Текстильні ляльки своїми руками, викрійки текстильних ляльок, як зробити ляльку своїми руками з текстилю в

tekstilnye kukly svoimi rukami, vykrojjki tekstilnykh kukol, kak sdelat kuklu svoimi rukami iz tekstilya v676 Текстильні ляльки своїми руками, викрійки текстильних ляльок, як зробити ляльку своїми руками з текстилю вІноді так хочеться зробити щось незвичайне, приємне, миле, наприклад, зшити чудову ляльку. Але зупиняє один мінус…. Для роботи необхідна викрійка лялечки текстильної в повну величину.

Теоретично в інтернеті знайдеться будь викрійка — хоч зовсім маленькою, хоч великий-превеликий стоячій ляльки, текстильна лялька адже може бути будь-якого розміру — хоч метрова.

А наша стаття якраз і допоможе майстриням вирішити цю проблему. Звідси в скарбничку рукодільниці перекочує викрійка лялечки текстильної у повну величину тієї технології створення, яка найбільше йому імпонує. А далі вже нехай уява допоможе зробити те, що приголомшить і підкорить всіх ближніх.

Різні ляльки

tekstilnye kukly svoimi rukami, vykrojjki tekstilnykh kukol, kak sdelat kuklu svoimi rukami iz tekstilya v677 Текстильні ляльки своїми руками, викрійки текстильних ляльок, як зробити ляльку своїми руками з текстилю вДіти пізнають світ через гру. І саме тому на землі існують текстильні лялечки. Служили вони іграшками для дітей з бідних сімей і виготовлялися в самій простій техніці.

Але поступово створення текстильної лялечки як окрема частина творчості зайняло своє місце в рукоділлі. Його навіть можна назвати одним з видів мистецтва. Зараз є ляльки не тільки для ігор, але і для декору інтер’єру. Часто застосовують їх і як варіант грілки для заварювального чайничка.

На даний момент відзначають вальдорфських ляльок, тильд, тиквоголовок. Технології їх створення нині піднімаються в рейтингу кравців-лялькарів. Хоча в чистому вигляді знайти певну ляльку досить складно. Методики створення переплітаються між собою, можуть доповнити одна одну. Та й кожен працівник вносить в роботу щось своє унікальне.

Сучасний майстер може вибрати для себе самі різні викрійки авторських текстильних лялечок для роботи. Починаючи з шаблонів, він має можливість створити свою техніку виготовлення красивою вироби в цій різновиди рукоділля.

Особливості створення ляльки-тільди вручну.

  • Найважливіше для іграшки, створеної в цій техніці, – це шов, який пройде спереду. Хоча зараз все більше з’являється лялечок, яких називають тильдами, з бічними швами. Але, взявшись за виготовлення, варто розуміти, що автор вже давно створив канони техніки, які доведеться дотримуватися при роботі.
  • Другим головним умовою вважається натуральний матеріал, з якої зшивають виріб: бавовна, бязь, льон, фліс, фланелька. Вона повинна бути точно однотонної! Тільда – представниця жіночої статі – володіє чудовою засмагою. Тому якщо складно відшукати тканина певного кольору, її можна розфарбувати заздалегідь або після роботи, застосовуючи спеціальні барвники, так і рум’яна, пудру, грифельну стружечку, кашу із звичайної кави і клею ПВА.
  • Тоні, автор першої тільди, відразу ж отримала визнання майстринь, так як зшивати текстильну ляльку у цієї технології дуже легко. «Примітив» – так часто розуміють роботу в цьому стилі. І це зовсім не показує поганий відтінок. Просто для створення такої забавної іграшки майстру не потрібно серйозних умінь і талантів. Достатньо, щоб під ручками була викрійка лялечки текстильної в повну величину. Звичайно, знадобиться ще шматочок однотонного матеріалу для тіла іграшки, матерія для одягу, пряжа для волосся, гострі ножиці, нитки, голка, сила волі і старання.

Галерея: текстильні лялечки (25 фото)

Викрійки для ляльки-тільди

tekstilnye kukly svoimi rukami, vykrojjki tekstilnykh kukol, kak sdelat kuklu svoimi rukami iz tekstilya v678 Текстильні ляльки своїми руками, викрійки текстильних ляльок, як зробити ляльку своїми руками з текстилю вОтже, шиємо текстильну ляльку своїми руками! Допоможе того, щоб у новенького майстра вийшла якісна текстильна лялька, докладний майстер-клас. Викрійки текстильних ляльок варто знайти та роздрукувати на папері. Потім їх вирізаємо і переходимо до самої важливої частини роботи.

  • Спочатку викроївши тільце разом з головою. Для цього, викрійка лялечки в повну величину накладається на складений удвічі матеріал і обведемо. Виріжемо детальки ножицями, створюючи припуски на шви три мм. Повинні вийти дві рівні половинки.
  • Потім раскроим деталі ніжок і рук. Матеріал також складаємо удвічі, і обводимо викрійку два рази. Повинно вийти чотири детальки для ручок і чотири для ніг.

Майстер-клас створення текстильної ляльки

Зшивати частини необхідно попарно, складаючи їх лицьовій сторонкою всередину. Можна створювати шви вручну. Але якщо вийде прострочити на машинці – чудово! Для тільди, зовсім неважливо, яким чином виконується зшивання.

Головне, це залишити дрібне отвір у заготовочке, через яке потім її можна буде вивертати наявності. Пам’ятайте, олівцем розправляючи заготівлю, її треба набити синтепоном, ватою або іншим наповнювачем. Після цього дірочку зашиваємо потайним швом.

Ручки і ніжки пришиваємо до тельцю в потрібних містечках. Можна в колінах накласти шовчик. Тоді тільда зможе розгинати свої ноги. Тільки не варто в такому випадку сильно набивати детальку.

Личко тільди не до кінця розробляється. Найчастіше майстер обмежується дрібними вічками, пришиваючи гудзики або намистини або вишиваючи дрібну «точку». А ось волосся варто приділити багато уваги – це головна частина обличчя нашої тільди.

МК по створенню ляльки ручної роботи дивіться у навчальному відео.

Вальдорфська лялька

tekstilnye kukly svoimi rukami, vykrojjki tekstilnykh kukol, kak sdelat kuklu svoimi rukami iz tekstilya v679 Текстильні ляльки своїми руками, викрійки текстильних ляльок, як зробити ляльку своїми руками з текстилю вУ більшості випадків тільда – це прикраса для інтер’єру. А ось вальдорфська лялечка цілком підійде в якості дитячої іграшки ручної. А все тому, що особа у цих кумедних пупсиків опрацьовано з повною точністю, ніж це виконано у тильд. Важлива особливість цих лялечок – їх відкритий ніс.

Робити його не так важко, як це може здаватися спочатку. Досить зробити заготовочку для голови – створити з матеріалу кульку і добре набивати його наповнювачем. Потім на шаблон закріпимо бусинку або кульку поменше – він буде її імітувати ніс. Поверх створеної заготовки, укладається тоненький шар синтепону і натягується головний матеріал. Тепер повністю видно, що ніс підноситься над щоками. Саме личко або повністю промальовуємо фарбами, або вишивається нитками муліне.

Багато майстри приділяють багато уваги пальчиків на ногах і ручках ляльок. Це важливо для тих іграшок, які зображують малюків. Допоможе майстру, щоб такі ступні мали текстильна лялечка, майстер-клас.

Викрійки тыквоголовки, викрійки текстильних ляльок.

І в цих шарнірних ляльок своя технологія створення самої важливої деталі – голови. Вона стоїть з чотирьох-шести ідентичних деталей, схожих на пелюстку квітки. Руки і ніжки зшиваються так само, як і у лялечок, зроблених в інших техніках. Але ось проблема з тим, щоб велика голова іграшки утримувалася на тоненькій шиї, може виникнути перед майстром. Досвідчені працівники рекомендують для її вирішення скористатися дерев’яними шпажками.

Спочатку шпажкою протикаємо тільце шарнірної ляльки, виводячи гострий кінчик, на п’ять см вище зрізу на шийці. Потім вже готову, набиту наповнювачем головку-гарбузика наколюємо на вістрі. Для страховочки можна взяти пару або навіть трійку шпажок. Нижній кінчик варто обламати і вийняти на рівні талії вироби.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками