Скільки зберігаються різні сорти пива

Пиво – один з найпопулярніших слабоалкогольних напоїв. Шанувальники пінного напою рідко замислюються, як його правильно зберігати. Хоча різні сорти і види продукту по-різному ведуть себе в тих чи інших умовах.

Як визначити свіжість пива

Перш за все, щоб пиво простояв як можна довше зверніть увагу на його свіжість. Якщо ви купуєте розливні сорту, поцікавтеся у продавця, як давно була розкрита кега. Якщо цей строк не перевищує тижня, напій можна купувати, не побоюючись, що він зіпсований. В іншому випадку в рідині з’являється характерний осад білого кольору. Він надає продукту неприємний кислуватий присмак.

Якщо продавець неперевірений, придивіться до якості піни. Якщо її легко здути – продукт зіпсований. Хороша піна буде довго стояти і залишить сліди на стінках ємності.

Якщо ви віддаєте перевагу пиву в заводській тарі, придивіться до пляшці (банку) та етикетці. Ємність повинна бути рівною і однотонним, без вад. Якщо напій пузириться під кришкою, значить, тара була розкрита, і вживати такий продукт вкрай небезпечно. На етикетці повинна бути інформація про виробника, нормах зберігання, складі. Обов’язково має бути штрих-код і попередження про надмірному вживанні алкоголю.

Залежність зберігання від тари та виду

628cc86315ab1a5ec7545e89dd5ccfd9 Скільки зберігаються різні сорти пива

Вам напевно відомо, що пиво може продаватися як на розлив, так і в окремій тарі. Зазвичай для упаковки продукту використовують:

 • скляні пляшки;
 • кеги з нержавійки;
 • алюмінієві банки;
 • пластикові пляшки.

Кожен з матеріалів веде себе по-різному під впливом однакових факторів. Наприклад, пиво в склі або пластику з більшою ймовірністю піддається впливу згубного для напою ультрафіолету, ніж продукт у кезі або банку.

Зверніть увагу, що будь-який сорт після розтину тари може простояти не більше доби.

Скільки зберігається пиво в банку

108a4d9087428ab4569ff8c675a9ea19 Скільки зберігаються різні сорти пива

Оскільки вплив металу згубно позначається на смаку напою, виробники покривають банки всередині спеціальним лаком. Вкрай важливо, щоб банку була рівною і без вад. При будь-якому механічному пошкодженні шар захисного покриття порушується, і рідина безпосередньо контактує з металом. Обов’язково при покупці звертайте увагу на даний факт. У той же час жерстяні банки мають істотне відміну від тари з скла або пластику. Вони абсолютно не пропускають сонячне світло, який згубно впливає на якість напою.

Зазвичай в закритій жерстяній банці продукт зберігає свіжість протягом одного місяця. У відкритій банці пиво простоїть максимум 24 години, і тільки якщо вона буде щільно закрита.

Скільки зберігається пиво у скляній пляшці

c01b711d4434429346e075b2e33c34c0 Скільки зберігаються різні сорти пива

Пиво, розлите в скляні пляшки, може простояти від кількох місяців до 1,5 років. Щоб напій зберіг свої смакові і якісні показники, вам необхідно забезпечити необхідні умови. Головне – вертикальне положення пляшки, щоб рідина не стосувалася кришки, інакше вона окислиться.

Також стежте за тим, щоб продукт перебував у тім’яної місці. В залежності від сорту забезпечте напою потрібний температурний режим. Зазвичай на етикетках скляних пляшок вказується термін зберігання рівний 6-ти місяцем. За цей час при дотриманні належних умов зберігання, напій точно не зіпсується.

У відкритій скляній пляшці пиво можна зберігається не більше 3-х діб, закривши тару кришкою. Після цього строку не вживайте продукт. Якщо шкода викинути, використовуйте його для приготування страв.

Скільки можна зберігати пиво в пластиковій пляшці

645e9332c94cbffa3d566e72ee6f4174 Скільки зберігаються різні сорти пива

Зверніть увагу, що в пластиковій закупореній тарі пиво коштує набагато менше, ніж в скляній пляшці або жерстяній банці. Звичайно ж пластикова пляшка дуже зручна і практична. Пінний напій легко перевозити і стежити за його якістю. У той же час пластик здатний вступати в реакцію з алкоголем, які погіршують його смак і якість.

Терміни на пивних пластикових пляшках встановлюються в залежності від сорту і складу. Чим більше в продукті консервантів і добавок – тим довше термін його придатності. Крім цього, враховуються державні стандарти зберігання напою.

Скільки зберігається розливне пиво

3024bbb1b2767feb613b94f156a613ba Скільки зберігаються різні сорти пива

Розливне пиво має бути випито безпосередньо після розливу з кеги. У пластиковій пляшці на полиці холодильника напій простоїть не більше доби, а скляної – максимум 3 дні. Зверніть увагу, що різні сорти змінюють свою якість під впливом неоднакових температур. Наприклад:

 • непастеризоване збереже якості при температурі 20-25 градусів;
 • темне найдовше зберігатися при температурі повітря близько 15 градусів;
 • світле не псується, якщо температура навколишнього середовища становить від 11 до 15 градусів;
 • слабкі і легкі сорти краще всього тримати при температурі до-10 градусів.

Врахуйте, що крім температурного режиму, ви повинні дотримуватися інші нюанси, а саме: вертикально тримати пляшку з напоєм і берегти від сонячного світла.

Якщо ви любите розливні сорту, краще відвідайте паб або пивний ресторан, де ви зможете насолодитися свіжістю, справжнім смаком і якістю напою.

Скільки зберігатися пиво в кегах

1cad5ac76cb521ebbe75226d782f2159 Скільки зберігаються різні сорти пива

Досить часто у кезі пиво проходить останній етап приготування – доброджування. Середній термін зберігання напою в герметично закритій кезі – 2-6 місяців, а у деяких сортів і значно більше. Але якщо ємність розкрита – період зберігання скорочується лише до 2-10 днів. Після цього терміну напій набуває характерний кислуватий присмак, а на дні ємності з’являється білуватий осад. Вживати такий продукт вже небажано.

Скільки зберігається живе (пастеризоване) пиво

9f359a22894abf0b0efc8d9038d60d68 Скільки зберігаються різні сорти пива

Живе пиво відрізняється від інших сортів характерним складом, в який входять корисні бактерії і дріжджі. Справжні живі сорти простоять не більше 2-3 годин. Основні компоненти напою сильно відрізняються один від одного властивостями. Якщо корисні бактерії краще зберігаються під впливом низьких температур, то дріжджі навпаки, люблять тепло. Тому ідеальним варіантом буде випити живе пиво безпосередньо після покупки.

Якщо спожити продукт відразу не вийшло, майте на увазі, що при кімнатній температурі непастеризовані сорти коштують недовго, максимум 2-3 години, оскільки пиво перед розливом не пастеризується. У холодильнику напій може простояти не більше 24 годин, але за цей час оригінального смаку вже не буде.

У будь-якому випадку пляшку з напоєм обов’язково тримайте вертикально. Краще якщо це буде ємність з темного пластику або скла.

Скільки можна зберігати бойлерні пиво

Бойлерні пиво – напій, який подається в точки реалізації прямо із заводу в спеціально обладнаних машинах, після чого переливається в сталеві бойлери, а не кеги. Бойлери оснащені спеціальною системою подачі при розливі – азотним балоном. Газ створює певний тиск, допомагає напою потрапити в тару. Завдяки подібній подачі у пива спостерігається щільна вершкова піна. Також продукт відрізняється якісним складом, компонентами якого є лише натуральні інгредієнти. Середній термін зберігання такого напою становить від 2-3 днів до 2-х тижнів.

Зверніть увагу, що справжнім бойлерным можуть похвалитися лише великі точки продажу, оскільки обсяг бойлера становить 500 літрів. Маленькі магазини розливного пива не мають такого великого попиту. Якщо ви бачите в такій точці рекламу бойлерного пива, найімовірніше – це обман.

Скільки зберігається крафтовое пиво

По суті, крафтовое пиво – це звичайне пиво, вироблене за авторським рецептом не в умовах масштабного виробництва, а в невеликий пивоварні або навіть в домашніх умовах. Окремі сорти крафтового пива зберігають свіжість протягом 3-х місяців. Пастеризовані види напою можуть простояти близько 1 року.

Скільки зберігається нефільтроване пиво

Нефільтровані сорти легко впізнати за зовнішнім виглядом. Рідина більш каламутна і темна. Напій має аромат солоду і характерний присмак дріжджів. Від фільтрованого воно відрізняється технологією очищення після приготування. Рідина не проходить остаточну фільтрацію та пастеризацію.

У продажу ви можете зустріти сорту, виготовлені з натуральних або обсмажених зерен солоду. При цьому прояснена пиво простоїть максимум 7 діб, а неосветленное – до 3-х днів.

Скільки зберігається пиво в діжці

Деякі шанувальники пінного напою купують або зберігають домашнє пиво у спеціальних діжках. Крім того, що подібні ємності створюють максимально відповідні умови для зберігання, вони допомагають дозріти і насититься оригінальним смаком напоїв, приготованим будинку. Наприклад, бочки з:

 • дуба, клена або кедра насичують темні сорти оригінальним смаком, поглиблюють колір;
 • берези або сосни додають іскристу прозорість і легкий ніжний смак;
 • липи надають напою цілющі властивості.

В цілому термін зберігання пива в діжці безпосередньо залежить від його сорту. Пінний напій, приготований в домашніх умовах, простоїть в бочці 3-6 місяців.

Скільки зберігається домашнє пиво

Пиво, приготоване в домашніх умовах зберігатися так само, як і магазинне. При організації зберігання домашнього напою враховуйте наступні нюанси:

 • міцні сорти здатні простояти довше;
 • вплив сонячного світла для будь-якого сорту згубно;
 • оптимальна температура для зберігання – 12 градусів;
 • тару з продуктом ставте тільки у вертикальне положення.

Зазвичай, безпосередньо після приготування, продукт дозріває ще кілька тижнів. Щоб бродіння пройшло успішно, не поміщайте напій в холодильник. Краще поставте бочонок в темному прохолодному місці. Найчастіше до складу домашніх сортів входять дріжджі, які допомагають стабілізувати стан напою. Подібні сорти здатні простояти в герметично закупореній тарі до 6 місяців.

Скільки зберігатися пиво при кімнатній температурі

На термін зберігання пива при кімнатній температурі впливає маса факторів. Зокрема:

 • сорт: пастеризоване, непастеризоване, фільтроване, нефільтроване, живе;
 • тара: скляні або пластикові пляшки, бляшанки, кеги;
 • метод реалізації: в упаковці або на розлив;
 • відсоток вмісту алкоголю.

Ніж сорт міцніше, тим краще він витримує високу температуру (12-15 градусів), в той же час слабоалкогольні види зберігають свіжість лише при температурі 7-10 градусів. Живе нефільтроване і непастеризоване пиво найкраще зберігає свіжість в теплі, при температурі 20-25 градусів.

Звичайно ж, тримати пиво при кімнатній температурі припустимо, враховуючи, що ви створите максимально комфортні для нього умови. Для тривалого зберігання все ж таки постарайтеся поставити тару з напоєм в ту температурну середу, яка йому найбільш підходить.

Скільки зберігалося пиво в СРСР

ba89cfa2d354c2f24d5e5628cc1974eb Скільки зберігаються різні сорти пива

Пиво в часи Радянського Союзу мало підвищений попит. Це стосувалося як розливних, так і пляшкових видів. Шанувальники радянського пінного напою стверджують, що зараз воно не має якісного смаку і аромату. На той момент його налічувалося всього кілька сортів, частіше світлих. Самим ходовим було «Жигулівське», рідше «Московське» або «Ризьке». Попит на нього був високим, тому воно розбирався одразу після надходження у продаж. Радянське «Жигулівське пиво» мало термін придатності-від 7 до 14 днів, а деякі інші сорти могли мати період витримки до 3-6 місяців.

Умови та термін зберігання пива залежать не тільки від зовнішніх факторів, але і від сорту і виду пінного напою. Найменше стоять розливні і живі сорту. Довше може простояти продукт в закупореній тарі. Домашні та крафтовые сорти можна протримати в належних умовах до півтора років.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками