Шапка капор і “Маргаритка”: як пов’язувати, основи і майстер-клас

 Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер класВ’язання — це копіткий і трудомісткий процес. Але якщо мова йде про дітей і близьких вам людей, то вивчення мистецтва рукоділля згодиться. З кожним днем на прилавках магазинів можна побачити шапки різноманітної текстури, кольору і модного принта. Популярністю користуються шапки ручної роботи. Теплу і практичну модель, таку як шапка капор, можна виконати своїми руками. Початківцям майстрам освоїти таку техніку в’язання спицями буде просто незважаючи на те, що процес займе близько двох днів.

Зв’язати таку забавну шапочку для дівчинки на осінь або весну можна з ангори – вийде і красиво і тепло. Нові моделі постійно з’являються в інтернеті, завдяки тому, що така шапка ковпак користується популярністю і в’язальниці то і справа винаходять новинки. А щоб ви не заплуталися при вывязывании капра – для вас мк зі схемами та описом.

Як зв’язати капор: види, матеріали, схема

Перед тим як приступити до роботи, потрібно розібратися в самому розумінні, що таке капор, з чого він зроблений і яким він може бути.

Виділяють кілька видів цього головного убору:

 • Короткий капюшон.
 • Капюшон з шарфом.
 • Дитячий чепчик.

Кожна модель шапки капора заслуговує пильної уваги. Вони мають своє призначення і специфічні риси. Професіонали в’язання застосовують відразу кілька технік, щоб виконати капор. Досить часто схема в’язання спицями включає в себе поєднання як суцільних, так і ажурних візерунків.

Галерея: вязані шапки капор (25 фото)

Капор шапка: варіанти і схема в’язання

Ця різновид головного убору — одна з легких у виконанні. Основна частина шапки складається з прямокутника з одного боку. Досвідчена майстриня може виготовити таку шапку за один вечір незалежно від того, чим вона буде в’язати — спицями або гачком. Такий головний убір для дорослої людини може включати в себе широкий нижній комір, який може послужити планкою. Його досить часто обрамляють декоративними застібками, гудзиками.

Капор-труба провязывается по будь-якій схемі. Шапка являє собою специфічний шарф кругообразной форми, який можна носити на голові. Це прямокутник, який в’яжуть по колу і зшивають одним швом. При цьому ширина основної деталі становить не менше 70 сантиметрів, а висота не перевищує 50.

Майстер-клас в’язання капора з довгими зав’язками

Багато умільці для в’язання капора вибирають собі в помічники гачок. Але в нашому майстер-класі спрощується завдання і пропонуються до використання спиці. Приваблює ця модель в основному жінок, так як вона має оригінальний вигляд. Для в’язання вам знадобиться:

 1. Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер класНитки (мохер) — 400 грамів.
 2. Спиці — звичайні і кругові (розмір 4,5).
 3. Булавка — одна одиниця.

Для того щоб правильно пов’язувати шапку, вам знадобиться знати такі поняття, як платочная в’язка, лицьова гладь, ірландський візерунок. Щільність візерунка платочної в’язки складе 11 одиниць по горизонталі. По вертикалі у вас повинно вийти 20 рядів в квадраті.

 1. Викрійка капора являє собою округлений прямокутник, де висота становить 20 рядів, а ширина — 15. Провязав основу, можна приступити до денця.
 2. Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер класДля денця вам потрібно провязать платочної вузький прямокутник. Висота його повинна не перевищувати 25 сантиметрів, а довжина — близько 180 сантиметрів. Для провязывания платочної в’язкої вам знадобиться набрати 30 петель.
 3. Після того як набір закінчено, провяжите ще 80 сантиметрів і останній ряд закрийте.
 4. Далі вам знадобиться нитку іншого кольору, можливо, біла пряжа. Вам необхідно обрамити краю прямокутника і зробити шість рядів. По нижній частині — задній частині — також варто пров’язати шість рядів.
 5. Для того щоб прикрасити капор, ми рекомендуємо сформувати троянду. Візьміть пряжу будь-якого кольору і наберіть 100 петель. В кожні петлі додати шість стовпчиків з одним стовпчиком без накиду і виконайте таку процедуру, чергуючи ряди зі зменшенням петель. Закрийте ряд і пришийте троянду.

В’язання шапки капор «Маргаритка»

Останнім часом «Маргаритка» стала улюбленою моделлю головного убору. Для того, щоб зв’язати таку шапку, ви можете використовувати як гачок, так і спиці. Наступний майстер-клас, як і попередній, передбачає використання спиць під номером 5. А також вам знадобиться об’ємна пряжа, як правило, на шапку йде 300 грамів.

 1. Необхідно визначити щільність. Для цього вам потрібно прорахувати кількість набраних петель по горизонталі і вертикалі. За основу береться квадрат 10 на 10 сантиметрів.
 2. Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер класВ цьому майстер-класі вам потрібно набрати 50 петель і зв’язати дев’ять сантиметрів гумкою. Після перенесіть нитку іншого кольору на задню частину шапки і провяжите за тією ж схемою.
 3. «Маргаритка» повинна відповідати формі, тобто від цього безпосередньо залежать довжина і ширина задньої частини. Після закрийте всі петлі і пришити інші деталі.
 4. Завершальний етап — це провязування самого великого прямокутника. Його розмір два на два сантиметри. Виконуйте його, знявши з себе мірки. Залишиться тільки пришити його до верхньої частини жіночого головного убору.
 5. Верхня і нижня частина повинні бути рівними по довжині і ширині. Таким чином, ви зможете зв’язати гачком цю ж модель. «Маргаритка» добре виглядає з ажурними вставками та іншими елементами декору.

Підсумуємо вищесказане. Шапка капор для дорослих, «Маргаритка», шапка капор на резинці — ці моделі унікальні не тільки своїм гарним виглядом, але і простотою виконання. З нашим майстер-класом в’язати гачком і спицями капор одне задоволення!

Як зв’язати шапку капор своїми руками Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас Шапка капор і Маргаритка: як повязувати, основи і майстер клас

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками