Що таке циклонний фільтр для пилососа і як його зробити своїми руками

Пилососи з циклонним фільтром стають все популярнішими і все частіше замінюють звичне пристрій з мішком для збору пилу. Подібні прилади відрізняються компактністю і простотою експлуатації, мають свої переваги і недоліки. Якщо ви вирішили купити пилосос з циклонним фільтром для прибирання квартири або будинку, попередньо варто ознайомитися з принципом його роботи, моделями і основними критеріями вибору.

Як працює циклонний фільтр

Принцип роботи циклонного фільтра полягає в очищенні вихідного повітря з пилососа. У процесі всмоктування повітря пилососом сміття надходить в циклонний фільтр з бічної сторони, тим самим створюючи спіралеподібні руху.

688ae5d485d3b4ab8c5c52d7eab4745f Що таке циклонний фільтр для пилососа і як його зробити своїми руками

Великий сміття зазвичай притягається до стінок, а пил крутиться навколо фільтра. Коли повітряний потік досягає кінця фільтра, він змінює свій напрям на протилежний, і різко втрачає швидкість. Цей процес дозволяє великому сміття впасти в пилозбірник. Далі очищений від сміття повітря виходить назовні через вихлопний отвір пилососа.

Плюси і мінуси циклону

Основні переваги циклонного фільтра:

 • глибоке очищення поверхні за рахунок багаторівневої фільтрації;
 • мінімальний викид пилу при виході повітря з пилососа;
 • зручна чистка фільтра і пилозбірника;
 • компактність, оскільки фільтр зазвичай має невеликі габарити (одна з причин частого використання на вертикальних пилососах);
 • можливість миття всіх частин конструкції;
 • відсутність мішків для пилу дозволяє заощадити.

Також варто відзначити міцність ємності з фільтром, яка, на відміну від полотняних або паперових мішків, може стримувати скло або цвяхи. Зазвичай на пилососах з циклонними фільтрами встановлені індикатори заповнення, але при їх відсутності можна визначити засміченість щодо зниження потужності всмоктування.

c5a8a130a359f57ed62809eb7f905699 Що таке циклонний фільтр для пилососа і як його зробити своїми руками

При всіх своїх достоїнствах циклонний фільтр має і ряд недоліків:

 • швидке зниження потужності при засміченні;
 • підвищений рівень шуму;
 • збільшений час прибирання з причини низької потужності;
 • пропускання дрібних частинок пилу.

Оскільки в стандартних моделях пилососів з циклонними фільтрами мікрочастинки пилу вилітають з вихлопної струменем повітря, то для алергетиків рекомендується придбати модель з аквафільтром і збільшеним рівнем фільтрації.

Види циклонних фільтрів

Пилососи поділяються на три типи: вертикальні, горизонтальні і автоматичні роботизовані. Кожен з них відрізняється максимальною потужністю і пристроєм конструкції. Наприклад, у ручних пилососах фільтри розташовані на самій ручці і вирізняються невеликими розмірами, що робить їх компактними і швидко засоряющимися.

На стандартних пилососах циклони знаходяться в горизонтальному положенні і мають великі обсяги, що підвищує потужність і якість прибирання. Роботи-пилососи мають дуже маленькі фільтри, тому якість їх збирання на останньому місці, якщо не вважати техніку преміум-класу з інноваційними технологіями.

6080dbf9b1b145441f283b2135f9a159 Що таке циклонний фільтр для пилососа і як його зробити своїми руками

Згідно типом пилососа змінюється зовнішній вигляд і конструкція фільтра, але процедура створення інерційного потоку аналогічна.

Пилососи з циклонним фільтром

Відмінність циклонного фільтра від інших – система всмоктування і метод обробки сміття. З вигляду це звичайний циліндр з фільтром, але процедура втягування і завихрення потоку проходить кілька етапів.

Особливості конструкції

Під дією відцентрової сили відбувається відділення сміття від повітря, що запобігає його проникнення назад з вихлопом в кімнату. Колба, де відбувається процес завихрення, зазвичай складається з прозорого пластика, тому можна бачити не тільки засміченість, але і роботу циклону.

Принцип роботи

Повітря з сміттям втягується пилососом в бічний отвір фільтра, тим самим створюючи центрифугу. При спіралевидної завихренні сміття відділяється від основного потоку і притуляється до стінок ємності. Мікрочастинки пилу кружляють довше, а можуть і зовсім залишатися в потоці. Для її фільтрації вже встановлено інший фільтр у вигляді поролону або тканини. Багаторівнева чистка вимагає до себе високої потужності, тому при покупці пилососа враховуйте даний параметр в першу чергу.

Популярні марки пилососів з циклоном

Найбільш популярні марки пилососів з різними типами конструкцій:

 1. Dyson. Бренд випускає в основному вертикальні бездротові пилососи. Основна відмінність від аналогів полягає в універсальній і поглибленої очистки повітря, практично не пропускає мікрочастинки пилу.
 2. Samsung. Знаменита марка популярна серед любителів горизонтальних пилососів. Компанія регулярно розробляє унікальні технології, які підвищують якість і зручність при прибиранні будинку. З останньої можна виділити функцію Anti-Tangle, яка значно збільшує оберти двигуна. Відповідно швидкість завихрення також змінюється і не дозволяє довгому сміття намотуватися на фільтр.
 3. Xiaomi. Китайський бренд славиться своїми роботами-пилососами, які великі великою різноманітністю функцій. Незважаючи на маленьку конструкцію, пилосос має високу потужність. Тим не менш, пилозбірник невеликих розмірів забивається досить швидко.

Поради по експлуатації

Догляд за циклонним фільтром досить простий – від’єднайте конструкцію від пилососа і відкрийте. Висипте сміття, і вставте фільтр назад. На відміну від аква-функції, ємність не потрібно промивати водою, проте, при необхідності можна витерти мокрою губкою з милом або мийним засобом. Головна умова – висушити фільтр перед прибиранням, оскільки залишки пилу можуть зібратися в єдину масу і заблокувати вільний прохід повітря, що може привести до поломки приладу.

Як вибрати пилосос з циклонним фільтром

На ринку можна зустріти велику різноманітність марок з величезним списком функцій, проте не всі вони будуть затребувані в процесі експлуатації. Вибирайте пилосос тільки серед вже зарекомендували себе брендів, оскільки дешеві пристрої з великим функціоналом можуть не відповідати дійсності і швидко вийти з ладу.

Також потрібно визначитися з типом пилососа. Якщо збирання буде проводитися в одній або декількох кімнатах з невеликими заощадженнями сміття, купіть вертикальну конструкцію з мережевим шнуром або акумулятором. Циклонний фільтр в них працює досить ефективно, при цьому легко знімається і чиститься.

Для великих приміщень і клінінгових компаній рекомендується вибирати серед горизонтальних пилососів, так як у них велика потужність і ємнісний пилозбірник. Центрифуга в цьому випадку працює швидше, що дозволяє якісно очищувати поверхню від пилу.

Як зробити циклонний фільтр самостійно: покрокове керівництво

У випадку з циклонним фільтром можна заощадити, створивши його самостійно з підручних матеріалів.

Готуємо інструменти і матеріал

Для роботи вам знадобиться:

 • пластикова труба діаметром 50 мм і довжиною до 150 мм;
 • шматок фанери;
 • шланг стандартного пилососа;
 • два відра 5 л і 10 л;
 • сантехнічний куточок 30 градусів;
 • електрична дриль з коронкою і різними свердлами;
 • лінійка;
 • будівельний циркуль;
 • олівець;
 • електролобзик;
 • струбцина;
 • канцелярський ніж.

Виготовляємо корпус

 1. Візьміть ніж і обріжте борту у 5 л відра.
 2. Переверніть ємність догори дном, додайте на аркуші фанери і расчертите олівцем по колу.
 3. За допомогою будівельного циркуля відмітьте 30 мм до периферії, накресліть ще одне коло і виріжте електролобзиком.
 4. Зробіть фігуру під кільце. Для цього расчертите ще одне коло за допомогою відра: умовно позначте нижню точку і за допомогою циркуля зробіть розмітки по діагоналі приблизно 100 мм в обидві сторони.
 5. Візьміть коронку діаметром 50 мм і в зазначених точках зробіть отвори, але тільки щоб вони не виходили за межі означеного кільця.
 6. Від основного кільця відміряйте 50 мм і расчертите коло, точки якого буде стикатися з вирізаними отворами.

З’єднуємо заготовки

Вирізане кільце настроміть на відро 5 л у верхній частині, де були відрізані борту і закріпіть саморізами зсередини. Важливо загерметизувати всі щілини і отвори між деталями, тому використовуйте більше кріплень по колу. Кришку 10 л відра виріжте точно по центру і закріпіть на циліндрі саморізами.

Монтуємо вхідний патрубок

У протилежній стороні від отвору циліндра потрібно закріпити патрубок. Для цього відступивши від дна 10 мм і за допомогою коронки 50 мм зробіть вхідний отвір. Для більшого ущільнення сантехнічного куточка вирізаний отвір зробіть у вигляді краплі. Потім за допомогою герметика і саморіза зафіксуйте куточок.

Другий патрубок встановлюється аналогічним способом. Пластикову трубу діаметром 50 мм і 100-130 мм в довжину, потрібно вставити по центру днища циліндра. З фанери можна вирізати невеликий квадрат і зробити отвір 50 мм за допомогою коронки, потім вставити в нього трубу і закріпить герметиком.

9d3962974d02c5149cbc0d3e7592a995 Що таке циклонний фільтр для пилососа і як його зробити своїми руками

Монтуємо фігурний елемент

Основний момент процедури – монтаж фігурного елемента з фанери, оскільки саме він буде створювати завихрення в циліндрі. Закріпіть пластину в 10 мм від краю відкритої частини циліндра, при цьому фігурний елемент не повинен стикатися з патрубком. З зовнішньої сторони закріпіть щільно прилеглу частину пластини за допомогою саморіза, при цьому важливо, щоб вона була розташована строго горизонтально.

Остаточна збірка

Заключний етап складання увазі під собою з’єднання вже готових частин, а саме сам циліндр і велике відро. Щільно лягти допоможе раніше змонтована кришка великого відра. Загальна висота конструкції буде складати 45-60 див.

Як підключити саморобний циклон

Гофрований шланг від якого-небудь робочого інструменту вставити у вхідний отвір, а в вихідний отвір вставити трубку від пилососа, замість робочої насадки. Перед роботою запустіть пилосос, а потім вже інструмент. Стружка або сміття буде проходити з гофрованої труби прямо в саморобний циклонний фільтр. У циліндрі буде відбуватися відсіювання сміття, і чисте повітря вийде через вихлоп пилососа.

Де знадобиться промисловий пилосос з циклонним фільтром

Промисловий пилосос має зовнішній вигляд аналогічний саморобного з відер. Він також складається з двох циліндрів, один з яких з циклонним фільтром, інший – для збору пилу. Зазвичай така техніка виготовляється з металу, а двигун володіє посиленою потужністю для тривалого терміну експлуатації. Промисловий пилосос можна використовувати не тільки на будівництві або підприємстві, але і вдома. В квартирі його застосовувати не доцільно, однак під час ремонту або в гаражі – дуже корисна річ.

Чим зручний циклонний фільтр на ручці

Вертикальні пилососи призначені для легкого прибирання в будинку, тому не виділяються хорошою потужністю всмоктування. Проте їх особливість полягає в легкій вазі і компактності. Циклонний фільтр частіше прозорий, тому можна бачити його роботу. У таких пилососах конструкція легко знімається і чиститься.

Де купити циклонний фільтр для пилососа

Пилососи з циклонною системою очищення одні з найпопулярніших, тому їх можна придбати практично в кожному магазині побутової техніки. Якщо потрібен фільтр для промислового пилососа, тоді придбати його можна буде тільки в спеціалізованих магазинах. При виборі фільтра звертайте увагу на ідентичність товару з оригіналом, оскільки фільтри можуть мати різну форму та місце з’єднання.

Основні критерії вибору пилососа з циклонним фільтром – потужність, компактність і зручність експлуатації. При покупці також враховуйте популярність і сумлінність виробника техніки для прибирання. Якщо вам потрібно забратися в приміщенні великого розміру, а також після ремонту або будівництва, купіть або виготовте самостійно циклонний фільтр для промислового пилососа.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками