Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Джинси знайдуться в гардеробі практично кожної людини незалежно від його віку. Цей одяг зручна, практична і при дбайливому зверненні може прослужити не один рік.

Але часто буває так, що, зробивши покупку нових штанів, людина стикається з тим, що фарбуються джинси. В результаті як тіло, так і нижню білизну покривається синіми плямами. Що робити, якщо джинси линяють? І як визначити при покупці, фарбуються вони чи ні? Відповіді на ці питання ви знайдете нижче.

Як перевірити перед покупкою, фарбуються чи джинси

bf394abea3a8db166b24005c21c770d0 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяютьПеревірити, чи фарбуються джинси, можна прямо в магазині за допомогою вологої тканини.

Для початку слід розвінчати міф про те, що якщо джинси фарбуються, то вони низької якості. Це не так. Схильність до «линьки» – це ознака того, що фарбування матеріалу виконана за допомогою натуральних барвників. З цієї причини дорогі вироби від світових брендів нерідко залишають сліди на тілі й одязі в перший час після їх купівлі.

Як дізнатися, що матеріал буде линяти? Можна навести невеликий тест прямо в примірювальній магазину. Візьміть шматочок світлої тканини, краще натуральної (підійде і носовичок), злегка змочіть її і потріть поверхню джинсів. Якщо на хустці з’являться сині сліди, це говорить про те, що красящийся склад буде залишати сліди на шкірі і білизна в процесі носіння.

Линяють джинси. Що робити?

998c877e1ee3f510b6f98e0dd769617e Що робити, якщо джинси фарбуються або линяютьПеред пранням джинси треба вивернути і перевірити кишені.

Відповідь на питання, коли ж перестануть линяти джинси, дуже простий: як тільки з волокон тканини «вымоется» зайвий, невпитавшийся барвник. Можна прискорити цей процес – достатньо правильно випрати брючки.

Щоб джинси не фарбувалися і не линяли, прання проводиться у кілька етапів з дотриманням певних правил. Послідовність дій виглядає таким чином:

 • Підготовка одягу. На цьому етапі необхідно перевірити кишені штанів, видалити весь вміст і витягнути ремінь.
 • Попереднє замочування. Щоб рясно пофарбований матеріал перестав бруднити вашу шкіру й білизну, замочувати штани перед пранням потрібно обов’язково. Використовуйте тільки теплу воду (високі температури в даному випадку не потрібні) і залишайте річ відмокати не більше, ніж на 40-50 хвилин.
 • Ручне або машинне прання. Буде краще, якщо ви виперіть штани руками. Це вбереже тканину від агресивного впливу машинного прання. Якщо ви все ж вирішили не витрачати час на «метушню» в мильній воді, виставте «делікатний режим».

c0196464b2c5db7e2ac064cb706fab4c Що робити, якщо джинси фарбуються або линяютьПеред пранням в машинці джинси необхідно замочити на годину.

Якщо вам не лінь випрати брючки руками, злийте воду, в якій вони були замочені, і приготуйте розчин з теплої води і прального порошку. Можна використовувати господарське мило.

Особливості сушіння

50edd9b3d9e93f0b5780a4f30f9c5e11 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Будь-яку річ важливо не тільки попрати, але і правильно висушити. Сушка джинсів проводиться за такими правилами:

 • після прання і полоскання річ повинна бути делікатно віджата, викручувати з зусиллям матеріал не потрібно (це призведе до пошкодження волокон і деформації одягу);
 • сушити одяг потрібно, попередньо вивернувши навиворіт;
 • вішати джинси необхідно, закріпивши на мотузці в області пояса.

Крім того, кращим варіантом сушіння буде знаходження речі на свіжому повітрі. Розкладати одяг на батареї або вішати над обігрівачем не слід.

Можна гладити джинси? Більшість моделей сконструйовані таким чином, що річ щільно обтягує стегна і ноги. У цьому випадку прасування буде зайвою.

08770b3b705509e8e2c73aba91d84ebe Що робити, якщо джинси фарбуються або линяютьГладити джинси необхідно у відповідності з інструкціями на бирці.

Якщо ви придбали брюки вільного крою, їх можна пропрасувати, вибравши відповідний матеріалу температурний режим.

Що робити, якщо джинси фарбуються? Закріплюємо фарбу на тканині

Щоб зафіксувати барвник на джинсах і запобігти зайвому «вимивання» кольори, можна використовувати підручні засоби.

Столовий оцет для полоскання

2ac1dd19abb4551df320ca9e535c35d5 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Полоскання необхідно для того, щоб видалити з волокон залишки прального порошку або інших миючих речовин. Але в процесі полоскання джинсів можна не тільки очистити тканину від хімікатів, але і закріпити фарбу. Вам необхідно зробити наступне:

 • Розкласти штани на дні ванни і, включивши душ, виполоскати річ під струменем.
 • Розвести в тазу з теплою водою кілька столових ложок 9% оцту.
 • Помістити в ємність одяг на 10-15 хвилин.

Після цього потрібно акуратно віджати матеріал і розвісити річ на мотузці, ретельно розправивши складки.

Сольові «ванночки»

a126ee8660353eb684ca73f67dd264c5 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Сіль добре закріплює барвник, яким обробляється джинсовий матеріал, не пошкоджуючи при цьому волокна тканини. Механізм дій у цьому випадку буде таким же, як і при полосканні в оцті.

Для сольовий «ванночки» розчин готується в пропорції ½ склянки солі на 5 літрів теплої води. Поміщати в ємність з «закріплювачем» річ можна після того, як сіль розчиниться.

Слід враховувати, що перераховані заходи можуть не дати результату після першого ж прання, і вам доведеться повторити маніпуляції кілька разів.

При пранні пофарбувалися джинси від іншої білизни. Що робити?

f87b2b1cb02a23d39a54c0dc4d0a4d44 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Багато радять прати джинси окремо від іншої білизни, щоб запобігти линьку. Якщо у пранні потребують тільки одні штани з цієї тканини і немає часу на те, щоб прати їх руками, господаркам доводиться відправляти брючки в барабан разом з одягом з інших тканин.

В результаті є ризик фарбування речей одна від одної. Що робити в цьому випадку? Як врятувати улюблені джинси, якщо вони забарвилися від іншого одягу? Є перевірені способи.

Плямовивідники і відбілювачі

842f62a62ed3a290df62d38affbd466c Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

У магазинах ви знайдете величезний вибір засобів для позбавлення від плям. Для того щоб привести річ в порядок, потрібно чітко дотримуватися інструкції, і проблема буде вирішена.

При виборі засобу для виведення плям зверніть увагу на те, щоб він підходив для обробки джинсової тканини. А при використанні відбілювача будьте обережні і використовуйте його тільки для штанів дуже світлих тонів. В іншому випадку на місці плями ви виявите вицвілий ділянку тканини.

Господарське мило

b42e5d5ad992f0686395a855dec7b587 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Незважаючи на наявність величезного асортименту хімікатів, господарське мило займає провідне місце серед засобів по боротьбі з плямами на тканини.

Змочіть ділянку з плямою під теплою водою і рясно намильте його. Через кілька годин виперіть річ вручну або в пральній машині.

Лимон

22ad867871f1103264df1a1458808a53 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяютьЛимон можна застосовувати тільки для світлих тканин.

Розріжте цитрус навпіл і рясно натріть пляма половинкою лимона. Залиште річ на 2-3 години, потім виперіть з господарським милом або пральним порошком.

Слід знати, що лимонний сік здатний сильно освітлити волокна тканини, тому використовуйте цей спосіб тільки для світлих тканин.

Нашатир або перекис

a9db101fd681ea0fa9cb6fa60fdb06c2 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Скористатися цим способом можна і для виведення плям з кольорових тканин, але ефект буде тільки в тому випадку, якщо річ ще не висохла після прання.

Приготуйте розчин у пропорції 20 г перекису або нашатирного спирту на 5 літрів води. Помістіть в ємність забруднені речі і залиште на 30-40 хвилин. Якщо тканина, з якої зшиті ваші джинси, досить щільна і світла, можна кип’ятити річ у розчині 20-30 хвилин.

Після цього одяг ретельно виполіскується і відправляється сохнути.

Суміш марганцівки і прального порошку

2388797dbcb0a18698cf01c6c2120907 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Цей засіб застосовують при сильних забрудненнях в якості агресивного методу боротьби з плямами.

Додайте до розчину порошку 5-7 кристалів марганцівки, дочекайтеся повного розчинення і замочіть в отриманому засобі білизну на 20 хвилин. Потім прополощіть річ під сильним напором води і відправте в пральну машину.

Домашній плямовивідник

1bd9ca1f9ef853845916c0aeed574387 Що робити, якщо джинси фарбуються або линяють

Для приготування цього засобу вам будуть потрібні наступні складові в рівних пропорціях:

 • картопляний крохмаль;
 • лимонна кислота;
 • подрібнена на тертці господарське мило;
 • дрібна сіль.

Змішайте всі складові і додайте невелику кількість води, щоб вийшла пастоподібна суміш. Нанесіть засіб на забруднені ділянки, попередньо вивернувши річ навиворіт, і залиште на 10-12 годин.

Після видалення плям річ необхідно випрати і висушити на свіжому повітрі.

Наведені поради допоможуть вам позбавитися від проблеми сильної линьки вашого одягу і зберегти привабливий вигляд джинсів надовго.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками