Що робити, якщо ви затопили сусідів знизу

Кожен з нас може зіткнутися з ситуацією, коли внаслідок прориву труби або поломки побутової техніки потоком води затопила сусідів знизу. Що робити в цьому випадку?

Багато страхові компанії пропонують страхування квартири від затоплення сусідів. В цьому випадку вам залишається тільки зв’язатися з представниками компанії, і рішенням проблеми займуться вони.

Але що робити, якщо затопили сусідів знизу не зі своєї вини? Як доводити свою невинуватість самостійно? Головне – не впадати в паніку і діяти організовано.

Що робити, якщо затопив сусідів знизу

2507658a92c4564eedf2fb6b7526248c Що робити, якщо ви затопили сусідів знизу

Отже, як потрібно діяти, якщо з’ясувалося, що ви затопили сусідів знизу? Дійте в такій послідовності:

 • Постарайтеся визначити і усунути джерело неприємності. Якщо виною всьому забута пробка в отворі ванни, вимкніть воду.
 • Обесточьте квартиру, натиснувши відповідні кнопки на електрощиті.
 • Зв’яжіться із співробітниками організації, яка відповідає за стан будинку (ЖЕК, керуюча компанія та інші).
 • Якщо у вас оформлена страховка квартири від затоплення сусідів, без зволікання зв’яжіться з представниками страхового агентства.
 • Відвідайте затоплених вами мешканців і постарайтеся вирішити проблему мирним шляхом.

На цьому етапі не слід робити поспішних висновків і скандалити. Якщо затоплення сусідів сталося не через вашу неуважність, а з інших причин, слід спокійно пояснити їм вашу позицію.

Коли дійсно винні ви самі, краще чесно зізнатися в цьому і постаратися мирно домовитися з мешканцями знизу.

Прорвало трубу опалення, затопили сусідів. Хто винен?

c99102d1e277927064877d8ba24027a0 Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуЯкщо затоплення сталося через прорив труби опалення, то відповідальність несе управляюча компанія.

 • Оскільки затоплення може відбутися з різних причин, винен не завжди власник житла, що перебуває над залитою квартирою. Хто повинен нести відповідальність у разі, коли було точно встановлено, що «потоп» стався через прорив труби опалення?
 • Якщо ви проживаєте в квартирі за договором соціального або приватного найму, капітальний ремонт є обов’язком власника житла та відповідальність за прорив труби лежить на ньому. Виняток становлять лише випадки, коли договором найму передбачені інші умови.
 • В інших випадках відповідальність за затоплення несуть керівники організації, в обов’язок яких входить обслуговування будинку.

Затопили сусідів знизу, але у вас сухо

9a585ba1ab46d6b32c1e210adc83d948 Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуНа прохання мешканців керуюча компанія може направити фахівця для виявлення джерела протікання.

Нерідко трапляється так, що сусіди знизу постійно скаржаться на те, що у них «капає зі стелі». Але ви не в змозі з’ясувати причину, оскільки у вас в квартирі сухо і ніяких протікання не спостерігається.

В такій ситуації не слід йти на конфлікт. Необхідно повідомити про проблему представникам керуючої організації, які зобов’язані направити спеціалістів для з’ясування причин протікання.

Затопив сусідів знизу. Якої шкоди я повинен відшкодувати?

Коли у «потопі» винні ви, ваш обов’язок – компенсувати завдані незручності і псування майна. Що потрібно робити, якщо ви затопили сусідів, і як оцінити збитки?

c148f4281a2ad431f170d8fad215aea6 Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуПри вирішенні конфлікту обов’язково візьміть з сусідів розписку про відсутність претензій.

 • В першу чергу поспілкуйтеся з мешканцями з квартири знизу. З’ясуйте, наскільки постраждала квартира від затоплення: пошкоджені шпалери і стеля, не завдала шкоди вода меблів, килимів та побутової техніки. Запропонуйте провести ремонт та усунути інші заподіяні неприємності.
 • Якщо домовленість була досягнута, її необхідно документально зафіксувати. Після виконання ремонту слід обов’язково взяти з сусідів розписку про те, що вони не мають до вас претензій.
 • Однак домовитися виходить не завжди. Бувають випадки, коли сусіди знизу висувають неадекватні вимоги, свідомо завищуючи розмір шкоди, і погрожують подати в суд. Що можна зробити в такій ситуації?

Незалежна експертиза

f8da371e1a3caa5118ca62c67e5472e6 Що робити, якщо ви затопили сусідів знизу

Справа в тому, що за законом суд приймає до уваги тільки оцінку збитку фахівцями. Якщо сусіди не подбали про складання акта, їх особиста думка щодо заподіяної шкоди враховуватися не може і вимоги легко оскаржити.

У цій ситуації наполягайте на проведення незалежної експертизи. Поки матеріальної шкоди не буде оцінений фахівцем, ніхто не зможе змусити вас платити за ремонт, зіпсовану меблі та техніку. Самостійно оцінювати свій збиток і на цій підставі висувати вимоги ваші сусіди не можуть.

Судовий процес

Справа доходить до суду у випадках, коли сторони не змогли досягти домовленості. При подачі позовної заяви позивач зобов’язується заплатити державне мито, розмір якої визначається в залежності від розміру суми позову. Коли стороною, що програла у процесі є відповідач, обов’язок по відшкодуванню мита лягає на нього.

В процесі кожна сторона вправі представляти докази і висувати вимоги. Позиція позивача з приводу розмірів завданого збитку повинна бути документально підтверджена, відповідач же вправі представляти докази своєї невинності і вимагати проведення повторної оцінки.

Необхідно знати, що потерпіла сторона має право вимагати не тільки компенсації реальної шкоди, але й упущеної вигоди, а також моральної шкоди.

Що таке компенсація втраченої вигоди? Вимагати стягнення певної суми позивач може, якщо через затоплення він був змушений продати житло значно дешевше його реальної вартості або ж водою було пошкоджено речі, призначені для продажу або отримання матеріального доходу іншим способом. Позиція позивача повинна підкріплюватися відповідними документами.

Скільки потрібно води, щоб затопити сусідів?

3feacda7d007bd7d27cd7b85e177efd0 Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуДосить 10-15 л води, щоб зі стелі сусідів закапало.

Точної відповіді на запитання, скільки потрібно води, щоб затопити сусідів, дати неможливо. Це залежить від стану житлового приміщення.

Якщо в будинку погана гідроізоляція, достатньо 10-15 літрів рідини, щоб у сусідів закапало з стелі.

Якщо в квартирі знизу якісні натяжні стелі, води потрібно в рази більше, оскільки щільний матеріал буде стримувати проникнення рідини.

Якщо затопили сусідів, як довести свою невинуватість?

Якщо мешканці затопили сусідів знизу, то першою думкою у більшості людей буде, як не платити за заподіяну і оцінений фахівцями шкоди.

825dfcd890b8d64744445c84c0e1376f Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуНайчастіше причиною затоплення квартир стають некоректні дії комунальних служб.

Слід знати, що не в кожному випадку мешканець, який проживає над затопленою квартирою, зобов’язаний відшкодовувати збиток. Ви не несете відповідальність за «потоп», якщо:

 • затоплення сталося через неписьменних дій працівників обслуговуючих організацій (наприклад, проводився ремонт даху під час сильного дощу);
 • неприємність сталася в результаті поломки комунікацій;
 • причиною «повені» послужив шлюб обладнання (при наявності чека) чи неправильна його установка (коли її проводив найманий працівник, а не сам господар).

Для того щоб довести свою непричетність до події, вам потрібно документально підтвердити той факт, що затоплення сталося з однією з зазначених причин. Наприклад, звернутися в керуючу організацію за копією акта, в якому повинні бути вказані причини затоки сусідньої квартири і розмір завданої шкоди.

ca95daca1fea1649578947052bea56b9 Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуЗа фактом затоплення в обов’язковому порядку складається Акт про причини та збитки.

Якщо сусіди подали в суд, краще всього звернутися за допомогою до адвоката. Якщо такої можливості немає, зберіть максимальну кількість документальних підтверджень вашої невинності. Також ви маєте право вимагати проведення повторної експертизи для встановлення справжніх причин події.

Квартиранти затопили сусідів. Хто повинен платити?

Якщо ви здаєте житло у багатоквартирному будинку, відповідальність за затоплення може лягти як на власника, так і на орендаря.

333db708ffa1b37ec8ea31dbf6d132ba Що робити, якщо ви затопили сусідів знизуОрендар буде нести відповідальність за потоп тільки, якщо власник уклав з ним договір оренди.

В яких випадках зобов’язаний сплачувати орендар? Відшкодовувати збитки сусідам квартирант зобов’язаний, коли неприємність сталася з його вини (наприклад, не був закритий кран або самостійно встановлювалося сантехнічне обладнання, пральна або посудомийна машина). Також мешканець несе відповідальність за збиток, який був заподіяний сусідам унаслідок проведеного їм поточного ремонту.

Однак змусити квартиранта платити можна тільки у випадках, якщо між вами був укладений договір про оренду житлового приміщення. Якщо затопив сусідів мешканець знаходиться у вашій квартирі на підставі усної домовленості, вся відповідальність ляже на власника квартири.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками