Шестикутний мотив гачком схема в’язання гачком шестикутник для початківців

shestiugolnyjj motiv kryuchkom skhema , vyazanie kryuchkom shestiugolnik dlya nachinayushhikh262 Шестикутний мотив гачком схема вязання гачком шестикутник для початківцівНаш майстер-клас покаже вам, як правильно робити шестикутні мотиви гачком зі схемами, які просто відмінно підходять для створення в’язаних пледів, подушок, серветочок, ажурних топів і прекрасних нарядів. На нашому майстер-класу з повним описом можна спокійно навчитися робити плетені капці гачком з шестикутних мотивів.

Такі мотиви часто називають бабусин шестикутник, в’яжуться вони візерунком соняшник. З допомогою такого шестикутника можна пов’язати купу виробів – від сукні до чобітків, виглядають вони не гірше, ніж пов’язані спицями, а в’яжуться набагато простіше і веселіше: в’язати красиві шестикутники – одне задоволення! Не встигнеш озирнутися – а половина роботи вже закінчено.

Що нам буде потрібно для створення шестикутного мотиву?

 • Пряжа з бавовни.
 • Спеціальний гачок.
 • Голка для шиття.
 • Гострі ножиці.

Тапочки гачком і шестикутний мотив, схеми

shestiugolnyjj motiv kryuchkom skhema , vyazanie kryuchkom shestiugolnik dlya nachinayushhikh263 Шестикутний мотив гачком схема вязання гачком шестикутник для початківцівТапки складаються з трьох великих шестикутних мотивів, для їх в’язання потрібно брати пряжу різних кольорів. Пряжа для виготовлення плетених виробів повинна бути дуже товстою, якщо тонкі ниточки, то з’єднайте їх в три складання.

Даний майстер-клас на тридцять дев’ятий розмір ніжки. На прикладі для в’язання, взята пряжа двох відтінків, рожевої вийшло близько 160 грам і блакитний десь 80грамм, гачок під номером три або п’ять.

Схема створення підошви в’язаного тапка:

Підошва тапочка робиться за допомогою товстої і міцної нитки. Робимо початкову петлю, наберемо п’ять повітр.п. + ще дві таких же петлі для підйому першого рядка. Підошва тапка створюється прямими і зворотними рядками полустолбиками, на початку всіх рядів створюємо дві повітряні петлі підйому.

Якщо треба зробити один напівстовпчик з однієї петлі, робіть два стовпи. Якщо треба зменшити напівстовпчик створіть накид, занурте гачок в першу петельку, витягніть петлю на гачок, потім у другу петельку з ряду, витягніть ще одну петельку, далі, захопивши робочу нитку, пров’язуємо всі петлі з гачка.

У першому ряду підошви починаємо робити полустолбики з третьої петлі, далі, з першої і кінцевої петлі ланцюга в’яжемо по два полустолбика.

У другому ряду створюємо додавання за тією ж схемою з першої і кінцевої петельки ряду, вийде дев’ять полустолбиков. Після цього в’яжемо следик до десятого рядка без додатків. У 11,12,13 і 14 ряду створюємо додавання з першої петельки ряду, кількість полустолбиков повинно збільшуватися до чотирнадцяти для розширення стопи.

Зробивши следик в довжину двадцять см, потім ми в кінцевих двох рядах прибираємо перші два і кінцеві два полустолбика. Обрізаємо і закріплюємо нашу нитку.

Опис створення шестикутного мотиву і схема

shestiugolnyjj motiv kryuchkom skhema , vyazanie kryuchkom shestiugolnik dlya nachinayushhikh264 Шестикутний мотив гачком схема вязання гачком шестикутник для початківцівСтворивши початкову петельку, наберемо п’ять повітряних петельок, замкнемо їх в колечко.

 • Спочатку, в’язання першого ряду створимо чотири повітр.п. підйому, з кільця в’яжемо сімнадцять ст. з/н Закінчуємо рядок з’єднувальним стовпчиком у четверту петлю підйому.
 • Занурюємо в роботу нитку іншого кольору. Наступний ряд мотиву потрібно пов’язувати з трьох повітр.п. підйому, створюємо накид, занурюємо гачок у першу точку і витягуємо на нього широку петельку, повторюємо процес ще раз. Пров’язуємо всі петельки, знову робимо одну повітряну петлю.
 • Для в’язання нового великого стовпчика закинем накид на гачок, занурюємо його в нову петельку по рядку, витягуємо довгу петельку, повторюємо ще 2 рази: накид, гачок в ту ж петельку, витягуємо велику петельку. Пров’язуємо всі петельки з гачка, закріплюємо великий стовпчик повітряної петелькою і створюємо ще одну таку ж.
 • Всього у другому ряду робимо вісімнадцять великих стовпчиків з усіх петельок першого ряду, між великими стовпчиками робимо одну повітр.п. Завершуємо ряд соед.ст. вгору першого пишного ст.
 • Третій ряд мотиву потрібно пов’язувати ниткою від першого рядка, протягуємо її по виворітній стороні. Створюємо дві повітряних петлі, накид, гачок між великими стовпами другого ряду пров’язуємо накид, новий накид, гачок вгору нового великого ст., пров’язуємо накид, далі, пров’язуємо всі петельки і робимо ще дві повітр.п. Після цього в’яжемо, повторюючи три стовпчики з однією верхівкою і дві повітр.п. Завершуємо ряд соед. ст.
 • Знову міняємо колір нитки. З першої арки починаємо в’язання три повітр.п. підйому і чотири ст. з/н, тепер повторюємо 2 рази по три ст. з/н і один раз п’ять ст. з/н з арок минулого рядка. Закінчуємо рядок соед. ст. в третю петельку підйому.
 • Кінцевий ряд в’яжемо ст. б/н з кожної петельки, тільки з петлі посередині з п’яти ст. з/н робимо три ст. б/н, верхівка шестикутного мотиву. Закінчимо ряд з’єднувальним стовпчиком, обріжемо і закріпимо нитку.

Збірка тапочка, схеми і опис

shestiugolnyjj motiv kryuchkom skhema , vyazanie kryuchkom shestiugolnik dlya nachinayushhikh265 Шестикутний мотив гачком схема вязання гачком шестикутник для початківцівЗробивши три мотиву, складемо їх у формі трикутника, його верхівка, це носок тапка.

Пов’язуємо бічний шов тапочка, приєднавши три мотиву з двох сторін. Для цього створюємо по краю мотивів ряд стовпчиків для з’єднання, занурюючи гачок, за напів-петельки двох мотивів. З’єднуємо два мотиви з одного боку, візьмемо ще один мотив і приєднаємо його до першого по іншій стороні.

Пропускаємо дві сторони 2 і 3 внутрішнього мотиву, нові сторони мотивів зшиваємо також біля з’єднувальних стовпчиків, це і буде п’ятковий шов.

Зібравши верхівку, тапка з трьох мотивів шестикутника, пришийте його до нашого следку. Для цього з’єднуємо центральну частину п’яти з центральною частиною трохи і верх носка з центром носка на підошві. Можна приєднати верхівку тапочка до підошви голкою або також за допомогою гачка провязать по краю ряд стовпчиків для з’єднання, занурюючи гачок за напів-петельки мотивів і підошви.

Другий в’язаний тапочок з шестикутників створюється таким же способом в’язання. Ще ви можете для прикраси тапок зробити шестикутний мотив «сніжинка». Якщо необхідний наочний приклад в’язання таких тапочок — в інтернеті ви легко знайдете навчальне відео.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками