Що робити, якщо в приватному будинку з’явилися блохи

Зміст
 1. Чому з’являються блохи в будинку
 2. Як визначити присутність в будинку бліх
 3. Які різновиди бліх можуть проникнути в будинок
 4. Котячі та собачі блохи
 5. Постільні та білизняні блохи
 6. Трав’яні і земляні блохи
 7. Чорні блохи в будинку
 8. Блохи у курей
 9. Чим небезпечні блохи
 10. Де найчастіше живуть блохи
 11. Які речовини входять до складу протиблошині коштів?
 12. Перевірені засоби виведення бліх різних видів
 13. Чим можна вивести бліх на підлозі, з килима?
 14. Як вивести бліх у дворі
 15. Як позбутися від котячих бліх з будинку
 16. Як позбутися від собачих бліх
 17. Як позбутися від постільних або білизняних бліх
 18. Земляні блохи в будинку
 19. Усунення бліх у підвалі
 20. Боротьба з блохами за допомогою інсектицидів: який засіб вибрати?
 21. Традиційні антиблошиные кошти для дому
 22. Пиретроидные спреї для знищення бліх
 23. Боротьба з блохами з допомогою інсектицидних порошків
 24. Аерозолі
 25. Розчини
 26. Як вивести бліх з будинку народними засобами
 27. Сіль
 28. Сода
 29. Полин: настойка, масло, відвар
 30. Ефірні масла від бліх
 31. Тирса
 32. Холод
 33. Цитрус
 34. Часник
 35. Покупні засоби від бліх з будинку: ТОП 10
 36. Термічна обробка приміщення для знищення бліх
 37. Правила обробки
 38. Підготовка приміщення до дезінфекції
 39. Запобіжні заходи
 40. Рекомендації після завершення обробки
 41. Поставте вдома один або два осушувача повітря
 42. Виперіть приналежності вашого вихованця
 43. Коли необхідна професійна дезінсекція
 44. Які засоби можна використовувати, якщо в будинку дитина
 45. Профілактичні заходи проти появи бліх з будинку

Блохи – кровоссальні комахи із загону членистоногих. Багато людей думають, що ці паразити з’являються тільки в будинку, господарі якого нехтують прибиранням. Але насправді блохи можуть проникнути навіть в чисте житло.

Чому з’являються блохи в будинку

Шкідники потрапляють в житлове приміщення кількома шляхами:

 • з горища, з під’їзду або підвалу;
 • від сусідів;
 • разом з домашніми тваринами, яких випускали погуляти;
 • з щурами та мишами.

Найчастіше блохи турбують мешканців будинків з сирими, захаращеними підвалами. У таких приміщеннях комахи розмножуються з величезною швидкістю, а потім через невеликі щілини розповзаються по всіх поверхах. Антисанітарія і пил також підвищує ризик появи бліх.

Як визначити присутність в будинку бліх

4c650a7e745aabda69e5a56bd336fdfa Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Домашні блохи виглядають наступним чином: жовтий, чорний або темно-коричневий колір, щетинисте, трохи сплюснуте збоку тільце, в довжину досягає 1-5 мм, три пари ніг, одна з яких знаходиться ззаду, дозволяючи комасі відштовхуватися при стрибку.

На місці укусу блохи з’являється червоний пухир з ущільненим центром. Один паразит прокушує шкіру своєї жертви в декількох місцях.

Які різновиди бліх можуть проникнути в будинок

В будинку можна виявити близько 30 типів бліх, але найчастіше людині доводиться мати справу лише з декількома видами паразитів. Кожен з них веде свій спосіб життя.

Котячі та собачі блохи

Якщо тварина стало неспокійним і часто свербить, потрібно оглянути його живіт і область навколо вух. Саме там комахи відкладають личинки. Якщо занурити собаку у воду, блохи почнуть перебиратися на її голову. Незважаючи на те що шкідники харчуються кров’ю домашніх вихованців, при сильному голоді і інтенсивному розмноженні вони нападають і на людей.

Постільні та білизняні блохи

Найчастіше блохи не мешкають в білизна постійно, а лише відкладають свої яйця. Особливо неприємно виявити паразитів у своєму ліжку. Під час нічного відпочинку людина може не відчути укусів, тому ніщо не заважає блохам отримувати достатню кількість їжі та розмножуватися. Видати присутність кровопивців можуть червоні сверблячі крапки на шкірі і невеликі чорні плями на простирадлі і наволочках.

Трав’яні і земляні блохи

7bf6d535546e535372e80057fe75d1d0 Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Земляні блохи найбільш активні в теплу пору року. Вони пробираються в приватні будинки або, розташовані на перших поверхах, квартири і селяться в темних, забруднених кутах. Шкідники боляче кусають не тільки людей, але і домашніх тварин.

Чорні блохи в будинку

Деякі види домашніх бліх мають темне забарвлення. Такі паразити можуть жити в ліжку, ховатися по кутках, кусати домашніх тварин і людей.

Блохи у курей

Живуть в курнику блохи негативно впливають на здатність до розмноження птахів, а також є причиною виникнення різних захворювань, деякі з яких при відсутності своєчасного лікування призводять до летального результату. Комахи мають видовжене, сплюснуте з боків тіло, очі і вусики. Курячі блохи не можуть прокусити шкіру людини, але при зіткненні з його епідермісом переносять небезпечні інфекції.

Чим небезпечні блохи

При укусі блоха впорскує в ранку свою слину, що містить велику кількість бактерій. Якщо комаха раніше кусала хвора тварина або людини, вона може бути переносником таких патологій:

 • шкірна і бубонна чума;
 • висипний тиф;
 • лихоманка;
 • енцефаліт;
 • гельмінтоз.

Утворилися пухирі сильно сверблять, якщо їх розчісувати, може початися вторинне інфікування у вигляді утворення абсцесів або гнійників. До появи ускладнень найбільше схильні літні люди і діти.

Де найчастіше живуть блохи

Паразити селяться біля підлоги і зазвичай не піднімаються вище 30 см. При підозрі на наявність шкідників слід в першу чергу перевірити місця, де вони можуть легко сховатися:

 • відстаючі від підлоги або потріскані дошки паркету;
 • будиночки і лежанки домашніх тварин;
 • плінтуси;
 • відро для сміття і область навколо нього;
 • лінолеум;
 • килими і м’які меблі;
 • дитячі іграшки;
 • шафи з одягом і білизною.

Які речовини входять до складу протиблошині коштів?

У складі хороших засобів від комах, руйнують їх хітинову оболонку і порушують функціонування нервової системи, повинні входити такі компоненти:

 • піретрини;
 • піретроїди;
 • імідаклоприд;
 • селамектин;
 • нитенпирам;
 • фіпроніл.

Перевірені засоби виведення бліх різних видів

a1e0d6e8219d1dd6a6746bac1a677449 Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

 

Щоб вивести паразитів, одноразової обробки хімікатами може бути недостатньо. Схема боротьби з комахами підбирається в залежності від їх виду і місця, в якому вони оселилися.

Чим можна вивести бліх на підлозі, з килима?

Якщо килим світлий, то комах, які ховаються в ворсі, а також їх личинок можна розгледіти за допомогою лупи. В першу чергу необхідно скористатися пилососом. Після цього килим треба обробити за допомогою інсектицидів у формі спреїв, розчинів і порошків. Також для цієї мети підійде противоблошиный шампунь для тварин.

Як вивести бліх у дворі

Якщо не знищити комах на прилеглій до будинку території, тварини і люди будуть знову приносити їх в житлові приміщення. Необхідно вжити наступні заходи:

 • позбутися від щурів, які є переносниками паразитів;
 • вимити ганок водою з додаванням ефірних олій;
 • регулярно прати знаходяться на вулиці підстилки кішок і собак;
 • можна обприскувати двір антиблошиными спреями, але необхідно враховувати, що багато з них шкідливі для кішок.

Як позбутися від котячих бліх з будинку

В першу чергу необхідно придбати вихованцеві краплі або нашийник від бліх і вимити тварина зі спеціальним шампунем. Також слід обробити місця, в яких кішка любить лежати. Блохи можуть оселитися під килимками, подушками. Текстильні вироби необхідно пропилососити, а потім випрати або прокип’ятити.

Як позбутися від собачих бліх

Засоби, які позбавляють собак від бліх, випускаються у формі спреїв, крапель, нашийників. Вибір залежить від уподобань власника, а також маси тіла та стану здоров’я тварини. В обробці потребує і лежанка. Її необхідно прокип’ятити і висушити на свіжому повітрі.

Блохи можуть встигнути сховатися в затишних куточках будинку, тому потрібно зробити вологе прибирання з використанням розчину нашатирного спирту, оцту або води з додаванням ефірних масел. Для збільшення ефективності допускається використання хімічних засобів. Але в цьому випадку тварина доведеться перемістити на час в інше приміщення. Якщо блохи з’явилися знову, необхідно повторювати ці дії до повного знищення паразитів.

Як позбутися від постільних або білизняних бліх

869dabf93ed44a0781f1c591b90d7abc Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Цей вид комах нерідко плутають з вошами. Постільні блохи прагнуть оселитися як можна ближче до сплячим людям, найбільше вони люблять ліжка і м’які меблі. Паразити ведуть нічний спосіб життя, а вдень сплять під матрацом або в складках оббивки.

Забруднене шкідниками постільна білизна необхідно прокип’ятити і винести на сонце або на мороз. Каркас меблів можна обробити такими препаратами як Гьотте, Биорин або Раптор.

Земляні блохи в будинку

Цей вид бліх простіше вивести, ніж інших комах. Необхідно зробити генеральне прибирання, викинувши сміття і перебравши речі, в яких можуть ховатися паразити. Після цього слід провести дезінфекцію.

Усунення бліх у підвалі

Цокольні і підвальні приміщення приватних будинків можна спробувати очистити від шкідників своїми силами. Якщо обробка виявилася неефективною, необхідно викликати фахівців. Найчастіше професіонали застосовують дустовые порошки, рівномірно розпилюються спеціальним обладнанням. Такі заходи дозволяють надовго позбутися від бліх.

Боротьба з блохами за допомогою інсектицидів: який засіб вибрати?

У магазинах представлено безліч засобів для боротьби з комахами. Вони відрізняються не тільки діючими компонентами, але і формою випуску.

Традиційні антиблошиные кошти для дому

Вже багато десятиліть люди застосовують для знищення паразитів препарати на основі фосфоорганических сполук. Такі засоби ефективні, але досить токсичні, тому важливо дотримуватися заходів безпеки при їх використанні. Найчастіше у продажу можна зустріти Mr. Volt, Дихлофос, Синузан і Get.

Пиретроидные спреї для знищення бліх

51a5e66d8110d8e485b14b5a914dac59 Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Це більш сучасні засоби, що випускаються у формі аерозолів. В якості діючої речовини використовуються синтетичні піретрини, при грамотному застосуванні не завдають шкоди здоров’ю людини і домашніх вихованців. Гарну репутацію мають такі препарати як Дихлофос ТМ, спрей «Раптор», а також «Raid» і «Combat Super Spray». А для тих, хто шукає більш бюджетний варіант, підійде спрей «Dr.Klaus».

Боротьба з блохами з допомогою інсектицидних порошків

Порошкові препарати не так зручні у використанні, як спреї. Для отримання бажаного ефекту исектициды треба розсипати в місцях скупчення шкідників: на килимах і дошках підлоги. Блоха буде знищена, тільки якщо крупиці кошти потраплять на її тіло. Найбільш затребуваними є такі порошки як Delicia, Піретрум, Чистий будинок і Фенаксин.

Аерозолі

Дрібнодисперсне розпилювання кошти гарантує попадання у всі щілини меблів, а включені до складу препаратів речовини викликають у бліх параліч. Високою ефективністю відрізняються такі аерозолі, як Кат, Комбат, Чистий Будинок, Flee, Flea&Tick Killer.

Розчини

Концентровані засоби від бліх розводяться водою і наносяться на забруднені шкідниками поверхні. Рівномірного розподілу можна досягти за допомогою пульверизатора. Позитивні відгуки заслужили розчини Гет, Кукарача, Бутокс, Цифокс.

Як вивести бліх з будинку народними засобами

63f0d9baa43837350be267966226469d Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Засоби на основі натуральних компонентах дозволяють швидко позбутися від кровосисних комах. При цьому вони абсолютно безпечні для мешканців будинку.

Сіль

Якщо сіль потрапить на хітинову оболонку блохи, паразит загине. Необхідно посипати дрібною сіллю килими, втерев кристали в основу ворсу. Через 3 дні оброблену поверхню потрібно пропилососити.

Сода

Ця речовина діє на яйця і личинки бліх. Щоб знищити паразитів на всіх стадіях їх розвитку, потрібно з’єднати рівні частини солі і соди і нанести суміш на килим з допомогою щітки. Через 12 годин треба зібрати всі крупинки за допомогою пилососа. Процедуру слід проводити раз на 4 дні протягом 2-3 тижнів.

Полин: настойка, масло, відвар

Це рослина в давніх часів використовується для боротьби з комахами. Настоянку полину можна додати у воду для миття підлоги. Крім того, вона підходить для обробки вовни кішок і собак. Можна придбати готовий засіб в аптеці або зробити його самостійно, затока горілкою висушену полин, і залишивши на два тижні для настоювання.

Олія полину володіє ароматом, що відлякує паразитів. Їм можна змастити шкіру і шерсть тварин або налити в піали і розставити в різних частинах будинку. Це народний засіб легко знайти в аптеці або приготувати вдома, затока дрібно порубану полин оливковою олією, поставивши в темне місце на 10 діб і процідивши через марлю.

Для отримання відвару трави полину треба залити гарячою водою і кип’ятити протягом 5 хв. Остиглий відвар використовується для обробки меблів та текстильних виробів, миття підлог і купання домашніх тварин.

Ефірні масла від бліх

92627316272c3b61394333182e49f856 Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Для позбавлення від бліх підходять такі ефіри:

 • Лаванда – підходить для обробки тварин підстилки. Незважаючи на те, що паразити не гинуть від лаванди, вони не виносять її запаху.
 • Евкаліпт – виділяє відлякує комах ментоловий аромат. Може використовуватися спільно з іншими маслами.
 • М’ята болотна — цей ефір не можна наносити на шкіру тварин.
 • Лемонграс – володіє ефектом реппелента.
 • Кедрове масло – у високих концентраціях токсично, тому необхідно дотримуватись обережності.
 • Базилік – його запах безпечний для людей і тварин, але нестерпний для бліх.
 • Чебрець – досить нанести 1-2 краплі масла на ошийник улюбленця для ефективної профілактики зараження його блохами.
 • Розмарин – сприяє вигнання паразитів і загоєнню слідів від їх укусів. Можна додавати ефір у воду для миття собак, але для кішок воно токсично.
 • Гвоздика – підходить для собак, але протипоказано для кішок.
 • Чайне дерево – використовується для обробки приміщення і для захисту домашніх улюбленців від укусів комах.

Тирса

Подушки і лежанки домашніх улюбленців, потрібно набити сосновими тирсою. Незабаром після цього блохи пропадуть.

Холод

Взимку слід перекрити опалення, відчинити вікна й залишити квартиру хоча б на кілька годин. На морозі комахи загинуть.

Цитрус

Аромат лимонів, апельсинів та інших цитрусових приємний для більшості людей і нестерпний для бліх. Щоб відлякати паразитів, цедру фруктів треба розкласти на полицях.

Часник

Необхідно розчавити кілька зубчиків часнику і з’єднати їх з 30 г пивних дріжджів. Отриману кашку треба розмазати в місцях скупчення паразитів. Також можна обприскати квартиру часниковим відваром.

Покупні засоби від бліх з будинку: ТОП 10

957562602d8884b1a28adbcf3509752e Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Найвищі оцінки користувачів заслужили такі препарати:

 1. «Раптор» — згубно впливає на нервову систему комах, паралізуючи їх.
 2. «Get» — ефективний не тільки проти бліх, але й проти кліщів, тарганів, молі та інших шкідників.
 3. «Рейд» — швидкодіючий аерозоль, який зручно зберігати та використовувати в квартирі.
 4. «Дихлофос» — перевірений засіб проти комах. Зараз у продажу можна знайти «Дихлофос» без запаху.
 5. «Карбофос» — універсальний недорогий препарат, що допомагає боротися з блохами.
 6. «Чистий дім» — інсектицидний порошок, вбиває комах і мишей.
 7. «Синузан» — професійне засіб, що дозволяє очистити будинок від шкідників.
 8. «Бутокс 50» — препарат на основі дельтаметрина, усуває всі види комах.
 9. «Цифокс» — рідина, після використання якої паразити моментально гинуть.
 10. «Биорин» — дуже ефективне професійне засіб, при застосуванні якого треба обов’язково захищати шкірні покриви, слизові оболонки і дихальні шляхи.

Термічна обробка приміщення для знищення бліх

Комахи гинуть при температурі нижче -15 0C, тому в холодну пору року можна відключити опалення, відкрити всі вікна і залишити квартиру вымораживаться на добу. Такого ж ефекту вдасться досягти, якщо нагріти будинок до температури 50 0C з допомогою теплової гармати.

Правила обробки

90c2556c631b0d3aed1921d211a5dd0b Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Щоб надовго позбутися від паразитів і не отруїтися при цьому інсектицидами, необхідно грамотно підійти до обробки приміщення. Важливо звертати увагу не тільки на дорослих особин, але і на відкладені ними яйця. Після нанесення будь-якого типу засобу всі вікна, кватирки і двері треба закрити на кілька годин, щоб комахи загинули. При необхідності через 5-7 днів обробку повторюють.

Підготовка приміщення до дезінфекції

Перед цькуванням слід виконати такі дії:

 • зробити вологе прибирання;
 • герметично упакувати і прибрати подалі продукти харчування;
 • якщо є акваріум, слід щільно закрити його і вимкнути на час компресор.

Запобіжні заходи

Щоб не отруїтися інсектицидом, необхідно перед обробкою приміщення подбати про захист шкіри, слизових оболонок і дихальних шляхів. Тварин слід прибрати з кімнати на час цькування.

Рекомендації після завершення обробки

Через кілька годин після цькування бліх слід добре провітрити приміщення та протерти всі поверхні вологою ганчіркою.

Поставте вдома один або два осушувача повітря

Живуть в сирому підвалі комахи швидко перебираються в будівлю. Щоб уникнути цього, необхідно контролювати рівень вологості в квартирі. Для нормальної життєдіяльності бліх необхідна вологість повітря від 50%. Якщо знизити цей показник хоча б на два дні, комахи загинуть, а розвиток їх личинок припиниться.

Виперіть приналежності вашого вихованця

Необхідно випрати при максимально високій температурі підстилку тварини, а також килимки і покривала, на яких воно любить лежати. Усередині матраца собаки або кішки можуть перебувати личинки паразитів, позбутися яких буде проблематично. Краще вийняти старий наповнювач і замінити його новим. Так як комахи п’ють і людську кров, слід попрати все постільна білизна.

Коли необхідна професійна дезінсекція

bcb5b660fe061d0e43eeb6c2693fe654 Що робити, якщо в приватному будинку зявилися блохи

Якщо бліх дуже багато і самостійна обробка не принесла стійкого результату, необхідно звернутися до професіоналів. Дезинсекторы використовують потужні засоби, які можна знайти у вільному продажу. Крім того, фахівці мають спеціальне обладнання, що забезпечує подачу інсектициду у всі щілини і важкодоступні місця. Псування меблів можна не боятися, слідів після такої процедури не залишиться.

Які засоби можна використовувати, якщо в будинку дитина

Використання хімікатів може завдати шкоди здоров’ю малюка. Чисельність комах краще регулювати більш безпечними методами:

 • очищення всіх доступних поверхонь пилососом;
 • провітрювання приміщення під час прогулянки;
 • розміщення на підвіконні герані в горщиках;
 • використання висушеної трави полину, пижма, м’яти та евкаліпта, розкладеної під матрацом, у шафах і кутах будинку.

Профілактичні заходи проти появи бліх з будинку

Простіше вжити заходів щодо запобігання появи шкідників, ніж позбутися від них. Для цього необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 • Вчасно проводити обробку домашніх тварин від паразитів.
 • Влітку, коли блохи найбільш активні, вихованцям треба частіше влаштовувати водні процедури.
 • Слід регулярно перебирати одяг у шафах і не допускати захаращення будинку.
 • Навколо приватного будинку варто розбити клумби з сильно пахучими квітами або травами.
 • У воду для миття підлоги потрібно додавати кілька крапель ефірного масла.

Блохи – небезпечні паразити, які дуже швидко розмножуються. При їх виявленні необхідно відразу ж вжити заходів, щоб не постраждати від їх укусів та не допустити поширення комах по всьому будинку.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками