Створення аплікацій з ниток своїми руками: основні способи, принцип і шаблони

sozdanie applikacijj iz nitok svoimi rukami: osnovnye sposoby, princip i shablony492 Створення аплікацій з ниток своїми руками: основні способи, принцип і шаблониЗнайомитися з таким видом рукоділля як аплікація діти починають ще в дитячому саду. Для малюка це не просто спосіб розвитку дрібної моторики — так дитина пізнає світ і себе в цьому світі, вчиться розвивати свої здібності.

Зробити що-небудь своїми руками — це завжди приємно і цікаво. Коли є бажання своїми руками зробити щось незвичайне і досить яскраве, а також з користю провести час зі своєю дитиною, то відмінною ідеєю стане в’язання власної картини з вовняних ниток.

Не можна посперечатися з тим, що створення такої аплікації з пряжі — це досить захоплююче і весело. Трохи терпіння, фантазії та інструментів — усе, що потрібно для цього ремесла.

Насамперед варто сказати, що майстерність малювання нитками прийнято називати ниткографией. Дана техніка була придумана досить давно індійським народом Уичоли, який проживав в західній і центральній частинах Мексики. Основним їхнім ремеслом були ткацтво та вишивка, тому саме вони стояли біля витоків ніткографіі. Перші роботи в цьому стилі робилися з спряденной вовни, оскільки вона була найбільш доступним для цього народу матеріалом.

Якщо серйозно підійти до створення картини з ниток, то можна непросто відмінно провести час і почерпнути щось нове, але виготовити відмінний подарунок для друзів чи рідних. Люди, які можуть назвати себе нетерплячими, будуть раді зайнятися аплікаціями з ниток для в’язання, оскільки саме ніткографія є відмінним тренуванням витримки.

Галерея: аплікації з вовняних ниток (25 фото)

картинки клікабельні

Основні види виробів з ниток

Існує кілька основних видів аплікацій:

 • стандартна аплікація з ниток;
 • ізонитка з використанням невеликих цвяхів і, природно, ниток;

У даній статті ми розберемо кожен з вищеописаних видів на прикладі кульбаби і кошеня.

Як вже говорилося раніше, створення аплікацій з ниток відмінно підходить як для дітей, так і для дорослих. Справа йде таким чином, що чим більше людина займається цим ремеслом, тим сильніше тренується його витримка і фантазія. А це, як ми знаємо, відмінно підходить будь-якій людині. Більш того, внаслідок занять цим можна не тільки удосконалюватися, але і зробити відмінний елемент інтер’єру або подарунок.

Стандартний спосіб аплікації нитками різної довжини

sozdanie applikacijj iz nitok svoimi rukami: osnovnye sposoby, princip i shablony493 Створення аплікацій з ниток своїми руками: основні способи, принцип і шаблониЯкщо простежити за висловлюваннями досвідчених майстринь, які знають свою справу, то можна переконатися в тому, що малювання нитками настільки легке і цікаве, що може дати фору стандартного малювання олівцями. Для дітей відмінно підійде створення виробів за шаблонами з кішками або кульбабами, трафарет можна намалювати разом з дитиною, або знайти і скачати в інтернеті.

Насамперед слід підготувати всі інструменти, які можуть знадобитися в даному способі, а саме:

 • основа, на яку буде наноситися малюнок (краще всього підходить лист ДВП);
 • рамка, в яку буде поміщений готова картина;
 • ПВА-клей або будь-який інший стійкий клей на ваш вибір;
 • пензлик, а також ватяні палички;
 • олівець для нанесення ескізу (простий);
 • ножиці;

І, звичайно, як можна більше ниток. Які саме нитки вибрати — не так важливо. Залежить від бажання творця. Найчастіше, при роботі з дітьми використовуються шерстяні нитки.

Після того, як всі інструменти підготовлені, можна починати. Насамперед, необхідно олівцем намалювати ескіз майбутнього малюнку. Для першого разу відмінно підійде кульбаба або кошеня.

Наступним кроком підбираємо кольори ниток, найбільш підходящі для обраного малюнка. Також, важливо знати наступне: якщо ви новачок, краще всього не використовувати волохаті або кучеряве нитки. Безумовно, з них виходять більш цікаві малюнки, але з ними складно працювати. Тому залиште їх на більш досвідчені часи.

Коли всі підготовчі роботи закінчені, беремося за клей і ножиці і починаємо творити. Наносимо клей на пензлик або ватяну паличку і малюємо лінію клею на основі строго по контуру. Після цього пальцем притискаємо нитки полотна. Спочатку прокладайте матеріал по контуру, після чого всередині і зовні.

На даному етапі дуже важливо правильно накласти нитки на основу, притискайте їх досить щільно один до одного і уникайте будь-яких пустот. Якщо дана техніка буде проігнорована, підсумковий малюнок вийде, м’яко кажучи, слабо.

Закінчивши з цим, залиште зображення сушитися на кілька годин. Як тільки переконайтеся, що клей повністю висох, а матеріали досить щільно лежать на полотні, можна відпарити все це справа з допомогою праски. Це допоможе нитками стати більш рівними і красивими.

До речі, надалі без проблем можна пилососити картину, не боячись за свою працю.

Спосіб, що передбачає використання цвяхів

sozdanie applikacijj iz nitok svoimi rukami: osnovnye sposoby, princip i shablony494 Створення аплікацій з ниток своїми руками: основні способи, принцип і шаблониЯк ви могли здогадатися з назви, даний спосіб передбачає кардинально іншу техніку створення малюнка. Отже, нам знадобляться наступні інструменти:

 • знову ж таки, підстава (дерев’яний лист або стіна);
 • нитки та ножиці;
 • маленькі гвоздики і молоток;

В цілому такий спосіб набагато легше, ніж стандартний. Головне — це зрозуміти суть даної техніки та розібратися з її реалізацією, після чого можна без проблем створювати свої вироби. Нагадаємо, що тренуватися краще всього на легких малюнках: кульбабки і кішки.

Як і в стандартному випадку, насамперед вибираємо шаблон малюнка і наносимо його на нашу основу. Після цього по всьому контуру забиваємо цвяхи та натягуємо на них нитки.

Краще всього спочатку закріпити нитку на першому гвоздиці з допомогою міцного сайту, після чого натягувати її до наступних цвяхам один за одним. Схему порядку розміщення ниток на гвоздиках найкраще придумати самостійно. На цьому етапі ви зрозумієте, що ця техніка є настільки захоплюючою, що не дасть вам спинитися.

Висновок

В принципі, існує ще достатньо способів створення аплікацій з ниток. У даній статті були згадані самі основні, краще всього підходять для навчання. Як тільки ви добре засвоїте ці способи, так відразу без праці зможете створювати будь-які картини даного виду. Не бійтеся експериментувати. У будь-якому випадку, знайти відповідний майстер клас і підвищити рівень своєї кваліфікації — завжди можливо.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками