Шкатулки для рукоділля своїми руками майстер-клас, жерсть, скринька своїми руками

shkatulki dlya rukodeliya svoimi rukami master klass, zhest, shkatulka svoimi rukami507 Шкатулки для рукоділля своїми руками майстер клас, жерсть, скринька своїми рукамиУ будь майстрині завжди є під рукою багато всяких різних речей, дрібниць, симпатичних дрібничок, шматки тканини, які чекають своєї «зоряної години», коли знайдуть собі мету і застосування.

Кожна творча людина знає, що рулони від туалетного паперу, гудзички, клаптики тканини, пляшки, флакони та іншої інший «непотріб» вважається цінним матеріалом для творчої роботи. Головне, знайти цього непотребу, своє застосування і зробити з нього маленький шедевр.

Наприклад, текстильна скринька для швейних приналежностей може вийти з шматка тканини і взуттєвої коробки. Або з трубочок з старих газет — прекрасна швейна кошик. Щоб на кухні не валявся по кутах пакет з пакетами – м’яка лялька-пакетница шиється за пару годин з старої спідниці або блузки, та загалом, зшити її можна з будь-якого непотрібного ганчір’я, а викрійка є в інтернеті. Ну а якщо хомячьи запаси умільці вже придбали солідні масштаби — відмінний скринька для рукоділля з купою відділень можна змайструвати з будь-якої великої коробки з твердими стінками і пакувального картону – з неї зручно робити перегородки.

Скринька для рукоділля, майстер-клас

Зараз ми будемо використати для створення нашої скриньки звичайну тубу від лінолеуму. Звичайно, потрібні лише її частини, а не весь виріб. Необхідно відпиляти потрібний нам за розміром шматок.

У нашої заготовки висота одинадцять сантиметрів, діаметр одинадцять сантиметрів. Заготовки з малою висотою можна теж взяти для створення скриньок.

Матеріали та інструменти, які нам будуть потрібні:

 • Кругла заготовка.
 • Щільний картон або картон з фольги.
 • Шматочки тканини з зеленим відтінком.
 • Спеціальна тасьма і мереживо золотого і зеленого відтінку.
 • Прозорий клей.
 • Голка, нитки, гострі ножиці, синтепон.
 • Простий олівець чи фломастер.
 • Коробочка.

Повний опис майстер-класу

shkatulki dlya rukodeliya svoimi rukami master klass, zhest, shkatulka svoimi rukami508 Шкатулки для рукоділля своїми руками майстер клас, жерсть, скринька своїми рукамиСпочатку майстер-класу нам треба заготовити шаблони денця і кришки нашої шкатулочки. Для цього розташуємо на хорошому картоні круглу заготовочку основи і обведемо олівцем спочатку з зовнішніх сторін, таких шаблонів буде всього дві. Потім обводимо по внутрішній стороні контуру нашу заготовку, такий шаблон буде лише один. Вирізаємо ці деталі.

Залишаємо їх на час і починаємо обклеювати основу нашої нової скриньки. Промазуємо клеєм заготівлю, можна взяти будь-клей, який є під рукою, але краще брати прозорий. Візьмемо довгий шматок тканини, зігнемо його навпіл вздовж і потім стрічкою поступово обмотуємо скриньку шаром закриваючи нерівні частини тканини.

Продовжуємо працювати таким же способом, повільно обмотуючи всю заготовку. Приклеюючи кінцевий виток тканини, подогнем складний край стрічки всередину. Під час висихання шкатулки, займемося роботою з денцем. Беремо вирізаний візерунок і обводимо його на тканини, трохи відступаючи від краю. Вирізаємо шаблон.

Візьмемо якісний листок щільного картону, який підійде за кольором до скриньці, це буде наша внутрішня частина денця.

Обводимо шаблон денця на виворітній стороні картону, виріжемо все. Вийшли цікаві заготовки для створення денця скриньки: кружок із щільного матеріалу, гурток з картону, гурток з тканини зеленого кольору. Обклеїмо картон зеленим матеріалом, промазуючи і згинаючи краю тканини.

Закриємо всі зверху чудовим гуртком картону з фольги. Вийшло відмінне денце для виробу. Приклеюємо денце до виробу нашим клеєм. Можна викласти його по-різному, але краще малюнком всередину.

Потім варто покласти виріб під гніт, щоб все добре приклеїлася. Для цієї мети покладемо пару книг зверху.

Самі почнемо займатися кришкою нашої саморобної скриньки. Візьмемо два шаблону — один створений по зовнішньому діаметру основи шкатулки, другий по внутрішньому діаметру. Покладемо шаблони на матеріал, обведемо фломастером, створюючи припуски десь на два сантиметри. Вирізаємо все.

Величезний круг матеріалу прошиваємо по краю спеціальним швом і трошки затягуємо. Набиваємо всі синтепоном. Помістимо зверху кружок картону і затягнемо тканина. Прошиваємо для частини фортеці. Починаємо прикраса кришечки. Приєднуємо по краю мереживо із золотим відтінком.

Таким чином, закриваємо негарну виворіт кришки. Для цього нам знадобиться друга деталь. Робота така ж, що і при створенні першої деталі. Шиємо з краю тканини швом «вперед голка», стягуємо все і прошиваємо далі. Тільки не потрібно додавати синтепон.

Ось ми і зробили дві обшиті тканиною деталі кришки своїми руками. Промазуємо все нашим клеєм і склеюємо дві частини кришечки. Зверху кришку обклеїмо прекрасною тасьмою. Нижній край самого виробу також обклеїмо тасьмою, закривши стик денця і основи скриньки. Скринька готова.

Галерея: шкатулки з тканини (25 фото)

Другий варіант майстер-класу зі створення скриньки

Матеріали та інструменти, які знадобляться для роботи:

 • shkatulki dlya rukodeliya svoimi rukami master klass, zhest, shkatulka svoimi rukami509 Шкатулки для рукоділля своїми руками майстер клас, жерсть, скринька своїми рукамиБляшана коробка з потрібним діаметром і відповідною висотою.
 • Гвинти і гайки.
 • Гострі ножиці, замки, гудзики, мереживо, кнопки, шпильки.
 • Будь клей.
 • Фарба чи звичайний лак.

Нанесемо розмітку на дно коробки для правильного розподілу штирьков для ниток. Накреслимо сітку, у нас вийдуть квадратики з розміром 2 див.

У кутах перетину ліній потрібно зробити рівні отвори для гвинтиків. Їх можна повільно просвердлити дрилем або зробити за допомогою молотка і цвяха. Наприкінці, ми побачимо рівні ряди отворів на одній відстані одне від одного. Збираємо скриньку для збереження ниточок. Вставляємо в дірочки гвинти, щільно закручуємо всі наші гайки.

Для збереження надійності їх кріплення можна накласти на підставі гвинта краплю прозорого лаку або клею.

Тепер нам залишилося прикрасити саму коробку. Для цього ми візьмемо всілякий дріб’язок для рукоділля. Після вибору прикрас, приступаємо до роботи. Приклеюємо кожна прикраса на певне місце, застосовуючи для цього клей-пістолет або інший будь клей. За аналогією прикрашаємо коробочку збоку. Скринька для рукоділля нарешті вийшла.

Після цього можна покрити виріб аерозольною фарбою з металевим відтінком. Для того щоб не забруднити інші предмети, помістіть виріб в коробку. Ось і все, робота з коробочкою, завершена. Кожна поважаюча себе рукодільниця повинна знати, як зробити простий коробки щось важливе і корисне своїми руками.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками