Що робити з подряпинами на екрані телевізора

Іноді трапляється, що на екрані рідкокристалічного телевізора з’являються подряпини. Особливо високий ризик виникнення таких дефектів, якщо в будинку є непосидючі діти. Пошкодження можуть значно погіршити якість зображення, тому необхідно знати, як можна прибрати подряпину з екрану РК телевізора.

Як прибрати подряпини з екрану телевізора

c366a66470165f42f0fa12d849a6799f Що робити з подряпинами на екрані телевізораНевеликі подряпини на екрані телевізора допоможуть прибрати підручні засоби і серветка з мікрофібри.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як пошкодження на екрані телевізора, спочатку необхідно оцінити ступінь пошкоджень. Рідкокристалічна поверхню телевізорів – річ досить примхлива. Довгі глибокі подряпини з РК екрану або дисплея навряд чи вдасться видалити.

А от невеликі дефекти можна якщо не прибрати зовсім, то замаскувати їх так, щоб вони перестали доставляти дискомфорт при перегляді будь-яких телепередач. Важливо пам’ятати, що прибираючи подряпину самостійно, ви ризикуєте зіпсувати поверхню ще більше. Тому діяти треба вкрай обережно.

Ні в якому разі не можна полірувати екран телевізора за допомогою різних механічних пристроїв. Шліфування повинна проводитися тільки вручну. Таким чином ви зменшите ризик пошкодження поверхні.

Щоб відшліфувати дефектну поверхня екрану вам знадобиться підготувати необхідні матеріали.

  • Вам знадобиться м’яка серветка. Головна вимога – матерія повинна бути безворсової (наприклад, мікрофібра).
  • У магазинах ви знайдете спеціальні набори для видалення різних ушкоджень з поверхні екрана. Можна скористатися купівельними засобом, і діяти відповідно до інструкції на упаковці. Але якщо немає бажання бігати по магазинах, скористайтеся підручними матеріалами, які знайдуться в кожному будинку.

Розглянемо кілька способів видалення подряпини в домашніх умовах.

Як прибрати подряпини на РК екрані телевізора в домашніх умовах

Відполірувати поверхню самостійно можна за допомогою різних засобів. Плюси «народних» методів очевидні – це доступність і дешевизна, а по ефективності вони не поступаються спеціальними коштами.

Етиловий спирт

8b11ec2e48d0bba462dedd9c5a870350 Що робити з подряпинами на екрані телевізора

Для видалення дрібних дефектів з РК екрану використовувати слабкий розчин етанолу. В аптеках продається 70% спирт, а вам необхідно добитися концентрації в 3,5%. Для цього розведіть спирт водою в пропорції 1:20.

Змочіть ганчірку в отриманому розчині, і м’якими круговими рухами поліруйте місце, де утворилася подряпина. Шліфування необхідно продовжувати, поки дефект перестане бути помітним.

Якщо ефекту немає, концентрацію спирту у воді можна трохи підвищити повторити процедуру. Головне, щоб спирту не стало більше, ніж води. Інакше ви зіпсуєте поверхню ще більше.

Після видалення подряпини очистіть поверхню. Змочіть ганчірку водою (краще, якщо вона буде дистильована) і видаліть залишки спирту.

Засіб для сушіння лаку

d0cfdd3e46f4243a5c366c6a5511e8ba Що робити з подряпинами на екрані телевізора

Хороший ефект маскування подряпин дає таке засоби, як сушка для лаку. Перед її використанням місце з дефектом необхідно знежирити.

Зробити це можна за допомогою спирту. Злегка змочіть рідиною ганчірочку і протріть екран. Після того як спирт випарується, а поверхня висохне, акуратно нанесіть «сушарку» на подряпину, і з допомогою ватної палички видаліть його надлишки.

Після проведення такої «маскування» дрібних дефектів вони стають непомітними.

Зубна паста і вазелін

fe076dde79fdbf1301d61186d09d921b Що робити з подряпинами на екрані телевізора

Видалити дрібні ушкодження з екрану телевізора можна за допомогою зубної пасти і вазеліну. Пам’ятайте, що можна використовувати тільки звичайний варіант пасти, білого кольору, без барвників та добавок. Дотримуйтесь такий порядок дій:

  • Обезжирьте поверхню спиртом.
  • Видавіть невелику кількість зубної пасти по всій довжині подряпини.
  • Акуратними круговими рухами розітріть пасту за допомогою м’якої тканини. Дійте обережно, не натискайте на поверхню екрану.
  • Сухою чистою ганчіркою видаліть з поверхні залишки зубної пасти. Зробити це потрібно так, щоб складу залишився тільки в глибині подряпини.
  • Нанесіть невелику кількість вазеліну на ватяну паличку і розподіліть його по поверхні пошкодження.

Можливо, в процесі роботи вазелін буде трохи мутніти. Тоді нанесіть його знову, поки подряпина не перестане бути помітною.

Канцелярський ластик

a996d8655a3a1817076808f3618b03f5 Що робити з подряпинами на екрані телевізора

Ця канцелярське приладдя знайдеться в кожному будинку. Головне, щоб він був білого кольору, на поверхні були відсутні сліди від грифеля.

Перед тим як видалити дефект, ретельно протріть екран телевізора від пилу. Потім візьміть гумку і пройдіться нею по поверхні, злегка втираючи його в подряпину (не натискаючи при цьому занадто сильно).

Після завершення обробки протріть поверхню сухою ганчірочкою.

Спеціальний засіб

dbed18aed9e79e522c9511af02da3658 Що робити з подряпинами на екрані телевізора

І, нарешті, якщо ви випробували всі допустимі способи, а подряпини екрану не зникли, спробуйте видалити їх за допомогою спеціальних засобів. Потрібний вам набір можна придбати в магазині побутової техніки, він призначений для видалення ушкоджень з поверхні рідкокристалічних моніторів.

В комплект входять чистячий засіб, спеціальна поліроль, що заповнює тріщини і серветка з м’якої тканини. Перед покупкою обов’язково назвіть продавцю модель вашого телевізора, щоб він підібрав відповідні кошти.

У процесі роботи дотримуйтесь інструкції, і поверхня екрана знову буде виглядати ідеально.

Краще запобігти появі подряпин і інших пошкоджень, ніж витрачати сили і гроші, усуваючи їх. Щоб захистити рідкокристалічний телевізор від пошкоджень, подумайте про встановлення спеціального екрану, і вам не доведеться переживати за збереження техніки.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками