Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Кожен покупець рано чи пізно стикається з питанням, що це за тканина поліестер, які вона має якості, наскільки хороша в шкарпетці. Цей матеріал вже давно користується любов’ю споживачів, а по-іншому і бути не може, адже поліестер має відмінні властивості, серед яких здатність тримати форму і легко відпираються від забруднень.

1679da43f7fb5c0d35951675be0c3cc2 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

З’ясовуючи, що таке поліестер, слід зазначити, що такий матеріал проводиться вже протягом 80 років з поєднання нафти, кам’яного вугілля, спирту, кислот. Варто звернути увагу на те, що з тканини такого роду активно відшиваються не тільки спідниці та костюми, але й верхній одяг.

Досить популярні такі види сполучень цієї речовини з іншими тканинами:

 • Поліамід дає пружне полотно, яке чудово носиться і відмінно зберігає свій колір. Найчастіше з нього шиють білизну.
 • Спандекс дозволяє отримати відмінний тягнеться матеріал, з якого шиють шкарпетки, панчохи та колготи.
 • Бавовна вносить в поліестер нотку натуральності.
 • Віскоза, змішана з поліефіром, дозволяє досягти відмінних показників стабільності і вбирання вологи.

Що таке поліестер і як його виробляють

a027cf9dfbe392708dfb84728f9b15e1 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

У процесі створення поліестеру можна виділити кілька етапів:

 • Спочатку з нафти виділяються елементи, які беруть участь у виробництві полістиролу.
 • Потім він плавиться і виходить рідка субстанція.
 • Поліефір очищається за допомогою хімічних речовин і механіки.
 • Після цього залишилася масу просувають через невеликі отвори, отримуючи волокна.
 • Далі нитки приводять в порядок і надають їм товарний вигляд.
 • На останньому етапі виготовляється тканина.

Послідовний хід процесу дозволяє домогтися отримання якісної тканини, яка не буде мати неприємного запаху, залишати сліди від неякісного фарбування на шкірі людини і линяти.

Поліестер – це натуральна тканина або синтетика?

5f5154b632c9e8786f5e171d8df9b8f5 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Можна однозначно позитивно відповісти на питання, чи є поліестер синтетикою. Тим не менш, його штучне походження зовсім не є показником низької якості. Більше того, понад 50% ринку текстильного виробництва зайнято тканинами з поліестеру. З цього матеріалу шиють не тільки повсякденний одяг, але і наряди брендових величин, а також меблеву оббивку, спеціальний одяг для різних професій і багато іншого.

Якщо кілька десятиліть тому перевага віддавалася натуральним волокнам, то вік сучасних технологій змушує обирати поліестер в одязі як матеріал, який відповідає високим вимогам безпеки, до того ж має доступну вартість.

32f3ab10d2302767123fb8abd692da09 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинПоліестер на відміну від натуральних волокон не приваблює комах.

Що ж здатна дати річ з поліестеру своєму власникові?

 • Відмінний захист від погодних негараздів.
 • Стійкість до зношування.
 • Зручність в шиття і крою.
 • Стійкість відтінків та форми.
 • Абсолютна легкість по вазі.
 • Низька вартість.
 • Абсолютна нелюбов різного роду комах.
 • Стійкість до придбання сторонніх запахів.

Поліестер тягнеться чи ні?

bf0577556a9c430a47c7285099c59c95 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинЗавдяки високій еластичності одяг з поліестера завжди чудово сідає по фігурі і проста в догляді.

Щоб оцінити можливості такого матеріалу до розтягування, варто звернути увагу на те, які додаткові волокна входять в склад тканини і яке їх процентне співвідношення.

Варто відзначити, що поліестер має здатність розтягуватися, але тільки в тій мірі, яка необхідна, для того щоб надіти цю річ або натягнути матеріал (якщо мова йде про меблевій оббивці). Після того як тканина розтягнулася, вона тут же повертається до первісних своїми розмірами. Це можливо завдяки тому, що волокна поліестеру мають високу еластичність, тому одяг, зшитий з нього, відрізняється практичністю і простотою догляду.

Поліестер промокає чи ні?

f18a44d729677e1e97e683751f033df4 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Проблема впливу вологи дуже важлива для верхнього одягу, тому що і вона надівається з метою захисту від негативних впливів навколишнього середовища. Варто відзначити, що поліестер відмінно відштовхує від своєї поверхні рідина. Це дозволяє не піклуватися про промоканні під дощем або бризках з калюжі від яка проїхала повз машини.

Відповідаючи на питання, поліестер – що це за тканина, потрібно звернути увагу, що вона відмінно підходить для шиття спецодягу або снаряжений для туристів. Однак нездатність до промоканию може стати не надто вдалим рішенням для літніх нарядів, тому що тканина не зможе увібрати піт і навряд чи принесе задоволення в спекотний день.

Скочується чи поліестер?

d946ce487391a214375d5ec336bbb03c Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинЯкщо дотримуватися рекомендацій по режиму прання, то катишки одязі з поліестеру не страшні.

Обов’язково потрібно звернути увагу на той факт, що такий сучасний і високотехнологічний матеріал має високу здатність тримати первісну форму після багаторазових прань. А якщо дотримується температурний режим та заходи по догляду за цим полотном, можна відзначити стійкість тканини до утворення катишків, що є додатковою перевагою поліестеру.

Одяг з поліестера дихає чи ні?

Матеріал, створений з поліестеру, користується великою популярністю навіть незважаючи на те, що відрізняється не дуже сильною здатністю пропускати повітря. Матерія, яка має в своєму складі 100% поліестер – це синтетика, яка абсолютно не пропускає повітря. Тому і одяг з такого волокна не шиється для носіння в літній період.

656eaccdf0f077ee692ae004ff6a6d28 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинОдяг з чистого поліестеру влітку носити не рекомендується.

Тим не менш інші види виробів відмінно застосовуються людьми в різних сферах життя багато в чому завдяки таким якостям:

 • еластичність;
 • здатність зберігати форму;
 • стійкість до намокання;
 • швидкість сушіння.

Не варто забувати про те, що поліестерні волокна можуть бути скомбіновані з іншими матеріалами. Наприклад, поєднання з бавовною в значній мірі підвищує здатність тканини пропускати повітря, що робить її цілком придатною для створення літнього одягу.

Окремо потрібно відзначити наявність трьох кульових тканин, які містять не тільки поліестер, але і нейлон, до того ж додатково просочуються певними речовинами, що покращують їх повітропроникність.

Поліестер спандекс. Що це за матеріал?

ad5b58ff23bf171f14791ae282834f5c Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Інша синтетична матерія, на яку слід звернути увагу, – це спандекс. Що це за матеріал, можна розібратися, якщо розглянути його складу, в який включені волокна поліуретану, а також бавовняні та лляні нитки.

Можна зазначити такі переваги цього матеріалу:

 • абсолютна міцність;
 • здатність зберігати форму;
 • розтяжність;
 • стійкість до зношування;
 • гладка поверхня і наявність блиску;
 • стійкість до зминання;
 • здатність відштовхувати бруд.

Окремо потрібно відзначити, що спандекс має здатність відмінно переносити розкрій, не осипаючись в ході цієї процедури. Крім того, він абсолютно не переймає температуру людського тіла, за рахунок чого залишається приємно прохолодним навіть посеред спекотного літнього дня. Однак не варто забувати, що ця тканина схильна до утворення затяжок, до того ж здатна викликати алергічні прояви у людей.

Нейлон або поліестер. Що краще?

1e77abf834716589cdc583831d3a6b10 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Коли йдеться про легке, еластичному і міцному матеріалі, на думку відразу ж приходить нейлон. Вироби з цієї матерії відрізняються простою у догляді, чищення, прасування. Крім того, нейлон, що входить до складу, матеріалу, значною мірою скорочує час сушіння тканини. Речі, створені з нього, мають здатність тривалий час зберігати той свій вигляд, який покупець бачить в магазині.

Нейлон використовується для створення таких предметів гардероба:

 • панчохи та шкарпетки;
 • блузки та сукні;
 • куртки і плащі.

7a40f6f7973d3b29b70d87e6fe590745 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинНа відміну від поліестеру нейлон вицвітає на сонці і змінює колір при взаємодії з водою.

Не варто забувати про те, що нейлон має не надто приємну здатність розтягуватися, якщо виріб з нього потрапляє у воду, а також змінювати свій колір під впливом сонячних променів. В цьому випадку набагато краще виглядає поліестер, якому ці дії не здатні заподіяти ніякої шкоди.

Однак нейлон, на відміну від поліестеру, краще пропускає повітря, тому він переважно для використання в жаркий час. Та й поверхня нейлону набагато більш гладка, ніж у поліестеру.

Що краще віскоза або поліестер?

452c992e8322b6cf834e26e7c77a396e Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Віскоза – це матеріал, який створений штучним шляхом. Основною характеристикою цієї тканини є переплетення волокон, в яких можна виявити целюлозний ксантогенат та гідроксид натрію.

Можна відзначити такі особливості цього матеріалу:

 • поверхня, приємна на дотик;
 • висока ступінь пропуску вологи;
 • свобода пропуску повітря;
 • легкість фарбування.

Порівнюючи поліестер і віскозу, можна відзначити, що зовнішній вигляд останній набагато привабливіше. Крім того, поліефір не настільки м’який і приємний на дотик. Однак він має більш високі показники щільності і стійкості до стирання і розриву. А показники безпеки у цього матеріалу набагато вище, тому що при зіткненні з вогнем він просто плавиться, на відміну від швидко розгорається целюлози.

Що краще бавовна або поліестер?

Бавовняна тканина, є натуральним волокном, яке має хороші показники екологічності, а також абсолютну гіпоалергенність. Останній фактор дозволяє застосовувати такі тканини у виробництві білизни навіть для немовлят.

Мабуть, основною його відмінністю від поліестеру є здатність вбирати вологу, до того ж цей матеріал дозволяє зберігати прохолоду в спеку і зберігати тепло в холодну пору року. Поліефір вигідно відрізняється від бавовни тим, що абсолютно не змінюється при впливі сонця і високих температур, а також практично не стирається і не мнеться.

Що краще холлофайбер або поліестер?

12424ad728957cec4bb18dc65878398d Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинХоллофайбер витримує багаторазові прання, не збивається в грудки і швидко сохне.

Одним з найбільш сучасних і універсальних матеріалів сьогодні вважається холлофайбер, який був створений російськими фахівцями. Ця тканина має спіралеподібні волокна, які багаті порами, що містять у собі повітря. Цей матеріал точно так само, як і поліестер створюється шляхом переробки нафтопродуктів.

Можна відзначити такі позитивні якості, якими володіє холлофайбер:

 • не надто висока теплопровідність;
 • пружність, яка дозволяє добре тримати форму;
 • нездатність збиватися в грудки;
 • поглинання шуму;
 • здатність добре переносити множинні прання;
 • швидкість висушування.

Вироби з холлофайбер і поліестеру володіють приблизно однаковими показниками високої якості, крім хіба того, що останній не надто добре пропускає повітря. В цілому ж обидва матеріали широко використовуються в різних сферах життя.

Що краще поліестер або мікрофібра?

bd6534902661438189a84cdf5f86e058 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Такий сучасний матеріал, як мікрофібра, здійснюється порівняно недавно з волокон поліефіру, який є побратимом поліестеру. Крім цих речовин, у складі мікрофібри можуть бути полімери поліаміду.

Свою назву ця тканина отримала з-за того, що має дуже тонкі волокна і як наслідок мала вага. Крім того, це полотно має високу здатність вбирати вологу, завдяки чому можна відзначити такі її переваги в порівнянні з іншими синтетичними тканинами:

 • особлива схема плетіння волокон забезпечує щільність тканини;
 • абсолютна легкість і витонченість полотна;
 • відмінна здатність вбирати рідину;
 • збереження тепла і непродуваемость;
 • на мікрофібрі не утворюються катишки, до того ж вона не линяє.

00413fdcb5daf5d96b5d2ee8ba2fc89b Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинПоліестер за своїм якості набагато поступається мікрофібри.

Оцінюючи переваги цього матеріалу, варто відзначити, що він за деякими пунктами перевершує поліестер, що робить його незамінним у виробництві як промислових тканин, що застосовуються, наприклад, для прибирання приміщень, так і для інших цілей.

Що краще для куртки нейлон або поліестер?

8ad69ea1f8b4b823799b80f595fab0b7 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканин

Верхній одяг з однаковою регулярністю виготовляється з поліестеру, так і з нейлону. Можна провести порівняльну характеристику цих матеріалів, щоб визначити, який з них віддати перевагу в якості тканини для куртки:

 • Нейлон досить легкий і еластичний, поліестер ж більш жорстокий.
 • Нейлонові тканини сильно розтягуються при намоканні, а поліефірні абсолютно не змінюють своїх властивостей і зовнішнього вигляду навіть при багаторазовому пранні.
 • Якщо перший вид тканини абсолютно не переносить впливу сонця, то другий зовсім нечутливий до ультрафіолету.

В цілому ж важко зазначити, який з матеріалів стане ідеальним для пошиття куртки. Тут все залежить від того, коли і при яких обставинах буде носитися цей одяг.

Чим поліефір відрізняється від поліестеру?

16c64f5c31d044fee63881ad3b6445d3 Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинПоліефір міцний і зносостійкий матеріал.

Важко назвати скільки-небудь значущі відмінності цих двох матеріалів, тому що вони мають однаковий склад, тільки поліефір є більш сучасним волокном. Саме це і робить його більш популярним.

Обидва матеріали мають відмінні показники міцності, крім того, вони однаково ефективно використовуються як для пошиття одягу для особистих потреб, так і спеціального спорядження і навіть меблевих фасадів. Ці Два види тканини добре переносять фарбування і вплив ультрафіолету, однак в залежності від свого призначення здатні відрізнятися за структурою, а отже, по жорсткості, пружності та деяким іншим якостям.

Тому можна зазначити, що поліефір практично не відрізняється від поліестеру, а є його вдосконаленою версією.

Плюси і мінуси одягу з поліестеру

f0d479f2e928f72cee2b333480cd445b Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинПоліестер зберігає колір навіть при впливі ультрафіолету.

Можна зазначити такі переваги поліестерового матеріалу при його застосуванні у пошитті одягу:

 • тривалий термін носіння виробів;
 • міцність і легкість речей;
 • безпека для людини;
 • відмінна здатність до збереження кольору навіть при впливі ультрафіолету;
 • абсолютна стійкість до нападів молі та інших комах;
 • не вимагає прасування і швидко сохне;
 • не псується при попаданні кислот і розчинників.

73e9078b683cb67ffced6cd8121ff89b Що за тканина поліестер і у чому її відмінності від інших тканинПоліестер не “дихає”, досить жорсткий на дотик.

Тим не менш такий одяг не позбавлена і деяких недоліків:

 • погано пропускає повітря;
 • электростатичен;
 • жорсткий на дотик.

Можна відзначити, що одяг з поліестеру має чимало плюсів і мінусів, тому використовувати її у власному гардеробі – вирішувати кожному самостійно.

Що таке односторонній поліестер

Поліестерне волокно, яке має тільки одну сторону, здатну бути лицьовій і містити малюнок або ж просто відтінок, називається одностороннім. Якщо в цей матеріал додаються вкраплення віскози або льону, то він стає вже двостороннім, а отже, істотною мірою розширюються межі його застосування, і він отримує додаткові властивості.

На закінчення потрібно відзначити, що поліестер – сучасне синтетичне волокно, яке втілило в собі всі досягнення сучасної науки і стало справжнім відкриттям у середовищі тканин як особистого, так і промислового використання. Такі матеріали мають відмінні характеристики міцності і практичності, що робить їх абсолютно незамінними в сучасному житті.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками