Серветки з бісеру схеми плетіння романенко, серветка з бісеру для початківців, бісероплетіння серветки

salfetki iz bisera skhemy pleteniya romanenko, salfetka iz bisera dlya nachinayushhikh, biseropletenie salfetki297 Серветки з бісеру схеми плетіння романенко, серветка з бісеру для початківців, бісероплетіння серветкиЩе зовсім недавно одним з найпопулярніших частин декору вважалися різні ажурні серветочки, створені гачком. Вони могли прикрасити журнальні столи, лежати під возами з квітками або під конфетницами. Ця деталь декору створювала нереальне відчуття затишку, і говорив про відмінний смак господаря.

Але час йде, а разом з ним змінюються тренди. Серветка, створена гачком, трохи змінилася, під сучасне вплив модних тенденцій. Тому немає нічого дивного в тому, що зараз цей простий, але досить цікавий елемент декору багато роблять саме з бісеру. Схеми плетіння серветочок здебільшого мають одну і ту ж схему, що їх аналоги, створені за способом в’язання гачком. Але, таку річ виконати набагато легше.

Зовні такі вироби нагадують серветочки, вишиті хрестом. Малюнком для них можуть послужити і великі квіти – наприклад, маки, і гжельские або хохломские візерунки, і етнічні орнаменти. Виглядають вони дуже красиво, можуть використовуватися як елементи декору і прикрашати, скажімо, серветниці, або скатертину. При виготовленні можна користуватися як гачком, так і голкою. Для першого досвіду у виготовленні серветки з бісеру покроково можна безкоштовно знайти в інтернеті, а в нашій статті ви побачите приклади готових робіт, детальний майстер клас і навчальне відео.

Плюси вироби

Крім цього, воно має свої серйозні плюси, до яких можна віднести:

 • salfetki iz bisera skhemy pleteniya romanenko, salfetka iz bisera dlya nachinayushhikh, biseropletenie salfetki298 Серветки з бісеру схеми плетіння романенко, серветка з бісеру для початківців, бісероплетіння серветкиНемає потреби періодично прати серветочку, так як на ній взагалі не накопичується пил, і її практично нереально забруднити.
 • Принцип створення виробів валяється максимально простим навіть для новеньких майстрів.
 • Ефектний вигляд ажурною серветочки, який не замінить жоден спосіб в’язання гачком;
 • Такий виріб обійдеться дешевше.

Майстер-клас по плетінню серветочки з бісеру

Що знадобиться для створення серветочки з бісеру.

 • Бісер білого кольору;
 • Бісер блакитного кольору;
 • Золотистий бисерок;
 • Щільна шовкова нитка для бісероплетіння;
 • Голка для бісероплетіння.

salfetki iz bisera skhemy pleteniya romanenko, salfetka iz bisera dlya nachinayushhikh, biseropletenie salfetki299 Серветки з бісеру схеми плетіння романенко, серветка з бісеру для початківців, бісероплетіння серветкиМожна сплітати серветочку, застосовуючи тоненьку волосінь. Але в такому випадку річ не буде нагадувати реальне мереживо. Якщо взяти для плетіння нитку, вона повинна бути білого відтінку, і досить міцною для того, щоб витримувати вагу всіх деталей серветки.

Найчастіше, в салфеточке з бісеру переважає саме білий колірний фон, тому він відмінно контрастує практично з будь меблями.

Галерея: серветка з бісеру (25 фото)

Опис майстер-класу, серветки з бісеру

Як може продемонструвати урок по створенню серветки з бісеру, виготовлення виробів з бісеру, схеми робіт досить легкі. Це стосується не тільки нашого майстер-класу, а також більшості схем створення серветочок.

 • Принцип йде від шаблонів для в’язання серветочок гачком. Хто раніше займався створенням ажурних в’язаних речей, може побачити подібності між цими видами робіт і легкість створення.
 • Почнемо плетіння з середини і поступово перейдемо до країв речі. Виходить так, що можна самому дізнатися діаметр серветки, збільшуючи кількість намистинок в дугах. Це означає, що роботу можна продовжити буквально до моменту, поки цей процес не почне набридати. Або – поки не закінчаться бісеринки.
 • Отже, сплетемо центральну частину бісерної серветки. Для цього підготуємо голку, протягнемо в неї нитку і насаджуємо вісім блакитних бісерин. Голку повторно протягнемо через перші три бісеріни. Таким чином, у нас вийде дрібний трикутник з блакитного матеріалу. На голку накидаємо ще три блакитні бісеріни і просмикнемо її в бусинку, яка знаходиться через одну від тієї, від якої відійде вільна нитка. Вийшла дрібна дуга з трьох намистин. По колу створюємо ще три такі ж дуги. Повинна вийти серцевина у формі ромба.
 • Створюємо новий ряд. Він теж буде зроблений з 4 дуг. Тепер насаджуємо на голку по п’ять бісерін, 2 з них будуть білого відтінку, а середня – блакитного. Дуги закріпимо, продевая голку через найбільш відкриті у фігурі намистини. В результаті ми вже маємо щось схоже на маленький квітка з чотирьох пелюсток.
 • salfetki iz bisera skhemy pleteniya romanenko, salfetka iz bisera dlya nachinayushhikh, biseropletenie salfetki300 Серветки з бісеру схеми плетіння романенко, серветка з бісеру для початківців, бісероплетіння серветкиГолку протягнемо через два біленькі намистинки. Нитка повинна вийти перед блакитний бусинкою.
 • Почнемо нові ряд. Для цього над блакитною бусинкою створюємо дугу з трьох білих і просмикнемо голку в нову білу бусинку після блакитний. У нас вийде над однією бисериной дуга з трьох нових.
 • Тепер необхідно накинути на голку п’ять білих намистинок, і закріпити їх, продевая голку через білу бісеринку, яка лежить перед блакитний. Над нею знову створюємо дугу з трьох білих намистинок. Таким чином, будуть йти по черзі дуги з 3 і 5 бісерін.
 • На цей раз вийде зірка з білими промінцями і блакитним центром. Якщо захочете, також можна створити подібні зірочки, застосовуючи тоненький дріт, і повісити їх як дрібних сніжинок на новорічну ялинку. Але зараз створюємо серветочку, тому переходимо до створення нового ряду. Потім майстер-клас продемонструє плетіння рядків з бісеру, в кінці буде збільшуватися діаметр серветочки. Кількість рядків потім можна буде збільшувати або зменшувати.
 • Через дві бісеринки дрібної дуги просмикнемо голку, нитку і в результаті буде виходити з вершинки одного з променів. Тепер накидаємо по сім бісерин. З них шість бічних білих і одна центральна частина блакитного кольору.
 • Кожну з дуг цього рядка зробимо таким чином. Завершимо цей рядок, просмикнемо голку через три білих бісеріни і виведемо нитка перед блакитний бусинкою. Над нею створюємо дугу з трьох білих бусиночек. У нас знову вийде з білих намистинок над однією блакитний. Потім просмикнемо голку через п’ять бісерін: дві білі, одна блакитна і знову дві біленькі. Виведемо нитку перед блакитний бусинкою. Знову створюємо дугу з трьох білих і продовжимо за нашою схемою, як зображує майстер-клас до закінчення ряду.
 • Отримаємо шістнадцять біло-блакитних променів. Далі – створюємо весь рядок з блакитного матеріалу. Через вершинку кожного з промінчиків протягуємо нитку, на яку накладено за 5 блакитних бусинок. На новому етапі почнемо додавати потроху золотистого матеріалу. Для виконання схеми дуг наступного рядка накидаємо дві блакитні бісеріни, одну білу, одну золотисту, білу і знову дві блакитних.
 • salfetki iz bisera skhemy pleteniya romanenko, salfetka iz bisera dlya nachinayushhikh, biseropletenie salfetki301 Серветки з бісеру схеми плетіння романенко, серветка з бісеру для початківців, бісероплетіння серветкиНаприкінці кожна дуга буде мати по сім бісеринок, в центральній частині – золотисті вкраплення. Новий ряд теж буде мати по сім бісерін, тільки вже в новому порядку: біла, дві блакитні, біла і так по колу. Ще один рядок буде створений з дуг за 9 бісеринок: дві блакитні, дві білі, одна золота, дві білі, дві блакитні.
 • Тепер створюємо дуги між початком і кінцем білих деталей. Через блакитні і золотисті частини просто протягуємо голку, ніяк не включаючи їх у роботі. Дуги створюємо за п’ять блакитних намистин. Тепер просмикнемо голку між дугами в вершинку блакитний дуги і золотистий матеріал.
 • Самі дуги створюємо наступним чином: три блакитні, дві білі, просмикнемо голку через золотисту бісеринку. Знову – дві білі і три блакитні, потім дві блакитні, одна біла, одна золота, одна біла і дві блакитних і так по колу до закінчення ряду.

Далі працюють верхні бісеринки з створених дуг, і через них будемо просувати голку для створення нових елементів.

Для виконання всіх дій цілком вистачить тієї картини, яку показав вам цей майстер-клас. Порядок і колір матеріалу, на даному етапі передбачає включення особистого уяви певною мірою. Ось ми і зробили бісерні серветки. Сподіваюся, наш майстер-клас вам допоміг, ще можете подивитися схеми по створенню серветок від Романенко.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками