Скільки можна зберігати заморожене м’ясо в морозилці

Якщо залишити м’ясо в холодильній камері – воно пролежить зовсім недовго. Найчастіше ми зберігаємо подібні продукти в морозилці. Щоб м’ясо довше пролежала в морозильній камері, дотримуйтеся певних правил і нюансів такого зберігання.

Вибір м’яса для заморозки

95cb73225e32bd719fec499449141644 Скільки можна зберігати заморожене мясо в морозилці

Щоб м’ясо пролежало в морозилці як можна довше, граничне увагу приділіть вибору продукту.

Відмінні характеристики якісного продукту:

 • колір розрізу завжди буде відповідати сорту м’яса, і мати рівний відтінок;
 • запах продукту буде легким і некислим;
 • за структурою воно буде пружним і щільним, добре пружинити при натисканні пальцем;
 • жировий прошарок повинна бути білою, а не жовтому.

Якщо ви врахуєте всі перераховані критерії при купівлі, м’ясо збереже свіжість і якість в морозилці протягом тривалого терміну.

Правила зберігання

Щоб м’ясо не втратило свіжість і якість в морозильній камері, слідкуйте, щоб воно було правильно разделано і підготовлено.

Підготовка до заморожування

Перш ніж покласти шматок в морозилку, підготуйте його. Визначте заздалегідь, що будете готувати з тушки і розділіть її на відповідні порції. Це дозволить не розморожувати весь шматок, якщо для страви потрібно лише його частину, оскільки повторне заморожування призведе до втрати якості продукту.

Чи потрібно мити м’ясо перед заморожуванням або після розморожування

Ні в якому разі не мийте м’ясо. Це призводить до втрати якості і більш швидкого псування, оскільки рідина проникає у волокна, і при заморожуванні розширюється, що призводить до порушення структури філе. Якщо ви хочете, щоб продукт пролежав довго, змастіть кожен шматок соняшниковою олією.

Як правильно провести заморожування продукту?

bd002f22c57977b2cd3d4a2dbaefe5f3 Скільки можна зберігати заморожене мясо в морозилці

Не тримайте м’ясо в камері без упаковки, інакше волокна потемніють і втратять частину корисних властивостей. Краще оберніть кожну частину в харчову плівку або поліетиленовий пакет для заморозки. Різні сорти розкладайте тільки в різні пакети. Намагайтеся, щоб упаковки не стикалися з іншими продуктами в камері, оскільки їх бактерії можуть проникнути в м’ясо навіть через поліетилен.

Для зручності промаркіруйте кожну упаковку, вказавши дату заморозки і сорт продукту.

При якій температурі зберігати м’ясо в морозилці

cb389d67afae23207db5ba2c986bbd70 Скільки можна зберігати заморожене мясо в морозилці

Більшість морозильних камер оснащені регулятором температури. Тут можна встановити температуру від 0 до -24 градусів. Температурний режим, при якому м’ясо буде лежати, не втративши якості, що залежить від терміну зберігання. Наприклад:

 • у камері з температурою від 0 до -6 градусів м’ясо пролежить 2-3 діб при цьому, якщо це буде не філе, а на шматок кістки, термін скоротиться до 24-48 годин;
 • при температурі від -6 до -12 градусів філе, ціла тушка або порційні шматки збережуть якість протягом 4-х місяців;
 • продукт не втратить смаку і якості протягом півроку, якщо буде лежати в морозилці з температурою -18 градусів;
 • при температурі від -18 до -24 градусів філе або шматок на кістки пролежить не менше 18 місяців, однак його структура протягом тривалого зберігання може змінитися.

Може м’ясо зіпсуватися в морозилці

Безумовно, м’ясо не може лежати в морозильній камері занадто довго. З часом його маса зменшується, а волокна втрачають корисні молекулярні сполуки. Справа в тому, що заморожування не зупиняє процес розвитку біохімічних реакцій, а лише загальмовує їх. До того ж структурні зміни деяких ферментів білка не сповільнюються навіть при дуже низькій температурі, а ліпідні з’єднання за довгий час змінюють склад.

Крім цього, рідина, що залишилася в волокнах, окислюється і запускає нові реакції, що несуть необоротні зміни в молекулярній структурі продукту.

Запам’ятайте, що навіть заморожені продукти з плином тривалого часу псуються, тому не ризикуйте вживати в їжу м’ясо, яке пролежало в камері довше покладеного строку.

Термін зберігання замороженого м’яса за Дсту і Санпін

М’ясо вважається швидкопсувним продуктом, тому норми та терміни його зберігання регулюється державою.

Згідно з рекомендаціями Санпін, термін придатності продукту визначається встановленої температури в морозильній камері і його сортом.

Температура (градуси) Термін придатності (міс.)
Курка Свинина Баранина Яловичина
-12 4 6 3 8
-18 7 10 6 12
-20 8 11 7 14
-25 12 12 12 18

Крім рекомендованих термінів у місці зберігання повинна підтримуватися оптимальна вологість не більше 85%. Морозильна камера повинна добре провітрюватися.

Скільки можна зберігати м’ясо різних видів в морозилці?

Термін зберігання залежить не тільки від умов навколишнього середовища, але і від сорту м’яса.

Птиця

7d51b49460a0ca1b4db4e2bd58ac07dd Скільки можна зберігати заморожене мясо в морозилці

Курячі тушки пролежать в морозильній камері без втрати якості від 9 до 12 місяців. Якщо курка розділена на частини, термін зберігання скорочується до 8-9 місяців.

Як і будь-який інший сорт, курку тримаєте в окремому щільно закритому поліетиленовому пакеті.

На тривалість зберігання також впливає і те, в якому вигляді ви купили продукт. Якщо ви купили свіжу курку, вона дійсно пролежить в морозилці близько року.

З замороженими тушками будьте обережніше. Справа в тому, що на упаковці можуть міститися відомості про дату упаковки і заморозки, які не відповідають часу смерті або оброблення курки.

Ви не можете бути впевнені, що зазначений термін відповідає дійсності. Якщо ви купили заморожений продукт, забезпечте себе і скоротіть час зберігання в морозилці до півроку.

Яловичина

Оскільки в яловичині волокна тонше, переважає більшу кількість сухожиль, а жировий прошарок неширока, зберігати її в морозилці можна приблизно 8 місяців. Обов’язково розділіть філе на порції і визначте в окремі упаковки.

Свинина

Термін зберігання свинини при температурі -18 градусів в шкурі досягає 8 місяців, без неї – до півроку. Вона добре вбирає сторонні запахи, тому рекомендується упакувати частини тушки у вакуумні пакети або щільно обмотати харчовою плівкою. При температурі -25 градусів, продукт пролежить в морозилці не менше 1 року без втрати якості.

Баранина

Максимальний термін зберігання становить 9 місяців, проте корисні властивості і соковитість баранина втрачає вже після 3 місяців заморозки. Причиною тому особливість білково-водної структури волокон, в якій швидко розмножуються бактерії.

Індичка

Якщо заморозити індичку частинами, то термін зберігання складе 9 місяців. Якщо ви купили тушку в фабричній упаковці, то для збереження соковитості не рекомендується її розпаковувати. Так вона не втратить якостей протягом 1 року. Индюшиный фарш пролежить в морозилці при температурі від -18 градусів 4 місяці.

М’ясо кролика

Кролик дуже ніжний, тому перед заморожуванням його потрібно покласти на кілька годин в основну камеру холодильника. Так продукт збереже соковитість і корисні властивості. Незалежно від того, цільна тушка або, розібраний по частинах, кролятина зберігається в морозилці не більше півроку.

М’ясо у вакуумній упаковці

b84472a77b9aec5f854b99bfe6053218 Скільки можна зберігати заморожене мясо в морозилці

Вакуумна упаковка має наступні переваги:

 • зберігає свіжість за рахунок відсутності повітря;
 • блокує сторонні запахи;
 • зберігає соковитість;
 • запобігає пересихання;
 • обмежує можливість забруднень при транспортуванні та продажу.

Вакуумна упаковка допомагає ненадовго продовжити термін зберігання. Якщо продукт у вакуумі буде лежати в морозильній камері, його корисні властивості і структура довго не порушаться.

Скільки може зберігатися готове м’ясо в морозилці

4ac1d2b71b81ca609465b38cc58da828 Скільки можна зберігати заморожене мясо в морозилці

Термін зберігання готового м’яса залежить від способу приготування.

Смажене

Смажені шматки пролежать в морозилці не більше 3-х місяців, при цьому їх структура і властивості швидко випаровуються за рахунок впливу рослинного масла. Щоб зберегти соковитість і свіжість, скористайтесь шокової заморожуванням, попередньо охолодивши продукт.

Варене

Якщо ви зварили м’ясо без спецій і підливи, тоді вона збереже свої властивості в морозильній камері до 10 місяців. Якщо використовували приправи, вони вберуться в продукт і смак зміниться. Якщо філе буде більш солоним і пісним, воно пролежить довше.

Копчене

Щоб зберегти смак і структуру копченостей, упакуйте їх у вакуумну упаковку або контейнер з кришкою, що щільно закривається. Строк, протягом якого продукт пролежить в морозилці і не втратить свіжості, залежить від способу приготування. М’ясо, приготоване холодним способом копчення, збереже якості протягом 2-х тижнів, а гарячого – не більше 7 днів.

В’ялене

Такий самий сорт стійкий і може пролежати в морозильній камері до 3 років. Недолік полягає тільки в тому, що після тривалої заморозки м’ясо стає сухим і змінює запах.

Скільки зберігаються в морозилці субпродукти

Термін зберігання будь-яких субпродуктів в морозилці значно відрізняється від терміну придатності тушок або філе. Наприклад:

 • фарш із свинини, яловичини або баранини не втратить якостей протягом 4-5 місяців;
 • курячий фарш пролежить в морозилці не більше 4-х місяців;
 • печінка, серце, легені та інші нутрощі не втратять свіжість за 3-4 місяці;
 • ковбаса може лежати в морозилці не більше 2-х місяців;
 • варені ковбаси, сосиски і сардельки тримати в морозилці неприпустимо, оскільки під впливом низьких температур, їх структура повністю змінюється.

Скільки може зберігатися м’ясо глибокої заморозки

Глибока або шокова заморозка має на увазі приміщення м’яса в камеру з максимально низькою температурою. Волокна замерзають дуже швидко, не встигаючи втратити якісні властивості. Подібна заморозка збільшує терміни зберігання практично в 2 рази. Наприклад, яловичина здатна зберігати смак до 24 місяців, а свинина і курка до 15.

Як зберегти мариноване м’ясо на шашлик в морозилці

Рекомендований температурний режим для зберігання маринованого м’яса становить +4 градуси. В цих умовах продукт збереже необхідний смак і структуру. При цьому, якщо шашлик був замочен в майонезі або кефірі, термін його придатності становить 24 години, а якщо в оцті або вини – не більше 3-х діб.

Якщо з якихось причин вам потрібно зберегти маринований продукт довше, відправте його в морозилку. Тут він пролежить не менше 2-х місяців. Головне упакуйте шматочки в герметичний контейнер. На жаль, подібний варіант зберігання підходить не для всіх маринадів. Якщо при приготуванні майбутнього шашлику ви використовували зелень, цибулю або майонез, краще позбавтеся від інгредієнтів, помивши шматки в проточній воді, оскільки ці продукти не витримують впливу низьких температур. Оптимальним варіантом для зберігання шашлику є кефір, оскільки він містить жир, який обволікає кожен шматок, зберігаючи його якість.

На смак і якість м’яса впливає термін та умови його зберігання. Щоб продукт пролежав в морозилці максимально довго, дотримуйтеся основних правил його підготовки перед відправкою в морозильну камеру. Тримайте шматочки тільки в герметичній упаковці. Не перевищуйте термін зберігання у відповідності з температурним режимом і сортом м’яса.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками