Шапка такори спицями 🥝 як зв’язати з мохеру, схеми в’язання шапочки англійської гумкою

Шапка такори зігріває голови модниць в зимовий час року. Вона не тільки практична і тепла, але до того ж, дуже красива. Пухнасті шапочки takori (шапка-панчоха) з’явилися на світ завдяки італійському дизайнерові по імені Світлана Таккори. Вироби в стилі токарі зв’язати спицями може кожен, так чому б цього не зробити? Давайте розглянемо мк як швидко і просто зв’язати шапку спицями по колу від маківки.

shapka takori spicami 🥝 kak svyazat iz mokhera, skhemy vyazaniya shapochki anglijjskojj rezinkojj5 Шапка такори спицями 🥝 як звязати з мохеру, схеми вязання шапочки англійської гумкою

Шапка такори зігріває голови модниць в зимову пору року

Хто така Світлана Таккори?

Ця талановита жінка має українські коріння, російське освіта і італійське ПМП. Працює Світлана в Італії та представляє такі відомі бренди, як «Vionnet», «Marni» і т. д. На сьогоднішній день вона також є дизайнером свого власного бренду, який називається «Tak. Ori».

Пристрасть до шиття була їй притаманна мало не з народження, як говорить сама дизайнер. Вона почала займатися шиттям одягу з дитинства і першими її моделями стали ляльки. Коли Світлана зрозуміла, що це те заняття, з яким вона хотіла б присвятити своє життя, вона почала шити одяг для своїх подруг і для себе.

Любов до цього ремесла передалася їй у спадок, так як бабуся Свєти була професійної кравець.

Цікавим фактом з біографії дизайнера є те, що ще в середній школі однокласники Свєти намалювали пророчий плакат для неї, де віщували їй славу відомого у всьому світі дизайнера одягу. Через 25 років, це передбачення збулося.

На початку 90-х років молода дизайнер переїжджає в Італію. У цій країні вона і відбулася як професіонал. Саме в Італії почалася її кар’єра дизайнера. Світлана практично відразу стала працювати з відомими світовими брендами, власники яких її талант оцінили по достоїнству.

Коли Світлана випустила свою першу колекцію аксесуарів від «Tak. Ori», вона стала ще більш відомою. Колекція мала величезний успіх.

Сьогодні одяг, головні убори і аксесуари від Світлани Таккори носять такі світові зірки, як Джесіка Альба, Сієна Міллер, Рената Литвинова та інші.

Галерея: шапка такори (25 фото)

Стильна шапка такори з подвійним коміром (відео)

Що потрібно підготувати для роботи?

 • Пряжу. Так як шапка зимова, то нитка повинна бути товстою.
 • Спиці. Новачкам рекомендується використовувати кругові спиці.
 • Гачок.
 • Ножиці.

shapka takori spicami 🥝 kak svyazat iz mokhera, skhemy vyazaniya shapochki anglijjskojj rezinkojj6 Шапка такори спицями 🥝 як звязати з мохеру, схеми вязання шапочки англійської гумкою

Нитки бажано брати товстіший

Як зв’язати шапку в стилі такори: просте опис

Така шапочка дуже об’ємна і пишна. Саме тому в’язати її рекомендується на зиму.

Отже, схема в’язання:

 1. Ниточку треба скласти в два рази. В залежності від розміру голови набираються петлі. Універсально для такого виробу йде набір 60 петель при використанні напіввовняної пряжі.
 2. Даний виріб має провязываться англійської гумкою. Новачкам, які ще ніколи не в’язали таким способом, варто частіше звертати увагу на схему в’язання англійської гумкою. Вона нескладна: перший ряд і всі непарні ряди в’яжуться одним способом, а другий ряд з парними рядами – іншим способом.
 3. Для початку потрібно зв’язати лицьову гладь вироби. Для цього кілька сантиметрів пряжі в’яжуться звичайною гумкою. Тобто одна лицьова петля повинна чергуватися з одного виворітною петлею.
 4. Все полотно розділяється на 3 рівні частини. В кінці кожного ряду 2 петлі провязываются разом. Перше зменшення петель має бути з кромочной петелькою. В результаті зменшення виходить плавним і акуратним. Петлі, які були убавлены, красиво лягають «кіскою».
 5. Петлі повинні убавляться протягом 30-34 рядів. Це залежить від розміру виробу. Коли залишиться одна петля, то роботу можна завершувати, протягнувши через неї нитку. Її слід закріпити з виворітного боку роботи.

 Шапка такори спицями 🥝 як звязати з мохеру, схеми вязання шапочки англійської гумкою

Така шапочка дуже об’ємна і пишна

Шапка такори: схема в’язання англійської гумкою за допомогою спиць

Покрокове опис роботи:

 1. Підбирається вовняна пряжа. В’язати виріб рекомендується на кругових спицях, адже це найпростіший спосіб.
 2. З голови людини, яка буде носити цей головний убір, мірки знімаються. Головне, що потрібно виміряти – це окружність голови. Далі вважається необхідну кількість петель. Воно залежить не тільки від знятих мірок, але і від пряжі. Потрібно пам’ятати про те, що чим товще пряжа, тим менше петель потрібно буде набирати.
 3. В’яжеться гумка 1 на 1 або 2 на 2. Їли пряжа дуже товста, то гумку краще робити 1 на 1, тобто одна петля лицьова, а друга – виворітна і так до кінця ряду.
 4. Потім в’яжеться сам виріб. В’язання – англійська резинка.
 5. Збавляти петлі потрібно по 4 в кожному третьому ряду. Петлі провязываются разом з накидом. Важливо уважно стежити за малюнком і не збиватися. Якщо людина десь допустив помилку, краще розпустити виріб і набрати петлі заново, так як на такій шапці добре видно всі помилки.
 6. Якщо виріб перекошується з-за ряду «кіски», який утворився внаслідок зменшення петель, пряжу потрібно трохи зрушити до малюнка. В результаті провязанные петлі зливаються з місцем їх зменшення і робота не перекошується.

shapka takori spicami 🥝 kak svyazat iz mokhera, skhemy vyazaniya shapochki anglijjskojj rezinkojj8 Шапка такори спицями 🥝 як звязати з мохеру, схеми вязання шапочки англійської гумкою

Шапка виходить красивою

Коли будуть провязаны 30-34 рядів, на спицях повинна залишитися одна петля, в яку протягується нитка. Робота на цьому закінчується.

В’яжемо шапку з бородою

Шапка з бородою відмінно зігріває не тільки голову людини, але і його особа.

Майстер-клас:

 1. З голови людини, яка буде носити виріб, мірки знімаються. Щоб вирахувати кількість петель, необхідних для в’язання, слід окружність голови помножити на кількість петель в одному сантиметрі пряжі. Щоб отримати більш точний результат, слід пров’язати 10 см пряжі і виміряти зразок мірною лінійкою. Отримане число вставити в пропорцію, після чого потрібно визначити кількість петель.
 2. Підбирається пряжа. Для такого виробу потрібно вибирати не синтетичні, а натуральні нитки, бажано вовняні.
 3. Першою провязывается гумка. Досить 2 див. Далі англійської гумкою в’яжеться сама шапка такори.
 4. Збавляються петлі. У кожному третьому ряду необхідно зменшити 4 петлі.
 5. Слід звертати увагу на малюнок. Якщо майстер десь допустив помилку, її потрібно виправити відразу, так як в такої пряжі після закінчення роботи складно буде щось підправити.
 6. Коли головний убір буде завершено, можна приступати до провязыванию бороди. Для цього потрібно набрати петлі з нижньої сторони роботи. Борода в’яжеться рівним полотном. Перші три ряди провязываются англійської гумкою, але потім необхідно зробити отвір для рота.
 7. Місце, де буде отвір, слід намітити заздалегідь. У цьому місці петлі повинна закритися. В іншому ряду петлі набираються повторно, ряд провязывается з аналогічним закриттям петель.

shapka takori spicami 🥝 kak svyazat iz mokhera, skhemy vyazaniya shapochki anglijjskojj rezinkojj9 Шапка такори спицями 🥝 як звязати з мохеру, схеми вязання шапочки англійської гумкою

Шапка з бородою відмінно зігріває не тільки голову людини, але і його особа

Частина бороди провязывается рівним полотном.

Пухнаста шапка такори

Щоб виріб вийшло пухнастим, потрібно вибирати відповідну пряжу. По-перше, вона повинна бути товстою, по-друге, до її складу має входити махер.

Отже, робота полягає в наступному:

 1. Після того, як були зняті необхідні мірки і вирахувано потрібну кількість петель, слід набрати петлі на кругові спиці.
 2. Першими 5 рядами потрібно провязать звичайну гумку. Це робиться для того, щоб виріб добре сиділо на голові.
 3. Потім шапка в’яжеться англійської гумкою. Важливо не плутати спосіб в’язання парних і непарних рядів, так як вони відрізняються.
 4. У міру в’язання роботу можна приміряти, щоб переконатися в тому, що шапка буде добре сидіти на голові. Якщо виріб більше або менше потрібного розміру, рекомендується розпустити його, щоб при наступному наборі петель уникнути помилок.
 5. Петлі збавляються. Щоб робота виглядала акуратною, збавляти петлі треба разом з кромочной петлею. Якщо робити так, то «косичка» буде лягати рівно.

Коли через останню петлю буде протягнута нитка, її слід закріпити з виворітного боку роботи.

В’язання шапки англійської гумкою (відео)

Таким чином, шапка такори може бути пов’язана по-різному. Цей чудовий зимовий аксесуар неодмінно порадує модників і модниць. Однак головною його перевагою є не презентабельний зовнішній вигляд, а практичність. Шапка такори дуже тепла, вона зігріває голову, її зручно і приємно носити.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками