Шаль спицями схеми 🥝 опис в’язання хустки для початківців

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh7 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівШаль в жіночому гардеробі являє собою хустку, у формі квадрата або трикутника, який пов’язаний з тонких вовняних ниток з квітковою облямівкою або орнаментом. В залежності від того, якої товщини використовуються нитки, виріб може зігріти в холодні вечори або служити доповненням до вечірнього вбрання.

Шалі спицями схема і опис

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh8 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівІснує багато видів шалей, пов’язаних спицями. Їх носять жінки, незалежно від віку і випадки застосування, влітку і взимку, на весілля, або щодня.

Для в’язання шалі можна використовувати гачок або спиці, але виріб виходить шикарним і розкішним в обох випадках. Якщо для в’язання шалі використовуються спиці, то вибирати потрібно тільки ажурний візерунок. Тоді виріб виходить теплим, легким і ніжним.

Як зв’язати шаль спицями — розглянемо кілька варіантів, для в’язання яких вам знадобляться спиці, ножиці і пряжа. Якщо ви будете вибирати в’язані шалі спицями в інтернеті обов’язково зверніть увагу на схему – вона повинна бути доступною і зрозумілою для вас, інакше красивого візерунка не вийде.

Для початківців краще брати простіші моделі – тоді зв’язати їх можна швидко і зберегти себе від пекучого розчарування від процесу і результату… Досвідченим вязальщицам цікаві незвичайні моделі. Практичним рукодільниця — популярні моделі – Маріанна, Альберта і Фрея. Шаль не обов’язково повинна бути кругла або квадратна – бувають напівкруглі і віялоподібні форми. І не обов’язково великий: щоб шаль легко містилася під шубою або курткою — зручніше носити міні варіант.

Як зв’язати шаль – віяло

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh9 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівДля в’язання такого виробу потрібні:

 • нитки різних кольорів;
 • кругові спиці;
 • ножиці.

Ширина готового виробу повинна бути 120 см, а висота 60 див. Основний візерунок в’яжеться за схемою, в виворітних рядах всі петлі в’яжуться по малюнку, а накіди – виворітними петлями. Візерунок повторюється у висоту 6 разів, і в’яжеться з 1 ряду за 24. Висота готового виробу дорівнює 144 рядах. Щільність в’язання повинна бути: 18 петель і 24 ряду – це зразок 10х10 див.

Спочатку, потрібно зв’язати зразок, висота якого буде відповідати раппорту. Розібратися самостійно в додатках. Якщо все вийшло – це чудово, тоді в наступному раппорте можна потренуватися в’язати різними нитками. Адже саме різні нитки роблять шаль настільки привабливою, незважаючи на те, що ця модель більше підходить для свят і фуршетів, а для щоденної шкарпетки.

Галерея: в’язана шаль (25 фото)

Як в’язати шаль

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh10 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівНа спиці набираємо петлі з подвійної нитки, їх все повинно бути 18. Продовжуємо в’язання подвійної ниткою і пров’язуємо перший ряд виворітними петлями. Другий ряд в’яжемо по малюнку, але після кожної петлі, з поперечної нитки вывязываем ще одну петлю. В кінці ряду на спицях повинно вийти 35 петель.

Роботу продовжуємо одинарною ниткою, за схемою. Після 23 ряду на спицях повинно бути, 99 петель. Провязав 143 ряду – на спицях вже буде 419 петель. Якщо висота такий шалі вам цілком підходить, тоді роботу можна закінчувати і всі петлі закривати.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh11 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківців

Готовий виріб потрібно попрати і надати йому форму під час сушіння. Можна просто пропарити в’язане виріб під вологою тканиною, тим самим надаючи йому форму.

Ажурне в’язання шалі спицями

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh12 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівВиріб буде повітряним і ніжним, якщо в’язати його з тонких, якісних ниток. Для початку, як завжди, потрібно зв’язати зразок в’язки, щоб правильно розрахувати кількість потрібних нам петель. Але це не светр, і не жакет, тому розрахунок може бути зразковим.

Для виконання роботи знадобляться нитки, спиці і гачок. Товщина спиць залежить від товщини нитки для роботи, але їх має бути 2 пари: більшого діаметру, ніж потрібно, і строго ті, що підходять для ваших ниток.

Примітки:

 1. Виріб в’яжеться знизу вгору однією деталлю.
 2. Облямівка виконується окремо, а потім приєднується до зовнішнього краю шалі.
 3. На схемі вказані лицьові і виворітні ряди: особові читаються справа наліво, а виворітні – зліва направо.
 4. Число петель ажурного візерунка кратно 12+1.
 5. Облямівка в’яжеться за схемою.

Опис роботи.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh13 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівВикористовуючи гачок, зв’язати ланцюжокз 187 повітряних петель, обірвати нитку. Ланцюжок повернути горбиками до себе (виворітною стороною) і підняти 181 петлю. Для цього використовуються кругові спиці більшого діаметру, а петлі піднімаються, відступивши 2 петлі від краю.

Використовуючи схему, в’язати 56 рядів ажурним візерунком.

 1. ряд: раппорт з 12 п. повторюється 14 разів, а в кінці ряду в’яжуться останні, з 14 по 25 петлі раппорта.
 2. ряд: в’яжемо з 25 до 14 петлі – 14 разів, потім перша п. раппорта.

Продовжувати також всі 56 рядів, тільки уважно стежити за зрушеннями раппорта. Далі, переходимо на спиці меншого діаметру і в’яжемо ще раз раппорт візерунка з 1 по 28 ряд. Робота з основною частиною шалі закінчена. Залишаємо нитка після в’язання 30 см і обрізаємо.

Облямівку в’яжемо спицями. Потрібно 16 петель, перший ряд в’яжемо лицьовими петлями. Далі слідуємо раппорту, в якому є 32 ряду. Повторюємо раппорт 28 разів, тільки потім закриваємо петлі.

Розшифровка схеми для облямівки:

 1. ряд: накид, 2 п. разом осіб, 1 осіб, накид, 10 п. осіб, накид, 2 п. разом осіб, 1 осіб.
 2. ряд: 2 ізн, накид, 2 п. разом, 12 ізн, 1 осіб.
 3. ряд: накид, 2п. разом осіб, 1 осіб, накид, 2п. разом осіб, накид, 9 п. осіб, накид, 2 п. разом осіб, 1 осіб. Далі буде зрозуміліше, головне – правильно почати.

Складання деталей у виріб.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh14 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівРозгортаємо накидку лицьовою стороною до себе і розпускаємо допоміжну ланцюжок, набрану гачком. Розпускаємо з останньої повітряної петлі; по мірі розпускання, набираємо на спиці великого розміру, отримані відкриті петлі.

Робочу нитку прив’язуємо з боку лівої спиці і рівномірно піднімаємо 43 лицьові п. вздовж правого краю. Пров’язуємо лицьовими 181 петлю, які знаходяться на спицях меншого діаметру. Далі, потрібно рівномірно підняти 43 лицьові п. уздовж лівого краю шалі, а потім пров’язати лицьовими петлями 181 п, знаходиться на спицях більшого діаметра. Отже, на спицях виявилося 448 п.

На каймі, з лицьового боку, потрібно підняти ті ж 448 п., вздовж прямої ажурного краю. Це робиться з кожної кромочной петлі, яка відповідає двом рядам платочної в’язки.

Приклавши в’язану облямівку і в’язану шаль лицьовою стороною один до одного, виробляємо закриття петель, використовуючи метод трьох спиць.

Якщо цей метод вам ще незрозумілий, можна просто пришити облямівку до шалі, з допомогою голки і нитки, яка була використана для в’язання.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh15 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківців

Чудово виглядає така шаль в сірому кольорі. Облямівка дуже прикрашає виріб.

Шаль «Зимовий сад»

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh16 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівДля того щоб виріб вийшло легким, ніжним і теплим, рекомендується для роботи використовувати пряжу Camelot, у складі якої 67% mohair, 30% nylon, 3% wool. Нитки дуже тонкі, в 60 г – 600 м.

З інструментів знадобляться спиці 5 мм, маркери, ножиці, шпильки для блокування.

Опис.

Виріб в’яжеться від нижнього кута вгору, з поступовим збільшенням кількості петель. На спиці потрібно набрати 3 петлі.

 1. ряд: всі петлі лицьові;
 2. ряд: 1 ізн, з середньою петлі потрібно провязать дві: 1 осіб схрещена, 1 ізн. І остання петля з 3х — 1 ізн.
 3. ряд: в’яжемо 5 п, з яких 2 п. кромочні.

Парні ряди – виворітні, кромочні – в кожному ряду, обов’язково на схемі не позначені.

В’язання триває за схемою 1, до тих пір, поки отриманий розмір готового виробу не буде таким, який ви хочете.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh17 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківців

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh18 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківців

Закінчити виріб потрібно схемою 2, яка утворює облямівку вгорі вироби. Вона стане прекрасним її прикрасою.

В’язати облямівку можна і після схеми 1, а також як окрему деталь, яка пришивається до готового виробу.

Готова шаль має форму витягнутого трикутника. Вона виглядає дуже ошатно, якщо пов’язана саме такими нитками. Якщо у вашому арсеналі немає нічого подібного, пробуйте в’язати такий виріб з інших ниток. Нехай воно не буде таким привабливим, але в холодну пору року зможе зігріти ваші плечі.

Двостороння жакардова шаль

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh19 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківцівТакий виріб не тільки виглядає ефектно, але і дуже теплим. Буде правильно, якщо малюнок буде двостороннім.

В’язати такий виріб буде складно і довго по часу, так як кожна петля, по суті, провязывается два рази. Але потрібно бути дуже уважним, щоб не збитися зі схеми в’язання. Треба сказати, що результат вас не тільки дуже обрадує, але й приємно здивує, адже такою ошатною шалі не буде більше ні в кого.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh20 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківців

З матеріалів потрібні нитки контрастних кольорів, завдяки яким виріб буде більш виразним. Схеми можна підібрати в інтернеті, але кількість ниток потрібно буде подвоїти. Пряжа може бути акрилова, або натуральна ангора або мохер.

В залежності від обраної товщини пряжі, вибираються спиці.

Опис.

shal spicami skhemy 🥝 opisanie vyazaniya platka dlya nachinayushhikh21 Шаль спицями схеми 🥝 опис вязання хустки для початківців

Двостороннє полотно шалі буде в’язатися тільки платочної в’язкою, що робить її виконання трохи простіше. На спицях 1 петля. З кожним лицьовим поруч робляться додавання з кожної сторони в’язання. Отримавши на спицях необхідну ширину виробу, маючи пов’язаний трикутник, починаємо робити збавляння з кожної сторони, в кожному особовому ряду.

Використовуючи запропоновану схему і маючи вигляд готового виробу, дуже просто підібрати нитки для роботи з кольором.

Готовий виріб можна прикрасити бахромою або бубонами.

Висновок

При бажанні добре виглядати завжди, у жінки має бути, як мінімум, три шалі. Щоб бути красивою завжди, будь-яка жінка просто зобов’язана знайти час, купити нитки і зв’язати собі обновку. Запропоновані варіанти шалей полегшать пошук. Зверніть увагу на шаль шервуд, ліра і орхідея.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками