Шкарпетки спицями: як зв’язати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Дивлячись на вітрини і прилавки магазинів, дуже часто відвідує сумна думка: хочеться чогось оригінального, особливого, а вибрати нема з чого. Залишається звернутися до своїй уяві і взяти в руки спиці. Маючи на руках інструменти для в’язання, нитки і хоча б трохи фантазії, досить просто зв’язати власний шедевр — оригінальні шкарпетки спицями. Простота, швидкість і унікальність – ось, що буде відрізняти виріб, який побачить світ. Адже модель і малюнок придумує сама майстриня, а, як відомо, людську уяву абсолютно індивідуально. Тому, варто запастися спицями, нитками, терпінням, «включити» уява, і витратити час на створення власної моделі.

Якщо на дворі зима, або міжсезоння, або холодне літо, або у вас просто мерзнуть ноги – пора відкласти на час вивчення 100 способів в’язання реглана і зв’язати собі покроково теплі і красиві шкарпетки. Незвично виглядають шкарпетки, пов’язані з плюшевою пряжі, дуже красиво виходять шкарпетки з меланжевої, цікаві моделі з однотонної вовни або напівшерсті з норвезькими орнаментами або іншими жакардовим візерунками, щоб зв’язати їх правильно – треба трохи постаратися.

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video51 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Маючи на руках інструменти для в’язання, нитки і хоча б трохи фантазії, досить просто зв’язати власний шедевр

Як зв’язати шкарпетки спицями: схема з описом процесу — доступно всім

Ці симпатичні шкарпетки будь-якого розміру в’яжуться допомогою двох спиць наступним чином:

 1. Насамперед необхідно набирати 49 петель на спиці (третій номер).
 2. Пров’язати 30 рядів з допомогою гумки 1х1.
 3. Далі потрібно знайти середню петлю (вона буде двадцять п’ятої) і виділити її ниткою іншого кольору.
 4. У всіх особових рядах з даної петлі потрібно вив’язувати 5 петель (лицьова, натискна, лицьова, натискна, лицьовий).
 5. Ряди вивороту необхідно в’язати так, як дивиться в’язка.
 6. Після того, як на спиці буде пов’язано 97 петель (37 розмір ноги), слід пров’язати 6 рядів платочної в’язкої (всі лицьові петлі).
 7. Потім почати підошву 13-ма петлями, так, як в’яжуться п’яти.
 8. Наступним буде зшивання ззаду.
 9. Слід почати зменшення трьох середніх петель підошви в кожному ряду, не довязывая шести петель на спицях.
 10. У підсумку від підошви повинна залишитися одна.
 11. Далі голкою не зшивати — з’єднувати спицями, таким чином, як з’єднується облямівка у шалі.
 12. Слід пам’ятати про зменшення з боків.

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video52 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Схема

Шкарпетки в’яжуться швидко (за допомогою схеми) і виходять дуже красиві. Зв’язати їх не складе праці будь-майстрині.

Шкарпетки на 5 спицях: покрокова інструкція для початківців

Наступний майстер-клас наведено спеціально для початківців. Прості, короткі і симпатичні дитячі шкарпетки для дівчинки в’язати спицями по цій інструкції дуже легко. Шкарпетки в’яжуться п’ятьма шкарпетковими спицями (голками). Тонка пряжа зажадає голки другого номера. Поруч повинні бути маркери (скріпки, залишки пряжі) — приготуйте на всяк випадок кілька.

Вибір візерунка (деякі правила):

 • підбираючи візерунок, не вибирайте великий;
 • ажурні деталі повинні змінюватися щільними ділянками;
 • носок (його нижню частину), мисок і п’яту в’яжемо лицьовій гладдю (повної).

В’яжемо ажурні шкарпетки (схема):

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video53 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Щоб не ускладнювати процес, вчимося на простих рисунках, з яких виходять прості ажурні доріжки. Будь-які, навіть самі елементарні ажуры, візуально підсилюють сприйняття трикотажного полотна. Для початківців рукодільниць, навчитися на таких ажурах — ідеальний варіант.

Отже, вузька смуга складається з п’яти петель. Треба виділити візерунок на тканині, додавши на кожну сторону по виворітного петлі. Далі доріжка в’яжеться наступним чином:

 1. Перший ряд: 1 накид, 2 петель робимо вив’язування однієї лицьової (ВЛ), 1 осіб, 2 ПЛ, 1 Н.
 2. Другий ряд: і наступні парні кругові ряди провязать по картинці.
 3. З третього по сьомий ряди: 1 осіб, 1 М, 3 ПЛ, 1 осіб.
 4. З дев’ятого ряду йде повтор візерунка. Малюнок показує, як ажурна доріжка окантовывается дрібними косами з перехлеста 2 петель. Кількість рядів раппорта перетину цілком в руках в’яжучого.

Широка смуга ажуру є самодостатнім візерунком. Він цілком покриває полотно. Візерунок, схема якого наведена тут, виходить з повторення смуги, в якій тринадцять петель. Раппорт — шістнадцять рядів. Керуючись цим способом, легко зв’язати полуноски для дітей, шкарпетки для малюка і симпатичні жіночі шкарпетки.

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video54 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Схема для смуги ажуру

Шкарпетки на двох спицях для початківців: докладна інструкція

Скільки потрібно спиць:

Можна в’язати і в чотири спиці, але незручності є: петлі випадають, з візерунком можуть виникнути труднощі. За допомогою двох спиць навчитися набагато простіше. Мінус в тому, що без шва не обійтися.

Техніка:

Гумку для носка рекомендується вив’язувати спицями меншого номера. Так вона буде щільніше, а не стане дуже сильно розтягуватися.

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video55 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Зв’язати шкарпетки зовсім не складно

В’язання щиколотки:

 1. Гумку потрібно робити два на два, щоб ширина дорівнювала обхвату гомілки. В’язати двома спицями: ряди лицьовій петлею до початку п’яти.
 2. Вив’язати ½ полотна так, щоб вона була дорівнює висоті п’яти. Решту ½ частину допустимо зняти на резервну спицю або нитка.

Як скруглить п’яту носка:

 1. Петлі тієї половини, яка вже готова необхідно поділити на три. Крайні обов’язково повинні бути рівними. В тому варіанті, який пропонується тут, частини дорівнюють п’яти петлям.
 2. Вив’язувати п’ять петель правій частині, потім — чотири середньої. П’ята петля в’яжеться разом з першою петлею лицьовій частині, в зворотному ряду треба зняти першу петлю, пров’язати три петлі середньої частини виворітними петлями. Так повторюється до того моменту, поки всі петлі крайніх частин не будуть забрані.

В’язка носка стопи:

Зібрати всі петлі, щоб вийшло круговий полотно. Для цього потрібно до набраних петель на спицях набрати ще п’ять, забрані, коли скругливалась ліва частина. Далі додати петлі, скинутые на резервну спицю, додати ще п’ять петель, втрачені в правій частині. Дов’язати стопу.

Запуск носка:

Розбити всі петлі на чотири частини. В кінці кожної зробити зменшення спільної провязкой двох петель.

Зшивання:

Ті частини, які потрібно зшити, скласти обличчям назовні. Ввести голку з ниткою знизу петлі, від кромки з правого боку. Далі ввести голку знизу петлі лівій частині полотна. Перейти на праву частину, стягніть нитку. Всі петлі кромки в підсумку повинні опинитися з вивороту.

Як зв’язати красиві шкарпетки з візерунками: проста смуга, як візерунок

Найбільш компромісним варіантом буде розташування малюнка на фронтальній частині в’язаного носка. Такі способи дають можливість зробити виріб красивим і не витратним за часом. Комфортніше ті способи, в яких використані поздовжні візерунки спицею. Кілька схем можна побачити нижче.

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video56 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video57 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video58 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

Незвичайний спосіб в’язання шкарпеток спицями: швидко і оригінально

Як приклад варто звернути увагу на незвичайні способи в’язки по спіралі. Нижче, з покроковим описом, показано, що шкарпеткові спіралі в’яжуться швидко і просто. Цим же способом в’яжуться дуже милі пінетки для дітей у віці до року.

noski spicami: kak svyazat, skhemy s opisaniem, na dvukh spicakh, dlya nachinayushhikh, na 5, neobychnye sposoby, s uzorami, krasivye, foto, video59 Шкарпетки спицями: як звязати, схеми з описом, на двох спицях, для початківців, на 5, незвичайні способи, з візерунками, красиві, фото, відео

В’язати потрібно п’ятьма спицями вгору до миску (кругова в’язка):

 1. Потрібно набрати петлі і розділити їх на чотири спиці. Петлі постійно кратні восьми.
 2. Зв’язати гумку чергуванням чотирьох особових і чотирьох петель вивороту. Після чотирьох рядів малюнок зсунути на одну петлю лівіше. У підсумку в’язання закочується вгору, перетворюючись в еластичну спіраль.
 3. Ось так виглядає схема малюнка, де I — особа, а Х — виворіт. Клітка схеми ідентична 1 петлі і 1 ряду.
 4. Спіральна довжина дорівнює довжині носка зверху до початку мису, який в’яжеться п’ятьма спицями.
 5. Виріб виходить без швів. Дуже цікаво виглядають довгі шкарпетки з таким візерунком.

Поради та хитрості

 1. завжди користуйтеся спицями того розміру, який вказаний в інструкції;
 2. перед початком роботи грунтовно вивчіть опис;
 3. якщо пряжа двоколірна, підбирайте мотки однакової довжини;
 4. для першого разу вибирайте малюнок простіше;
 5. майте в запасі маркувальні кільця — вони рано чи пізно стануть в нагоді, щоб відзначити будь-яку ділянку в’язки.

Вчимося в’язати шкарпетки спицями (відео)

Як в’язати шкарпетки на 5 спицях без швів (відео)

Тепер можна приступати до рукоділля, озброївшись тією інформацією, яка викладена у цій статті. Немає сумнівів, що ті речі, які будуть пов’язані з використанням цих інструкцій, прослужить довго і принесе радість їх власникам.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками