Шапочки з секційної пряжі, пов’язані спицями в стилі бріош і бохо

shapochki iz sekcionnojj pryazhi, svyazannye spicami v stile briosh i bokho32 Шапочки з секційної пряжі, повязані спицями в стилі бріош і бохоТехніка brioschi базується на звичайній англійській резинці, з якої всі зможуть працювати.

Ви задумаєтеся, що може бути такого прекрасного в гумці? Але це незвичайна гумка. Звичні для нас прості лінії починають згинатися і звиватися, створюючи незвичайні візерунки. Отримати такий результат можна за допомогою нерегулярного збільшення і зменшення петельок. В’язання з допомогою цієї техніки потрібно здійснювати двома нитками. Можна взяти для цього один колір, але особливо витончено буде виглядати візерунок, створений з двох ниток.

Головна відмінність візерунка, зробленого в техніці бріош, у в’язанні якого полягає в чергуванні ниток, те, що з обох сторін, зображення виходить повністю ідентичною, за винятком колірного фону. Ще один плюс цього полотна, створеного в цій техніці, це його гнучкість та еластичність.

В основі цієї техніки лежить робота з особовими, виворітними сторонами і накидами, за допомогою яких виготовляється нереальний візерунок. Ефект просто дивовижний, а шапки з них двосторонні і досить теплі. Якщо ви візьмете пряжу, у складі якої буде знаходитися шерсть, то така техніка добре підійде для светрів, шапочок і шарфиків.

Також в цій техніці своїми руками можна зв’язати бере, відмінно виглядає капелюх з невеликими полями, і дитяча шапочка. В’язані новинки пожвавлять і прикрасять ваш гардероб.

Якісна жіноча шапочка в стилі Бохо

Матеріали, які будуть потрібні для роботи:

 • Пряжа з акрилу і вовни (250 гр)
 • Спиця №4.
 • Шпилька для роботи.

Опис створення шапочки:

shapochki iz sekcionnojj pryazhi, svyazannye spicami v stile briosh i bokho33 Шапочки з секційної пряжі, повязані спицями в стилі бріош і бохоДеталі такого головного убору схожі на прямокутник. Почнемо створювати прямокутник, набравши на звичайні спиці 56 петельок. Потім провяжем ряд петельками в цій послідовності: шістнадцять петель візерунком «рис», двадцять вісім петельок візерунком «коса», ще дванадцять петельок візерунком «рис».

Візерунок «рис»

Рис створюється дуже легко: в особовому ряду потрібно правильно чергувати лицьові і виворітні петлі, в изнаночном — виворітні і лицьові петлі, тобто на місці особових петельок минулого ряду робимо виворітні і навпаки. Якщо захочете, то ви можете чергувати по дві петельки, а також робити однаково по два рядки — так візерунок буде виглядати об’ємнішим і ефектніше з-за своєї форми.

Галерея: головні убори в стилі бохо і бріош (25 фото)

Схема в’язання шапочки спицями: майстер-клас

Середні двадцять вісім петель прямокутника в’яжемо візерунком «коса» наступним способом:

 • shapochki iz sekcionnojj pryazhi, svyazannye spicami v stile briosh i bokho34 Шапочки з секційної пряжі, повязані спицями в стилі бріош і бохоВ 1 особовому ряду пров’язуємо дві ізн петельки, потім двадцять чотири осіб петлі і знову дві виворітні гладі.
 • В 2 ряду пров’язуємо назад першому ряду по дві лицьові на початку і кінці ряду і двадцять чотири виворітні петлі в центральній частині.
 • Почнемо з третього ряду, для роботи нам знадобиться ще одна булавочка для в’язання. Провяжем дві виворітні петлі, після цього знімемо на додаткову булавочку шість петельок за роботою, провяжем ще шість петель шапки лицьовими гладдю, далі, провяжем петлі з булавочки. Таким способом ми виконаємо перехрест. Тепер потрібно зробити перехрест в іншу сторону. Для цього знімемо на шпильку ще шість петельок, провяжем шість петель лицьовими і повернемося до прив’язці петельок на булавочку. Завершимо ряд, двома виворітними рядками.
 • Четвертий рядок і все нові виворітні в’яжемо, як і в другому ряду.
 • У п’ятому рядку і всіх наступних особових рядах повторюємо перший ряд.
 • Зробивши таким способом дев’ятнадцять рядків, у двадцятому ряду ще раз робимо схрещування, тобто повторюємо дії з третього по дев’ятнадцяте ряд. Працюємо в такій техніці до закінчення шапки.

Гумка двоколірна: майстер-клас

Двоколірна гумка – це головна частина техніки, якої потрібно повністю опанувати, так як на її основі і працює техніка бріош. В’язання спицями потрібно починати тільки тоді, коли ви добре навчилися володіти її базовими навичками, адже із-за недосвідченості можна зіпсувати виріб.

В’язання в техніці бріош. Для роботи нам будуть потрібні:

 • Спиці.
 • Два види ниток.
 • Пряжа.

Набирати потрібно непарна кількість петельок основною ниткою. Всі нитки повинні бути однієї товщини і зі схожим складом, кольори і відтінки можна вибирати на свій смак. Для того щоб візерунок вийшов чітким, в’яжемо дуже щільно.

 • Перший ряд. Основна нитка, знімаємо кромочную, потім знімаємо другу з накидом, третю пров’язуємо лицьовій гладдю ближню стінку. Повторюємо зображення до кінця ряду. Остання робиться виворітною петлею.
 • Другий ряд. Починаємо з того краю, що і в попередній раз. Потім візьмемо другу нитку, і в’яжемо виворітного петелькою. Запам’ятайте: для того, щоб зображення вийшло красивим, всі петельки кромки робимо однією ниткою, краще взяти базову нитку. Традиційною виворітного петелькою робимо виворітну з накидом і лицьову знімаємо з накиду. Таким же способом створюємо малюнок. Кінцеву петельку просто перетягуємо на спицю.
 • Третій ряд. Виріб перевертаємо. Знімаємо петлі кромки, лицьову знімаємо з накиду, виворітну провяжем з накидом. Повторюємо дії. Петлю, кромки провяжем виворітного петелькою.
 • Четвертий ряд. Додаткова нитка. В’яжемо з того місця, де почали в попередній раз. Знімемо першу петлю, не пров’язуючи, лицьову разом з накидом в’яжемо, а нову просто знімемо і зробимо накид. Також повторюємо маніпуляції. Кінцеву неприв’язану петлю просто знімаємо на спицю.
 • П’ятий ряд. Перша нитка. Перегорнемо полотно. Петлю після кромочной знімаємо і робимо накид, нову робимо з накидом лицьового. Кінцеву петлю, в’яжемо виворітного петелькою.

Починаючи з першого ряду, повторюємо раппорт до створення потрібної довжини шапочки.

Збірка шапки спицями з косами для жінок

shapochki iz sekcionnojj pryazhi, svyazannye spicami v stile briosh i bokho35 Шапочки з секційної пряжі, повязані спицями в стилі бріош і бохоЧерез п’ятдесят сантиметрів від початку в’язання шапки спицями для жінок закриємо всі петельки. В результаті у нас вийде прямокутник десь з параметрами 54 х 35 сантиметрів. Складемо прямокутник навпіл, приєднаємо сторони з величезною довжиною. За допомогою великої голки і ниток, які залишилися після в’язання, зробимо бічний шов з виворітного боку.

Ту сторону, де більшу кількість петельок візерунка «рис» (а саме шістнадцять петельок) за допомогою нашої ж голки повільно стягуємо все до центру. Нитку правильно закріплюємо і обрізаємо. Вивертаємо нашу шапку спицями з косами на лицьову сторону.

Багатьом ця техніка здасться дуже складною із-за великого обсягу робіт, але зате за допомогою неї можна зробити забавну шапочку у формі ананаса для своєї дитини.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками