Сутаж: прикраси для початківців, майстер-клас, техніка, шнур, стрічка, браслет, плетіння, кольє, біжутерія, як робити, фото, відео

Сутаж являє собою плетений шнур з шовку, використовується для оздоблення одягу, тасьма якого тонка і плоска. Сутажні прикраси можна використовувати для декорування гардеробу, переважно жіночого. Така біжутерія може бути створена своїми руками.

Як каже Вікіпедія, сутаж це тасьма, вузька ткана або плетені смужка або шнур, зазвичай має тільки одну систему косо переплетених ниток. Використовується для обробки і ремонту одягу, нерідко вшивається в готові вироби для зміцнення швів, крім цього має найрізноманітніше застосування в домашньому побуті.

В рукоділлі сутаж використовується, наприклад, як нитка для створення різних виробів в техніці макраме. А ще рукодільниці дуже люблять робити з нього оригінальну біжутерію. МК з виготовлення брошки з сутажу покроково легко знайти в інтернеті,

sutazh: ukrasheniya dlya nachinayushhikh, master klass, tekhnika, shnur, lenta, braslet, pletenie, kole, bizhuteriya, kak delat, foto, video145 Сутаж: прикраси для початківців, майстер клас, техніка, шнур, стрічка, браслет, плетіння, кольє, біжутерія, як робити, фото, відео

Сутажні прикраси можна використовувати для декорування гардероб

Сутаж: проста прикраса для початківців

Для початківців умільців є нескладні способи даної роботи. Але навіть проста техніка сутажного майстерності допомагає отримати красиві вироби.

Майстер-клас по створенню брошки:

 1. Робити такі прикраси краще всього, використовуючи сутажну стрічку. Також для такої роботи знадобляться: кабошон, бісер, різнокольорові намистини, голка для бісеру, запальничка, силіконовий клей, застібка для брошки, шматочок фетру та ножиці.
 2. Береться шматочок тканини. На нього клеїться кабошон.
 3. Його необхідно обшити бісером. Обшивається кабошон в три ряди.
 4. Потім в центр кріпиться велика намистина.
 5. Різнобарвним сутажом слід обкласти отриману заготовку в два ряди. Шнур потрібно наживити на мононитную волосінь.
 6. Після цього робиться маленька петля. Край петлі потрібно обрізати і злегка припалити вогнем. Для цього зручно використовувати запальничку.
 7. Потім робота знову обшивається бісером. Рекомендується використовувати бісер різних кольорів, щоб шари виділялися. Так виріб буде виглядати яскравіше і красивіше.
 8. Після повторної бісерної обшивки, петельку потрібно зробити знову, після чого обрізати її край і припалити його.
 9. На цьому етапі можна приступати до роботи з подкрыльями. Береться 2 кабошона, які необхідно приклеїти. Вони також обшиваються бісером в 2 ряди.
 10. Потім до них прикладається шнур. Робляться кілька петель, з них слід сформувати витки у кабошонов. Тут також може бути використана стрічка.
 11. Велика намистина пришивається в центрі. Вона повинна бути обмотана однієї тасьмою сутажу.

На останньому етапі до брошки кріпиться застібка.

Галерея: сутаж своїми руками (25 фото)

Сутаж для початківців (відео)

Плетіння сутажного браслета для початківців: майстер-клас

Якщо все зробити правильно, то браслет вийде дуже красивим. До того ж його плетіння не займе багато часу.

Майстер-клас:

 1. Першим ділом потрібно прикріпити кабошон до тканини. Але щоб браслет вийшов міцніше і довше прослужив, рекомендується використовувати замість тканини кожзам або шкіру.
 2. Потрібно почекати, поки клей повністю висохне. Тільки після цього можна продовжувати роботу.Потім сутаж відрізається. Обов’язково потрібно врахувати необхідність зробити завитки, тому не варто відрізати сутаж «під корінь». Новачкам рекомендується залишити додаткові 2 см на всякий випадок. Потім їх можна буде обрізати.
 3. Далі сутаж необхідно обвити навколо великої намистини. Після цього її слід дуже міцно пришити.
 4. Сутаж прошивається через 5 шнурів. Рекомендується використовувати на цьому етапі тонкогубци, особливо новачкам. Справа в тому, що сутаж дуже міцний, тому звичайною голкою не завжди можна проткнути його.
 5. Завиток кріпиться до краю, загинаючись на виворітну сторону. Все робиться 4 таких елемента.
 6. Намистини загортаються в тасьму, обшиваються і кріпляться з боків заготовки.

sutazh: ukrasheniya dlya nachinayushhikh, master klass, tekhnika, shnur, lenta, braslet, pletenie, kole, bizhuteriya, kak delat, foto, video146 Сутаж: прикраси для початківців, майстер клас, техніка, шнур, стрічка, браслет, плетіння, кольє, біжутерія, як робити, фото, відео

Якщо все зробити правильно, то браслет вийде дуже красивим

Кольє в техніці сутаж своїми руками

Щоб робота вийшло якісною, потрібно слідувати інструкції:

 1. Повинна використовуватися тільки щільна тканина. Робити кольє потрібно з приклеювання кабошона до неї.
 2. Після цього тканину відрізається по краях, але потрібно залишити припуски приблизно 0,5 див.
 3. Потім кабошон обшивається бісером по колу. Для цього використовується дуже тонка голка.
 4. При бісерної обшивці краще використовувати капронову нитку, а не волосінь, адже вона міцніша. На другому ряду бісер не пришивається по всьому ряду, а через одну бісеринку.
 5. На третьому рядку заповнюються всі прогалини. Нитка витягується на виворітну сторону.
 6. Щільним шнуром по краю огинається кабошон. Він акуратно пришивається за край.
 7. Потім береться шнур іншого кольору і пришивається аналогічно.
 8. Потрібно взяти гарну чорну перлину, обігнути її тасьмою і пришити.
 9. Потім ще кілька намистин огибаются другим шнуром по краях.
 10. Великі намистини пришиваються по колу роботи.
 11. Щоб сформувати стрічку для кольє, потрібно огинати великі намистинки в кілька рядів шнуром.

sutazh: ukrasheniya dlya nachinayushhikh, master klass, tekhnika, shnur, lenta, braslet, pletenie, kole, bizhuteriya, kak delat, foto, video147 Сутаж: прикраси для початківців, майстер клас, техніка, шнур, стрічка, браслет, плетіння, кольє, біжутерія, як робити, фото, відео

Кольє виходить красивим, а техніка виконання не настільки складна

Новачки перший час можуть ламати голки для бісеру, нічого страшного в цьому немає. Просто потрібно заздалегідь придбати набір таких голок і своєчасно замінювати зламаний інструмент на новий.

Як зробити сутажну біжутерію: покрокова інструкція по створенню сережок

 1. Для такої роботи знадобляться сутажні стрічки двох кольорів. Вони складаються і зшиваються в середині.
 2. Потім крупна намистина огинається ниткою і пришивається до стрічки. Після цього вона охоплена стрічкою і зшивається разом з нею.
 3. Ця стрічка щільно охоплена другою стрічкою. Повторне зшивання.
 4. Після того, як намистинка буде обшита двома стрічками, можна приступати до бісерної обшивці. Дрібним бісером обшивається крупна намистина по колу. При цьому бісер повинен огибаться двома стрічками.
 5. Далі робиться ще одна обшивка бісером, але матеріал, на цей раз, повинен бути більшими. Великі бісеринки аналогічно обтягуються двома стрічками.
 6. Потім на голку одягається каплевидна бусинка і зшивається між двома стрічками.
 7. На останньому етапі до сережці необхідно прикріпити застібку.

sutazh: ukrasheniya dlya nachinayushhikh, master klass, tekhnika, shnur, lenta, braslet, pletenie, kole, bizhuteriya, kak delat, foto, video148 Сутаж: прикраси для початківців, майстер клас, техніка, шнур, стрічка, браслет, плетіння, кольє, біжутерія, як робити, фото, відео

Сережки можуть бути як простими, так і складніше

Порада: Перш, ніж носити зроблені власноруч сутажні сережки, їх необхідно продезінфікувати. Для цих цілей можна використовувати спирт.

Які матеріали знадобляться для таких робіт?

 • Шнур сутажний або сутажна стрічка. Ці матеріали легко можна знайти в швейних магазинах або в крамницях рукоділля.
 • Намистини різних форм і кольорів.
 • Кабошони. У продажу є як натуральні, так і штучні кабошони.
 • Голка для вишивання бісером. Краще всього купувати голки з запасом, так як вони часто ламаються.
 • Мононитка.
 • Тканинна поверхню, шкіра або замінник. Використовується цей матеріал в якості основи для створення сутажного прикраси.

sutazh: ukrasheniya dlya nachinayushhikh, master klass, tekhnika, shnur, lenta, braslet, pletenie, kole, bizhuteriya, kak delat, foto, video149 Сутаж: прикраси для початківців, майстер клас, техніка, шнур, стрічка, браслет, плетіння, кольє, біжутерія, як робити, фото, відео

Сутажні шнурки — перше, що знадобиться для роботи

Це основні матеріали, але в роботі майстра можуть знадобитися й інші, наприклад, тонкогубци.

Поради новачкам

 • Так як сутажна ремесло займає досить багато часу майстри, не варто економити на матеріалах. Потрібно пам’ятати про те, що з якісними матеріалами можна не тільки отримати красивий виріб, але і полегшити собі роботу.
 • Щоб краще орієнтуватися в такій справі, як створення сутажных прикрас, можна заздалегідь намалювати ескіз майбутньої роботи. Свою діяльність потрібно планувати, орієнтуючись на даний ескіз.
 • Не варто відрізати шнур сутажний під корінь, так як якщо його не вистачить для завершення роботи, все доведеться переробити. Краще залишити шнур з запасом, адже його потім можна обрізати в кінці.
 • Увагу слід приділяти не тільки лицьової, але і виворітній стороні роботи. Від неї буде залежати те, наскільки виріб буде тримати форму.
 • Якщо біжутерія робилася без тканинної основи, то в кінці її потрібно покласти на неї і акуратно обшити по колу. Це дозволить майстру максимально продовжити термін життя прикраси.
 • Фетр пришивається тільки мононитью.

Сутажні сережки: докладні майстер-клас (відео)

Техніка створення сутажного прикраси багатьом може здатися складною. Але це не зовсім так. Від починаючого майстра потрібно послідовне дотримання всіх пунктів роботи. Тоді він зможе отримати практичне, а головне, дуже красиве прикраса.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками