Свято Вознесіння Господнє в 2021 року

Вознесіння Господнє – велике свято для християн. Як і Великдень, цей день кожен рік припадає на різні дати.

Що за свято Вознесіння Господнє?

0062552df7883169c4f7b4700cc69b72 Свято Вознесіння Господнє в 2021 року

Вознесіння Господнє відзначається щороку на різні дати, але завжди випадає на четвер, оскільки відзначається на 40-й день після Великодня.

У церкви і православних календарях ви можете зустріти повна назва свята – Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. З назви зрозуміло, що подія це символізує сходження душі Ісуса Христа на небеса після перебування на землі.

З цим днем пов’язують подвиг християн – столпничество – безперервна тривала молитва на камені або піднесеності.

В народі свято також символізує остаточне завершення весни і початок літа.

Історія виникнення свята

Як відомо, після жахливих мук, через 3 дні після смерті Ісус воскрес і з’явився перед своїми учнями в людському образі. Цим він довів, що перемога над смертю цілком реальна. 40 днів Ісус з’являвся своїм учням на землі.

На сороковий день Спаситель зібрав апостолів на горі Элеон в околицях міста Віфанія, дав їм останні настанови та благословення. Потім Христос зійшов на хмару і розчинився. У цей момент земний шлях Спасителя закінчився. Неспроста вважається, що всі померлі відправляються на небеса до Господа саме на сороковий день після смерті.

Історія Вознесіння Господнього описується в Євангеліях від Луки і Марка. Зараз Вознесіння і Трійця відзначаються в різні дні, хоча до кінця XIV століття, ці події припадали на одну дату.

Як наголошується в православному християнстві?

У православному християнстві існує 12 Дванадесятих свят, у число яких входить Вознесіння Господнє.

Підходить до кінця великодній період. Останні великодні пісні звучать у середу напередодні свята. В цей же день увечері проходить служба урочистого Всенічного бдіння. У четвер під час літургії читають Євангеліє від Марка, оповідають події сходження Ісуса Христа на небеса.

Православні християни обов’язково повинні відвідати службу в церкві, почитати молитву, пом’янути покійних, поставивши свічку в храмі.

e7c72f7a7b5ebfc3ef6ed371e662023a Свято Вознесіння Господнє в 2021 року

Як святкують католики?

Католицьке Вознесіння відзначається в один день з Православним, але починається торжество за 3 дні до ключової дати. Іменується це термін – періодом прохання, часом, коли з допомогою молитви люди просять Христа про прощення і благополуччя. Сам свято включає обряди благословіння бобів і винограду протягом меси або гасіння пасхальної свічки. Деякі церкви влаштовують подобу сходження Спасителя на небо – піднімають статую Ісуса Христа або хрест до стелі.

Якого числа Вознесіння в 2020 році?

Дата Пасхи вираховується за допомогою співвідношення місячного і сонячного календарів, і кожен рік припадає на різні дати. В 2020р Пасха випала на 18 квітня. Щоб зрозуміти, коли буде вознесіння, відрахуйте від свята Воскресіння Господнього 40 днів.

У 2020 році християни святкуватимуть Вознесіння Господнє 28 червня.

Звичаї та традиції на Вознесіння

Вознесіння Господнє – світле і радісне свято. У цей день обов’язково підіть в церкву на богослужіння і постарайтеся протягом дня читати молитви. В церквах, соборах і храмах читають:

 • Євангеліє від Луки;
 • Уривки євангелія від Марка;
 • Застойник;
 • Тропар;
 • Кондак;
 • Апостол.

У переддень свята В храмах проводиться Всенічне бдіння. Священики читають літургію і здійснюють обряд «віддання» Великодня. Церковнослужителі вбираються в шати біло-рожевого відтінку, що символізує божественне світло.

Сама подія святкується 10 днів, починаючи з передсвяткового дня – середовища. У цей час якомога частіше відвідуйте церкву і моліться, ходіть в гості до рідних і друзів, поминайте покійних.

За традицією на вашому святковому столі повинні бути:

 • млинці;
 • печені «Небесні драбинки» з тіста;
 • паски;
 • сирні коржики;
 • пиріжки з цибулею;
 • відварені яйця.

Згідно з повір’ями на Вознесіння цілющі рослини набувають ще більшої сили, тому багато травники вирушають на збір лікарських трав і корінців. Роса, зібрана вранці цього дня, також має цілющі і корисні властивості.

Також день Вознесіння Господнього прийнято ототожнювати з відходом приходом весни і літа.

Що можна і не можна робити в цей день

Вознесіння Господнє – велике свято. Цей день краще присвятити своїй родині або приготувати частування і сходити в гості до близьких людей. Нижче ви дізнаєтеся, що можна робити в Святий день, а що заборонено.

Ходити на цвинтар

Свято символізує сходження Ісуса Христа на небеса, тому в цей день потрібно поминати покійних. З давніх часів люди ходили на кладовище до покійним близьким і приносили з собою «Христові драбинки». Незважаючи на те що в наші дні традиція рідко дотримується, спечіть будь частування і по можливості сходіть на цвинтарі, пом’янути рідних.

Викидати сміття

Якщо викинути сміття або навіть плюнути за межі свого двору, можна ненавмисно «потрапити в Спасителя», тому робити це категорично заборонено.

Працювати на городі

Працювати на городі в Святий день заборонено, так само як і виконувати будь-яку іншу роботу по дому. Вважається, що ці дії призведуть до мізерного врожаю.

Шити

Шити на день свята не можна. На Русі жінки не тільки шили і в’язали, але ще ткали і пряли полотна. Вважалося, що звук сильце відлякує птахів, а не послух закону приваблювало в дім біди.

Мити голову

Митися і мити голову можна, але тільки якщо ця дія не замінить похід в церкву і буде здійснено після відвідування богослужіння.

Виходити заміж

Так як торжество завжди випадає на четвер, священнослужителі не проводять обрядів Вінчання. Не варто одружуватися або виходити заміж і в середу в переддень свята. Дату весілля краще поставити на 2 дні раніше або на 3 дні пізніше (п’ятниця – пісний день, тому на наступний день після Вознесіння виходити заміж також не рекомендується).

Чи можна робити операцію на вознесіння

Так як свято вважається днем святого порятунку, операція, проведена на Вознесіння, закінчиться вдало і обов’язково призведе до одужання.

Народні прикмети на Вознесіння

d4a85987580ebe687c71095b73cf8947 Свято Вознесіння Господнє в 2021 року

Якщо в день Вознесіння Господнього:

 • сонячно, то така погода протримається ще 6 тижнів;
 • випали опади, то дощ буде йти ще 6 тижнів і 2 серпня, на Іллю буде гроза;
 • сильна злива – буде убогий урожай;
 • багряний схід – влітку часто випадатимуть опади;
 • жарко, то після свята можна купатися у водоймах, не боячись застудитися;
 • загадати бажання, воно обов’язково збудеться;
 • підмести, можна вимести благополуччя з дому;
 • курка знесла яйце, воно врятує від біди.

Повір’я

Свято Вознесіння пов’язаний з цікавими повір’ями і фактами.

 • Вважається, що в цей день Христос ходить по землі в одязі жебрака, тому треба бережно ставитися до бездомних та убогих, пропонувати їм допомогу. Якщо хочете зробити добру справу, купіть частування і роздайте бідним.
 • Раніше люди ліпили спеціальні драбинки з тіста. Вони мали 7 сходинок, що символізують 7 ступенів Апокаліпсису, пройдених Ісусом. Готові «Небесні (Христові) драбинки» відносили на цвинтар і встановлювали біля могил. Вважалося, що такі драбинки допомагали померлим швидше дістатися до раю.
 • Зв’язок числа «40» з святом невипадкова. Згідно з Священної історії саме стільки часу потрібно було для великого подвигу.
 • Не рекомендується думати про погане у цей день. Потрібно відганяти погані думки, відволікатися, інакше побоювання можуть здійснитися.
 • У минулі часи люди пекли млинці «Христу на доріжку» і пригощали близьких людей.

Молитви

Тропар Вознесіння Господнього

Вознеслся єси у славі, Христе Боже наш, радість сотворивый учнем, обітницею Святого Духа, сповіщених їм колишнім благословенням, бо Ти єси Син Божий, Визволитель світу.

Кондак Вознесіння Господнього

Еже про нас виконавши перегляду, і як на землі, з’єднавши з Небесним, вознеслся єси у славі, Христе Боже наш, никакоже отлучаяся, але перебуваючи неотступный, і кликав люблячим Тя: Аз есмь с вами і ніктоже на ви.

Величання Вознесіння Господнього

Величаємо Тя, Живодавче Христе, і почитаємо еже на Небеса з пречистою Твоєю Плоттю Божественне вознесіння.

Молитва Вознесіння Господнього

Господи Ісусе Христе, Боже наш, сошедый з Небесних висот спасіння нашого заради і напитавый нас духовним радістю у святі і пресветлыя дні Воскресіння Твого, і паки за вчинення земнаго служіння Твого вознесыйся від нас на небо зі славою і возседый праворуч Бога і Отця! У цього “ясний і всесвітлий день Божественнаго на небеса сходження Твого земля святкує і радіє, радіє і небо Вознесінням днесь Творця тварі”, чєловєци невпинно славословлять, зряще заблуждшее і занепалий єство своє на рамо Твоє, Спасе, вземлемо і піднесений на небеса, Ангели ж веселяться, глаголюще: Хто Сей, пришедый в славі, і сильний у бою. Цей воістину Цар Слави?! Уподоб і нам немічним, земна ще мудрствующим і плотоугодия, творити непрестающим, схід Твій на небо страшний помышляющи і празднующе, плотська і життєва отложити піклування та з Апостоли Твоїми на небо нині взирати всім серцем своїм і всіма помышленьми своїми, поминающе, яко тамо на небеси горі проживання наш є, тут на землі ми точию мандрівники і прибульці есмы, отшедшия з дому Отча в країну далечу гріха. Заради цього старанно просимо Тя, преславним Вознесінням Твоїм, Господи, оживи нашу совість, еяже нужнейши нічтоже є в світі, зведи нас з полону цього греховнаго плоті і світу і сотвори нас горне мудрствовати, а не земне, яко да не ктому собі угождати будемо й жити, але Тобі Господу, Богові нашому, ми будемо служити і попрацюємо, дондеже отрешившеся від кайданів плоті і пройшовши безборонно воздушныя поневіряння, досягнемо Небесних обителей Твоїх, идеже, ставше правиці Величествия Твого, з Архангели і Ангели і всіма святими прославляти будемо Всесвяте ім’я Твоє з Безначальным Твоїм Отцем і Пресвятим і Єдиносущим і Животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Замовляння на Вознесіння господнє

У переддень та день торжества в народі прийнято проводити ворожіння та обряди на хороший урожай, здоров’я, багатство, любов.

Молоді жінки можуть поворожити на заміжжя, а чоловіки на одруження.

Зазвичай проводяться обряди:

 • «Колосовождение»;
 • хрещення й похорони зозулі на багатий врожай і, щоб зачати дитину;
 • з яйцями на хороший урожай;
 • від болю в сім’ї;
 • на успіх і матеріальне благополуччя;
 • на успіх і везіння у справах.

Ви можете також почитати замовляння:

 • Змова землі на городі чи дачі, щоб урожай і квіти добре росли. При цьому закопайте в землю яєчну шкаралупу, заготовлену з Великодня, і попросіть Господа благословити землю.
 • Щоб всі любили і поважали. Заздалегідь спечіть «Небесну драбинку» і скажіть молитву, дивлячись на неї. Після обряду з’їжте заговоренную драбинку. Нікому не кажіть про своє бажання.
 • Змова на здоров’я. Під час співу птахів попросіть Спасителя про зцілення організму.

Дати свята на найближчі 5 років

Дата святкування Вознесіння мінлива, як і день Великої Пасхи. В таблиці вказані дати Вознесіння Господнього на найближчі 5 років.

Рік Дата святкування
2020 28 травня
2021 10 червня
2022 2 червня
2023 25 травня
2024 13 червня

Вознесіння Господнє – добрий і світлий свято, який показує людині, що Небо – це вічний будинок істини і добра, Царство Боже. У цей день обов’язково сходіть до церкви, помоліться, пом’янути померлих родичів і знайомих. Спечіть частування і проведіть час з сім’єю або сходіть в гості.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками