Шапка-плетінка схема і майстер-клас, зимова шапочка плетені, візерунки спицями опис

shapka pletjonka skhema i master klass, zimnyaya shapochka pletjonaya, uzory spicami opisanie377 Шапка плетінка схема і майстер клас, зимова шапочка плетені, візерунки спицями описПри в’язанні спицями схема, що нагадує плетіння, створюється при знятих петельках не тільки перед самою роботою, але і за нею. Такий візерунок називається «плетінка», або — в’язка з джгутів. В’язання повинно вийти рельєфним. Воно підходить для виготовлення не тільки маленьких виробів, але і шаликів, светрів тощо

Узорчік часто використовується для в’язання таких речей, як кардигани, сукні, пальто, брюки. Застосовується він і при декорі кокеток на лініях фігури, що імітують поясок і підкреслюють наш силует.

«Плетінка» — універсальний рельєфний і об’ємний візерунок: підійде для виготовлення різних аксесуарів: пасків, сумочок, шарфиків, снудов, перчаточек, рукавиць, пледів і ін. Таке в’язання багатьом подобається, добре виглядає і на диванних подушечках, і шапках: рельєфність і зручність створюють затишок і тепло. Універсальність цього візерунка дозволяє створювати речі не тільки для жінок — цим візерунком може бути виконана як жіноча, так і чоловіча і дитяча шапка. Якщо на дворі пізня осінь, чи тепла зима — саме час пов’язати і з задоволенням носити шапочку з візерунком плетінка. Як і в узорі «коса» в «плетенке» може брати участь різна кількість петель, переплетення може бути більш або менш частим, в залежності від цього виходить зовсім різний вигляд виробів, тому, щоб переконатися, що обрана схема підходить вам краще заздалегідь відшукати фото, а краще відео з готовим виробом в інтернеті.

Після підготовки інструментів, схему спочатку роблять для зразка 10 на 10 сантиметрів. Потім переходимо до нашого вибору пряжі. Для цього візерунка не підійде тоненька чи задоволена товста пряжа. Вона може бути будь-якого виробництва, але повинна мати середню товщину. Орієнтуватися потрібно на кількість метрів в моточке вагою 100 грам.

Шапочка з візерунком плетінка, майстер-клас

Для створення шапочки-плетінки, нам будуть потрібні наступні матеріали:

  • Пряжа з назвою Алізе «Ланаголд» (або інша пряжа з вовни) певного кольору і товщини.
  • Спиці №4 і одна допоміжна спиця для створення напуску.
  • Гострі ножиці.
  • Голка для роботи.

Опис схеми візерунка для шапок.

В’язання буває щільним чи не занадто щільним. Маленька плетінка завжди буде виглядати ефектно в різних виробах. Аксесуари, створені із застосуванням такої схеми, виглядають дуже мило. Неважливо, як виконувався візерунок: спицями або гачком. Трикотажні речі в будь-якому випадку будуть виглядати дуже оригінально.

shapka pletjonka skhema i master klass, zimnyaya shapochka pletjonaya, uzory spicami opisanie378 Шапка плетінка схема і майстер клас, зимова шапочка плетені, візерунки спицями описПеред початком в’язання, потрібно взяти спиці, наприклад, середньої товщини №3 або 3,5. Вони підійдуть для виготовлення в’язаної шапки з середньою щільністю і можуть бути виконані з будь-якого матеріалу. Краще всього прості, не сталеві, а бамбукові, дерев’яні або тефлонові спиці. Потрібно придбати допоміжну спицю однакового розміру, а для в’язання більш великий в’язаної шапки нам потрібні кругові спиці на лісочку.

Щоб пов’язувати спицями візерунок, знадобиться пров’язати вісім рядків в якості зразка. При в’язанні буде відбуватися перехрещування груп петельок з нахилом вправо в одному рядку, вліво в іншому ряді. У схемі закладається в’язання лицьовим джерсі з низкою рядків виворітних і особових.

Перед початком в’язання набираємо потрібну кількість петельок, наприклад, кратне шести. У процесі створення зразка нам доведеться простежити за силою натягу нитки. Схема передбачає виготовлення петельок однакових за розміром. З вузлів під спицею повинна бути зібрана рівномірна лінія.

Розрахунок проби на зразок

Перед виготовленням в’язаного виробу з малюнком у формі переплетення потрібно ознайомитися з описом схеми, для створення якого знадобиться провести розрахунок потрібного кількості петельок.

  • Його не можна вибирати навмання. Щоб розраховувати петельну пробу, знадобиться зв’язати зразок з сторонкою більше десяти сантиметрів.
  • Створюючи зразки для кожного виду пряжі, можна виготовити простий шаблон 10 на 10 сантиметрів (квадратик зі стороною десять сантиметрів на листочку в клітинку). Зразок треба відпарити і прикласти до шаблону, а потім підрахувати петельки по горизонталі і по вертикалі. Розділимо на десять, тоді отримаємо кількість в 1 сантиметрі зразка. Схема змінюється відповідно раппорту.
  • Найлегшою схемою вважається переплетення з похилими петельками 2 на 2. Їх потрібно набрати в кількості чотирьох плюс дві кромочні. Візерунок схожий на основу для в’язання доріжки-арана, яка застосовується для створення шарфиків або інших речей. Для того щоб виготовити зразок цього узорчика, знадобиться набрати двадцять чотири петлі плюс дві крайові. Висота рапорту повинна вносити шістнадцять рядів. Ажурна доріжка має вигляд ускладненою коси з бічними гранями, що складаються з 2 петельок. Центр доріжки створюється розрядженою «плетінкою».

Опис складної схеми виконання робіт

shapka pletjonka skhema i master klass, zimnyaya shapochka pletjonaya, uzory spicami opisanie379 Шапка плетінка схема і майстер клас, зимова шапочка плетені, візерунки спицями описПісля набору потрібної кількість петельок, переходимо до в’язання виробу. Спицю візьмемо лівою рукою і пров’язуємо один ряд лицьовими, а інший — виворітними. Особові створюємо в третьому ряду (три петельки), знімаємо ріт наступні з лівої спиці на іншу спицю для кос. Далі вони поміщаються за роботою.

На лівій спиці зробимо три петлі лицьовими. Їх можна робити, перекидаючи на ліву спицю, створювати на спицях для кос. Далі, повторюємо, знімаючи лицьові і поміщаючи їх за роботою, а потім пров’язуємо їх лицьовими до тих пір, поки не залишиться тільки три петельки. Ну і остання дія: знову пров’язуємо три лицьові петлі. Якщо розібратися в цій темі, то можна зрозуміти, що виготовити шапочку-плетенку, зовсім нескладно.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками