Шиття і рукоділля, творчість для дитини, швейні вироби і сукно своїми руками

shite i rukodelie, tvorchestvo dlya rebjonka, shvejjnye izdeliya i sukno svoimi rukami310 Шиття і рукоділля, творчість для дитини, швейні вироби і сукно своїми рукамиПочатківцям майстрам, які зважилися своїми руками зшити спідничку або штани (особливо сукні), потрібно знати не тільки як правильно створювати викрійку і техніку пошиття виробів, але і багато «дрібниць», звичайних на перший погляд. Ну і головне-це пам’ятати про розмір для дітей або дитини, підрахунки завжди індивідуальні.

Підготовка ескізів майбутньої моделі сукні

shite i rukodelie, tvorchestvo dlya rebjonka, shvejjnye izdeliya i sukno svoimi rukami311 Шиття і рукоділля, творчість для дитини, швейні вироби і сукно своїми рукамиПошиття речей своїми руками, тим більше пошиття жіночого плаття — це унікальне творчість, яка вимагає не тільки вміння виготовляти викрійку і шити на спеціальній машині, але і хороший смак, а так, же треба мати багату фантазію. Спочатку вам потрібно буде намалювати ескіз майбутньої моделі виробу, подумати про те, які оздоблювальні деталі та елементи буде на ньому, вибрати колірну гаму і якість матеріалу, силует вироби. Вибір неякісного матеріалу може вийти поганий кінцевий результат, пам’ятайте про це.

І під завершення намалювати все це на аркуші паперу. Втім, не потрібно вміти чудово малювати, щоб виготовити ескіз сукні. Можна працювати вже готовими професійними рішеннями, доповнювати їх або змінювати за своїм смаком.

У початківців майстрів найчастіше викрійка встає на перше місце. Вони ретельно і акуратно вносять свої мерочки в розрахунки при створенні викрійки, намагаючись ні в чому не помилятися. Але в більшості випадків, перший результат буває невдалим, лише з однієї причини: брак досвіду.

Спочатку, не потрібно намагатися відразу робити одяг з дорогого матеріалу, вивчіть основи перед цим, отримаєте особистий досвід. Навіть учителі на курсах крою та шиття не зможе дати вам всі знання, не кажу про статті і книжки в інтернеті. Багато техніки і тонкощі вам потрібно знайти і вивчити самим, часом допускаючи жахливі помилки із-за недосвідченості.

Беремо, наприклад, таку деталь, як силует сукні. Всі знають, що силует буває дуже прилеглим, полуприлегающим і повністю вільним. На одні і ті ж розміри початківцям необхідно створювати три різних викрійки. Для досвідченого майстра при моделюванні одягу достатньо лише однієї викрійки, і ще майстер може додати до неї доповнення та зміни за допомогою крейди прямо на матеріалі.

Матеріали та інструменти для створення викрійки та шиття

Зараз ми розберемо основний список потрібних речей.

  • Лінійка закрійника. Це спеціальна велика shite i rukodelie, tvorchestvo dlya rebjonka, shvejjnye izdeliya i sukno svoimi rukami312 Шиття і рукоділля, творчість для дитини, швейні вироби і сукно своїми рукамилінійка прозорого кольору, яка має зручну розмітку. З-за своїх розмірів вона значно спрощує роботу.
  • Паперовий скотч. Ми не просто так залишили його на другому місці. Він дуже вам знадобиться при змінах в викрійки, приклеюванні допоміжних ділянок папери, закладанні складочок на викрійці і так далі. Не потрібно купувати саме з таким пристроєм, достатньо лише взяти простий малярний скотч у рулончике, шириною три сантиметри.
  • Цей інструмент застосовують для перенесення вашої викрійки або матеріалу з журналу на папірець. Зубчасте коліщатко пробиває голками два шари паперу, точно створюючи контури верхнього листочка на нижній. За допомогою копіювального ролика можна швидко і легко створити викрійку.
  • Простий олівець, краще брати м’який. На стрижні олівця має бути маркування. Жорсткий олівець потрібен лише для цупкого паперу. Для тоненькою міліметрового паперу варто брати марки М, 2М, ТМ.
  • Вам доведеться часто прати неточні або допоміжні лінії, зроблені олівцем через випадковості, тому візьміть легкий і великий ластик.
  • Більшість людей думає, що симпатичні і зручні кравецькі рулетки краще простий сантиметрової стрічки. Насправді, навіть майстри використовують у шитті лише сантиметр. Не беріть дуже довгий сантиметр, приміром, двометровий. Нам потрібен звичайний сантиметр, довжиною 150 сантиметрів.
  • Кравецькі ножиці є важливим інструментом кравця. Вони повинні бути точно гострими і міцними. У кожній рукодільниці в наборі, повинні бути три види ножиць: великі для матеріалу; середні — для дрібної роботи і маленькі — для вирізування ниток під час пошиття на швейній машинці. Для розрізання папірців не беріть кравецькі ножиці. У спеціалізованому магазині можна придбати за невелику ціну прості канцелярські ножиці.

Досвідчені дівчата в рукоділлі для розрізання матеріалу беруть спеціальний різак. Не поспішайте купувати його. Початківцям вистачить простих ножиць.

  • Прямокутна лінійка практично найважливіший інструмент при побудові роботи, особливо якщо не взяли міліметровий папір. Знадобиться цей прямокутник і при вирівнюванні низу спіднички або сукні, коли йде примірка.
  • Такого виду лінійка в будь-якому випадку повинна бути у вас в наборі. За допомогою лінійки ви будете створювати на викрійці основні лінії пройми, горловини та ін.
  • Ну і останнє — міліметровий папір. За її допомогою можна легко зробити приклад моделі своїми руками, а потім перетягнути її частини загального креслення на окремі листочки більш твердого паперу. Найкраще взяти папір в рулоні, але спочатку варто спробувати виготовити викрійку і на склеєних аркушах паперу формату А3, А2.

Лекало для шиття

shite i rukodelie, tvorchestvo dlya rebjonka, shvejjnye izdeliya i sukno svoimi rukami313 Шиття і рукоділля, творчість для дитини, швейні вироби і сукно своїми рукамиЛекало для створення лінії пройми і зони декольте (на Заході його називають «французьке пір’їнка» або «французьке лекало»). Ціна такого лекала сто тридцять п’ять рублів, але в маленькому місті важко його знайти.

Лекало необхідно для побудови та вимірювання довжини кривих: лінії пройми, оката рукавів, лінії бічних швів для спіднички з дрібним обхватом талії і величезним обхватом стегон і т. д.

Роздрукуємо лекало на принтері, наклеїв на картон і користуємося в своє задоволення.

Висновок.

Шиття, як і рукоділля, завжди було популярно. Безліч виробів, зроблених своїми руками продається в магазинах зараз. Шиття почало розвиватися, тому що дбайливі батьки завжди хотіли зробити щось для своєї дитини. Найчастіше в гаптування використовували сукно, щоб матеріал був приємним на дотик та зігрівав у холодну пору.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками