Шапка, пов’язана спицями, з меланжевих ниток; вибір пряжі; приклади шапок

shapka, svyazannaya spicami, iz melanzhevykh nitok; vybor pryazhi; primery shapok365 Шапка, повязана спицями, з меланжевих ниток; вибір пряжі; приклади шапокЗ настанням холодів, кожній людині потрібна теплий одяг. Шапка захистить і зігріє голову. Але, як завжди, до нового сезону хочеться мати нову річ, яка буде не тільки красивою, але і теплою. Купити в магазині шапку, яка буде відповідати всім вимогам не так-то просто. Але вихід є! Потрібно просто купити якісні нитки і пов’язати її своїми руками.

Шапки для жінок і дівчат, пов’язані з строкатої меланжевої пряжі, мають особливу принадність. При в’язанні з кольорової пряжі секційного фарбування щоразу народжується унікальний візерунок, і навіть якщо ви будете в’язати з одного клубка дві речі однаковим малюнком — наприклад, косою з тінню — вони все одно вийдуть зовсім різні. Відмінно буде виглядати і шапка біні, пов’язана з пухнастою різнобарвною меланжевої пряжі, і бере з ніжною велюровою. Якщо побоюєтеся, що шапка вийде недостатньо зимової – її можна пов’язати або з теплою вовняною або мохеровий пряжі, або забезпечити теплим флісовим подкладом.

Меланжева шапка

Для рукодільниць, які займаються в’язанням спицями, пропонується величезний вибір пряжі. Вона може бути різною не тільки за кольором, але і за складом. Найбільш практичною і затребуваною вже тривалий час є меланжева пряжа. Якщо слово «меланж» перевести, то вийде «суміш». Саме суміш різних кольорів і відтінків являє собою меланжева пряжа.

Асортимент такої нитки великий. Можна зустріти навіть кольори, які, здавалося б, навіть не поєднуються. А може бути, нитка одного кольору, тільки різних, близьких відтінків.

Отримати таку нитку раніше можна було, поєднавши різні ниточки в одну. Сучасні виробники використовують спеціальні технології, щоб отримати справжню меланжевую пряжу. У ній одна нитка може бути пофарбована в різні кольори.

Меланжева пряжа дуже цікава. Її можна використовувати для в’язання різних виробів, і шапок в тому числі. Завдяки нитки різних кольорів виріб виходить з явно вираженими смужками або ділянками, які відрізняються один від одного. Нитка з блиском дозволить отримати відмінну переливающее полотно, що не може залишити байдужими оточуючих.

Візерунки

shapka, svyazannaya spicami, iz melanzhevykh nitok; vybor pryazhi; primery shapok366 Шапка, повязана спицями, з меланжевих ниток; вибір пряжі; приклади шапокУ меланжевої пряжі є одна незаперечна перевага: не потрібно вигадувати складні і хитромудрі візерунки. Якщо навіть полотно в’язати звичайної платочної або панчішної в’язкою, то виглядати він буде оригінально і нарядно.

Меланжева пряжа для новачків – справжня знахідка. Насамперед – не треба «мучитися» зі складним візерунком. Ну а друге – дрібні дефекти, які можуть бути допущені в результаті в’язання, будуть зовсім непомітні із-за строкатості полотна. Починати краще всього з простого шарфа і шапки, а з часом підвищувати свою кваліфікацію.

Якщо з таких ниток зв’язати гумку 1х1 або 2х2, то сильно помітними петлі все одно не будуть. Отже, з меланжевих ниток в’яжуться такі найпростіші візерунки:

 • панчішна;
 • платочная;
 • будь-гумка;
 • рисова в’язка і т. д.

Схеми плетених візерунків можна знайти в інтернеті. Вибір візерунка для шапки, як завжди, за вами. Якщо потрібна в’язка щільна, то можна плести коси, якщо полотно повинно бути в міру тонким, то підійде проста лицьова гладь.

Візерунки для жіночої шапки

В залежності від обраної товщини нитки, буде йти витрата пряжі. Тонку нитку при в’язанні шапки, складають у два додавання, щоб виріб було щільним і теплим.

Щоб зв’язати таку жіночу шапку, потрібно тонку нитку скласти вдвічі. Дізнатися кількість петель, яке необхідно для в’язання даної моделі дуже просто. Потрібно просто зв’язати зразок візерунка за схемою або за описом, обраними нитками, а по ньому розрахувати, скільки петель буде йти в сантиметрі. Вимірявши обхват голови, і знаючи кількість петель в сантиметрі, можна легко порахувати кількість їх для виробу.

Ця модель виконана на 4 спицях, але можна зв’язати її і на 2, але ззаду буде шов.

Основна в’язка:

 1. ряд: 1 осіб, 3 ізн;
 2. ряд: дві осіб, *1 ізн, 3 осіб*;
 3. як 1-ї;
 4. як 2-й.

Оскільки опис досить просте, то схема до нього не потрібно.

Таким візерунком потрібно в’язати 20 див. Після цього потрібно робити збавляння. Для цього, на кожній спиці, спочатку, потрібно робити 2 п. разом. Виходить, що в ряді скорочуються відразу 4 п., причому через рівні проміжки. Такі збавляння потрібно робити вісім рядів підряд. Ті петлі, які залишаються, просто стягуються робочою ниткою. Виріб готовий.

Шапка, плетена з меланжевої малиновою пряжі

Основний візерунок:

 1. shapka, svyazannaya spicami, iz melanzhevykh nitok; vybor pryazhi; primery shapok367 Шапка, повязана спицями, з меланжевих ниток; вибір пряжі; приклади шапокряд: кром, *осіб, 2 ізн, 2 осіб, 2 ізн, осіб, *кром;
 2. всі петлі в’яжуться по малюнку;
 3. кром,* осіб, 2 ізн, 2 петлі перехрестити направо: провязать лицьовій спочатку другу петлю з двох, а потім першу, 2 ізн, осіб,*кром;
 4. як 2-й;
 5. як 1-ї;
 6. як 2-й;
 7. як 1-ї;
 8. як 2-й;
 9. як 3-ї;
 10. як 2-й;
 11. як 1-ї;
 12. як 2-й.

З 13 низки візерунок повторюється з 1 ряду.

На спиці набирається потрібну кількість петель і в’яжеться описаним візерунком 15 див. Далі, робота триває лицьовій гладдю. На висоті 25 см від початку роботи, потрібно оформляти денце. Через певні проміжки провязываются 2 п. разом лицьовою. Так повторюється кілька рядів, головне – кожне наступне зменшення потрібно робити над попереднім. Залишилися петлі стягуються робочою ниткою. Виконується бічний шов.

В’язана жіноча сіра шапка

shapka, svyazannaya spicami, iz melanzhevykh nitok; vybor pryazhi; primery shapok368 Шапка, повязана спицями, з меланжевих ниток; вибір пряжі; приклади шапокЦе виріб дуже цікаве. Для в’язання такої шапки потрібно меланжева пряжа сірих відтінків середньої щільності. Для того щоб побачити, як виглядає візерунок на цих нитках, його треба зв’язати, використовуючи схему або опис. Отримавши зразок, робимо необхідні розрахунки і визначаємо кількість петель для виробу.

Як видно з фотографії, замість гумки використовується широкий обідок, пов’язаний платочної в’язкою. Верх шапки пов’язаний візерунком колосок. Його можна отримати з вертикальних доріжок довгих спущених лицьових петель на платочної в’язки. Коли відбуваються збавляння, ці колоски стають ближче один до одного, і в кінці роботи – з’єднуються на маківці.

Приступаємо до роботи.

Набираємо на спиці потрібну кількість петель і в’яжемо платочної в’язкої 15,5 див. Далі починаємо робити збавляння. Дві петлі разом в’яжуться після кромочной, а потім кожна 7 і 8. На висоті 17,5 см від початку в’язання робимо збавляння ще раз. Перші дві п. пров’язуємо, далі в’яжемо 2 п. разом, подальше зменшення буде з кожною 5 і 6 петлею.

Коли полотно вийде 21 см, потрібно виконати колоски. В’яжеться: кромочная, 2 п. платочної в’язки, *3 петлі «колоска»*, 3 п. платочної в’язки. Повторювати від * до *. Колосок робиться тільки на 36 рядах, нижче розпускати не потрібно. Схеми до цього узору немає.

Виконавши «колосок», стягніть залишилися петлі робочою ниткою і зшити виріб.

Жіноча шапочка, в’язана товстими спицями

Маючи товсті нитки і товсті спиці, шапку можна зв’язати за лічені години. Петель для роботи буде менше, та й у висоту виріб буде в’язатися дуже швидко. Шапка в’яжеться без одвороту, а зверху її прикрашає помпон.

Візерунок для такої шапочки обраний найпростіший:

 • лицьова гладь;
 • перловий візерунок.

Лицьова гладь: всі петлі лицьові в особовому ряду, і виворітні – в изнаночном.

Перловий візерунок:

 1. ряд: осіб, ізн;
 2. ряд: над лицьовій в’яжеться виворітна, а над виворітного – лицьова.

Візерунок повторюється, як 2 ряд. Схема візерунка не потрібна, так як опис повне.

Набрані на спиці петлі потрібно розподілити так, щоб двічі (спереду і ззаду) повторювався перловий візерунок. Наприклад: 15 петель лицьовій гладдю, три петлі перлинного візерунка, 15 петель лицьовій гладдю, 3 петлі перлинного візерунка. Вам потрібно підставити своє число петель для лицьовій гладі. Для перлового візерунка, пов’язаного товстими нитками, достатньо буде 3 петель.

Запропонованим візерунком в’яжеться 17 см, далі потрібно робити збавляння. Щоб не постраждав гарний візерунок, зменшення робляться на лицьовій гладі, на початку і кінці ділянки. Провязывается красиво 2 петлі разом. Так, в одному ряду виходить 4 збавляння. Таких рядів потрібно зв’язати 6, а після цього, залишилися петлі потрібно стягнути робочою ниткою. В’язане виріб готовий.

Переваги

 1. shapka, svyazannaya spicami, iz melanzhevykh nitok; vybor pryazhi; primery shapok369 Шапка, повязана спицями, з меланжевих ниток; вибір пряжі; приклади шапокШапку в’язану з натуральної пряжі, знайти на прилавках магазинів не так просто. Тому краще буде купити нитки потрібного складу і зв’язати виріб своїми руками.
 2. Вибрати підходящий фасон шапки справа клопітна. Доводиться їздити по багатьом магазинам пошуку потрібної моделі. Адже крім цього, вона повинна підходити до вашого обличчя і кольору обраної одягу.
 3. Зв’язати дорогій людині шапочку, виготовлену своїми руками – ось справжній подарунок. Будь то сестра або брат, бабуся або мама, дорогий і коханий чоловік – виріб, виготовлений своїми руками, подарує частинку вашого тепла. З допомогою самостійно виготовленої речі ви зможете висловити свою турботу близьким вам людям, але крім цього, зв’язати модель, яка буде потрібного розміру і фасону.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками