Шапка-панчоха спицями: як зв’язати, носити, платочної в’язкою, опис, схема, фото, відео

Вибір зручного головного убору найбільш актуальний саме в період міжсезоння погодних умов. Що робити, коли на вулиці вже прохолодно, а носити зимову шапку ще рано, тому що в ній буде жарко? Задаючись таким питанням, будь-яка жінка буде шукати варіанти застосування хусток, шалей або незручного, завжди сповзає, каптура. А як бути, коли за вікном пронизливий холодний вітер і легка хустка просто зісковзне на плечі шаль не збереже укладені локони зачіски, а в капюшоні замерзне горло? Ідеальний варіант в таких випадках – шапка-панчоха спицями.

Шапка-панчоха по популярності в останні роки б’є всі рекорди, тому що вона однаково добре підходить для осіб будь-якої статі і віку. Може бути і довга, і спідничка. В’яжеться як панчішної, так і платочної в’язкою, яка може використовуватися як уздовж, так і впоперек. Для пізньої осені або зими більш доречна подвійна шапка. Різниця між жіночою та чоловічою моделлю, мабуть, тільки в квітах, у яких може бути виконано виріб.

shapka chulok spicami: kak svyazat, nosit, platochnojj vyazkojj, opisanie, skhema, foto, video68 Шапка панчоха спицями: як звязати, носити, платочної вязкою, опис, схема, фото, відео

Вибір зручного головного убору найбільш актуальний саме в період міжсезоння погодних умов

Що треба знати для в’язання шапки

 1. Перший етап роботи — зняття мірок. Для виробу необхідна мірка об’єму голови і передбачувана довжина.
 2. Розмір, вид та використання готового головного убору повністю залежить від якості і складу обраної пряжі. Для в’язання шапку краще брати вовняну, мериносовую. Шапки з ангори виходять більш тонкими і пишними. Зазвичай вовняна пряжа випускається з акрилової, це здешевлює вартість матеріалу. Штучна шерсть акрилу робить продукт більш зносостійким, а з помірним відсотковим вмістом по відношенню до основного виду пряжі забезпечує вигляд готового одягу. Чим менше вміст акрилу, тим краще носити річ.
 3. Після вибору пряжі необхідно дізнатися щільність в’язання. Для цього наберіть на спиці 20 петель і пров’язуємо 10 сантиметрів вгору візерунком, який обрали як основний для подальшого в’язання. Прикладаємо до заготівлі лінійку. Стандартно на 1 сантиметр йде 2х2 петлі. Розмір петель може залежати від якості і щільності в’язальної нитки, тому доведеться вираховувати окремо, не строго орієнтуючись на ці цифри.
 4. Не рекомендується для в’язання брати спиці відмінного від ширини нитки діаметра. Наприклад, якщо ви збираєтеся в’язати виріб з тонкої пряжі спицями № 5, убір буде мереживним, з маленькими дірочками всередині петельок.

Шапка-панчоха найлегшим способом (відео)

Шапка-панчоха спицями: як пов’язати платочної в’язкої

Тут необхідно знімати мірку окружності голови. Розраховуючи щільність в’язання, додайте дві кромочні петлі, бо вони в подальшому будуть служити як сполучні. Розглянемо приклад в’язання шапки вже з певним початковим набором петельок для в’язання головного убору на дорослу людину.

Необхідно:

 • Вовняна пряжа з нейлоном (співвідношення нейлону до 30%);
 • Спиці 5 штук.

Як робити:

 1. Набираємо рівно 56 петельок. Розбивши по парним кількістю петельок на кожну спицю, перші два ряду пров’язуємо платочної в’язкої – лицьові петлі.
 2. Наступні ряди зв’язати чергуючи ланка – особові, ланка – виворітні до досягнення в’язаного полотна довжиною близько 14 див.
 3. 20 — й ряд: лицьова, 2 лицьові разом однією петлею, назад лицьова і так далі до кінця ряду. Останні петлі в’язати двома лицьовими. Повторення візерунка 18 разів до ряду.
 4. 21 – й ряд: всі виворітні.
 5. 22 – й ряд: візерунок 20 – ого ряду повторюємо 12 разів.
 6. 23 – й, 25 – й, 27 – й ряд: назад виворітні петлі.
 7. 24 – й ряд: повторення візерунка 8 разів.
 8. 26 – й ряд: 8 кратний повторення візерунка.
 9. На 26 – му ряду повинно залишитися на спицях 8 петель. Їх стягнути ниткою на маківці.

shapka chulok spicami: kak svyazat, nosit, platochnojj vyazkojj, opisanie, skhema, foto, video69 Шапка панчоха спицями: як звязати, носити, платочної вязкою, опис, схема, фото, відео

Виходить досить симпатично

Виріб прикрасьте помпоном або пошивочными намистинами.

Шапка-панчоха: платочная в’язка простим способом

У виробі використовується візерунок з виворітних і лицьових петель. В’язка дуже проста у виконанні, тому зв’язати красивий головний убір під силу молодої майстрині, дотримуючись даного опису.

Знадобиться:

 • Мериносова пряжа;
 • Голка швейна, нитка;
 • Кругові спиці № 5.

shapka chulok spicami: kak svyazat, nosit, platochnojj vyazkojj, opisanie, skhema, foto, video70 Шапка панчоха спицями: як звязати, носити, платочної вязкою, опис, схема, фото, відео

В’язка дуже проста у виконанні

Що робити:

 1. Набрати кількість петельок відповідне щільності в’язання на 1 сантиметр. Важливо, щоб цифра основних петельок була парної, оскільки при формуванні верхівки в’язання поділяється на чотири рівних ланки.
 2. Першу кромочную петельку знімаємо на другу спицю, ряд в’яжемо тільки лицьовими, останню пропускаємо. Замикаємо коло, простягаючи через обидві кромочні одну.
 3. Другий і наступні ряди в’яжемо знову лицьовими.
 4. Провязав необхідну висоту голови шапки, (вимірюємо сантиметром або лінійкою), умовно ділимо полотно на чотири ланки з рівною кількістю петельок.
 5. Робимо маківку: першу і останні петлі кожної ланки закриваємо однієї петелькою. Решта петлі в’язати основним узором.
 6. Коли на спицях залишається вісім петельок, протягнути через них в’язальну нитку і стягнути. Голкою протягнути нитку всередину вивороту, зав’язати вузол.

Шапочку прикрасьте помпоном, щоб приховати місце стягання нитки.

В’яжемо шапочку-панчохи з накидом

Знадобиться:

 • 3 мотка напіввовняної нитки по 100 грам;
 • Спиці № 3,5;
 • Гачок;
 • Декор – пришивні стрази.

Як робити:

 1. Вимірювати об’єм головного убору. Розрахувати щільність в’язання шляхом позначення кількості петель обраної пряжі на 1 сантиметр.
 2. Скласти спиці разом і набрати необхідну кількість петель. Важливо, щоб загальна кількість петель було парним.
 3. Зняти на іншу спицю першу петлю, пров’язати перші два ряди гумкою: 1 виворітна, 1 лицьова. Останні петлі пров’язуємо тільки виворітні, щоб на краях не утворилися вузли.
 4. Далі в’яжемо 16 рядів гумкою два на два: 2 виворітні, 2 лицьові. Тут допускається зменшення або збільшення кількості рядів візерунка за бажанням та згідно з мірками обсягу.
 5. Основний візерунок робимо за схемою, розташованої в кінці опису.
 6. Основний візерунок в’язати до позначки 18 сантиметрів від першого ряду. Тут починаємо формування верхівки.
 7. Верхівку краще робити суцільними лицьовими петлями. Для цього в’яжемо два наступні ряди лицьовими петлями: перший — особові, другий – виворітні.
 8. Умовно ділимо початкове кількість петельок на 6 ланок. Останні петлі не вважаємо, їх в’язати далі обраним узором.
 9. Третій ряд починати так: 1 лицьова кромочная, 2 петлі разом лицьовою, потім певну кількість петель ланки, остання петля з першої другої ланки разом. Повторювати до останньої кромочной петлі, її пров’язуємо лицьового.
 10. Виворітний ряд в’яжемо без збавляння петель.
 11. Техніку формування верхівки робимо тільки на особових петлях, одночасно підраховуємо кількість петельок.
 12. Коли петельок на спицях залишиться рівно половина від початкового кількості, крім лицьового, зменшуємо петлі і виворітного боку веденням спиці суворо зліва направо.
 13. Останніх 8 петлі провязать разом, витягнувши через них одну петлю. Закрити її.
 14. Виріб скласти навпіл, зв’язати кромочні петлі гачком. На кінчику верхівки зробіть помпон, прикрасьте готовий головний убір пришивними стразами. Початковий край виробу можна пров’язати мереживний в’язкої з допомогою гачка. Це додасть убору особливий шарм і оригінальність.

shapka chulok spicami: kak svyazat, nosit, platochnojj vyazkojj, opisanie, skhema, foto, video71 Шапка панчоха спицями: як звязати, носити, платочної вязкою, опис, схема, фото, відео

Схема основного візерунка

Шапка-панчоха: як правильно носити

Шапка, мабуть, самий практичний аксесуар до повсякденного одягу. Головний убір стандартно застосуємо як доповнюючий елемент до вбранню.

Зазвичай в’язані шапки, використовувані в якості кокетливого прикраси, роблять з тонкої пряжі, що не володіє зігріває і оберігає ефектом. Їх прикрашають додатковими в’язаними елементами, наприклад, квітка або ажурна облямівка, вкрапленнями штучної біжутерії, пір’ям. Застосування таких шапочок не обумовлено якими-небудь корисними властивостями, швидше аксесуар виконує функцію доповнення до зачіски і створюваному образу. Носяться переважно в теплу погоду. Яскравий приклад популярності таких шапочок – стильні тенденції модного віяння 50-х років.

shapka chulok spicami: kak svyazat, nosit, platochnojj vyazkojj, opisanie, skhema, foto, video72 Шапка панчоха спицями: як звязати, носити, платочної вязкою, опис, схема, фото, відео

Шапка, мабуть, самий практичний аксесуар до повсякденного одягу

Але відомо й інше, більш корисне, призначення головного убору. Шапка дуже зручна при сильних морозах, поривчастому вітрі особливо в холодну зимову погоду. Головний убір на зразок панчохи став популярний завдяки своїй зручній носінні і легкості в одяганні. А щільна плетіння, особливо якщо вона виконана з товстої енергозберігаючої пряжі, забезпечує достатню облягання форми голови, тим самим запобігаючи носія від простудних захворювань. Крім того, така шапка не заважає вільному руху. Дитяча шапка з теплою пряжі добре закриває вушка дитини, що дуже важливо на прогулянках в дитячому саду. До того ж ця модель універсальна, підійде і для дівчинки і для хлопчика.

Шапка-панчоха чудово поєднується з теплими светрами, однотонним пальто або курткою. Особливим шармом головний убір доповнює жінок бальзаківського віку, практично ідеальний фасон шапочки тим кому «за» дарує нотки по-юнацьки свіжого запалу. А милі шапки-панчохи маленьких модниць виглядають більш зворушливо. Чоловікам, навпаки, убір надає більше солідності і статечного домашнього чарівності. Чоловіча шапка біні вже міцно влаштувалася в гардеробі сильної статі.

Шапка-панчоха спицями для початківців (відео)

Шапка-панчоха вже давно настільки міцно завоювала позицію повсякденного і самого зручного головного убору, що її сміливо можна назвати ультра модним. Носіння цієї моделі дозволить бути завжди в центрі уваги, адже убір тільки підкреслює красу кожної людини.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками