Схема в’язання шкарпеток гачком, шкарпетки для дітей і малюків (схема), в’язані шкарпетки для дорослих (схема)

skhema vyazaniya noskov kryuchkom, noski dlya rebjonka i malyshejj skhema , vyazanye noski dlya vzroslykh skhema 430 Схема вязання шкарпеток гачком, шкарпетки для дітей і малюків (схема), вязані шкарпетки для дорослих (схема)В’язані шкарпетки більше підходять для зими, тому візьмемо хорошу пряжу, завдяки якій річ буде теплою. Але якщо ви майстриня з досвідом, можна спробувати зробити складну ажурну річ, на яку піде багато часу і сил. Такі шкарпетки не тільки зігріють, але і будуть виглядати незвично.

Як зв’язати гачком теплі шкарпетки? Як легко можна придбати навик і в’язати шкарпетки гачком дитині або дорослому, якщо ти в цьому ділі початківець? Спеціально для вас ми покажемо найкращі уроки досвідчених майстрів по створенню в’язаних шкарпеток. Спочатку варто розібрати легкі варіанти в’язання, а потім перейти до складних технік.

Домашні жіночі вовняні капці на дорослу ногу

Створення цієї моделі займе зовсім мало часу, а якщо ви будете все робити за рекомендаціями, потім зможете спокійно перейти до роботи над складними виробами. Основна інформація:

 • Розмір 37-38.
 • Вовняна пряжа з натуральним кольором 170 м / 100 р.
 • Витрата пряжі 100 р.
 • Гачок беремо з номером три і п’ять.
 • Обхват ноги — 23 сантиметри.

Опис процесу роботи для початківців:

Спочатку плетемо тапочки від миска. Створюємо ковзну петлю, додаємо в неї шість стовпчиків без накиду, вносячи одну ст. п. підйому. Потім в’яжемо коло, підкоряючись основний інструкції в’язання кола: кількість стовпчиків, які додали в кожному ряду, має підходити кількістю стовпчиків в першому ряду, в цьому випадку їх шість. Виріб початку наступного ряду повертаємо.

Якщо працювати і не перевертати виріб, то візерунок на миску і іншій частині тапка буде відрізнятися зовні. В’яжемо до моменту, поки довжина кола не стане рівною обхвату ніжки. Розраховуємо кількість стовпчиків. Воно буде одно міркою обхвату ніжки, помножене на щільність в’язання: Він x Пг = 23 x 1,54 = 35,42.

skhema vyazaniya noskov kryuchkom, noski dlya rebjonka i malyshejj skhema , vyazanye noski dlya vzroslykh skhema 431 Схема вязання шкарпеток гачком, шкарпетки для дітей і малюків (схема), вязані шкарпетки для дорослих (схема) Округлимо, вийде тридцять шість стовпчиків. Далі потрібно працювати по колу з прибавками до тих пір, поки не отримаємо тридцять шість петельок. Звертаючи уваги на правило кола, для створення 35 стовпчиків потрібно зв’язати шість рядів. Цілком імовірно, що за цим розрахунком в кінцевому ряду потрібно буде створити менше надбавок — в цьому немає нічого поганого, потрібно розподілити певну кількість надбавок рівномірно.

Продовжуємо в’язання по спіралі, вже не додаючи нічого. Створюємо потрібну довжину миска, в нашому випадку трохи нижче кісточки великого пальця, що склало сім сантиметрів або чотирнадцять рядів. Середину тапка в’яжемо прямо. На середину доведеться 2,3 з 36 стовпчиків, виходить 24 стовпчика. Продовжуємо працювати над серединою.

Тапочок зробимо коротше ступні десь на два сантиметри, щоб він щільніше тримався на нозі. На цьому етапі потрібно пропрасувати середину, так як виріб, зроблене стовпчиками без накиду володіє властивістю скручування. Таким методом виріб у готовому вигляді буде виглядати якісніше.

Після цього починаємо створювати п’яту. Для цього розділимо петлі на три рівних частини. Кількість петель середини дорівнює 1,3 від 24 петель, так вийде вісім петельок. Якщо у вас в залишку утворилася лише одна петелька, то додайте її до середньої частини, якщо дві петельки, то по одній до частин збоку. Створювати п’яточку потрібно укороченими рядами. Починаємо робити п’яту з виворітного боку.

Робимо вісім стовпів без накиду першої частини, потім ще сім стовпів без накиду середньої, восьмий стовпчик середньої частини пропустимо, а в першу петлю для третьої частини додамо з’єднувальний стовпчик. П’ята вийде рівною, якщо по лицьовій стороні останній, з’єднувальний стовпчик зв’язати таким же чином, протягуючи гачок у петлю спереду, а з виворітної, протягнути гачок у петлю ззаду. Виріб повертаємо на іншу сторону.

skhema vyazaniya noskov kryuchkom, noski dlya rebjonka i malyshejj skhema , vyazanye noski dlya vzroslykh skhema 432 Схема вязання шкарпеток гачком, шкарпетки для дітей і малюків (схема), вязані шкарпетки для дорослих (схема)Перший стовпчик у спеціальному ряду робимо без петельки у першу від гачка петельку. Знову створюємо 7 п. середній частині стовпчиками без накиду, а в першу петлю збоку додаємо з’єднувальний стовп, при цьому гачок протягаємо в петельку спереду.

Продовжуємо в’язати п’яту таким же способом, приєднуючи петлі збоку. Завершуємо робити п’яту лицьовим поруч. У підсумку вийде рівна п’ятах. Далі, обв’язуємо край тапочки стовпчиками без накиду, трохи стягуючи край для хорошої посадки тапочки по ніжці. Потім створюємо по краю кілька з’єднувальних стовпчиків. Обрізаємо нитку і ховаємо її кінчик. Робота завершена, все готово. Друга частина в’яжеться точно так само.

Ми розібрали, як робиться обробка з мотивів в стилі «печворк», за підсумком роботи, край додатково обв’язується 2 рядами з’єднувальних стовпів синьою пряжею. Не забувайте дивитися на схему!

Чоловічі шкарпетки для початківців

Що нам потрібно для роботи:

 • Проста вовняна пряжа.
 • Гачок 2 мм.
 • Певний час, десь два чи три години.

Опис роботи для початківців:

Кінцевий ряд миска — 52 петлі. Потім продовжуємо в’язання по колу полустолбиками, додавши в першому ряду після миска дві петлі = 54 петлі. Двадцять рядів по п’ятдесят чотири петлі в кожному нашому ряду. Шов повинен знаходитися на підошві.

Для створення п’яти розділимо петлі навпіл. В’яжемо на 27 петлях підошви. Для цього від шва відходимо назад з’єднувальними стовпчиками.

skhema vyazaniya noskov kryuchkom, noski dlya rebjonka i malyshejj skhema , vyazanye noski dlya vzroslykh skhema 433 Схема вязання шкарпеток гачком, шкарпетки для дітей і малюків (схема), вязані шкарпетки для дорослих (схема)Нижня частина п’яточки схожа на трикутник. Продовжуємо в’язання полустолбиками. Створюємо трикутник на 27 петлях, прибираючи у всіх рядах з двох сторін по одній петельці (пров’язуємо два полустолбика разом), до моменту, поки на гачку не залишиться лише одна петля.

Тепер будемо робити клин підйому і задню частину п’ятки разом. Для цього набираємо по краю трикутника з кожного боку за двадцять петельок. На передній частині повинно утворитися 28 петель = весь перший кругової ряд складає 70 петель.

Вид збоку. Зробіть акцент на тому, що трикутник — це дно п’яти, а не вся п’ятах. Для створення клина підйому організуйте убавку з обох сторін від верхньої частини носка. Убавка = три полустолбика зроблених разом. Зменшуйте до моменту, поки у ряду не залишиться сорок шість петель. Всього десять кругових рядів.

Далі, працюємо над гумкою за схемою.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як плести ажурні шкарпетки спицями.

Дитячі в’язані шкарпетки для дитини

Що потрібно для роботи:

 • Беремо семеновскую пряжу і суфле з акрилу, 292 м / 100 р.
 • Витрата пряжі 25 р.
 • Інструменти: гачок під номером два.
 • Розмір: довжина підошви дванадцять сантиметрів.

Довжина підошви дитячих шкарпеток дванадцять сантиметрів. Ширина — шість сантиметрів. Спочатку створюємо ланцюжок повітряних петельок довжиною сім сантиметрів, або тринадцять петельок, плюс одна повітряна петля підйому. Зробивши підошву за схемою, отримуємо по периметру підошви 56 петель.

А сам процес в’язання шкарпеток схожий на попередні способи. Будь-яка дитина буде радий новим шкарпеточках, так що не лінуйтеся і зробіть своїй дитині подарунок. Якщо у вас не вийшло зв’язати дитячі шкарпетки, то спробуйте ще раз або купите в магазині.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками