Шаль “квіти меліси” і “вінок” гачком, схема і опис роботи

 Шаль квіти меліси і вінок гачком, схема і опис роботиШаль «клематис» це в’язана річ, округлої форми. За основу шалі була взята серветка Герберта Ниблинга, має округлу форму і прекрасний зовнішній вигляд. Середні розміри речі починаються від 120 см верху і 55 висоти, але її можна змінювати під потрібний вам розмір. Тепер давайте зробимо разом шаль клематис, слідуючи попетельно схемою і описом.

Шаль «Клематис» дуже улюблена майстринями за вишуканий малюнок. Початківці майстрині, в пошуках потрібного мк, іноді нарікають, що не всі вони російською мовою. У цьому випадку, радимо знайти і подивитися потрібний вам майстер клас на відео – навіть якщо ви не знаєте мови, то вже стовпчики-полустолбики та інші накіди подивитися і повторити напевно зможете.

Матеріали

Матеріали, які будуть потрібні для роботи

Перед тим як починати в’язати шаль, потрібно визначитися з матеріалом, і взяти хорошу натуральну тканину, наприклад, шерсть, мохер або бавовна. Для створення шалі, нам потрібно 500-600 метрів ниток, а ще будуть потрібні наступні предмети:

  • Дві в’язальні спиці з діаметром 2.25-2.5 мм.
  • Гачок діаметром від 1.25 до 1.5 мм.
  • Спеціальні маркери в кол-ве 20 штук.

Всі ці пристосування можна купити в магазині. Особливу увагу варто приділяти вибору спиць.

Галерея: шаль клематис (25 фото)

Шаль клематис: схема

Після покупки матеріалів та інструментів, можна переходити до вивчення схем і в’язання вироби, але робити це варто поетапно:

  •  Шаль квіти меліси і вінок гачком, схема і опис роботиНавчаємось читати схеми, знаки і символи.
  • Перед створенням шалі клематис за схемами, треба ознайомитися з рекомендаціями їх читання і позначеннями на схемах, через недосвідченість можна зробити багато помилок.
  • Сама схема виробів клематис читається легко, в ній можна швидко розібратися.
  • Жовтим кольором на схемі позначають «розріз» раппорта.

Основні етапи в’язання шалі з мохеру

Перша частина в’язання.

Спочатку на спицю надягаємо 3-4 петлі, після чого йде в’язання 20 рядів, на підставі платочної в’язки, що і буде початком стрічки. Потім, по крайці довгої сторони стрічки, наберемо десять петель, за якими піде підйом ще трьох петель, що, загалом, складе шістнадцять або вісімнадцять петель залежно від кол-ва перших створених петель. (3-4).

Процес в’язання другий частини:

 Шаль квіти меліси і вінок гачком, схема і опис роботиСама шаль створюється спицями, почнемо з середини верхнього, шийного краю і завершимо нижнім краями краєм. Верхньою частиною виробу буде стрічка, що складається з петель (від двох до чотирьох за вашим вибором), самі петлі виконуються в лицьових і виворітних рядах, лицьовими петлями. При в’язанні стрічки, перша кромочная петля знімається без прив’язування, після чого спиця переходить з правої частини на ліву сторону, як при виворітного в’язці. Інші п. в виворітних рядах і в особових рядах робляться лицьовими. Кінцева петля провязывается за задню стіну.

Між жовтими лініями розрізу, є петля, яку в процесі роботи простіше розмітити маркером жовтого відтінку, що полегшить роботу у всьому. Петелька буде першою в ряду, після правою стрічки і останньої перед лівою стрічкою, таким чином, трохи вирізаючи один рапорт, а ліва і права деталь рапорту будуть упиратися на початку і в кінці ряду в петлі, зазначені жовтими лініями. Серед даних половин рапортів, треба виконати від 4 до 7 великих рапортів, таким чином, роблячи для шалі вид накидки — пелерини. Після 17 ряду, створюються п’ять рапортів. Робимо, таким чином, всі ряди, виконані в схемі.

Другий і третій етапи.

Процес створення другого етапу:

У другому етапі немає ніяких складних маніпуляцій, все, що тут треба працювати за схемою, саме тому другий етап був з’єднаний з третім.

З 105 по 108 р. робота виконується лицьовій гладдю спицями, що створює красиву смугу, яку можна зробити як на лицьовій, так і на виворітній частини за вашим вибором.

Процес в’язання останньої частини:

Зі 109-го ряду піде облямівка раппортов, в нашому випадку створюється десять раппортов у всіх рядах, зупиняючись на схемі, можна побачити, що один з раппортов поділився на дві деталі, ліва починається спочатку р. перед, зазначеними жовтими маркерами, петлями, а права частина в кінці ряду, після таких петель. У самому 109 ряду, між стрічками повинна бути 321 петля.

При вывязывании 124 ряду, його треба зазначити маркерами, для того щоб відрізнити їх від накидов, які роблять простими виворітними петлями. Далі, увагу варто звернути на 130 р., який за схемою не виконується виворітними петлями, в такому випадку 129 ряд вважається кінцевим і робиться без накидов. Петлиці останнього ряду робимо гачком, по виворітній стороні в’язання.

 Шаль квіти меліси і вінок гачком, схема і опис роботиПетлі провязываются стовпчиками без накидов, кількість петель є в схемі, на місці з’єднання фігурних дужок, серед стовпчиків пров’язуємо по вісім повітр. п. «арок». Якщо розібратися в темі, то можна зрозуміти, що робити речі з мохеру за допомогою спиць або гачка не так-то й складно, головне, це докласти максимум зусиль і не засмучуватися через маленьких невдач у в’язанні.

Сподіваємося, що завдяки цій статті, ви відповіли собі на всі питання, що цікавлять вас, удачі вам у в’язанні. Пам’ятайте, що дуже важливо намагатися і докладати зусилля в будь-якій справі.

Коли ви закінчите роботу з цієї шаллю, можна взятися за створення шалі Катерини Паслін.

Найскладніше, звичайно, робити шалі з квіткою, якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, відразу не беріться за такі вироби.

Квітки бувають різні, але можна вибрати будь-який візерунок.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками