Страмина і хрест , вишивка хрестиком подушки, подушки вишиті хрестиком і схеми вишивки подушок

stramina i krest , vyshivka krestikom podushki, podushki vyshitye krestikom i skhemy vyshivki podushek148 Страмина і хрест , вишивка хрестиком подушки, подушки вишиті хрестиком і схеми вишивки подушокВишиті подушечки зазвичай називають ясиками, тому що на них зручно полежати, подумати, привести в порядок свої думки. Це виріб не вважається тільки красивим, але і несе в собі тепло вашого тіла і зберігає позитивні думки рукодільниці, яка робила подушку.

Вишивка хрестом — старовинна техніка. Ще в далекому минулому на Русі вишиті подушки з нанесеним малюнком-оберегом були в кожній оселі, щоб відганяти зло і заздрість людей. Вони служили сильним домашнім оберегом від пристріту. Також хрестиком створювали та інші предмети побуту: рушники, сорочки, ікони і так далі.

Зараз стара традиція на вишивку хрестом своїми руками повертається до життя, тому вишиті диванні подушечки часто можна побачити в сучасних квартирах. Вони є цікавим, унікальним елементом інтер’єру та декору. Ці вироби повертають затишну і домашню атмосферу. Вишивка подушок хрестом це зовсім не складно і дуже захоплююче!

Рекомендації перед початком роботи

Перш ніж почати працювати над подушкою своїми руками, визначимося з зображенням і кольором вироби. Початківці умільці можуть придбати готові набори для вишивки в спеціальних магазинах або в інтернеті. Набори забезпечені наступними речами:

 • Схемою.
 • Канвою.
 • Ниточки і голкою.
 • Інструкцією.
 • Стрічка.

Якщо вам захочеться, можна і самому підбирати канву, нитки, створити свою схему, застосовуючи потрібні комп’ютерні програми. Таким методом можна перетворити практично будь-який малюнок або фото в схему для вишивання хрестиком.

Краю канви потрібно обробити, щоб тканина не истрепалась. Обметаем або промаж полотно по краю простим клеєм ПВА. Для правильної вишивки краще взяти п’яльця, щоб відмінно натягнути канву. Як варіант, можна просто трошки накрохмалити матеріал.

Перед початком роботи канву розмітив нашим спеціальним олівцем або маркером. Таким чином буде в кілька разів зручніше розраховувати зображення — виключається можливість допустити серйозну помилку. З кожної сторони відступимо потрібну кількість комірок, починаємо вишивку. Стібки створюємо рівними, в міру натягнутими, щоб полотно не стягся, і не були помітні прогалини між хрестиками.

Вишитий виріб для подушки потрібно зробити щільним, тому вишиваємо нитками муліне в декілька складань (десь шість разів). А щоб зображення виглядало рівно і красиво, верхні видимі стежки робимо в одному напрямку.

Готову вишивку випрати в теплій воді з милом, повільно выполаскиваем, висушуємо, покладемо, на рівну і гладку поверхню. Після чого прогладим праскою через кілька шарів марлі.

Матеріал для наволочки візьмемо щільний, не просвечивающийся. Викрійку створюємо у вигляді квадрата або прямокутника, рівного розміру вишивки. Якщо через виріб просвічує темна тканина наволочки, пришьем підкладку зі світлого матеріалу.

Галерея: вишивка хрестом подушки (25 фото)

Подушка, вишита хрестиком, виглядає дуже цікаво на дивані або тахті. Для декоративної подушечки виготовляємо щільну вишивку товстою ниткою, а для наволочки беремо добре стійкий до зношування тканина. Головні шви для вишивки хрестом можна знайти в інтернеті.

Матеріали, які будуть потрібні нам для роботи:

 • stramina i krest , vyshivka krestikom podushki, podushki vyshitye krestikom i skhemy vyshivki podushek149 Страмина і хрест , вишивка хрестиком подушки, подушки вишиті хрестиком і схеми вишивки подушокПроста канва.
 • Маркер для створення розмітки.
 • Спеціальна схема.
 • Ниточки.
 • Голки.
 • Гострі ножиці.
 • Тканина.
 • Матеріал для набивання.
 • Блискавка.
 • Машина для шиття.
 • Стрічка

Майстер-клас з вишивки на подушках

stramina i krest , vyshivka krestikom podushki, podushki vyshitye krestikom i skhemy vyshivki podushek150 Страмина і хрест , вишивка хрестиком подушки, подушки вишиті хрестиком і схеми вишивки подушокРоботу почнемо з закріплення ниток на виробі. Щоб білизна виглядала акуратно, а вузли не просвічувалися, створювати їх не рекомендується. Потрібно закріпити нитку наступним чином. Вдвічі складену нитка просмикнемо у вушко голки двома вільними кінчиками, щоб внизу залишився хвіст-петелька. Вводимо голку з виворітного боку, залишивши дрібний хвостик-петельку. Потім створивши косий стібок, виведемо нитку знову навиворіт, просмикнемо голку через залишену петлю. Щільніше затягуючи петлю, отримаємо надійну невидиме кріплення нитки. Виведемо голку на лицьову сторону, вишиваємо наш перший хрестик.

Кожна схема для вишивки хрестом поділяється на квадрати (зазвичай 10 на 10 хрестів). Щоб швидше зорієнтуватися, канву розмітив на такі ж квадратики нашим маркером. Т. к. роботу над вишивкою простіше і легше починати з центральної частини, визначимо центральну точку. Для цього складемо канву навпіл і ще раз навпіл. Точка на перетині двох вигинів буде вважатися нашим центром, від якого і почнемо креслити разметочку.

Вишивку подушки своїми руками почнемо з дрібних деталей або візерунків. І тільки потім перейдемо до заповнення великих пласких деталей малюнка. Якщо потрібно дійти з одного місця в інше без відриву нитки, то перетяжку створюємо, пропускаючи нитку під стібками. Але занадто довгі перетяжки робити не варто. Т. к. вони можуть просвічувати, та й витрата ниточок в два рази збільшується. Обшивку деталей робимо не маленькими стібками, а робимо великими від точки до точки.

Готову вишивку випрати, просушити і заутюжим.

Висновок

Ось і весь наш майстер-клас з вишивання подушок хрестиком. Якщо ви хочете правильно вишити подушку хрестиком, прочитайте майстер-клас і спробуйте все зробити за схемою, багато хто намагається працювати з стрічками, але це викликає ускладнення в роботі.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками