Що робити, якщо на компакт-диску з’явилися подряпини

Полиця з дисками знайдеться в кожній родині. З розвитком технологій з’явилася можливість зберігати таким способом різну інформацію: документи, фото, відеозйомки пам’ятних подій, улюблену музику та інше.

Але від частого використання або недбалого поводження такий потрібний предмет з часом покривається подряпинами. Ми часто забуваємо прибирати їх після перегляду даних, що зберігаються, а залишаємо лежати на столі. В результаті такого звернення на дисках і з’являються подряпини.

У такому вигляді використовувати диск за призначенням важко, а іноді і зовсім неможливо переглянути інформацію з пошкодженого «сховища».

07ad489a286ca9c813c878c6faebc69a Що робити, якщо на компакт диску зявилися подряпини

Як видалити подряпини з диска за допомогою зубної пасти

Якщо пошкодження на поверхні незначні, можна скористатися підручними засобами. Вам потрібно зубна паста і м’яка ганчірочка для полірування. Роботу потрібно виконувати так:

 • Покласти пошкоджений диск на рівну поверхню.
 • Нанести невелику кількість зубної пасти.
 • Від центру до краю, з невеликим натисканням, провести тканиною по поверхні.
 • Очистити поверхню від пасти вологими серветками, а при необхідності — промити теплою водою.
 • Дати виробу просохнути, а потім провести пробний запуск.

При негативному результаті допускається повторити маніпуляції в такому ж порядку ще раз.

Як прибрати подряпини з диска домашніми засобами

Зубна паста допоможе у випадку, коли пошкодження не дуже сильні. Якщо ж на поверхні виробу є більш серйозні подряпини або вони дрібненькі, але їх багато, застосовують спеціальні склади, призначені для усунення такого роду пошкоджень з делікатних поверхонь.

Паста ГОИ

Цей склад ідеально підходить для полірування дрібних подряпин. Його використовують не тільки на дисках, але і при усуненні пошкоджень з РК екранів телевізорів чи моніторів. Вам потрібно зробити наступне:

 • Пасту розвести спиртовмісним розчином, відповідно з інструкцією.
 • Просочити цим складемо шматок м’якої тканини.
 • Виконати полірування.

Потім слід очистити поверхню диска, а після того, як він висохне, спробувати запустити.

b88d49aabc40890e75471a9a4c359423 Що робити, якщо на компакт диску зявилися подряпини

Спеціальний віск

Вам буде потрібно нанести віск на поверхню диска тонким шаром і обережно розтерти тканиною без ворсу. У цьому способі подряпини не поліруються, а забиваються воском. Але при дуже глибоких пошкодженнях диск може не піддатися відновленню.

Додаткові заходи

Перераховані способи — механічні, а бувають і програмні. Можливе відновлення даних за допомогою спеціалізованого софту. Знайти програми для відновлення інформації з пошкодженого диска можна в мережі інтернет.

А також можна спробувати привести в порядок «сховище», використовуючи призначене для цих цілей обладнання. Такі машинки коштують від 25 доларів для домашнього використання і від 300 доларів для промислового. Після полірування подряпини на диску цілком можуть бути ще видно, але читаність даних відчутно покращиться.

7a2f15931e6b7088929cb40d7aae5208 Що робити, якщо на компакт диску зявилися подряпини

Корисні рекомендації

Щоб не зіпсувати комп’ютерний диск остаточно, необхідно дотримуватися правила видалення ушкоджень. При відновленні диска потрібно пам’ятати про наступне:

 • уникати дотиків поверхні пальцями, щоб жир від шкіри не залишався на диску, тримати його потрібно тільки за краї;
 • не полірувати поверхню диска зубною пастою занадто часто, інакше настане момент, коли захисний шар буде безповоротно пошкоджено;
 • при розведенні пасти «ГОІ» не можна застосовувати агресивні розчинники;
 • щоб не пошкодити диск ще більше, перед чищенням воском потрібно впевнитися у відсутності частинок пилу на поверхні;
 • не застосовувати великих механічних зусиль під час полірування, так як при натисканні ви пошкодите тонкий шар з даними.

Перераховані вище способи не можуть дати бажаного результату і в деяких випадках не варто ризикувати, і віднести виріб фахівцям, а не пробувати виправити становище самостійно. Професіонали впораються з цією проблемою легко і за прийнятні гроші.

Висновок напрошується сам собою — пошкодження на диску набагато легше запобігти, ніж виправити. Тому дотримуйтесь правил зберігання, розміщуйте їх в спеціальні конверти або коробочки, а при використанні намагайтеся менше торкатися поверхні руками. Після закінчення роботи не кидайте «зберігач» на столі, а відразу ж приберіть. Це вбереже диск від появи пошкоджень і подряпин.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками