Шапка спицями жіноча 🥝 зв’язати жінці за схемою з описом для початківців, в’язання візерунками, товсті зимові красиві моделі шапок, фото

Пов’язана своїми руками двошарова шапочка – оригінальний предмет гардеробу. Вона зручна для занять спортом, в ній не жарко, коли на вулиці відлига. Правильний підбір пряжі дозволить не промокнути навіть під час сильного дощу. Головне питання для початківців майстринь полягає в тому, як зв’язати шапку спицями і яка повинна юыть висота. Враховуючи те, що у в’язанні всього два види петель – лицьова і виворітна, то освоїти нехитрий процес їх чергування здатні всі.

 

shapka spicami zhenskaya 🥝 svyazat zhenshhine po skheme s opisaniem dlya nachinayushhikh, vyazanie uzorami, tolstye zimnie krasivye modeli shapok, foto22 Шапка спицями жіноча 🥝 звязати жінці за схемою з описом для початківців, вязання візерунками, товсті зимові красиві моделі шапок, фото

Пов’язана своїми руками шапочка – оригінальний предмет гардероба

Як зв’язати шапку спицями для будь-якого типу особи: опис для новачків

Найпростіший спосіб в’язання шапки – полотном на двох спицях. Вчимося в’язати подовжену шапку і закривати виріб на спицях. Щоб навчиться правильно зшити виріб і верх шапки потрібно не промахнутися з розміром, необхідно зв’язати зразок. Він допоможе визначити щільність в’язання. Для цього потрібно взяти спиці і пряжу, які будуть використані при проведенні роботи над головним убором.

shapka spicami zhenskaya 🥝 svyazat zhenshhine po skheme s opisaniem dlya nachinayushhikh, vyazanie uzorami, tolstye zimnie krasivye modeli shapok, foto23 Шапка спицями жіноча 🥝 звязати жінці за схемою з описом для початківців, вязання візерунками, товсті зимові красиві моделі шапок, фото

Найпростіший спосіб в’язання шапки – полотном на двох спицях

Більшість в’язаних виробів починається гумкою. Для шапки з товстої пряжі оптимально підходить гумка один до одного. Зразок цієї в’язки необхідно взяти для визначення щільності. Яка повинна бути ширина і довжина спиць? Починати запуск шапки краще зі спиць № 3 або 4.

 1. Вимірюємо обсяг голови.
 2. Вимірюємо зразок.
 3. Ділимо обсяг голови на число см, одержані при вимірюванні зразка.
 4. Множимо кількість петель зразка на число відрізків.
 5. Набираємо петлі і додаємо до них ще дві кромочні. Вони будуть використані для з’єднання полотна шапки.
 6. Пров’язуємо 5-7 см гумкою (чергуючи через одну лицьові і виворітні петлі).
 7. Далі можна вибрати один з трьох найбільш простих варіантів – лицьова гладь або виворітна. Найбільш поширеною для в’язання головних уборів є платочная в’язка. Вона зручна для тих, хто освоїв тільки лицьові петлі. Незважаючи на те, що петлі провязываются однаково у всіх рядах, вийде фактурний щільний малюнок.
 8. Зв’язавши обраним узором 10-15 см, необхідно провести звуження шапочки. Зменшення потрібно проводити через ряд. Віднявши від загального числа петель 2 кромочні, інші необхідно поділити на 6 частин.
 9. На початку кожного відрізка 2 петлі провязываются разом.
 10. При провязывании изнаночного ряду нічого не змінюється.
 11. Вираховувати петлі для зменшення в третьому і наступних непарних рядах не потрібно. Місце зменшення буде на лицьовій стороні помітним. Одержують промінчики будуть оригінальним декоративним елементом на одній в’язці.
 12. Коли петель на спицях залишиться 8-12, їх можна провязать разом. Якщо через щільність в’язки це зробити не вдається, можна скористатися гачком. Простягнувши петлю, необхідно завершити в’язання, зробивши завершальний вузол. Для цього потрібно пропустити клубок через сильно витягнуту останню петлю.
 13. Краї шапочки потрібно зшити по виворітній стороні штопальною або «циганської» голкою. Підійде і голка для зшивання шкіри з трикутним розширенням на кінці.

Вийде спортивна шапочка, схожа на ту, що носять токарі, якщо заокруглити тім’яну її частина, як наказує схема. Якщо зменшення робити не через ряд, а з проміжками в 5-10 рядів, то вийде шапочка гнома. Останні петлі можуть і не замикатися в щільне кільце. Їх досить зібрати на нитку і затягнути. Помпон з ниток або хутра відмінно прикрасить жіночу шапку.

Як зв’язати теплу шапку вкруговую

Особливість в’язання на кругових спицях полягає в тому, що малюнок з кожним рядом трохи зміщується по спіралі. Особливо це помітно на гумці і лицьової гладі. Тому цих в’язок краще уникати, так само як і візерунків з вертикальними косами. Горизонтальні неширокі опуклі елементи будуть виглядати органічно.

Увага! Щоб працювати було зручно, краще вибрати спиці з в’яззю 25-30 див.

 • Петлі набираються як для в’язання на двох спицях. Але додавати кромочні не потрібно.
 • В’язання першого ряду починається без перевороту роботи.
 • Кращий вид в’язки на круглих спицях для шапочок – це виворітна в’язка, бо як платочная при круговому в’язання неможлива.
 • Відсутність гумки передбачає, що виріб буде щільно прилягати до голови. Тому виміри обсягу виробляються без похибки. Пряжу краще взяти «объемку» або шерсть з додаванням синтетичних волокон.

shapka spicami zhenskaya 🥝 svyazat zhenshhine po skheme s opisaniem dlya nachinayushhikh, vyazanie uzorami, tolstye zimnie krasivye modeli shapok, foto24 Шапка спицями жіноча 🥝 звязати жінці за схемою з описом для початківців, вязання візерунками, товсті зимові красиві моделі шапок, фото

Особливість в’язання на кругових спицях полягає в тому, що малюнок з кожним рядом трохи зміщується по спіралі

Схема в’язання:

 1. Набір петель;
 2. Рівне полотно 20 см;
 3. Рівномірне зменшення по 6 петель в кожному наступному ряду;
 4. Стяжка однією петлею залишилися останніх 6-10 петель;
 5. Надлишки полотна при першій примірці скочуються валиком;
 6. Валик можна зафіксувати декоративним шнуром.

Перевага цієї шапочки у відсутності з’єднувального шва. Для прикраси можна використовувати невеликий пов’язаний гачком елемент або скручену з пряжі двоколірну мотузочку з двома невеликими помпонами на кінцях. Мотузочку потрібно акуратно протягнути між нитками, зробити з неї бант і прикріпити до неї помпони.

Проста жіноча шапка своїми руками на спицях

Як запускати в’язання і як в’язати поперек? Шапки можна в’язати не тільки на двох спицях, але і на п’яти, як панчоху. При круговій в’язці можна не турбуватися про необхідність підсаджувати шов при нерівномірної щільності в’язання.

Шапка лицьовій гладдю: покрокова інструкція

Щоб швидко зв’язати гарну шапочку, не обов’язково шукати вишуканий ажур. Можна взяти пряжу меланж. Вона дасть повторювані в періоді чергування кольорів. Найкращий варіант в’язання для такої шапки – лицьова гладь.

shapka spicami zhenskaya 🥝 svyazat zhenshhine po skheme s opisaniem dlya nachinayushhikh, vyazanie uzorami, tolstye zimnie krasivye modeli shapok, foto25 Шапка спицями жіноча 🥝 звязати жінці за схемою з описом для початківців, вязання візерунками, товсті зимові красиві моделі шапок, фото

Щоб швидко зв’язати гарну шапочку, не обов’язково шукати вишуканий ажур

 1. Почати в’язання необхідно з гумки. При щільній в’язанні на спицях № 3 — № 6 можна в якості декоративної облямівки використовувати «гумку два до двох» або «три до трьох». Вона провязывается на 8-10 см – це буде відворот шапки.
 2. Далі слід пряма в’язка лицьовій гладдю на 20 див. Якщо в’язання ведеться на двох спицях, то повинна вийти прямокутна заготовка. Її потрібно запустити на звуження до тім’яної частини голови.
 3. Зменшення кількість петель залежить від того, якої товщини нитки і спиці. Можна робити попарно від 3 до 10 петель в ряду.
 4. Якщо потрібна дірка для високого хвоста, то ця модель спортивної шапочки для жінок може мати таку прикрасу, як подвійний загин тонкої витягнутої частини. Для її формування достатньо залишити 20 петель.
 5. Провязав 10-15 рядів, роботу потрібно закрити, пров’язуючи по дві петлі одночасно.

Шапка-гарбузик: інструкція

Для в’язання шапки конусом або цієї моделі буде потрібно пряжа середньої товщини, підходить для в’язання спицями № 3 або 4. Якщо взяти більш тонку пряжу, то малюнок не буде виразним. При використанні в роботі товстої пряжі шапочка буде нагадувати гарбузика, але вона буде дуже важкою.

 • Для дитини досить 120 петель.
 • Їх потрібно розподілити на 4 спиці.
 • Перший ряд провязывается гумкою 2 лицьові, 3 виворітні.
 • Пряме в’язання триває приблизно 80-85 рядів.
 • Після цього потрібно зробити зменшення, скоротивши в кожному рефрені по 1 виворітного петлі, провязав дві з них разом. Так з трьох петель вийде дві. Малюнок зміниться на гумку, що складається з двох двох лицьових і виворітних петель. Таким малюнком потрібно провязать близько 7 див.
 • В наступному рядку потрібно зменшити у кожному повторенні малюнка ще по одній виворітного. Після зменшення, провязывается ще один ряд.
 • Через що залишилися на спицях петлі протягується нитка. Робота стягується, вузол закріплюється. Залишок нитки простягається всередину виробу, Там його простіше непомітно закріпити.

shapka spicami zhenskaya 🥝 svyazat zhenshhine po skheme s opisaniem dlya nachinayushhikh, vyazanie uzorami, tolstye zimnie krasivye modeli shapok, foto26 Шапка спицями жіноча 🥝 звязати жінці за схемою з описом для початківців, вязання візерунками, товсті зимові красиві моделі шапок, фото

Для в’язання шапки цієї моделі буде потрібно пряжа середньої товщини

При в’язанні шапочки по цій схемі для дівчини останнього збавляння можна не робити. Елегантно виглядають головні убори з закритим верхнім краєм за звичайною схемою, перев’язані декоративним шнурком на відстані 3-4 см від останнього ряду.

Чоловічі в’язані шапки

Для в’язання чоловічих шапок краще використовувати тонку темну шерсть або бавовняну пряжу з синтетичними волокнами. Проста шапочка в’яжеться на двох спицях, хоча можна в’язати її і по колу.

Квадратна заготовка дає більше можливостей для виготовлення оригінальних головних уборів. З неї можна сформувати спортивну шапочку, зібравши верхню частину на нитку і міцно стягнувши її. Залишається тільки з’єднати краї.

Пілотку також можна зібрати з квадратної або прямокутної заготовки. Вона зшивається по краях. Верхній шов забирається всередину, його не буде видно. Для того щоб в’язані вироби тримали форму, всередину підшиваються жорсткі вставки.

В’язана шапка спицями (відео)

Модна і проста шапка спицями (відео)

Щоб зробити цікаві в’язані речі, можна користуватися готовим описом і мк вподобаного вироби. Однак для того щоб створити по-справжньому оригінальний в’язану річ, потрібно її придумати самостійно.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками