Схема, як зробити човен з паперу в різних варіантах

skhema, kak sdelat lodku iz bumagi v razlichnykh variantakh407 Схема, як зробити човен з паперу в різних варіантахСтворення чогось своїми руками – це завжди творчий і цікавий процес як для дітей, так і для дорослих. Поговоримо про орігамі. Цей вид творчості, що прийшов до нас з Японії. Орігамі — дивовижна техніка, знайома нам з дитинства. Ну хто, ще будучи зовсім дитиною, не згортав з паперу забавних стрибків жабенят, кораблики і пароплави, літаки, не робив кепку або капелюх з газети? Всі робили, хоча навіть слово «орігамі» в тому віці не завжди чули. Мистецтво орігамі – справжня магія, коли з паперового аркуша виходять і ніби оживають фігури. Варіантів схем для орігамі безліч, ми розглянемо найбільш прості й популярні в покрокової інструкції.

 

Проектуємо та монтуємо човен з паперу

skhema, kak sdelat lodku iz bumagi v razlichnykh variantakh408 Схема, як зробити човен з паперу в різних варіантахСтворення паперової конструкції з паперу — творчий процес. Головне, робити його поступово. Можна домалювати деталі або додати елементи на свій розсуд і опускати на воду. Нижче наведено покрокове створення човна:

Вихідний аркуш формату А4, складіть навпіл, взявши за довгі краї, проведіть лінію згину. Розгорніть, виконайте те ж, але вже взявши за вузькі краю, залиште складеним. Перед вами лежить складений лист з вузькими краями праворуч і ліворуч. Візьміть його за «не розпашні» куточки і поверніть їх до центру, де проходить лінія згину від першого дії, залиште їх складеними. Розкрийте і складіть вільні краї паперу: один до довгої сторони трикутника, отриманого попереднім дією, інший розгорніть в протилежний бік, аналогічний першому. В прямокутнику розташувався трикутник. Краї прямокутника, що примикають до боків трикутника, загорніть всередину, щоб згини збігалися зі стороною трикутника.

Тепер потягніть за центри гіпотенузи назовні, так що кінці її наблизяться і складіть квадрат. Розкрийте вільні кінці квадрата в протилежні сторони по діагоналі. Розгорніть також, як при отриманні попереднього квадрата. Потягніть за ті кінці, що складали від першого квадрата, між ними з’явиться куточок, розправте кінці вниз. Вийде човен орігамі з куточком вгорі.

У цій техніці може бути виконана не тільки човен — і яхта, і двотрубний пароплав, і цілий ая підводний човен з паперу або картону, в якості підручного матеріалу може бути використана навіть стара паперова карта, обшивка у такий човна буде виглядати оригінально.

У галереї знайдете шаблон і креслення для складання човна в техніці орігамі.

Галерея: човен орігамі з паперу (25 фото)

Будуємо пароплав орігамі з паперу своїми руками

skhema, kak sdelat lodku iz bumagi v razlichnykh variantakh409 Схема, як зробити човен з паперу в різних варіантахУ роботі з будівництвом пароплава використовується лист з прямими кутами і однаковими сторонами. Складіть аркуш по діагоналях, їх дві, і розгорніть. Чотири кінця складіть у центральну точку, де перетинаються згини діагоналей. Підніміть отримане гладкою стороною вгору, без вільних кутів посередині, покладіть для зручності. Поверніть також чотири кінця до центру. Перевернувши заготівлю орігамі, загніть кінці ще раз. Розправте противолежащие ромбики, щоб зробити два прямокутника. Вони будуть виділятися з квадрата. Зводите прямокутники між собою, при цьому піднімайте незаймані ромбики від центру. Вийде пароплав орігамі.

Як зробити катер з паперу своїми руками

Розташуйте аркуш перед собою так, щоб праворуч і ліворуч були довгі краю аркуша. Тепер складіть, по черзі, гострі кінці до сторонах аркуша по діагоналі: правий кут до лівій стороні, проведіть лінію пальцем, лівий край до правої, проведіть пальцем. При складанні вузький край листа збігається з довгим. Залиште складеним лівий кут до правій стороні. Поза трикутника залишився не зворушеним шматок паперу, його складіть наполовину так, щоб незадіяний край листа прилягав до сторони трикутника, не перетинаючи її. Не розпашні кути прямокутника складіть також до вихідного, великому трикутнику, не перекриваючи його.

З великого трикутника потрібно зробити менший так, щоб середина довгої сторони вихідного, стала вершиною малого. Для цього відкрийте його у вихідний аркуш і складіть наполовину, вузький край листа буде стосуватися прямокутника з загнутими кутами, проведіть пальцем по згину. Розгорніть лист. Ви бачите три лінії: дві по діагоналі, перетинають один одного, і одна впоперек аркуша, перетинає діагоналі в центрі. Подальші дії, як зробити катер з паперу:

 1. Піднімаючи поперечний згин, зведіть лівий кут аркуша з лівою стороною прямокутника, не перетинаючи його, а правий — з правого. Вийшов малий трикутник.
 2. Переверніть заготовку. Якщо візуально провести лінію з вершини трикутника перпендикулярно до основи, то вийдуть дві симетричні половинці. Зігніть заготовку по цій лінії.
 3. Розгорніть, і, до отриманої лінії згину, складіть дві сторони трикутника, вийде гострий трикутник, зігнуті кути першого прямокутника повинні співпасти з короткою стороною.
 4. Однакові кути трикутника складіть до візуальної лінії, опущеною з третього кута перпендикулярно короткій стороні.

skhema, kak sdelat lodku iz bumagi v razlichnykh variantakh410 Схема, як зробити човен з паперу в різних варіантахВи зробили чотирикутник з двома тупими і двома гострими кутами. Гострий кут, утворений довгими сторонами, буде носовою частиною катери, а інший стане кормою. Тупі кути потрібно скласти до лінії з попереднього кроку, і по цій лінії скласти заготовку навпіл в іншу сторону від руху при складанні тупих кутів. Підніміть паперову заготівлю і трохи розгорніть, ви побачите п’ять довгих згинів вздовж заготовки. Залишилося зовсім небагато, дотримуйтесь інструкції:

 1. Глибокі згини, які мають сторони середнього зовнішнього згину, вивертайте назовні так, щоб внутрішні згини стали поздовжніми краями дна катери, а з корми выправляйте напрямні куточки.
 2. Між ними розправте верхню частину корми.
 3. Складіть краю катери всередину і вийде фігура, як чотирикутник з тупими і гострими кутами, тільки тупі кути скошені, розгорніть краю катери перпендикулярно днища.
 4. Поставте катер з паперу на днище і підніміть «лобове скло» з дна.
 5. Зробіть все краї виробу рівними. Катер орігамі готовий.

Покрокова інструкція, як зробити паперову яхту орігамі своїми руками

Використовуємо лист з однаковими сторонами. Зведіть два протилежних куточка і притисніть згин. Складіть трикутник, звівши два однакових кута разом. Вийшов менший трикутник. Розгорніть його і складіть однакові боку великого трикутника до лінії згину. Вийшов чотирикутник з двома гострими і двома тупими кутами. Покладіть виріб довгим гострим кутом «від себе». Розвертайте від себе кінці, що утворюють другий гострий куточок, в сторони.

Ви побачите підставу великого трикутника, до неї приєднаються вершини трикутників, утворених попереднім дією. Довгі сторони трикутників будуть перпендикулярні лінії, що проходить по центру з довгого гострого кута, що лежить «від вас». Трохи розгорніть виріб орігамі та раздвоите гострий, довгий куточок. Один з гострих куточків, який виймуть з другого, складіть вліво так, щоб лінія згину продовжувала одну з однакових правого боків трикутника. Подальша схема, як зробити яхту з паперу:

 1. Розгорніть і зігніть гострий кут також вправо, продовжуючи бік лівого трикутника.
 2. Поверніть трикутники в початкове положення і згорніть їх у малий гострий кут чотирикутника з двома тупими і двома гострими краями, вийнятий гострий куточок повинен піднятися перпендикулярно йому.
 3. Складіть чотирикутник уздовж довгої діагоналі тупими куточками вниз від піднятого гострого кута.
 4. Вийде гострий трикутник з кутом стирчать з довгої сторони. Покладіть трикутник тупою стороною до себе.
 5. Загніть тупі боку всередину, стикаючись кутами.
 6. Скошений тупий кут трикутника буде утворювати дно яхти.
 7. Стирчав гострий край, ділить виріб орігамі на дві частини. Частина, що примикає до перпендикулярної стороні гострого кута – це корми паперової яхти.
 8. Краю корми заправте один в одного, правий кут входить зверху в лівий. Знизу стирчить куточок, його заправте під дно яхти.
 9. Розправляючи краю, розширити верхній середній згин вниз і яхта орігамі готова.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками