Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер-клас і опис схеми

shal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy21 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схемиНічого не може бути ніжніше і жіночніша, ніж ажурна шаль на тендітних жіночих плечах. Зв’язкова з теплою і тонкої пряжі, вона зігріває не гірше шарфа, а виглядає витончено і яскраво. Кожна майстриня, незалежно від того, досвідчена вона, чи ще тільки починає осягати мистецтво в’язання на спицях, замислювалася про те, щоб пов’язати такий потрібний предмет гардеробу. І адже хочеться зв’язати не просто шаль, а красиву, повітряну і ошатне.

Шаль Дульсинея, шаль Дебют, шаль Троянда Прерій, шаль Квітка Кактуса, шаль Кам’яний Квітка, шаль Місячні Квіти, шаль Рижик — яких тільки моделей не зустрінеш на просторах інтернету! Серед безлічі моделей, які можна знайти в мережі і в журналах, виділяється одна особлива модель — Квіткове Ехо, розроблена дизайнером Дженні Джонсоном в 2009 році. На створення цього дивовижного рисунка його надихнули естонські мережива і, можливо, скандинавська міфологія. Зокрема, скандинавських богів у пантеоні є богиня Фрея, у веденні якої знаходяться всі трави, квіти і плоди. Ці мотиви містяться в надлишку в шалі Квіткове Ехо.

Універсальність отриманого шедевра і його витончені ажурні мотиви зачаровують. Зв’язати її можна в двох варіантах — як косинку і як шаль. Для косинки знадобиться близько 75 грамів вовни, а для шалі близько 100 грамів. Варто зазначити, що для того, щоб зв’язати це виріб, потрібно мати гарні навички поводження зі спицями і вміння читати схеми. Але в даній статті схеми розглянуті досить докладно, так що і недосвідчений майстер зможе спробувати пов’язати цю чарівну шаль.

В’яжемо шаль Квіткове Ехо

Почати варто з вибору пряжі. Виріб має вийти мереживним, тонким і виглядати дорого, значить, і пряжа повинна бути з бебі альпака, кашеміру та шовку.

Необхідні інструменти:

· пряжа;

· спиці 2,5–3,75, залежно від товщини нитки;

· гачок.

Етапи роботи

Для початку потрібно розшифрувати деякі позначення, які будуть присутні в схемах.

Nupp, або «гулька». В’яжеться з 7 або 9 петель. Кількість залежить від товщини пряжі. Потім потрібно зробити 1 лицьову петлю і накид, повторити 3 або 4 рази, далі 1 лицьова петля в той же ланка, після чого скинути петлю з лівої спиці. Коли в’яжеться наступний ряд, всі петлі шишечки з’єднуються виворітною петлею. Варто звернути увагу, що в’язати потрібно вільно, накіди не повинні бути менше 1 сантиметра, інакше провязивать їх потім буде складно.

Набір петель гачком. У цьому випадку, в’яжеться ланцюг з 6 або 7 повітряних ланок контрастною ниткою. Потім ланцюг розгортають і, взявши основну нитку, піднімають 3 ланки за задні стінки, пропустивши перше.

На наведених схемах відсутні 6 крайніх петель, по 3 з кожної сторони. Перша знімається так само, як при в’язанні виворітного, інші в’яжуться лицьовими.

Позначення

shal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy22 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схеми

Схема в’язання

shal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy23 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схеми

Початок

  1. 1 ряд. Набір повітряної ланцюжка з 6 або 7 петель.
  2. 2 ряд. Потрібно розгорнути ланцюг і підчепити ланки за задні стінки.
  3. Формуються кромочні ланки. По 3 штуки з кожної сторони знімається, а 2 інших завжди в’яжуться лицьовими.
  4. Процес в’язання петель, таким чином, продовжується до тих пір, поки вздовж кромки не буде піднято по 5, тобто всього їх буде 12.
  5. Виріб розгортається і в’яжеться ряд виворітних петель. Лицьовими залишаються 3 кромочні ланки з кожної сторони.

Настановна схема

shal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy24 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схеми

  1. Візерунок схеми в’яжеться до 16 ряду.
  2. Петлі в центрі першого ряду відзначити маркерами по двом сторонам. Вони завжди в’яжуться лицьовій петлею за задню стінку. Їх 57, в тому числі, 3 кромки по краях.

Схема Квітка

Згідно з цією схемою, необхідно пров’язати раппорт з 8 рядів, до середини, пров’язати центральну петлю і потім повторити схему. Для ошатного косинки схема повторюється 8 разів, а для того, щоб зв’язати шаль, знадобиться 13 повторень.

shal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy25 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схемиshal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy26 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схеми

В даній схемі 16 рядів. Починати потрібно зі схеми №1 від правого боку в першому ряду. В’яжуться 12 петель, потім петля в середині. Далі робота йде за схемою №2 в’яжеться її перший ряд. В середині виробу тепер ланка зменшується двічі. Продовження в’язання за схемою №3.

Схема edge

shal cvetochnoe ehkho podrobnyjj master klass i opisanie skhemy27 Шаль Квіткове Ехо Докладний майстер клас і опис схеми

Згідно зі схемою, в’яжуться 8 рядів, складові раппорт.

Всі петлі закриваються подвійний ниткою. Далі, слід перехід на лицьову сторону виробу. Послідовність наступна — 2 петлі з вивороту, потім вони перекидаються на ліву спицю, 2 петлі зв’язуються разом виворітнім ланкою, потім знову 1 изнаночное. Нитка обривається і ховається.

Щоб закінчити виріб, його занурюють у теплу воду на 30 хвилин, віджимають і складають трикутником. Центр кожної пелюстки заколюється шпильками. Після повного висихання виріб готовий до шкарпетці.

Висновок

У даній статті максимально детально описані всі етапи в’язання. Якщо є навіть невеликий досвід у в’язанні і велике натхнення, бажання розібратися в процесі, пов’язати виріб зможе і новачок. Якщо слідувати даному опису, то вийшло в результаті виріб порадує майстра. Сам по собі процес в’язання таких складних шалей дуже кропітка, вимагає уваги і посидючості. Це нелегкий проект, тому добре б не охолонути до нього в середині процесу і не закинути розпочате, тоді результатом праці стане розкішний предмет гардеробу, гідний самої Фреї.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками