Створення бузку з бісеру: як сплести гілочки і зробити з них бісерне дерево

sozdanie sireni iz bisera: kak splesti vetochki i sdelat iz nikh bisernoe derevo241 Створення бузку з бісеру: як сплести гілочки і зробити з них бісерне деревоВишивкою і плетінням з бісеру люди займаються вже кілька тисячоліть. Даний вид рукоділля, що не вимагає використання особливих інструментів. Потрібні лише голки, нитки, ножиці і бісер.

Бісер круглої форми є самим популярним, так як він зручний у застосуванні.

Види бісеру

В основному його експортують з:

 • Чехії — не дуже великий, більш плоский бісер у формі овалу з маленьким отвором;
 • Японії — бісер квадратної форми, великий з великим отвором.

З-за різних розмірів, текстури і відтінків бісер отримав свою популярність. Цей матеріал дозволяє зробити чудові речі: вишивку, дерево, квітка, прикраса. В інтернеті можна знайти підходящу схему виробу.

Для бісероплетіння обмеженням служить лише фантазія рукодільниці, але поєднувати в одному виробі бісер різних форм і розмірів не можна!

У бісеру бувають різні відтінки кольорів. Випускають його і з різними варіантами покриття, додають готовому виробу неповторність:

 • прозорий (виготовляється з прозорого скла, має здатність пропускати світло);
 • напівпрозорий (виготовляється з молочного скла, має здатність пропускати світло частково);
 • непрозорий (не має здатності пропускати світло);
 • з лінією срібного кольору (отвір покривають дзеркальним напиленням срібного, посрібленого, мідного, бронзового або золотого відтінку);
 • з лінією іншого кольору;
 • шовковий (скло покривають борозенками, воно порівнюється з шовком або «оком тигра»).

З бісеру можна зробити вишивку, а можна сплітати різні вироби. В якості прикладу можна використовувати майстер-клас «Бузок з бісеру».

Щоб мати уявлення про те, як може виглядати готова робота — перегляньте картинки в галереї.

Галерея: бузок з бісеру (25 фото)

Про композиції

sozdanie sireni iz bisera: kak splesti vetochki i sdelat iz nikh bisernoe derevo242 Створення бузку з бісеру: як сплести гілочки і зробити з них бісерне деревоКоли настає весна, природа оживає. Це прекрасна пора року багата дивовижними фарбами: розпускаються перші листочки, пробивається зелена травичка, небо стає чистим і блакитним, з’являються весняні квіти, в числі яких є і бузок.

Це дуже гарний кущ з різноманітними відтінками ніжних квіточок. Тому з приходом весни багато умільці починають робити таке дерево, яке прикрасить інтер’єр і стане відмінним подарунком.

Зараз створено багато схем вишивки та бісероплетіння. Подібні схеми не дуже складні, тому ними можуть скористатися новачки, головне, — бути терплячим і довести розпочате до кінця! До того ж для початківців не складе труднощів відшукати в мережі та навчальне відео, і покрокове керівництво, де детально розписаний весь процес — і початок роботи та складання готового виробу.

Є і різні майстер-класи, присвячені тому, як зробити бузок з бісеру.

Що потрібно для того, щоб зробити бузок з бісеру?

Техніка плетіння дерева з бісеру бузок має кілька відмінностей від того, як зробити гілки інших рослин методом бісероплетіння.

Проведення майстер-класу з плетіння бузку з бісеру вимагає наявності наступних предметів:

 • бісер для вишивання пелюсток самої бузку фіолетового, світло-лілового, білого або біло-рожевого кольору з глянсовим або матовим покриттям, але не прозорий;
 • бісер зеленого кольору (можна використовувати темний і світлий відтінок для створення цікавих колірних вкраплень) для плетіння листя;
 • тонка дріт звичайного і зеленого відтінку;
 • ваза або керамічний горщик, щоб помістити туди готову бузок з бісеру (буде прийнято рішення використовувати горщик, то для фіксації виробу доведеться використовувати гіпс або полімерну глину, а також штучний мох і маленькі камінчики для прикраси області навколо гілочок).

Процес створення вишивки бісером бузку

sozdanie sireni iz bisera: kak splesti vetochki i sdelat iz nikh bisernoe derevo243 Створення бузку з бісеру: як сплести гілочки і зробити з них бісерне деревоОсобливої схеми, щоб створити бузок з бісеру, майстер-клас для якої покроково представлений нижче, не потрібно. Весь процес виготовлення квіток, гілок і листків виконується дуже легко. Отже, плетемо гілочки бузку разом!

Спочатку необхідно виконати вишивку (сформувати) суцвіття. Потім потрібно створити листя, потім всі елементи повинні бути зібрані разом.

Слід набрати 5 або 6 намистин і закрутити дріт, сформувавши петлю. Величина прокрутки — 1 сантиметр. Після чого треба робити в одну сторону від отриманої петлі аналогічні петлі. Але кількість намистин буде різним (від 5 до 7 штук), це необхідно для того, щоб квіти були реалістичними.

Підійде схема, де розмір петель убуває у верхівки суцвіття і зростає до центру.

Коли будуть створені всі петельки, то слід обережно згинати і скручувати дроти разом між петлями. Цей процес слід проводити до тих пір, поки всі петлі не будуть поставлені один напроти одного. Потім потрібно направити руками все петельки до кінчика суцвіття, щоб вони «дивилися» вгору. Сформується перше суцвіття. Воно може бути більш пишним, якщо додавати схожий елемент розміром поменше.

Пелюстки виконуються аналогічно суцвіттям, але самі петельки скручують тугіше і не направляють (вони «дивляться» від центральної дроту).

Повністю композиція буде збиратися за допомогою кінчиків гілочок і обрізати їх не треба. Коли опрацювання елементів завершиться, то довжина дроту повинна дорівнювати від 30 до 40 сантиметрів (потрібен запас!).

За схемою роботи даного майстер-класу одна гілочка буде складатися з 15 вишивок (заготовок) суцвіть. Стеблинка необхідно обробити (вибрати підходящий варіант) :

 • обклеїти клейкою стрічкою коричневого кольору;
 • обернути дротом зеленого кольору;
 • обернути проводом зеленого кольору;
 • обернути для вишивки нитками (муліне) зеленого кольору.

При обробці заготовок слід зібрати їх разом, створюючи гілочку.

sozdanie sireni iz bisera: kak splesti vetochki i sdelat iz nikh bisernoe derevo244 Створення бузку з бісеру: як сплести гілочки і зробити з них бісерне деревоДалі, за нескладною схемою цього майстер-класу, потрібно підготувати листочки, використовуючи техніку плетіння по колу. Необхідно створювати від 7 до 9 листочків і повністю збирати гілочку, не забувши до цього також обмотати стеблинки ниточками муліне. У підсумку вийдуть красиві пишні грона вироби.

Готове дерево з бісеру бузку потрібно поставити у вазу або горщик. Для другого варіанту слід використовувати гіпс, розведений водою, і залити їм все підставу в горщику. Можна прикрасити отриману композицію, а саме, область навколо отриманого бузкового куща, заздалегідь підготовленим декором (мохом або камінцями), поставити на чільне місце в кімнаті і насолоджуватися видом цього чудового виробу, створеного своїми руками.

МК по створенню гілки бузку з бісеру у відеоуроці:

Інші види рукоділля

Сніжинки з паперу

Браслет з бісеру

Новорічний янгол

Квіти

Аплікація з паперу

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками