Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Зміст
 1. Що таке рідка шкіри і для чого вона застосовується
 2. Склад
 3. Як виглядає і скільки коштує рідка шкіра
 4. Які вироби оновлюють рідкої шкірою
 5. Колірне розмаїтість рідкої шкіри
 6. Переваги і недоліки «рідкої шкіри»
 7. В яких магазинах продається рідка шкіра і скільки коштує
 8. Бренди рідкої шкіри
 9. Рідка шкіра Flexstep
 10. Рідка шкіра Liquid leather
 11. Рідка шкіра Saphir
 12. Як користуватися рідкої шкірою
 13. Що знадобиться для ремонту
 14. Підготовка виробу
 15. Як змішувати кольору
 16. В які місця і як наноситься рідка шкіра
 17. Сушка рідкої шкіри
 18. Рідка шкіра для виробів із штучної шкіри
 19. Ремонт черевиків і чобіт
 20. Ремонт меблів і шкіряних диванів
 21. Ремонт куртки рідкої шкірою
 22. Рідка шкіра для ремонту сумок
 23. Рідка шкіра для ремонту салону автомобіля
 24. Ремонт шкіряного керма
 25. Ремонт сидіння в авто
 26. Як зробити «рідку шкіру» своїми руками
 27. Питання-відповідь
 28. Зберігання рідкої шкіри
 29. Чим розбавити рідку шкіру, якщо вона засохла?
 30. Чим відтерти рідку шкіру?
 31. Чим замінити рідку шкіру?

Рідка шкіра є сучасним засобом для ремонту виробів із шкіри та її штучних замінників, таких як шкіряні меблі, взуття, сумки та багато іншого. Завдяки засобу більше не доведеться при першій потертості, порізі або прожоге відразу ж викидати річ.

Що таке рідка шкіри і для чого вона застосовується

Склад

Рідка шкіра – це суміш полімерів, основою якої є спирт з водою. Також до складу входять клейова основа, смоли каучукові та барвники різного кольору, власне, дозволяють вибрати з усієї багатої палітри саме той колір, який вам потрібен для конкретного виробу.

Як виглядає і скільки коштує рідка шкіра

Даний засіб являє собою досить густу тягучу масу, по консистенції нагадує гель. Продається зазвичай в пластмасовому тюбику або флаконі зі спеціальною кришкою-пензлем для зручності нанесення на поверхню.

a34819b8561d3b5095241a7b36b3cc96 Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Які вироби оновлюють рідкої шкірою

Засіб застосовується для різних виробів з натуральної шкіри і багатьох видів шкірозамінника і дерматину.

Існує величезна кількість видів виробів, де речовина надасть незамінну допомогу в ремонті:

 • дивани, крісла та інша домашня меблі, обтягнута шкірою;
 • взуття;
 • одяг (куртки, пальто, плащі, рукавички, штани) і сумки;
 • поверхні з шкіри (шкірзамінника) усередині автомобіля і багато іншого.

Колірне розмаїтість рідкої шкіри

de745535ebc91c53cf070d59a4d92a95 Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Палітра фарб, представлена на ринку, досить різноманітна. Це як класичні чорний і коричневі кольори, так і червоний, жовтий, зелений і багато інших. Також при необхідності отримання якогось екзотичного колірного відтінку можливо отримати його за допомогою з’єднань основних кольорів, скориставшись спеціальними таблицями змішування кольорів рідкої шкіри.

Переваги і недоліки «рідкої шкіри»


Переваг у цього кошти дійсно дуже багато, ось лише деякі з них:

 • легке нанесення на поверхню;
 • швидке висихання;
 • міцність і еластичність, що дозволяє відтворити контури виробу;
 • висока зносостійкість і тривалий термін служби;
 • безпека і нетоксичність для людини і тварин.

Якщо говорити про недоліки, то вони практично відсутні. Відносними недоліками є обмеженість колірної палітри, але це вирішується, як вже писалося вище, з допомогою розведення квітів за спеціальною схемою. Також можна відзначити, що обсяг пошкодженої поверхні, що підлягає ремонту, все-таки обмежено розумними межами.

В яких магазинах продається рідка шкіра і скільки коштує

Сьогодні придбати продукт можна різними способами. Як в офлайн, так і в інтернеті. Найбільш часто вона зустрічається у продажу в спеціалізованих магазинах побутової хімії, взуттєвих та меблевих магазинах. Також купити засіб можна в багатьох інтернет-магазинах із зручною доставкою.

Діапазон цін на тюбик або флакон з одним кольором в залежності від виробника знаходиться в межах 200-600 рублів. Є на ринку й цілі набори з різних квітів, вони обійдуться покупцеві трохи дорожче, приблизно 500-800 рублів.

Бренди рідкої шкіри

Існує безліч брендів і виробників продукту як імпортних, так і вітчизняних. Одними з найбільш популярних брендів на російському ринку є такі марки, як Flexstep (Росія), Liquid leather (Росія), Saphir (Франція).

Рідка шкіра Flexstep

6da0fae92b671f42f6b139cdb35fe35e Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Російська марка, зустрічається як у вигляді окремих флаконів з одним кольором, так і в складі многоцветового набору. Набір включає в себе 7 флаконів об’ємом по 17 мл з різними квітами. У першому випадку флакон об’ємом 50 мл обійдеться приблизно в 550-600 рублів. Набір з семи кольорів в районі 1000 рублів. Продукція цієї марки давно зарекомендувала себе на російському ринку, виробництво ведеться за високим стандартам якості, на всю продукцію надається гарантія строком на рік.

Рідка шкіра Liquid leather

456f55a7e401bb23e07bc1354ed8e2ff Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Також отечественна марка, зазначена позитивними відгуками більшості покупців. Представлена у вигляді флакона об’ємом 125 мл, також є набір з 7 флаконів об’ємом 20 мл, що включає чорний, коричневий, білий, зелений, червоний, синій і жовтий кольори. Вартість одного великого флакона з вибраним кольором – близько 650 рублів, набір можна придбати за ціною від 600 рублів.

Рідка шкіра Saphir

bdfc3180216307cd6bd252cf700150a4 Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Ця марка представлена в тюбиках об’ємом 25 мл Продукт представлений в дуже багатій колірній палітрі, що включає різні відтінки коричневого, рожевий, бежевий, фіолетовий, класичні кольори. Всього 40 відтінків. Ціна одного тюбика обійдеться близько 500 рублів. Даний крем володіє підвищеною вологостійкістю.

Як користуватися рідкої шкірою

9b35ac2cdd8d267b51f9176ceff8e539 Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Що знадобиться для ремонту

Для ремонту пошкодженої поверхні знадобляться:

 • власне, сама рідка шкіра, відповідний за кольором виробу;
 • наждачний папір для зачищення поверхні;
 • спирт або інше миючий засіб для її знежирення.

Також бажано використовувати клей для попереднього склеювання поверхонь тріщини, розриву.

Підготовка виробу

Попередньо потрібно зачистити з допомогою наждачного паперу поверхню виробу. Якщо поріз або дірка досить великі, треба підклеїти її так, щоб краї щільно лягли один до одного, дати клею підсохнути. Після знежирити поверхню, для чого протерти її спиртом, або спеціальної миючою рідиною.

Як змішувати кольору

a68bf78966ca2d62f752623e499ca1bf Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Якщо для ремонту необхідний якийсь екзотичний колір шкіри, безпосередньо купити в магазині який немає можливості, можна отримати його самостійно, змішавши різні первинні кольори (найпоширеніші).

Необхідно знати, що існує три первинних кольорів, з яких можна зробити все решта – це червоний, жовтий і синій. Спеціальна схема для змішування кольорів, як правило, додається в інструкції з продуктом. Таблиця підбору комбінацій кольорів також представлена нижче.

Кольори в наявності Одержувані при змішуванні кольору
Отримання вторинних кольорів
Червоний + Жовтий Помаранчевий
Жовтий + Синій Зелений
Синій + Червоний Фіолетовий
Отримання перехідних кольорів
Жовтий + Зелений Жовто-зелений
Синій + Фіолетовий Синьо-фіолетовий
Синій + Зелений Синьо-зелений
Червоний + Фіолетовий Червоно-фіолетовий

В які місця і як наноситься рідка шкіра

Рідку шкіру наносять на місце пошкодження за допомогою спеціального пензлика, яка часто йде в комплекті. Спочатку рекомендується склеїти поверхні впритул один до одного,використовуючи шматочок марлі зсередини.

Як правило, нанесення проводиться в два шари. Перший шар наносять рівномірно, залишаючи висихати на деякий час. Потім повторно наносять шар рідкої шкіри.

Сушка рідкої шкіри

Перший шар бажано робити тонким, він повинен висохнути протягом 2-3 годин. Другий шар наноситься також тонким шаром. Необхідно як слід дати висохнути місця ремонту протягом 12 годин, після чого виріб буде повністю готове до використання.

21825748cd4ba709164b78e63b18437b Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Рідка шкіра для виробів із штучної шкіри

В цілому продукт добре використовувати і для штучних поверхонь, що імітують шкіру. Хоча у таких випадках виробник не дає стовідсоткової гарантії відмінного результату. Потрібно брати до уваги специфіку матеріалу, застосовувати для невеликих за розмірами пошкоджень на штучній шкірі.

Ремонт черевиків і чобіт

Дуже часто на ще новою і придатною для подальшого носіння шкіряного взуття з’являються різні мікродефекти – потертості, тріщини. Для усунення цих дефектів ідеально підійде рідка шкіра. Нанесіть її у відповідності з рекомендаціями статті та інструкцією по застосуванню, і взуття знову буде виглядати як нова.

Ремонт меблів і шкіряних диванів

М’які меблі досить часто стає об’єктом незначного косметичного ремонту. Меблі – дорога річ, не потрібно міняти або обшивати заново диван або крісло з-за незначних прорізів, учинених вашим домашнім вихованцем, або кимось ще. Клей добре впорається з цими неприємностями. Рідка шкіра не відшаровується, цілком гармонійно і непомітно виглядає після ремонту.

Ремонт куртки рідкої шкірою

Шкіряна куртка – важливий елемент гардеробу для людей, що володіє гарним смаком стилю. Ця річ, яка використовується роками, і мода на неї ніколи не вичерпується. Продовжити термін служби свого речі при незначних дефектах тепер можливо самостійно. Чудово маскуються потертості, надрізи невеликого розміру. Після ремонту куртка прослужить ще довгий час. Особливо гарний результат при використанні на натуральній шкірі.

Рідка шкіра для ремонту сумок

82e1b2da8e0a61147972391d1e2d5e44 Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Сумка, як аксесуар, який протягом дня активно використовується, досить часто швидко починає зазнавати на собі різні негативні впливи. З’являються потертості по краях і на ручках. Заощадити на покупці нової сумки з допомогою ремонту рідкої шкірою тепер дуже просто!

Рідка шкіра для ремонту салону автомобіля

Пройшли ті часи, коли для найменшого ремонту салону автомобіля потрібно було звертатися в спеціалізовані автосалони. Тепер здійснити невеликий ремонт шкіряних виробів салону можна самостійно. При залишилися після нанесення шкіри нерівностях потрібно акуратно видалити їх спиртом йди розчинником. А щоб довше зберігати шкіряний салон в первозданному вигляді, рекомендується регулярно протирати його розчином, що складається з нашатирного спирту, води і мила.

Ремонт шкіряного керма

Рідка шкіра є прекрасною знахідкою для тих автовласників, які бажають швидко і без особливих витрат провести косметичний ремонт шкіряного покриття керма. Все дуже просто – злегка зачищаємо поверхню від шорсткостей, протираємо спиртом і наносимо пензлем рівномірний шар, чекаємо висихання і повторюємо процедуру. Після таких нехитрих дій кермо знову буде виглядати відмінно.

Ремонт сидіння в авто

ec81ba1b0e9a6945bcc3b8593a02283a Що таке рідка шкіра і як їй користуватися

Дуже часто власники авто стикаються з проблемою тріщин на сидіннях. При ремонті необхідно точно підібрати колір рідкої шкіри. При правильному підборі результати залишаться абсолютно непомітні неозброєному оку.

Як зробити «рідку шкіру» своїми руками

Якщо раптом немає можливості або бажання купувати готовий продукт в магазині, або просто немає в асортименті потрібного вам кольору, то можливо виготовити аналог рідкої шкіри самостійно.

Для цього знадобляться:

 • розчинник, в основі якого ацетон;
 • піпетка;
 • відповідний за кольором і структурі шматок шкіри, можна відрізати від непомітного місця ремонтованого вироби;
 • ніж-шпатель.

Далі необхідно на цей шматок шкіри нанести за допомогою піпетки краплю розчинника і зішкребти розчинену фарбу ножем або шпателем, після чого нанести її на пошкоджене місце і рівномірно розрівняти шпателем.

Питання-відповідь

Зберігання рідкої шкіри

При дотриманні рекомендованих умов зберігання – температури близько 0 градусів, термін придатності становить 2 роки. Термін природної служби використаного продукту за призначенням – близько 35 років.

Чим розбавити рідку шкіру, якщо вона засохла?

У разі загусання пасти її можна розбавити за допомогою невеликої кількості спирту або горілки.

Чим відтерти рідку шкіру?

Можна акуратно видалити рідку шкіру з допомогою спиртовмісних речовин.

Чим замінити рідку шкіру?

На сьогодні повноцінних замінників даного речовини немає на ринку.

Завдяки появі такого універсального засобу став можливий самостійний ремонт різних шкіряних поверхонь в лічені хвилини. Не треба нести речі в професійні майстерні при кожному незначному пошкодженні. Все це помітно полегшує життя і економить бюджет.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками