Шапка англійської гумкою з відворотом 🥝 схеми в’язання, як зв’язати по колу, відео

Англійська резинка в порівнянні з польською та іспанською більш проста у виконанні і об’ємна. Саме тому багато умільці воліють виготовляти всіляку одяг цим візерунком. Шапка біні англійської гумкою спицями виглядає стильно. Таким способом можна зробити головні убори для всієї родини, адже існує і жіночі, і чоловічі, дитячі моделі.

shapka anglijjskojj rezinkojj s otvorotom 🥝 skhemy vyazaniya, kak svyazat po krugu, video50 Шапка англійської гумкою з відворотом 🥝 схеми вязання, як звязати по колу, відео

Шапка англійської гумкою спицями виглядає стильно

Дитяча шапка англійської гумкою спицями

В’язана шапочка виходить дуже теплій, що важливо при виготовленні речей для дитини. У ній малюк буде відчувати себе комфортно навіть у найлютіші морози.

В’яжемо поетапно:

 1. Для того, щоб виконати роботу двома спицями, потрібно набрати насамперед 97 петель.
 2. Відразу ж почати в’язання за схемою англійської гумки.
 3. В’язати без убавленій 29 сантиметрів вироби.
 4. Зменшити витки на лицьовій стороні, не роблячи накіди і пров’язуючи виворітні – виворітними, а комбінацію лицьовій і накиду – лицьова.
 5. В наступній лицьової лінії зменшити кількість петель ще на третину.
 6. Залишилися витки перевести на нитку і затягнути.

Зшити готову шапочку і зверху прикріпити великий помпон.

В’язання спицями: шапка англійської гумкою (відео)

Шапка англійської гумкою. Товста в’язка з подвійним коміром

В’язка головного убору з подвійним коміром під силу навіть новачкові. Скільки набрати петель і як в’язати? Щоб самостійно виготовити жіночу шапку великої в’язки цієї моделі достатньо лише правильно вибрати пряжу і в точності розрахувати кількість петель, щоб потім не довелося розпускати вже готовий виріб і перев’язувати його ще раз.

shapka anglijjskojj rezinkojj s otvorotom 🥝 skhemy vyazaniya, kak svyazat po krugu, video51 Шапка англійської гумкою з відворотом 🥝 схеми вязання, як звязати по колу, відео

Хід роботи:

 1. Набрати 61 петлю ниткою в два складання.
 2. Пров’язати щільною в’язкої за схемою полотно, висота якого повинна становити сорок сантиметрів.
 3. Після цього перейти на візерунок гумкою 1х1.
 4. Поділити полотно на три рівних частини і робити в кожному з особових рядів у зазначених місцях по парі витків разом.
 5. Пров’язати таким чином не менше тридцяти рядів.
 6. Залишилися витки перемістити на нитку, затягнути і закінчувати на цьому етапі роботу.

Як запустити і зв’язати шапку для жінок пишною англійської гумкою

Виглядає такий головний убір не менш екстравагантно, ніж чалма або снуд, але робота при цьому виконується набагато легше і швидше. Достатньо лише розібратися в особливостях в’язки самого візерунка.

Що необхідно:

 • пряжа;
 • спиці;
 • гачок;
 • голка;
 • ножиці.

shapka anglijjskojj rezinkojj s otvorotom 🥝 skhemy vyazaniya, kak svyazat po krugu, video52 Шапка англійської гумкою з відворотом 🥝 схеми вязання, як звязати по колу, відео

Подібна шапка в’яжеться швидко і просто

Опис роботи:

 1. Для обідка головного убору набрати 78 витків.
 2. Вив’язати обідок шляхом чергування пари виворітних витків з парою особових. Всього таким чином виконати вісім ліній.
 3. Починаючи в’язання англійської гумкою зробити рівномірні надбавки, в результаті яких на спицях повинно виявитися вже 95 петель.
 4. Виконати пишну в’язку до досягнення виробом заввишки 25 сантиметрів.
 5. Сформувати маківку, роблячи рівномірні зменшення у всіх рядах.
 6. Стягнути витки пряжею і сформувати вузлик.
 7. Виконати тепер з’єднувальний шов, намагаючись не надто затягувати кожен стібок, щоб виріб не деформувалося.

Як закінчити в’язання

Для багатьох початківців в’язальниць досить складним є завершальний етап в’язання виробу. Як красиво завершити і закрити верх шапки? Особливо важливо розібратися з цим процесом при в’язці головних уборів англ гумкою. Адже якщо вибрати неправильну схему убавки, то виріб на маківці втратить обсяг, а відповідно і шапка буде виглядати менш ефектно, здаватися широкої або ж надмірно вузької.

shapka anglijjskojj rezinkojj s otvorotom 🥝 skhemy vyazaniya, kak svyazat po krugu, video53 Шапка англійської гумкою з відворотом 🥝 схеми вязання, як звязати по колу, відео

Для багатьох початківців в’язальниць досить складним є завершальний етап в’язки вироби

Існує кілька варіантів завершення роботи:

 1. З допомогою концентричних кіл. Спочатку робиться перехід на візерунок англійської гумки 1х1, після чого на звичайну гумку і на завершення – панчішну в’язку. Залишилися витки при цьому переносяться на робочу нитку і стягуються. Єдиний недолік цього способу – істотна втрата об’єму.
 2. Формування закрученої зірки. Кількість витків поділяється на шість частин і в кінці кожної з них робиться зменшення, але не в кожній лінії, а через одну.
 3. Хрестоподібне закриття. Поділяється кількість витків в даному випадку на чотири. Провязывается в кожній частині останні два разом. Всього виконується вісім рядів за схемою, а що залишилися петлі просто стягуються ниткою.

Зменшення англійської гумки

При в’язанні англійської гумки необхідно враховувати, що для цього візерунка небажано використовувати фігурні збавляння. Як збавляти шапку? За раз обов’язково зменшується не один виток, а відразу два. З цією метою вибирається обробна лінія, де і будуть проводиться все збавляння.

Для того щоб зменшити кількість петель, потрібно використовувати тільки лицьову сторону виробу. Лицьовий стібок обробної смуги при цьому міняється місцями з виворітнім, що підлягають видаленню таким чином, щоб що б виворітний опинився ззаду. Разом провязываются спочатку пара виворітних і тільки потім пара особових.

shapka anglijjskojj rezinkojj s otvorotom 🥝 skhemy vyazaniya, kak svyazat po krugu, video54 Шапка англійської гумкою з відворотом 🥝 схеми вязання, як звязати по колу, відео

При в’язанні англійської гумки необхідно враховувати, що для цього візерунка небажано використовувати фігурні збавляння

При збавлянні не потрібно робити накіди в цій області. Таким чином вдається зберегти структуру самої гумки і не вдаватися до зміни малюнка і зміні спиць на більш тонкі.

Чоловіча шапка англійської гумкою спицями

Стильна чоловіча шапка з відворотом, вывязанная англійської гумкою, стане однією з найулюбленіших у будь-якого чоловіка. Вона не тільки має привабливий зовнішній вигляд, але і зручно сидить на голові, не сповзає і не викликає ніякого дискомфорту. До того ж у ній можна не боятися навіть сильних заморозків і заметілі. Дуже вже вона тепла виходить.

Хід роботи:

 1. Виконати набірний ряд, що складається з 96 витків.
 2. Пров’язати дванадцять ліній основним візерунком.
 3. Після цього три рядочки вив’язати виключно лицьовими петлями.
 4. Ще три лінії тепер пров’язати звичайною гумкою 1х1. Саме завдяки останнім шести лініях і формується точний загин, який не сповзає і не відвертається без причини.
 5. Виконавши відворот в’язка триває вже англійської гумкою. Всього потрібно зробити двадцять шість ліній.
 6. Приступити до зменшення петельок в непарних лініях, пров’язуючи разом особові з виворітними, а через ряд по парі особових виводити в один виток.
 7. Витки, які залишилися, витягнути на робочу нитку, туго затягнути і зав’язати в кінці вузлик.
 8. Якщо в’язання виконувалося не на кругових спицях, то після завершення роботи зшити головний убір, не забуваючи шов на вилозі зробити на лицьову сторону.

Важливо! Перед тим, як зшивати готовий виріб, його рекомендується спочатку випрати і просушити. Завдяки цьому вдасться зробити шов практично непомітним.

Шапочка англійської гумкою з двома вилогами (відео)

Освоїти техніку в’язання англійської гумкою зможе не тільки досвідчена в’язальниця, але і починаюча рукодільниця. Всі вироби, виготовлені цим способом, виходять не тільки теплими, але і красивими, неймовірно об’ємними. За рахунок цього візерунок і застосовується при виготовленні светрів і шапок. Особливу увагу новачкам слід приділити саме в’язці головних уборів. Робота виконується дуже швидко. Навіть ті, хто ще зовсім невпевнено тримає в руках спиці, зможуть пов’язати своє перше виріб за пару-трійку вечорів. Результат цих зусиль виявиться настільки вишуканою, що відразу ж захочеться приступити до в’язання нової шапочки. Головних уборів ніколи багато не буває.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками