Схема і докладний опис візерунка спицями листя: характеристика, різні схеми візерунків

skhema i podrobnoe opisanie uzora spicami listya: kharakteristika, razlichnye skhemy uzorov216 Схема і докладний опис візерунка спицями листя: характеристика, різні схеми візерунківНа сьогоднішній час у рукодільниць величезна кількість матеріалів, де міститься велика кількість візерунків зі схемами і докладний опис за їх в’язання з допомогою спиць. Кожен з цих візерунків володіє своєю унікальністю, а також його можна підібрати до будь-якої речі. Всі візерунки, зображені в одній колекції з в’язання спицями, володіють власним описом. Крім цього, у кожного візерунка є своя особиста методика, яку потрібно виконувати з великою точністю, щоб в результаті у вас вийшло саме те, чого ви хотіли.

Детальний опис візерунків з листя

Візерунки колекції були ретельно систематизовані, а також являють собою чимало різних груп, наприклад:

  • Структурні;
  • Рельєфні;
  • Гумки майже всіх видів, а також ажурні;
  • Різноманітні коси і переплетення.

Наведений список — це ще далеко не весь перелік, так як важко перерахувати всі візерунки колекції. Будь-який орнамент використовується рукодільницями для виробництва різних видів зимової та літньої, чоловічого та жіночого одягу, а також для безлічі аксесуарів.

Серед усіх візерунків спицями, що знаходяться в колекції, є один тип, який представляє собою орнамент з листя. У даній статті будуть розглянуті візерунки листя спицями. Схеми наведених методів будуть показані нижче. Ці схеми будуть відмінно підходити для виробництва шапок, шарфів, пуловерів, кардиганів та пальто, так і для літніх елементів одягу. Літнього сезону краще підійдуть ажурні узори, виконані поворотними рядами, наприклад, березові листочки, або візерунок, де листя розташовуються як би на гілці.

Для в’язання листя невід’ємним елементом вважається присутність схеми. Дані листя приголомшливо виглядають не тільки на одязі, але і відмінно підійдуть для прикраси теплого пледа. Об’ємні листя можуть бути виконані різними способами – це можуть бути окремі листочки, або опуклі накладені один на одного. Добре вивчивши в’язання окремих листків допомогою спиць, стане можливим прикраса ними різноманітних видів одягу, аксесуари, а також домашні речі. В’язання таких окремих частин у формі листочків вважається досить звичайним, і загальнодоступним, навіть новачкові буде під силу впоратися з цим , однак, необхідно наявність схеми. Відповідну схему можна відшукати на просторах інтернету. А можна відшукати хоч клен, хоч конюшина — було б бажання.

Візерунок « дубові Листочки»

skhema i podrobnoe opisanie uzora spicami listya: kharakteristika, razlichnye skhemy uzorov217 Схема і докладний опис візерунка спицями листя: характеристика, різні схеми візерунківПерший приклад візерунка іменується дубові листочки, а його методика та опис досить легкі. Раппорт цього візерунка складається з 28 штук по горизонталі, і тринадцяти рядів по вертикалі. Процес в’язання цього зразка візерунка слід починати з набору необхідної кількості петель, а також додавши 2 кромочні. Детальна схема, яка буде показана нижче, охоплює зовнішні і виворітні ряди, в тому числі розрахунок кількості в них і умовні позначення.

Крім цього, рекомендується навчитися в’язання спицями окремих елементів, які моделюють осінні дубове листя. Щоб освоїти техніку правильно і без труднощів краще всього подивитися відео майстер-класу, де досить дохідливо пояснюється хід роботи згідно в’язання самостійних елементів під заголовком «дубові листочки». З допомогою наочного перегляду в’язання, ви зможете самостійно виконати практично будь-які елементи одягу і не тільки з наявністю прекрасного візерунка осінніх дубового листя.

Візерунок «Кленовий лист»

skhema i podrobnoe opisanie uzora spicami listya: kharakteristika, razlichnye skhemy uzorov218 Схема і докладний опис візерунка спицями листя: характеристика, різні схеми візерунківПриступимо до вивчення в’язання кленового листя, які теж виконуються як самостійні складові. Такий мотив припаде до душі всім без винятку, так як виглядає дуже красиво і гармонійно. Особливо красива осіння забарвлення кленового листа. Зв’яжіть деяку кількість кленового листя, які мають осінній забарвлення в результаті ви отримаєте чудовий та практичний набір екзотичних серветок для чаювання або ранкової кави з молоком. Цей набір особливо буде актуальним для зимового і осіннього сезону.

Не рахуючи серветок, в’язані осінні кленові листки непогані як аплікації. Не багато хто зможе вирішиться прикрасити такий аплікацією свій піджак або кардиган, проте майже всім вона сподобається в ролі декорації для домашніх подушок, або ковдр.

Для виготовлення слід набрати 7 петель, після чого ще раз набрати таку ж кількість, використовуючи вже оброблений край. Вам необхідно зв’язати фігуру, яка буде мати трикутну форму. Щоб її отримати потрібно по обидві сторони від середньої петлі виконати схрещені петлі, однак тільки в особових рядах. Після чого з двох сторін по краях в’яжемо по 2 петлі разом — це допоможе додати формі округлості. В кінці роботи підвищуємо чисельність петель на місцях, де починається розгалуження листка. Додавши по 4 рази, слід збавляти петлі. Аналогічні дії необхідно виконати і в середині листочка. Закінчивши плетення, отримаємо надзвичайно прекрасний кленовий лист.

Ажурні листя спицями

Ажурні схеми в’язання відносяться до найбільш затребуваним. Якщо приступити до анализированию всіх наявних малюнків по темі в’язання, то можна побачити, що ажурний візерунок має найбільшу кількість позитивних відгуків. Листочки займають в ажурі місце, яке вони дійсно отримали заслужено, і досить часто фігурують у в’язаних виробах. Будь листок має власну схему в’язання на спицях. Кожен ажурний узор створюється в процесі послідовного виконання петель, які провязаны разом, а також накидов.

Родзинка полягає в тому, що всі накіди і збавляння зобов’язані бути виконаними лише на зовнішній стороні роботи. Абсолютно будь-ажурний візерунок з листям зуміє прикрасити моделі кофт, а ще тунік і футболок. Вони ніжні і прекрасні, а велика частина з них не надто складна. Дозволено застосовувати ці схеми і для виготовлення дитячого одягу. Дуже принципово купити відповідні нитки найвищої якості. Пряжа зобов’язана володіти гладкою текстурою, і по більшій частині яскравими квітами.

Трилисник

skhema i podrobnoe opisanie uzora spicami listya: kharakteristika, razlichnye skhemy uzorov219 Схема і докладний опис візерунка спицями листя: характеристика, різні схеми візерунківОдним з найбільш впізнаваних ажурних листків є трилисник, який виконується за допомогою спиць. Візерунок трилисник не вважається одним із самих звичайних і легенів, однак ваші прагнення не стануть витраченими марно. Приклавши необхідну частку завзятості, ви зможете знайти прекрасне в’язане спицями виріб, яке стане гідною нагородою за ваші зусилля. Методика візерунка охоплює лише зовнішні ряди. Вільні клітинки схеми означають відсутність петель. Раппорт складається з дванадцяти петель по горизонталі, і шістнадцяти рядів по вертикалі. Роблячи підрахунки з в’язання трилисника, потрібно брати до уваги всі петлі до рапорту і за ним, і в тому числі кромочні петлі.

Ажурні листочки спицями з шишечками

skhema i podrobnoe opisanie uzora spicami listya: kharakteristika, razlichnye skhemy uzorov220 Схема і докладний опис візерунка спицями листя: характеристика, різні схеми візерунківЩоб зв’язати такий візерунок необхідно докласти чимало зусиль. Раппорт складається з 12 петель+1. Повторюється у висоту з головного ряду по 20. Для спрощення завдання можна подивитися схему, де будуть показані виворітні і лицьові ряди.

Незважаючи на те що цей візерунок відноситься до ажурним, орнамент виходить не дуже дірчастим, а це дає можливість застосовувати його для в’язання теплих зимових речей. Також його можна використовувати для в’язання молодіжних кардиганів, снудов, дитячих речей і для жакетів.

Для того щоб у вас вийшла гулька необхідно:

  • Вив’язати з однієї петлі 5 (зовнішня, виворітна, зовнішня, виворітна, зовнішня).
  • Пров’язати окремо від полотна зовнішньої, виворітний, зовнішньої, виворітною ряди.
  • У 5-му ряду всі петлі провязать разом, а потім продовжити в’язати петлі за раніше описаною схемою.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками