Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійка

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka530 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаКожна жінка хоча б раз у житті стикалася з ситуацією, коли улюблені дрібні дрібнички стає ніде зберігати. Хтось вирішує проблему, проводячи ревізію в хаті. Але можна обійтися і «малою кров’ю», не позбавляючи себе накопиченого багатства – зробити шкатулку з картону своїми руками.

Якого розміру буде ваш скринька, залежить в першу чергу від обсягу накопичених скарбів – кому-то знадобиться оригінальна маленька паперова коробочка під кільця-сережки, а у кого-то вмістилище матеріалів для рукоділля досягне розмірів бабусиної скрині. У будь-якому випадку, захотіли ви зробити гарна скринька для мами або змайструвати щось зручне для себе – подивіться наші мк, ви зможете покроково розібратися в етапах створення і тоді вже виготовити скриньку будь-якого розміру буде вам по плечу.

Рукоділля з картону

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka531 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаРукоділля з картону – оригінальне хобі з далекою історією. У сучасному світі цим мистецтвом володіють небагато, проте ще двадцять років тому це був найпопулярніший спосіб розважитися нудним, дощовим ввечері. Скриньки робили не тільки з нового картону, але і зі старих листівок чи журналів.

Найцікавіше, що незважаючи на неймовірно красивий вигляд готового виробу, процес виготовлення дуже простий. Для створення скриньки з паперу не потрібно особливих навичок або знань, досить зібрати всі необхідні матеріали — і можна приступати.

Підготовчий етап

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka532 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаВ інтернеті можна знайти безліч готових заготовок для створення скриньки з картону. Їх треба тільки роздрукувати і зібрати. Але куди цікавіше створити заготівлю самостійно. Доведеться проявити фантазію і трохи кмітливості, але результат того вартий.

Перш ніж приступати до створення заготовки, необхідно визначитися зі способом кріплення деталей:

 • Склеювання;
 • Збірка;

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka533 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаВід обраного варіанту залежать набір базових матеріалів.

Однак техніки можна комбінувати, використовуючи для одного виробу і склеювання і складання.

Готову скриньку можна буде додатково прикрасити аплікацією або квітами з атласних стрічок. Все залежить від вашого смаку і цілей виготовлення шкатулки.

Галерея: скринька з картону (25 фото)

Скринька методом склеювання

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka534 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаОтже, приступаємо до головного питання статті: як зробити шкатулку з картону? Розглянемо найпростіший варіант – склеєний картонний ящик. Місткість та призначення такого виробу залежить від ваших потреб.

Нам знадобиться:

 • Товстий картон;
 • Два тетрапак від молока (один високий, другий середнього розміру);
 • Прищіпки;
 • Клей ПВА;
 • Супер клей;
 • Скотч;
 • Крафт папір;
 • Ножиці;
 • Два маленьких магніту;
 • Дерев’яні намистини;
 • Матеріали для оздоблення виробу: бісер, стрічки, тканина, квіти, бахрома і т. д.

Приступаємо до майстер-класу:

 1. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka535 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаОдин з тетрапаків розрізаємо на шість наскрізних кубічних формочок. Для цього ставимо пак вертикально і малюємо олівцем горизонтальні лінії в місцях майбутніх зрізів. Слідкуйте за тим, щоб формочки були однакового розміру. Це будуть відсіки всередині майбутньої скриньки. Вирізаємо.
 2. Потім беремо другий тетрапак і вирізаємо з нього основу скриньки. Для цього кладемо пак набік і зрізаємо верхню стінку. В результаті ми отримуємо низ скриньки, в який можна вклеювати відсіки.
 3. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka536 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаРясно змащуємо клеєм бічні частини ящиків-відсіків і вставляємо їх в основу. Щоб виріб був міцним, скріпіть формочки один з одним за допомогою прищіпок. Знімати їх можна тільки повного висихання клею.
 4. Тепер беремо щільний картон і вирізаємо з нього задню стінку, кришку і дно. Для цього нам потрібно вирізати два прямокутника розміром 22:15,5 і один прямокутник зі сторонами 22:7,2.
 5. Скріплюємо кришку, денце і задню стінку скотчем.
 6. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka537 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаОбклеюємо деталі крафт-папером (тетрапаковую основу, деталі з щільного картону).
 7. Обмазуємо дно і задню стінку тетрапаковой основи клеєм. Зверху приклеюємо заготовку з щільного картону.
 8. Скринька майже готова, залишилося її прикрасити і закріпити магніти. Деталі можна прикрашати перед скріпленням (заготовки з щільного картону і тетрапаковую основу) або після з’єднання. У першому випадку скринька буде виглядати цікавіше.
 9. Дерев’яні намистини закріплюємо на дні скриньки в якості ніжок. За допомогою супер клею встановлюємо магніти. Красива скринька своїми руками готова!

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka538 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаУ такому виробі можна зберігати різні жіночі дрібниці або матеріали для рукоділля. Оригінальний спосіб використання – тримати в скриньці годинник. Для модниць, які мають у своєму гардеробі велика кількість цих наручних аксесуарів, така шкатулка стане справжнім порятунком. Механізми годин будуть захищені від пилу і аксесуари перестануть губитися, перебуваючи завжди в одному місці.

Метод складання є найпростішим з можливих. Для його виконання вам необхідно знайти в інтернеті і роздрукувати готовий шаблон на щільному папері. Потім, за допомогою ножиць або канцелярського ножа вирізати форму і зібрати. Після складання виріб можна прикрашати будь-якими декоративними елементами. Цей варіант створення скриньки ідеально підходить в якості упаковки подарунка.

Оригінальна скринька для грошей

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka539 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаДля зберігання грошей багато використовують різні тайнички, які можна легко придбати в будь-якому сувенірному магазині. Але навіщо, якщо можна зробити скриньку для грошей своїми руками? Оригінальна скарбничка буде надійно ховати ваші заощадження і прикрашати інтер’єр.

Для створення скриньки для зберігання грошей нам знадобиться:

 • Книга (вона і буде служити тайником);
 • Канцелярський ніж;
 • Клей ПВА;
 • Кисть для клею;
 • Крафт-папір;
 • Олівець;
 • Лінійка.

Приступаємо до майстер-класу:

 1. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka540 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаКнигу потрібно розділити на дві частини: кришка і відсік для зберігання. Відсік для зберігання повинен бути набагато ширше, ніж кришка.
 2. Розкриваємо книгу, розділяючи сторінки на дві частини: відсік і кришка. За допомогою кисті і клею ПВА склеюємо відсік, ретельно промазуючи сторінки з зовнішньої сторони. Повторюємо те ж саме з кришкою.
 3. Внутрішню частину кришки і відсік для зберігання грошей можна обклеїти папером або залишити як є. Залежить від ваших уподобань.
 4. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka541 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаНа першій сторінці зони відсіку расчерчиваем прямокутник необхідного розміру (в ньому будуть зберігатися купюри) і вирізаємо за допомогою канцелярського ножа.
 5. Внутрішню частину вирізаного квадрата ретельно промазуємо клеєм.
 6. Обкладинку книги можна залишити незмінною або прикрасити декоративними елементами.

Виріб можна використовувати в якості упаковки для цінного подарунка, наприклад, елітних годинників. Зробивши в скриньці кілька відсіків, її можна перетворити в сховище для дрібниць. Або зробити фігурний отвір, тоді така скринька ідеально підійде для зберігання пам’ятних дрібничок.

Шкатулка з картонної коробки

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka542 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаЩе один простий спосіб створення скриньки з картону своїми руками – використання готової коробки. Для майстер-класу нам знадобиться:

 • Проста коробка з картону;
 • Журнальні вирізки;
 • Клей ПВА;
 • Олівець;
 • Лінійка;
 • Щільний картон;
 • Шнурок або мотузка.

Приступаємо до роботи:

 1. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka543 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаВикористовуючи клей, звертаємо журнальні листи тонкі трубочки, їх повинно вийти дуже багато.
 2. Переверніть коробку догори дном і накресліть прямокутник, відступаючи від країв на один-два сантиметри.
 3. Починаємо приклеювати трубочки по периметру начерченного прямокутника (в зоні відступу). Між трубочками залишаємо відстань довжиною в п’ять міліметрів.
 4. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka544 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаДно коробки має бути рівним. Тому з щільного картону вирізаємо прямокутник того ж розміру, що і дно коробки. Приклеюємо його зверху на трубочки.
 5. Перевертаємо коробку і згинаємо трубочки уздовж бортів. Якщо трубочка закінчилася раніше часу, вставити у неї іншу, заздалегідь приготовлену. Щоб трубочки легко з’єднувалися, при скручуванні робіть одну сторону вже інший. Скріплення трубочок обробляйте клеєм.
 6. shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka545 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаПочинаємо переплітати трубочки через одну. Одна трубочка огинає сусідню, потім проходить під такою і т. д. Коли бортики будуть повністю обплетені, вільні кінці згинаємо всередину коробки і фіксуємо клеєм.
 7. Таким же чином обробляємо кришку коробки.
 8. Кріпимо шнурки або мотузочки з внутрішнього боку коробки, для з’єднання деталей. За допомогою цього шнурка скриньку можна буде зав’язувати декоративним вузлом.
 9. Всі! Оригінальна скринька своїми руками готова!

shkatulka svoimi rukami 🥝 iz kartona ili bumagi, kak sdelat iz korobki, mk, skhemy, vykrojjka546 Скринька своїми руками 🥝 з картону або паперу, як зробити з коробки, мк, схеми, викрійкаЗа таким же принципом можна зробити шкатулку з відсіками або висувними шухлядками. Тільки в такому випадку обплітати скриньку потрібно після з’єднання всіх деталей. Виконати таку роботу нескладно. Роздрукуйте схему сподобалася шкатулки, виріжте і зберіть деталі.

Коли виріб зібрано почніть кріпити трубочки до нижньої сторони шкатулки, уникаючи лицьового боку. Верхню і нижню сторони вироби сховайте під аркуші щільного картону. Точно так же обробіть зовнішню сторону шухлядок, ховаючи кінці трубочок всередину відсіків. Готову скриньку можна прикрасити крафт-папером, стрічками, клаптиками або аплікацією.

Красиве рукоділля з паперу завжди буде актуальним. Такі вироби можна використовувати для власних потреб або подарувати. Адже презенти, зроблені своїми руками, завжди цінувалися вище покупних дрібничок.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками