Шапка сова гачком: варіанти совушек — шапок чулков гачком

shapka sova kryuchkom: varianty sovushek  shapok chulkov kryuchkom132 Шапка сова гачком: варіанти совушек — шапок чулков гачкомСова — це дивовижна птиця, яка асоціюється з мудрістю. Сама по собі вона дуже красива і надихає рукодільниць на творчість. Пропонуємо вам цікавий майстер-клас по створенню в’язаної шапочки у вигляді сови зі схемою виготовлення.

Таку схему можна використовувати і для дитячих шапочок – підійде і для дівчинки, і для хлопчика, вийде милий совеня. За таким же принципом робиться і зверошапка для підлітка, і шапочка-совунья для ляльки. В’язати її можна спицями та гачком, вушка можна оздобити китицями.

Сова шапка в’яжемо гачком: майстер-клас

shapka sova kryuchkom: varianty sovushek  shapok chulkov kryuchkom133 Шапка сова гачком: варіанти совушек — шапок чулков гачкомЯкщо ви вирішили пов’язати милу сову, то вам знадобиться озброїтися зручним інструментом — гачком. Для цього може підійти бавовна, віскоза, акрил, вовна або м’який мохер. Синтетику не рекомендується використовувати. Для початку вам знадобиться взяти нитку основного кольору і набрати чотири повітряні петлі, замикаючи їх у кільце.

 1. Провяжите шість стовпчиків без накиду, а після розділіть це коло на шість клинів і в наступному ряду додавайте по шість стовпчиків без накиду. Провяжите таким чином, дев’ять рядів.
 2. На десятому ряду у вас має вийти круг з п’ятдесяти чотирьох стовпців.
 3. З десятого по сімнадцяте ряд не варто робити додатків. Вам потрібно провязать п’ятдесят чотири стовпця.
 4. На вісімнадцятому ряду потрібно зменшити стовпці через кожні сім стовпчиків без накиду. До двадцять другого ряду потрібно в’язати гачком стовпці.
 5. До отриманої сові потрібно пришити очі. Вони повинні бути розташовані між восьмим і сімнадцятим рядами тулуба. Продовжуйте в’язати основне полотно.
 6. На двадцять другому ряду потрібно зменшити шість стовпців через шість одиниць. Таким чином, на виході повинно залишатися сорок два стовпці. З двадцять третього на двадцять дев’ятий ряд потрібно в’язати, не збавляючи петлі.
 7. Двадцять дев’ятий ряд потрібно робити рівномірно шість убавок. Через кожні п’ять стовпців потрібно робити по шість убавок через кожні чотири стовпця.
 8. З тридцять першого по тридцять другий ряд потрібно в’язати не збавляючи. З тридцять третього за тридцять шостий ряди потрібно робити рівномірні шість убавки в кожному ряду.
 9. Останнє, що потрібно зробити — це обрізати робочу нитку і акуратно закріпити отвір.

Галерея: шапка сова гачком (25 фото)

Шапочка сова гачком, опис шапки панчіх

shapka sova kryuchkom: varianty sovushek  shapok chulkov kryuchkom134 Шапка сова гачком: варіанти совушек — шапок чулков гачкомЗнаючи основні прийоми в’язання шапок можна створити будь-яку модель, в тому числі шапку панчоху гачком. Для того щоб робити шапки потрібно робити основну деталь по колу. Шапочка виконується з трьох етапів за схемою:

 • денце;
 • заокруглена частина;
 • пряма частина.

Денце потрібно провязать з убавкой в кожному ряду. Таким чином, у вас повинно вийти стовпчиків без накиду по шість надбавок. Для стовпчиків з накидом повинно вийти дванадцять надбавок. Вам потрібно постійно чергувати ряди з надбавки і без них. Пряма частина майбутньої шапки провязывается рівне. При цьому, її висоту потрібно визначити за допомогою примірки. Чим більше діаметр денця, тим більш закруглена форма шапки. Далі, потрібно в’язати за схемою.

 1. Обробна і робоча нитка повинна бути однієї товщини. При цьому стовпчики без накиду повинні виконуватися на кожній петлі попереднього ряду.
 2. Обробна нитку в два рази товще робочої нитки. Стовпчики без накиду повинна виконуватися на кожній другій петлі попереднього ряду.
 3. За технікою виконання «рачій крок» представляє собою стовпчик без накиду і виконується в зворотному напрямку, тобто справа наліво або зліва направо. Перед тим як виконати обв’язку вироби потрібно закріпити підготовлений ряд. Для цього використовується та ж пряжа з тим же параметром товщини.
 4. Ближче до краю в’яжеться ланцюжок з напівпетель. Після чого замикається в кільце. Виконання повітряної петлі для підйому потрібно робити у вигляді будь-якого візерунка.

Шапочка сова, в’яжемо за схемою і вивчаємо опис

shapka sova kryuchkom: varianty sovushek  shapok chulkov kryuchkom135 Шапка сова гачком: варіанти совушек — шапок чулков гачкомЗв’язати шапку мішок або сову зможе будь-який початківець майстер. Для цього знадобиться придбати будь-яку правильну пряжу. Головним в цьому процесі є не тільки вигляд виробу, але й основне його призначення — збереження тепла. Особливо важливо, для кого ви будете в’язати цю шапку. для дитини краще всього взяти акрилову пряжу, так як вона гіпоалергенна. Для малюків вона стане ідеальним варіантом. Багато майстри використовують акрил і вовни. При пранні ця шапка не деформується. Пряжа повинна бути досить товстою.

Після того, як пряжа буде обрана обов’язково потрібно підібрати правильний гачок під номерами три і п’ять. Крім цього, знадобиться сто грам основного кольору пряжі і за вісімдесят грам двох різних відтінків.

Шапочка у вигляді сови — це тренд цього року. Крім того, щоб шапочка повинна бути зручною, а повинна бути красивою. Ознайомившись з нашим майстер-класом, стає можливим створити сову окремо і пров’язати шапку. Варто знати, що такого роду вироби можуть бути виконані різними способами. Розглянемо схему і опис її виготовлення.

 1. Знадобиться визначити розмір днища шапки. Для цього береться окружність голови і ділиться на число 3,14. Тобто при окружності голови у п’ятдесят сантиметрів, вам знадобиться зв’язати дно з діаметром в шістнадцять сантиметрів. Тобто, виходить, що один стовпець — це сантиметр. Кількість рядів у дні становитиме вісім одиниць. Після того як ви розрахуєте основні обчислення ви можете приступити до процесу в’язання.
 2. Виконайте ковзну петлю. Для цього наберіть ланцюжок, що складається з шести повітряних одиниць, а для закріплення їх сформуйте кільце. Всередині потрібно виконати стовпчики з накидом. Як тільки буде виконаний зручний спосіб для початкових петель потрібно приступити до в’язання.
 3. Перший ряд повинен виконуватися стовпчиками з накидом. Стандартна кількість для першого ряду становить дванадцять стовпчиків. Для зручності підрахунків можна виконати і десять стовпчиків. Після того, як були виконані три повітряні петлі підйому вам потрібно буде замінити один стовпчик без накиду і одинадцять стовпців. До кінця ряду потрібно з’єднати конструкцію з сполучно петлею і третьої повітряної.
 4. Наступний ряд повинен бути виконаний з трьох повітряних петель. Кожну другу петлю потрібно робити з попереднього ряду, так як йде дві убавки. Після цього провязывается ще одна петля в ту ж конструкцію. Таким чином, потрібно проробити цей процес в кожній новій петлі. Наприкінці конструкції потрібно провязать ту ж петлю, звідки виходять три повітряні петлі. Крім цього, знадобиться виконати з’єднувальний стовпчик з третьої петлею підйому.
 5. Для того щоб надалі не повторювати процедуру. Потрібно запам’ятати правила подальшого в’язання. Спочатку потрібно зв’язати три повітряних підйому, після чого, замінити їх одним стовпчиком з накидом. Але варто розуміти, що вони провязываются на початку кожного ряду. Таким чином, якщо вказано виразно кількість, то це означає, що необхідно виконувати по три повітряних і одинадцять стовпчиків з накидом. В останньому ряді вам знадобиться з’єднати стовпчик з накидом і третю повітряну.
 6. Третій ряд починається з додавання одинадцяти стовпців. Ця надбавка повинна провязываться в кожну другу петлю. Після чого, потрібно виконати один стовпчик з накидом. Другий — два стовпчики з накидом. А третій знову один стовпчик з накидом. Так, потрібно набрати тридцять шість чергуються елементів.
 7. Четвертий ряд починається з додатків третього стовпця. При цьому перший — це один стовпець, другий знов один, а третій — це два стовпчики з накидом. Варто відзначити, що всього потрібно набрати сорок вісім петель.
 8. П’ятий ряд повинен провязываться через кожні чотири петлі.
 9. Шостий ряд з переходів в п’яту. Все у вас повинно вийти сімдесят дві петлі.
 10. Таким же чином варто пров’язати сьомий і восьмий ряди.

У цьому процесі важливо перейти на довжину шапки. Такий перехід повинен бути плавним, а надбавки йти тільки через ряд. Сьомий робиться без них. А восьмий ряд провязывается з прибавками у кожну сьому петлю, а дев’ятий без надбавок. Десятий ряд додається в кожну восьму петлю. Таким чином, додавання можуть не закінчується.

Шапочка, як правильно в’язати: висновок

shapka sova kryuchkom: varianty sovushek  shapok chulkov kryuchkom136 Шапка сова гачком: варіанти совушек — шапок чулков гачкомЯкщо є, можливо потрібно приміряти денце. У тому випадку, якщо форма виконана правильно майстрині приступають до виготовлення довжини шапки. На відміну від дна довжина шапки провязывается без надбавок. Розрахувати саму довжину можна таким же способом, як і дно. До діаметру знадобиться додати два сантиметри від бажаної довжини. Як правило, довжина шапки складається дев’ятнадцять сантиметрів. Але для того щоб виконати ідеальний аксесуар краще всього зняти мірки з дитини і на підставі опису та запропонованою схемою.

Зв’язати шапку у формі сови гачком просте заняття і з ним може впоратися будь-який початківець майстер. Крім цього, ви можете виконати в техніці в’язання не тільки шапку у вигляді тваринки, але і шапку панчіх, шапку мішок. Такий виріб, безсумнівно, сподобається вашій дитині. В’язана шапка — це не тільки модно, але й стильно.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками