинно бути занадто багато!
 4. По мірі додавання повітряних петель кількість пряжі буде збільшуватися. Роботу варто закінчити тоді, коли скатертину придбає бажаний розмір.
 5. На останньому етапі залишок нитки потрібно закріпити з виворітного боку.

salfetki kryuchkom skhemy na russkom 🥝 vyazanie krasivykh, azhurnykh, kruglykh, bolshikh skatertejj, video s opisaniem41 Серветки гачком схеми російською 🥝 вязання гарних, ажурних, круглих, великих скатертин, відео з описом

Скатертина може бути пов’язана різними способами

Порада: Щоб не помилитися з розміром скатертини, по мірі виконання роботи рекомендується прикладати її до столу.

Поради для початківців:

 • Пряжу легше всього прикріпити до гачка методом ковзного сайту.
 • Новачкам рекомендується використовувати нитку, розмір якої не перевищує 10.
 • Оптимальний розмір в’язального гачка – 2 мм.
 • Не варто відривати нитку руками, краще скористатися ножицями. Відрізати коштує не менше 8 см, так як нитка необхідно добре закріпити, а якщо вона буде коротше, зробити це буде складно.
 • Щоб зменшити стовп з накидом, пряжу слід накинути на гачок, а потім просунути її в петлю. Аналогічно можна протягнути нитку через 2 і більше петлі.

Дуже гарна серветка гачком за 10 хвилин (відео)

Красиві ажурні серветочки ніколи не вийдуть з моди! Займатися створенням цих виробів можуть як домогосподарки, так і кар’єристки, головне – в’язати з любов’ю, а уроки в’язання вам в цьому допоможуть!

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками