Шарф спицями: зв’язати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

В’язані речі завжди залишаються в тренді, мода на них ніколи не проходить. Змінюються лише технології в’язання, малюнки, довжина виробів. Найбільш затребуваними в’язаними виробами, які є практично у кожного, можна вважати шкарпетки, рукавиці або рукавички, шапочки і шарфи, пуловери, светри. Якщо для більшості виробів потрібно навик в’язання, то самостійно змайструвати прямий шарф спицями здатний і новачок. Адже не обов’язково в’язати вигадливий хипстерский длиннючий шарф — маленький практичний шарфик іноді потрібніше й корисніше. Перед початком в’язання потрібно визначитися — яким малюнком пов’язати шарф. Зробити це досить просто — потрібно відвідати сайти зі схемами, подивитися картинки, вибрати візерунок, при необхідності скачати схему або намалювати її на аркуші паперу. Другий варіант, до речі, краще — так ви швидше запам’ятаєте що і як в’язати, і не будете годинами тримати відкритою вкладку з потрібним вам сайтом.

sharf spicami: svyazat muzhskojj, dlya zhenshhiny, uzory, novye modeli, skhemy i opisanie, dlya nachinayushhikh, azhurnyjj, kapyushon, dlya malchika, foto, video527 Шарф спицями: звязати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

В’язані речі завжди залишаються в тренді

Шарф спицями: як пов’язати чоловічий

В’язати чоловічі шарфи простіше всього. Як правило, для них беруться товсті нитки, що припускає велику в’язку, і відповідної товщини спиці.

Спектр чоловічих тонів:

 • Темно-синій;
 • Коричневий;
 • Сірий;
 • Чорний;
 • Білий.

Шарф для зрілого чоловіка

 1. На спиці № 3 набирається 38 петель;
 2. 1 ряд: кромочная; 6 лицьових; 6 виворітних; 6 лицьових; 6 виворітних; 6 лицьових; 6 виворітних; кромочная.
 3. 2-7 ряди провязываются відповідно з малюнком.
 4. 8 ряд: необхідно пров’язати виворітні петлі замість особових і навпаки.
 5. Наступні 6 рядів провязываются відповідно з малюнком. Повинні вийти фактурні квадрати. Принцип складання малюнка «шахова дошка».
 6. Після досягнення необхідної довжини виробу, останній ряд закривається. Хвостик нитки ховається, його краще протягнути між нитками останнього ряду.
 7. В якості прикраси можна зробити рідкісну бахрому, що складається з пензликів в 4-6 ниток. Для цього нарізаються нитка довжиною 8 см, складаються по 2-3 шт., згинаються навпіл. Через певні проміжки вони за допомогою гачка прив’язуються до першому і останньому рядах роботи.

Увага! Відсутність прикрас на кінцях шарфа робить роботу незакінченою на вигляд.

Шарф спицями для початківців (відео)

Схеми і опис для початківців: шарфи «унісекс»

Тонкі довгі шарфи носять жінки, підлітки, стильні молоді чоловіки. Такі шийні прикраси можуть бути однотонними й комбінованими, вузькими і широкими. Вибір ширини виробу залежить від вибору пряжі і спиць, відповідно.

 1. Для в’язання з бавовняної багатошарової пряжі спиці беруться № 1,5-2. В’язка повинна бути щільною.
 2. Шерсть і товста объемка припускають велику виразну в’язку. Тут на вибір спиць від № 3 до № 6 впливає вибраний малюнок і товщина нитки.
 3. Малюнки довгих шарфів найпростіші.

Увага! За задумом комбінованого двоколірного шарфа, слід взяти пряжу однієї марки і товщини. Поєднання з трьох кольорів у товстих шарфах виглядають погано.

sharf spicami: svyazat muzhskojj, dlya zhenshhiny, uzory, novye modeli, skhemy i opisanie, dlya nachinayushhikh, azhurnyjj, kapyushon, dlya malchika, foto, video528 Шарф спицями: звязати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

Такі шийні прикраси можуть бути однотонними й комбінованими, вузькими і широкими — виглядають вони при цьому однаково красиво.

Схеми в’язання:

 1. Гумка 1 до 1 – чергування лицьових і виворітних петель.
 2. Англійська резинка – набирається нечетноеколичество петель. 1 ряд: кромочная знімається; 1 лицьова петля; прямий накид; наступна петля знімається без провязывания. За винятком кромочной петлі, схема повторюється до кінця ряду. 2 ряд: після кромочной, знятої петлі відразу слід прямий накид; наступна петля знімається; петлю і накид попереднього ряду провязываются разом лицьовою петлею. Малюнок повторюється до кінця ряду. 3 ряд: кромочная; петля з накидом попереднього ряду з’єднуються лицьовій петлею; за ними слід прямий накид, наступна петля знімаємо. Раппорт цієї в’язки складається з двох рядів – другого і третього. Вони і будуть чергуватися до закінчення вироби. Останній ряд закривається звичайним способом – дві петлі провязываются разом, вийшла петля повертається на праву спицю і закривається з подальшою. Робота триває до останньої петлі. Прямий накид робиться методом закидання на спицю нитки, що знаходиться за роботою, рухом від себе. Рухом до себе робиться «зворотний» накид, він використовується в вывязывании ажуров.
 3. Платочная в’язка: 1ряд – всі лицьові; 2 ряд – всі лицьові. Так до кінця плетення.

Шарфи, виконані за цими схемами, двосторонні.

Симпатичний шарф для хлопчика: покрокова інструкція

Дитячий шарфик для хлопчика, і для дівчинки ясельного віку в’яжемо з тонкої пряжі на кругових спицях лицьовими петлями, чергуючи світлі і темні смуги однакового розміру. У завершенні роботи настає самий трудомісткий процес декорування кінців. Для цього необхідно зробити викрійку мордочки, лап і хвоста кота, єнота, тигра, собаки або іншої тварини. В залежності від того, кого повинен нагадувати шарф, підбирається колір пряжі. Це створить враження, що на шиї дитини відпочиває його мультяшний один. Лапи і хвіст зручніше вив’язувати п’ятьма спицями. Мордочку простіше сформувати гачком, але можна вив’язати її і на спицях, користуючись технологією укорочених і повних рядів.

Для дітей шкільного віку більше підійде двоколірний шарф:

 • 7 перших рядів – платочная в’язка. У рядку 38 петель.
 • 8 ряд: кромочная, далі чергування 6 особових 1 виворітна петля.
 • Протягом наступних 6 рядів необхідно сформувати трикутники. Для цього кожний елемент з лицьових петель скорочується з обох сторін на одну, вони провязываются виворітними, за рахунок цього розширюються зустрічні елементи.
 • Наступні 6 рядів буде зменшуватися кількість виворітних петель на користь особових.
 • Завершити цей раппорт необхідно пряжею першого тону, провязав 2-3 ряди платочної в’язкою.
 • Рисунок 6 рядів, що утворюють фактурні трикутники повторюються через розділові лінії, виконані платочної в’язкою.
 • Кінцевий елемент в’язання складається з 12 рядів формування трикутників і 7 рядів іншого кольору, виконаних платочної в’язкою.

sharf spicami: svyazat muzhskojj, dlya zhenshhiny, uzory, novye modeli, skhemy i opisanie, dlya nachinayushhikh, azhurnyjj, kapyushon, dlya malchika, foto, video529 Шарф спицями: звязати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

Для дітей шкільного віку підійде двоколірний шарф

Красивий шарф для жінки: нова модель

Красивий шарф не завжди припускає наявність малюнка, ажуру або поєднання кількох кольорів ниток. Нова модель шарфа «снуд» – це шарф, шапка, своєрідне в’язане манто, декоративний високий комір. Таке різноманіття використання одного предмета гардероба досягається тим, що цей шарф не має країв. В’яжеться він вкруговую.

 1. Перевіривши на зразку щільність платочної в’язки, для виготовлення шарфа петлі набираються на кругові спиці петлі з розрахунку на півтора метра ширини виробу.
 2. Виворітними петлями (на спицях № 4;5;6) провязываются 5 рядів.
 3. Далі слідують 5 особових рядів.
 4. Таким способом провязывается 50-60 см полотна.
 5. Петлі закриваються. Найбільш зручно провести цей етап гачком номером відповідного діаметра спиць.

sharf spicami: svyazat muzhskojj, dlya zhenshhiny, uzory, novye modeli, skhemy i opisanie, dlya nachinayushhikh, azhurnyjj, kapyushon, dlya malchika, foto, video530 Шарф спицями: звязати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

Красивий шарф не завжди припускає наявність малюнка, ажуру або поєднання кількох кольорів ниток

При в’язанні снуда можна використовувати гладке в’язання або фактурний малюнок – косами, ромбами, шишечками або іншими опуклими елементами. З них можна скласти різноманітні візерунки. Набір петель проводиться на звичайні спиці. Їх кількість необхідно розрахувати на ширину вироби так, щоб всі типи, використовуваних малюнків вмістилися на полотні повністю. По досягненню необхідної довжини в’язання, петлі останнього ряду закриваються по виворітній стороні. Їх необхідно зістикувати з петлями першого ряду.

Зв’язати модний снуд нескладно, важливіше придумати оригінальні варіанти його шкарпетки, навчитися використовувати його в якості ворота з декоративним хомутом. Наприклад, вісімка – це форма, що дозволяє використовувати шарф для захисту шиї і голови.

Труба або равлик

Складністю малюнка цей предмет жіночого гардеробу не відрізняється, але виглядає він дуже ефектно. При сильному вітрі, морозі або дощі його можна використовувати замість головного убору. У теплі дні він буде захищати тільки шию. Можна в’язати гофрований шарф-шапку без всяких убавленій. Такий принцип хороший при виборі тонкої бавовняної пряжі.

 1. Набір петель проводиться на спиці № 1,5 або № 2, сполучені в’яззю, так як річ, яка не має з’єднувального шва, виглядає ефектніше.
 2. Перші 10-15 рядів краще щільною гумкою.
 3. До кінця в’язання піде чергування: 10 лицьових рядів; 10 виворітних.
 4. Закінчувати роботу можна за допомогою гачка. Їм закривати петлі зручніше.
 5. Для дівчаток молодшого віку на верхній частині труби можна вив’язати бахрому.

Увага! Щоб при носінні равлики в якості шапки не виникало незручність від великого обсягу матеріалу під підборіддям, через 10-15 см круговий в’язання потрібно використовувати систему вкорочених рядів. Вони не повинні зачіпати передню третину вироби.

Як зв’язати ажурний шарф

Ажурного в’язання шарфа полягає в чергуванні особових, виворітних петель і зворотних накидов в рядах лицьового боку виробу, виворітні ряди провязываются петлями відповідними назвою боку. Це правило працює для складних схем в’язання. Прості повторювані схеми, не мають складного малюнка, що складаються з одних тільки дірочок, в’яжуться за схемою:

 • 1 ряд: кромочная; лицьова, зворотний накид, лицьова, накид і так до кінця ряду.
 • 2 ряд: кромочная; накид і петля провязываются разом, і так до кінця. З третього ряду малюнок повторюється.

При виборі більш складної схеми набір петель потрібно зіставляти з необхідною кількістю петель кожного використовуваного орнаменту. Докладні описи складних малюнків не так зручні, як схеми. Вони дають наочне уявлення про те, що повинно вийти в результаті.

sharf spicami: svyazat muzhskojj, dlya zhenshhiny, uzory, novye modeli, skhemy i opisanie, dlya nachinayushhikh, azhurnyjj, kapyushon, dlya malchika, foto, video531 Шарф спицями: звязати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

Шарф вийде гарним у будь-якому випадку

Шарф-капюшон спицями

Нічого складного у в’язанні цього шарфа немає. Кількість петель набирається у відповідності з бажанням глибини капюшона за мінусом 5 сантиметрової гумки. Це ширина виробу.

sharf spicami: svyazat muzhskojj, dlya zhenshhiny, uzory, novye modeli, skhemy i opisanie, dlya nachinayushhikh, azhurnyjj, kapyushon, dlya malchika, foto, video532 Шарф спицями: звязати чоловічий, для жінки, візерунки, нові моделі, схеми і опис, для початківців, ажурний, капюшон, для хлопчика, фото, відео

Нічого складного у в’язанні цього шарфа немає

Малюнок вибирається односторонній. Ефектно виглядають різноманітні коси, мотузки, плетешки, шишечки. Зв’язавши полотно, необхідно вив’язати 5 см гумкою: один до одного. Капюшон з’єднується текстильним швом по внутрішній стороні. Прикрасити шарф можна помпоном на верхівці капюшона та довгими китицями на кінцях.

Капор з довгого шарфа

Жіночий шарф – це, в першу чергу, прикраса. Не завжди вдало вдається підібрати малюнок для гарнітура з шапки з шарфом. Тому вив’язати комплект краще відразу. Особливих умінь для цього не потрібно.

 1. Пряжу краще взяти товсту, щоб малюнок вийшов об’ємний.
 2. Невелика гумка на кінцях шарфа буде доречною, як рамка для картини.
 3. Сложносоставные малюнки краще оформити на листку в докладний опис.
 4. Довжина капора вибирається за бажанням, а ширина його повинна бути достатньою для того, щоб повністю покрити голову.
 5. Закінчити виготовлення капора необхідно з’єднанням потиличній частині шапки. Для цього потрібно скласти виріб навпіл. Прокладати трикотажний шов «вперед голка» зручніше від вершини роботи.

Рада! Вив’язуючи капор з тонких ниток краще уникати малюнків з накидами. Якщо вибрати для такого шарфа-шапки ажур, тоді він повинен вийти подвійний. Внутрішня планка вироби повинна виконуватися простий в’язкою. Декоративну і просту планки краще вив’язувати окремо. На заключному етапі роботи їх можна з’єднати за допомогою гачка декоративним швом «рачій крок».

Снуд спицями: в’язання для початківців (відео)

Шарфи можна носити не тільки в холодну пору року. Тонкі павутинки, ажурні квіткові мотиви шийного довгого прикраси стануть прекрасним доповненням до строгим діловим костюмам і вечірнім вбранням. Шарфами з мохеру у прохолодні осінні вечори можна покрити голову і прикрити горло. З товстої пряжі на зиму в’яжуть трикутні короткі шарфи на гудзиках, хомути (їх ще називають «Труба», «равлик»). Вони чудово замінюють шапку.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками