Шиття для початківців 🥝 як навчитися шити з нуля на швейній машинці, уроки крою та шиття покроково, як навчитися кроїти в домашніх умовах

shite dlya nachinayushhikh 🥝 kak nauchitsya shit s nulya na shvejjnojj mashinke, uroki krojjki i shitya poshagovo, kak nauchitsya kroit v domashnikh usloviyakh190 Шиття для початківців 🥝 як навчитися шити з нуля на швейній машинці, уроки крою та шиття покроково, як навчитися кроїти в домашніх умовахБагато жінок хочуть навчитися шити або займатися іншим видом рукоділля. Для цього необхідні певні знання, увагу і бажання вчитися. Крій та шиття — непростий і копітка вид творчості. Багато чого буде залежати від того, які цілі ставити перед собою: шити для себе і своєї сім’ї або оволодіти шиттям на професійному рівні. З чого починати уроки шиття для початківців і як придбати навички новачкові в цій справі?

Шиття з нуля

shite dlya nachinayushhikh 🥝 kak nauchitsya shit s nulya na shvejjnojj mashinke, uroki krojjki i shitya poshagovo, kak nauchitsya kroit v domashnikh usloviyakh191 Шиття для початківців 🥝 як навчитися шити з нуля на швейній машинці, уроки крою та шиття покроково, як навчитися кроїти в домашніх умовахУ будь-якій справі новачкові неможливо обійтися без перших уроків. Для тих, хто хоче навчитися самостійно і правильно шити вдома, потрібно розділити два поняття:

 • навчитися шити і кроїти;
 • вміти шити на швейній машині.

Оволодіти швейною машинкою зможе практично кожен в домашніх умовах, якщо є бажання освоїти техніку початкового швейного навички. У цій справі є важливим систематичне повторення, щоб набити руку.

Інша справа шити речі і для цього необхідно оволодіти основами крою та шиття. На самому початку слід визначити для себе напрямок в рукоділлі:

 • створення одягу;
 • пошиття м’яких іграшок для дітей або сумок;
 • робота з предметами домашнього текстилю.

Будь-який з них пов’язаний з певною технікою шиття, придбанням спеціальних наборів інструментів, освоєння техніки шиття. Від цього також залежатиме модифікація швейної машинки.

Для освоєння будь-якого напряму в швейному мистецтві для початку знадобитися мінімальний набір пристосувань, без яких не вийти почати шити новачкові:

 • кравецькі ножиці, здатні якісно розрізати різні види тканин;
 • аксесуар для виправлення неправильних швів, він буде розпорювати тканина без шкоди для виробів;
 • сантиметрова стрічка;
 • крейда для викрійки або обмилок;
 • голки і нитки.

Необхідно також обзавестися швейною машиною і починати освоювати прилад і роботу з ним.

Освоєння швейної машинки

shite dlya nachinayushhikh 🥝 kak nauchitsya shit s nulya na shvejjnojj mashinke, uroki krojjki i shitya poshagovo, kak nauchitsya kroit v domashnikh usloviyakh192 Шиття для початківців 🥝 як навчитися шити з нуля на швейній машинці, уроки крою та шиття покроково, як навчитися кроїти в домашніх умовахНавчитися шити на швейній машині нескладно. Уроки не займуть багато часу і сил. Досвідчені майстри радять брати для занять не тканина, а папір. Вона більш жорстка і не буде драпіруватися в рядку. Кращий варіант — це звичайні аркуші з зошита в клітинку. Нитки для першого уроку не знадобляться. Папір слід підкласти під папку і можна починати писати. Необхідно навчитися робити рівні шви, особливо з поворотами. Голки в машинці після папери відразу приходять в непридатність та для подальшої роботи вже не підійдуть. Голку викидати не варто, оскільки її можна використовувати для роботи з клаптями.

Щоб легше було освоїти техніку шва, не потрібно тиснути на педаль машинки. Це полегшить процес контролю і рівність стібка. Необхідно навчитися регулювати прилад. Обидві нитки — верхня і нижня повинні бути натягнуті однаково, рівно і щільно. Це дозволить їм не рватися, а лягати в рядку рівномірно, без стягування тканини. Якщо нитки слабо натягнуті, вони будуть плутатися, рватися, а шов вийти з явним дефектом.

Необхідно домогтися прямих, рівних і проходять по розмітці швів. Після кожного шва слід робити закріпки, щоб уникнути їх розбіжності. Навчання потрібно починати з освоєння простих швів і потім переходити до більш складним обробним швах.

Перш ніж сідати за машинку слід уважно почитати інструкцію по роботі з нею. Необхідно розібратися з настройками, вміти заправляти нитки в голку. В крайньому випадку можна пройти безкоштовно онлайн курс з відео і фото, де покроково майстер розповідає всі ази і секрети для новачків з описом про ручне і швейне шиття.

Перші уроки шиття

shite dlya nachinayushhikh 🥝 kak nauchitsya shit s nulya na shvejjnojj mashinke, uroki krojjki i shitya poshagovo, kak nauchitsya kroit v domashnikh usloviyakh193 Шиття для початківців 🥝 як навчитися шити з нуля на швейній машинці, уроки крою та шиття покроково, як навчитися кроїти в домашніх умовахДосвідчені швачки радять новачкам в швейному справі починати з пошиття предметів текстилю:

 • наволочки:
 • ліжко для дитини;
 • фартух;
 • прихватки.

Якщо такі предмети в побуті не потрібні, тоді можна спробувати пошити спідницю прямого крою. Зараз продаються журнали, зі спеціально розробленими моделями для новачків. В основному там пропонуються базові речі, які під силу початківцям швачкам. Такі вироби можна пошити за 1 вечір. Розкроєні деталі складають разом з допомогою шпильок і потім зшивають наметочним швом вручну. Якщо все підійшло після примірки, тоді їх слід зшити машинкою.

Після вибору моделі необхідно купити тканину для неї. Найбільш підходящий матеріал для перших робіт — бавовна щільної структури. Його буде легше кроїти і обробити швейною машинкою. Тканина недорога, тому, якщо її зіпсувати, то такий результат не спричинить за собою великі втрати. Якщо перша річ вийшла вдалою, тоді можна переходити до іншого виду виробів або пошити більш складну спідницю або одяг для своєї дитини. Навички майстерності приходять з часом і тільки з досвідом можна зшити складні речі, наприклад, вечірню сукню.

Основні помилки у новачків

shite dlya nachinayushhikh 🥝 kak nauchitsya shit s nulya na shvejjnojj mashinke, uroki krojjki i shitya poshagovo, kak nauchitsya kroit v domashnikh usloviyakh194 Шиття для початківців 🥝 як навчитися шити з нуля на швейній машинці, уроки крою та шиття покроково, як навчитися кроїти в домашніх умовахПочатківці швачки часто допускають помилки, але їх завжди можна виправити і обов’язково прагнути до цього.

У будь-якому рукоділлі не можна поспішати і дуже важливо, щоб квапливість не переросла в звичку. Вона зустрічається не тільки у початківців, але й у досвідчених майстрів.

Не можна писати без примірки, оскільки після цього складніше зробити необхідні зміни. Допустима рядок без примірки в тому випадку, якщо використовуються викрійки, за якими виготовляли раніше одяг, і в обсягах фігура не змінилася.

Дуже часто при пошитті одягу застосовуються журнальні викрійки, які так само можна знайти відвідавши самовчитель сайт крою та шиття. Однак, індивідуальні параметри не завжди з ними збігаються. В результаті виріб не буде сидіти ідеально по фігурі. Необхідно враховувати свої параметри і підганяти їх під основу викрійку.

Щоб вийшов бажаний результат необхідний досвід і бажання вчитися. Бажано придбати спеціальну літературу, вивчити її і консультуватися у майстрів з досвідом. Власні помилки будуть обходитися дорого, оскільки тканина може бути зіпсована.

Не можна купувати тканину для пошиття виробів впритул. Якщо раптом новачок прорахувався, зіпсував, то без запасу матеріалу навряд чи вийде щось виправити. Перед розкриємо тканини її необхідно пропрасувати. Волога обробка матеріалу дасть природну усадку, після чого можна на ній креслити.

Не варто зупинятися на півдорозі. Дуже часто новачки починають активно вчитися шити і не довівши до кінця роботу, кидають, особливо якщо щось не виходить. Після цього змусити себе взятися за недошитую річ складно. Потрібно проявити наполегливість і продовжити, інакше навчитися шити не вийде.

Інші схеми шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками