Стильні рішення для інтер’єру: мозаїка з фотографій своїми руками

stilnye resheniya dlya interera: mozaika iz fotografijj svoimi rukami415 Стильні рішення для інтерєру: мозаїка з фотографій своїми рукамиМозаїчний портрет з фотографій або сюжетна картина-колаж – оригінальний подарунок, який можна легко зробити своїми руками з підручних матеріалів. Мозаїчний колаж, або портрет-мозаїка – відмінний сувенір на день народження або до пам’ятної дати. Зробити такий мозаїчний колаж своїми руками з фотографій, наприклад, з портретів сюжетних знімків, легко зможе навіть школяр. Можна зробити невеликий портрет-мозаїку з декількох, найбільш улюблених фотографій. А можна зробити величезний настінний колаж, для такої картини знадобляться кращі знімки з декількох сімейних альбомів.

Як зробити мозаїку з фотографій ? Це не так складно, як здається. Фотографії для мозаїки можна брати будь-які: портрети по груди, портрети в повний зріст, краєвиди, пам’ятні фотографії з подорожей і походів. Головне – підібрати такі фотографії, щоб картина, зроблена з пам’ятних знімків, виглядала жваво і цікаво.

Портрет мозаїка з фотографій своїми руками: з чого почати

Для того, щоб виготовити оригінальну мозаїку з фотографій в техніці колажу, знадобиться:

 • stilnye resheniya dlya interera: mozaika iz fotografijj svoimi rukami416 Стильні рішення для інтерєру: мозаїка з фотографій своїми рукамиАркуш ватману, якщо це буде великий колаж у вигляді настінного плаката;
 • Лист чорного, білого або кольорового картону формату А4, якщо це буде невеликий фотоколаж;
 • Матеріал для виготовлення рами для колажу великих розмірів;
 • Готова фоторамка формату А4 для маленького фотоколажу;
 • Старі сімейні альбоми або «розсип» старих сімейних фото. Можна взяти і більш сучасні кольорові знімки;
 • Клей. Найкраще підійде склеювальний олівець, так як він не залишає на папері і на фотографіях некрасивих жирних слідів;
 • Або фломастери, маркери для виконання написів, супроводжуючих фотоколаж;
 • Гостро заточені манікюрні ножиці або канцелярський різак для того, щоб вирізати фрагменти зображень.

Розклавши все необхідне на письмовому столі, можна приступати до роботи. Перед тим як починати виготовлення фотоколажу, потрібно ретельно продумати його концепцію. Це може бути фотоколаж під назвою «Історія нашої сім’ї в картинках», «Портрет ювіляра в різні роки», «Наш малюк», «Наше весілля». Головне – заздалегідь визначитися з головною ідеєю і підібрати відповідні знімки. Створення задуму і підбір матеріалів – найскладніший і найбільш творчий етап роботи. З втіленням цього задуму в життя легко впоратися навіть дитина молодшого шкільного віку.

Галерея: мозаїка колаж з фотографій (25 фото)

Як зробити мозаїку з маленьких фотографій своїми руками

Для того щоб виготовити своїми руками оригінальну мозаїку з фото, необхідно:

 • stilnye resheniya dlya interera: mozaika iz fotografijj svoimi rukami417 Стильні рішення для інтерєру: мозаїка з фотографій своїми рукамиАкуратно вирізати гостро заточеними ножицями або канцелярським різаком фрагменти вибраних фотографій;
 • Розкласти ці фрагменти на аркуші картону або ватману;
 • Намазати кожен фрагмент-колажу клеючим олівцем і акуратно приклеїти кожен шматочок своєрідного «пазла» на своє місце;
 • Для того щоб фотографії швидше і міцніше приклеїлись до основи, на готову роботу можна покласти якийсь вантаж, наприклад, товсту книгу. Але робити це потрібно дуже акуратно, щоб наклеєні фотографії не з’їхали зі своїх місць, і щоб основа не погнувся;
 • Дочекавшись повного висихання, роботу необхідно оформити в готову рамку або в раму, зроблену своїми руками з багета.

Якщо готовий фотоколаж вийшов великого формату, його краще повісити на стіну. Якщо забезпечити фрагменти фото цікавими написами, вийде чудова стінгазета, присвячена якомусь членові сім’ї або пам’ятної сімейної дату. Роботи малого формату можна поставити на стіл або тумбочку, разом із звичайними фотографіями рідних і близьких.

Геометрична форма основи для фотоколажу, зробленого своїми руками, може бути будь-яка. Найчастіше використовується прямокутна або квадратна основа, але можливі і більш цікаві варіанти: коло, що імітує «коло життя», квітка з «серединкою» і «пелюстками» з фотографій, будиночок, з «вікон» якого дивляться обличчя рідних і близьких. Варіантів безліч, головне, щоб ідея і форма були нерозривно пов’язані один з одним. Також великою популярністю користуються такі фотоколажі у вигляді «родовідного дерева», їх роблять на замовлення у фотостудіях. Однак, мозаїка з фотографій, зроблена своїми руками, виглядає набагато ефектніше.

Портрет своїми руками з фотографій: практичні рекомендації

При створенні фотоколажу в подарунок рідним і близьким можна використовувати не тільки фотографії. Можна включити в фотоколаж наступні елементи:

 • stilnye resheniya dlya interera: mozaika iz fotografijj svoimi rukami418 Стильні рішення для інтерєру: мозаїка з фотографій своїми рукамиЛистки з відривного календаря з пам’ятними для сім’ї датами;
 • Старі квитки в театр, кіно, на концерт;
 • Залізничні, автобусні та авіаквитки, нагадують про сімейні подорожі;
 • Фрагменти дитячих малюнків;
 • Листи з старих шкільних зошитів з виконаними домашніми завданнями;
 • Старі листівки та запрошення.

Виготовлення такого фотоколажу – творчий процес. Форма і зміст фотоколажу залежать від його тематики, а також від того, які елементи автор вирішив включити до складу своєї роботи. Головне – приступити до виготовлення фотоколажу, з любов’ю згадуючи близьких людей, і вкласти в цю працю частинку своєї душі. Тоді ті, для кого призначається ця робота, обов’язково оцінять її по достоїнству.

Ті, хто на «ти» з комп’ютером і вміють працювати в графічних редакторах, можуть виготовити такий фотоколаж на комп’ютері, а потім роздрукувати на кольоровому принтері. Головне — взяти для друку якісний фотопапір і правильно налаштувати якість друку принтера.

Фотоколаж буде виглядати набагато цікавіше, якщо прикрасити його оригінальними написами і малюнками-піктограмами. Прикрасити можна і рамку, в яку буде укладена робота. Наприклад, якщо фотоколаж присвячений сімейним морським подорожам, на рамку можна наклеїти декоративні черепашки. Якщо колаж присвячений зростання і дорослішання дитини, можна використовувати готову фоторамку з зображенням улюблених казкових героїв.

Фотоколаж – оригінальний подарунок, який не залишить байдужим нікого. Для того, щоб успішно впоратися з роботою з виготовлення оригінальної мозаїки з фотографій, потрібно приділити особливу увагу творчому задуму. Коли задум ясний, його можна легко здійснити. Для виготовлення пам’ятного сувеніра знадобляться лише старі фотографії і трохи фантазії, зате готовий фотоколаж неодмінно опиниться в центрі уваги. Розглядати старі фотографії завжди цікаво, тому такому колажу зрадіють і літні люди, і молодь.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками