Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

Останнім часом багато хто з нас роблять покупки за допомогою інтернет-магазинів, які відправляють свій товар за допомогою поштових відправлень. Кожне поштове відділення надає певний час, протягом якого товар буде збережена для адресата. Якщо вчасно не забрати посилку, іноді виникають складності.

Чи потрібно платити за зберігання посилки

В залежності від типу відправлення буде встановлено відповідний термін на зберігання і подальші дії працівників пошти при простроченні. Штрафні санкції за зберігання залежать від специфіки листи або посилки.

Як довго пошта Росії зберігає бандеролі

На пошті встановлені певні строки для зберігання листів і посилок. Після того як ваш товар прибув на пошту, листоноша приносить повідомлення. Якщо з якої-небудь причини ви не отримали повідомлення або пропустили встановлений термін, рівний 5 днів, приходить друге.

Згідно з правилами, повідомлення повинні передавати тільки при особистій зустрічі, однак, найчастіше листоноша просто кладе його в поштову скриньку. Безкоштовно посилка пролежить у відділенні пошти не більше 5 робочих днів. Надалі за кожен прострочений день вам потрібно буде оплачувати встановлений штраф. Безкоштовне зберігання відбувається в період між першим і другим повідомленням.

298b11009f5375bb0c03220cbb81ea6f Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

Звичайні листи, посилки і бандеролі

Щоб забрати звичайну посилку чи бандероль, пошта дає вам термін 15 днів. Якщо за наданий період товар не був забраний, його передають у сховищі на 6 місяців. Після закінчення терміну надіслані речі знищуються.

Грошові перекази

Грошові перекази відносяться до цінних відправлень, тому для їх отримання виділяється 30 календарних днів. Якщо ви не встигли забрати переказ за місяць, тоді замовлення відправляється назад відправнику. Оплачувати повернення листа або посилки відправник буде.

Посилка з післяплатою

Один з найпоширеніших видів посилок. Суть полягає у виплаті грошей за товар тільки при його отриманні у поштовому відділенні. По прибутті на пошту, вони зберігаються 15 днів.

Термін зберігання посилки можна продовжити до 2 місяців. Це платна послуга, для здійснення якої потрібно написати відповідну заяву і звернутися до поштового відділення.

Якщо ви не встигли забрати і оплатити посилку, після закінчення 15 днів воно буде повернено відправнику, який повинен також сплатити і повернення. У разі якщо відправник не оплачує повернення протягом 15 днів, вона залишається на пошті з позначкою «незатребувана» і зберігається рівно 6 місяців, після чого знищується.

Цінне

Основна відмінність цінних листів полягає в безпосередній опису вкладеного майна. Документ пишеться у 2 примірниках і засвідчується працівником поштового відділення. Перший примірник забирає відправник, другий вкладається в конверт для одержувача. Час збереження подібних листів не відрізняється від періоду зберігання звичайних.

Замовне

Гідність рекомендованого листа полягає в прискореної пересилання та можливості відстеження його шляху за допомогою певного коду, зазначеного у квитанції при оформленні листа. На офіційному сайті Пошти Росії є відповідний розділ, де потрібно вписати отриманий код, після чого відобразиться розташування листа.

Після того як вам прийшло повідомлення про прихід рекомендованого листа, ви повинні направитися в поштове відділення за місцем проживання, взявши з собою паспорт і повідомлення. Забрати лист необхідно протягом 30 робочих днів. Продовжити період зберігання ще на 60 днів, можна написавши заяву у відділенні.

b1060e80e9b38cb18d28ca06836815a8 Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

До запитання

Лист до запитання приходить в поштове відділення і зберігається певний строк до того, поки його не забере одержувач. Основна відмінність полягає у відсутності повідомлень отримувачу. Перед відправкою відправнику достатньо вказати країну, місто, індекс та паспортні дані одержувача. Термін зберігання листи до запитання встановлюється відправником. Максимальний період зберігання – 30 днів. У багатьох поштових відділеннях є спеціальні вікна для одержання такого типу листів.

Судове

На подібних листах стоїть штамп «судове». Зазвичай так надсилають ухвали суду чи інші судові повідомлення і повістки.

Такі листи обов’язково передаються листоношами тільки при особистій зустрічі. Час їх зберігання становить 7 днів. Після закінчення строку, воно відсилається назад, у даному випадку у суду.

Неприйняття документа не зупиняє судовий процес. Повернене лист просто вкладається у справу.

2fc56c694e761aabf57fab025b9d4b80 Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

З податкової

Лист з податкової відноситься до типу рекомендованих відправлень, відповідно пролежить воно стільки ж, скільки й інші замовні листи. Термін зберігання – 15 днів. Якщо ви не прийняли лист з податкової вчасно, воно буде повернуто назад в орган податкової інспекції.

Посилки з Ейвон

Продукція Ейвон дуже поширена в Росії, що вказує на часті пересилання. Проте для їх отримання встановлені індивідуальні правила. Надіслана продукція зберігається на пошті всього 3 дні. Якщо ви не встигли забрати товар у встановлені строки, вам буде накладено відповідний штраф.

Для маленьких термінів, працівника компанії Ейвон може замінити довірена особа на підставі нотаріального засвідчення. Йому продукцію видадуть у відділенні пошти без вашої присутності.

1b8735d27e81b8d27f685cd1036d274c Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

Посилка з Алиэкспресс, Joom, eBay

Найчастіше посилки приходять саме з Китаю. Продукція з AliExpress і Joom приходить на пошту і зберігається 15 днів. Працівник пошти приносить одержувачу повідомлення. Якщо за відведений час товар не був забраний, одержувачу приносять повторне повідомлення. Після закінчення повного терміну вона переводиться в «незатребувані» і зберігається на пошті ще 6 місяців, після чого знищується. Ці правила поширюються і для eBay.

Якщо відправник відправив посилку з відміткою «затребувана», тоді по проходженню терміну, вона буде повернена назад відправнику.

cc6672985b84239a5c8f47265de2b146 Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

Способи відстеження

Відстежувати відправлення можна кількома способами:

 1. На сайті пошти Росії. У спеціальному полі потрібно ввести трек-номер, який видається при замовленні товару або відправленні. Номер відрізняється, залежно від того, міжнародна пересилання чи всередині країни.
 2. Joom Logistics спільно з Поштою Росії. Дві компанії розробили спільне спрощене відстеження. Після введення коду відправлення буде вказано один з 3-х варіантів:
 • прийнята у відділення зв’язку;
 • прибула у вказане місце;
 • видано одержувачу.

В інтернеті існують сайти, які співпрацюють з поштою. Тут відстеження відбувається аналогічним шляхом – ввести код в рядку, після чого відобразиться інформація про статус посилки.

db609a53d3f2f380163c1786afb22788 Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

Як дізнатися, що посилка доставлена у відділення пошти

Існує всього 2 види повідомлень:

 1. Просте. Листоноша кладе в поштову скриньку повідомлення. Воно найбільш поширене для покупців АлиЭкспресс, Joom і інших інтернет-магазинів.
 2. Замовне. Повідомлення ви можете зробити тільки при відправці цінного або рекомендованого листа. Після заповнення відповідного бланка, відправнику буде виданий трек-номер для відстеження.

На відміну від простих листів, замовні та цінні відправлення реєструються у базі пошти і ретельно відстежуються. Якщо посилка не буде доставлена або прийде з ушкодженнями, пошта зобов’язана виплатити вам компенсацію. Правило поширюється тільки на цінні листи і посилки, оскільки перед відправленням відбувається опис вкладеного майна у присутності працівника пошти.

8bb4cf583fd26c68ea642624a335cf15 Скільки часу посилки і листи зберігаються на пошті

Правила отримання посилки

Багато хто з нас отримують посилки, не дотримуючись основні правила, що згодом веде до конфліктів і проигрыванию спору, тому щоб не бути обманутим і не отримати пошкоджений товар, виконуйте наступні правила:

 • Перед тим як забрати товар, запам’ятайте ім’я і прізвище працівника пошти.
 • Ніколи не розписуйтеся в сповіщенні, оскільки, не відкривши пакет або коробку, ви підтверджуєте свою згоду на її вміст.
 • Перед тим як віддавати вам посилку, працівник служби повинен обов’язково її зважити і переконати вас, що її маса відповідає заявленій вазі при відправленні.
 • Не ставте підпис про отримання, поки не розкриєте упаковку і не переконайтеся в цілісності і відповідності наданого майна.
 • При невідповідності ваги або порушенні цілісності, працівник служби зобов’язаний викликати старшого зміни і розкривати посилку разом з вами. У разі невідповідності складається акт про порушення.

Дотримуючи названі вище правила, ви будете захищені від обманних і протизаконних дій з боку співробітників пошти.

Що робити, якщо ви не встигли забрати посилку вчасно

Якщо посилка була рекомендованим або цінним, після закінчення встановленого терміну вона буде повернута відправнику. Якщо відправник не буде її забирати, майно отримає статус «незатребуване» і відправиться на поштове зберігання на 6 місяців. Після закінчення всіх термінів воно буде знищено. Часто працівники не повертають посилки в указані терміни, тому у вас будуть шанси на отримання прийшов майна навіть при простроченні.

У разі якщо відправлення було просте, то по проходженню 15 днів воно буде відразу надіслано на склад до невостребованному майна на півроку. При зверненні на пошту можна вказати причину несвоєчасного звернення і спробувати знайти посилку.

Виключення складають судові листи. Тут повідомлення лежать у відділенні строго за правилами. Після 7 днів лист відразу ж відправляється назад.

Як надходять з незатребуваною кореспонденцією

Звичайні відправлення не зберігаються більше встановленого терміну, а саме 15 днів. Якщо ви не забрали лист у встановлені терміни, його покладуть в поштову скриньку згідно з адресою на конверті. Рекомендований лист відправляється назад, причому повернення оплачує відправник. Прості посилки і бандеролі по закінченні терміну лежать на складі незатребуваного майна 6 місяців, після чого знищуються.

Якщо вам прийшов лист або посилка з товаром з інтернет-магазину, краще не затягуйте і заберіть її в найближчий зручний час. В іншому випадку, ви ризикуєте залишитися без купленого товару.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками